Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

ortax360

New member
Witam .

I jak w temacie wymiany lcd ?

Sam mam 52z5500 ( działa idealnie ) i jeszcze ponad 3 lata gwar.

Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
No niestety stan na dzień dzisiejszy bez zmian. Sony się do mnie nie odzywa. W ubiegłym tygodniu obiecali mi podać modele które będę mógł wybrać i do tej pory myślą. No coraz gorzej to wygląda. Ciesz się ze u Ciebie jest O.K. bo pewnie byś został podobnie potraktowany.
 

Kijek1

Member
Mi w marcu padła matryca w 40w4720. Zadzwoniłem do serwisu Adder z warszawy (autoryzowany serwis). Matryc nie mieli, zaproponowali wymianę na 40ex720. Powiedzieki tylko że będę musiał poczekać około 2-3tyg. W połowie kwietnia przywieźli mi ww. model. Pewnie jak bym walczył, to może by dali jakiś wyższy model. Ale nie narzekam. LED, 3D (nie sprawdzałem, nie dali okularów, podobno takie sobie) , generalnie obraz w HD z "n" na wprost rewelacja. Kąty słabe i bardziej kurz łapie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mi w marcu padła matryca w 40w4720. Zadzwoniłem do serwisu Adder z warszawy (autoryzowany serwis). Matryc nie mieli, zaproponowali wymianę na 40ex720. Powiedzieki tylko że będę musiał poczekać około 2-3tyg. W połowie kwietnia przywieźli mi ww. model. Pewnie jak bym walczył, to może by dali jakiś wyższy model. Ale nie narzekam. LED, 3D (nie sprawdzałem, nie dali okularów, podobno takie sobie) , generalnie obraz w HD z "n" na wprost rewelacja. Kąty słabe i bardziej kurz łapie.

Dzięki za informację. Jeszcze podaj ile płaciłeś za 40W4720. W Twoim przypadku wydaje mi się ze dostałeś telewizor o lepszych danych technicznych. A Ty jak sądzisz?
 

Kijek1

Member
Wydaje mi się, że rzeczywiście o lepszych. 40w4720 kupowałem w saturnie, płaciłem za niego 4500,-, a w sklepach internetowych był najtaniej 3999,- (model 40w4500 to samo, tylko inne oznaczenie). Ten co dostałem, w internecie od 3699,- w sklepie nie widziałem.
Ja mam taką teorię, jak kupowałem to były modele (od najniższego)- V, W, Z, X,
Teraz są ex520 (bez 3d), ex720 (z 3d), nx, lx, hx (te mają 200hz)
Jak miałeś Z, czyli wysoki model to powinni ci dać LX albo HX bo to są odpowiedniki serii Z i X

ps.Pewnie i tak go będę sprzedawał, planuję od jakiegoś czasu zamianę na coś większego
ps2. a tak wyglądała moja wada w W4720, potem ciemne było już 2/3 ekranu.

26267659364760417663.jpg
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie ten ekran aż tak dramatycznie nie wygląda. Poza tym wada się pojawia tylko przez parę pierwszych minut oglądania. Zgadzam się z Tobą że powinni mi Lx lub HX dać. Ja nawet stoję na stanowisku, tak jak sprzedawca u którego kupowałem, że ja mam model z pełnym podświetleniem matrycy, więc tylko HX jest do tej technologii zbliżone. Zresztą jak kupowałem telewizor, to pełno już było na rynku modeli z podświetleniem krawędziowym, a ja właśnie z powodu wad tej technologii chciałem, chciałem jej uniknąć.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i dzisiaj dostałem odpowiedź że mimo wcześniejszych obietnic nie dadzą mi innego telewizora. Czyli to co sami napisali w gwarancji można sobie między bajki włożyć. Weźcie to pod uwagę przy zakupie produktów tego czołowego i najdroższego producenta telewizorów.
 

Kijek1

Member
Nie dadzą i co??? Naprawią? Zwrócą kasę? Czy kompletnie olali? Jeśli masz gwarancję, to muszą COŚ zrobić. Przynajmniej wymienić matrycę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Chcą oddać kwotę zakupu. Ale w gwarancji nie ma takiej możliwości. Jest jednoznacznie napisane że naprawią lub wymienią na model o nie gorszych parametrach. A teraz łamią warunki gwarancji które sami wymyślili. To jest nieuczciwe. A wszystko po to żeby zaoszczędzić parę złotych.
 

WojtR

Member
Bez reklam
na tym + niebieskim forum to by się już uzbierało sporo osób z tą samą wadą , pomijając angielskojęzyczne
 

Kijek1

Member
Jak masz jeszcze gwarancję, to na pewno dostaniesz 40ex720. Ciekawą rzecz usłyszałem od serwisanta. Spytałem, ile by kosztowała naprawa, jak bym nie miał gwarancji. Powiedział że NIC, bo sony ma jakąś akcję, i wymieniają na nowe, nawet w przypadku braku gwarancji, za friko. Nie wie tylko o jakie modele chodziło, na pewno o serię W.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No to na moim przykładzie widzisz jak wymieniają na nowe mimo ważnej gwarancji.
 

Kijek1

Member
Nie dramatyzuj:) Po dwóch latach dostaniesz zwrot kasy. Możesz kupić za to większy i lepszy model (innej firmy). Bo jak wiesz, czytając choćby to forum, sony nie jest liderem co do stosunku jakości do ceny. Nie ma tego złego... Przynajmniej nie będziesz miał już do czynienia z sony;-)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie dramatyzuj:) Po dwóch latach dostaniesz zwrot kasy. Możesz kupić za to większy i lepszy model (innej firmy). Bo jak wiesz, czytając choćby to forum, sony nie jest liderem co do stosunku jakości do ceny. Nie ma tego złego... Przynajmniej nie będziesz miał już do czynienia z sony;-)
To podaj mi typy telewizorów które Twoim zdaniem w tej cenie będą lepsze niż mój świętej pamięci Z5500. A co do dramatyzowania to rozstając się z Sony będę musiał sobie zmienić nick na forum. HQ150 to nazwa modelu mojego pierwszego porządnego telewizora właśnie Sony. Ma już 7 lat i jest jak nowy. 100HZ, obraz rewelacja, dwa tunery(PIP), dżwięk to niedościgniony wzór dla obecnych modeli. 70kg żywej wagi.
 

Kijek1

Member
To podaj mi typy telewizorów które Twoim zdaniem w tej cenie będą lepsze niż mój świętej pamięci Z5500. A co do dramatyzowania to rozstając się z Sony będę musiał sobie zmienić nick na forum. HQ150 to nazwa modelu mojego pierwszego porządnego telewizora właśnie Sony. Ma już 7 lat i jest jak nowy. 100HZ, obraz rewelacja, dwa tunery(PIP), dżwięk to niedościgniony wzór dla obecnych modeli. 70kg żywej wagi.

Jak tamten jest sprawny, nicka zostaw;-) Co do innych modeli w tej cenie, to trudno mi doradzać jak nie miałem w domu. Poczytaj testy na tym forum jak i na zagranicznych. Według tego co wyczytałem, to dobre opinie zbiera Samsung UE55D8000, D7000, LG 55LX9500, TOSHIBA 55 coś tam;-), SHARP LE830 lub jego werja bez 3D (zapomniałem oznaczenia). Ja coraz bardziej przekonuję sie do plazmy. Wszyscy chwalą, może coś w tym jest... np modele Panasonica (ale son w środku mogło by ci się źle kojarzyć:)) VT30 GT30.

 

slawek2535

New member
Ile mogę dostać za 40Z5500 ( jak nowy , 5 lat gwarancji , pudełko itp ). Ogólnie przepracowane ma 2-4 godzin dziennie wiec nie był mocno używany , ma poltora rok i 4 miesiace.
 

Graco_32

New member
Mój 40Z5500 chodzi już dwa lata bez zarzutu Gwarancja jest na 5 lat więc się nie obawiam. Ale jakby się z nim coś stało i chcieli mi oddać kasę to bym się tylko ucieszył. Jak brałem to była to nowość i zapłaciłem 5700,- złotego
 
Do góry