Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

lukast

Member
Witam wszystkich serdecznie,

Wczoraj dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tego modelu :)
Zakupiłem 46W4710 - produkcja listopad 2008 / Hiszpania. Clouding jest, choć niewielki w okolicach górnych narożników matrycy - zmniejszyłem podświetlenie matrycy z fabrycznych 8 na 3 i stał sie znacznie mniej widoczny. Telewizorek pochodził ok 5h. i - może to autosugestia, ale clouding stał się po tym czasie jakby mniej widoczny niż na początku :))
Problem ten dla mnie więc nie istnieje - bo widać go tylko gdy odłączę sygnał od TV.

Próbował ktoś podłączac ten telewizor do sieci LAN i udostępniać zdjęcia / muzykę ? Jeśli tak to jakiego softu używacie na kompach do udostępniania tego (ja słyszałem o Windows Media Player 11 że ponoć działa, ale nie próbowałem jeszcze). Mniemam że musi to być program który ma wbudowaną funkcje serwera DLNA.:hmm:
 

marcho

New member
Proszę Państwa,

Zauważyłem, że od kilku postów zachodzi tu drobne nieporozumienie, a mianowicie mam na myśli ziarnistość materiału HD.

ZIARNISTOŚĆ NIE MA ŻADNEGO ZWIĄZKU Z ODBIORNIKIEM TV !!!!
ZIARNISTOŚĆ MA ZWIĄZEK Z NADAWANYM SYGNAŁEM !!!!

Ziarnistość powstaje na skutek digitalizacji taśmy filmowej, która taką ziarnistość posiada. Cyfrowe usunięcie ziarnistości nie zawsze jest możliwe.

Polecam ten artykuł:
http://www.lyris-lite.net/2007/03/film_grain_is_not_your_enemy.html

Jeżeli to komuś bardzo przeszkadza to niewielkie złagodzenie ziarnistości można uzyskać włączając "redukcję zakłóceń MPEG"

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcho

New member
lukast napisał:
Próbował ktoś podłączac ten telewizor do sieci LAN i udostępniać zdjęcia / muzykę ? Jeśli tak to jakiego softu używacie na kompach do udostępniania tego (ja słyszałem o Windows Media Player 11 że ponoć działa, ale nie próbowałem jeszcze). Mniemam że musi to być program który ma wbudowaną funkcje serwera DLNA.:hmm:

WMP 11 działa, ale osobiście wolę TVersity - http://tversity.com/
Jest trochę bardziej "upierdliwy" niż WMP, ale za to ma więcej możliwości.

Pozdrawiam
 

Zimp

New member
DLNA - kilka pytań

Witam,
nie próbowałem jeszcze uruchomić funkcji DLNA. W związku z tym mam pare pytań. Czy istnieje możliwość podłączenia TV do routera i łączenia się za pomocą WiFi z nim?
Do czego tak naprawdę można wykorzystać DLNA? Czy oprócz oprogramowania (może jakieś przykłady zgodnego oprogramowania) wymagany jest też jakiś dodatkowy hardware?
Czy da radę za pomocą DLNA odtworzyć film z komputera na telewizorze?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam,
ZIMP
 

lukast

Member
Tak, niestety w tym tv DLNS służy tylko do zdjęć i muzyki. Podłączasz telewizor do swojej sieci lan (do ruterka lub switcha). Na dowolnym kompie instalujesz serwer DLNA (taki serwer wbudowany posiada np. Windows Media Player 11), ale sa też inne, trzeba popróbowac który lepszy. Za pomocą tego serwera DLNA udostępniasz zdjęcia i muzykę, a z poziomu interfejsu TV masz do nich dostęp.

Serwer DLNA potrafi równiez udostępniać filmy, np. Nero MediaHome - divxy również i za pomocą tzw. transkodowania (a więc dekodowania w locie, tak by uniezależnić klienta od formatu w jakim zapisany jest film) udostępniać je klientom protokołu DLNA. Niestety nasz telewizor ma klienta DLNA który nie potrafi czytać strumienia video ... Takiego wbudowanego klienta DLNA który to potrafi posiada za to np. konsola PS3.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
marcho napisał:
ZIARNISTOŚĆ NIE MA ŻADNEGO ZWIĄZKU Z ODBIORNIKIEM TV !!!!
ZIARNISTOŚĆ MA ZWIĄZEK Z NADAWANYM SYGNAŁEM !!!!

Puszczalem ten sam mecz na XLu i W4500 - na jednym jest ziarnistosc na drugim nie ma.
Nie chodzi tutaj zeby cos pisac na sile albo, ze cos jest (clouding) ale tak naprawde nie przeszkadza. Ja opisuje moje subiektywne odczucia. W modelu, ktory testowalem wystepowal clouding (lekki ale jak juz go zobaczylem to widze caly czas - Kiki stwierdzil, ze im wiekszy ekran tym clouding jest bardziej widoczny) i ziarnistosc (tego nie da sie przegapic) ktora mozna zmniejszyc ale kosztem innych cech obrazu.
Z kolei plynnosc wydawala mi sie lepsza na Sonym niz na Sharpie chociaz tak jak pisalem wczesniej sony to 40' a sharp 46'.
Sygnal HD na Sonym jest ok ale jak dla mnie za duza ziarnistosc - mozliwe, ze gdybym nie mial wczesniej Sharpa to dzisiaj twierdzilbym, ze tak ma byc ale na szczescie (badz nieszczescie) mam mozliwosc porownania.
 

zukes

New member
Dziś kupiłem 46W4710

Clouding widać na czarnych powierzchniach w ciemnym pokoju. Jest on tym bardziej widoczny im ciemniej jest w pomieszczeniu i ciemniejsze tło. Powiem szczerze w trakcie oglądania filmów nie zauważam jeśli nie są to nocne sceny. Telewizor z 11.2008 z Hiszpanii. Nadal nie wiem jak wejść do menu serwisowego aby zobaczyć ile godzin już pracował. Popracuję nad ustawieniami może się coś poprawi.
 

ortax360

New member
Witam

O jakiej ZIARNISTOŚĆi obrazu jest mowa ?
Z płyty Blu-ray ? Miałem 46w4500 i obraz HD bardzo dobry - ostry z głebią itd .

Jedyną ZIARNISTOŚĆ jaka widziałem to tylko na filmach blu-ray np: 300 ,ale to tak ma byc .

Clouding miałem w 1 modeli po wymianie na inny egzemp. ( sprawdzany) juz bez cloudingu . Moje zdnaie - 46W4500 BARDZO BARDZO UDANY MODEL .

Teatr występuje tylko jak właczymy 100hz plus tryb filmu na Automat 1 .
Po wyłączeniu tryb filmu jest zawsze ok nawet jak ustawimy 100hz na wysoki juz bez teatru .

Nie ma sesu odpalac serwis. bo nic nie zobaczysz . Godziny sa podawane w dziwny sposób . Nie da rady sprwadzic ile godzin działał .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Artur'79

New member
Przyszła i na mnie kolej, by zagrać w ruletkę z W4500 :) W moim przypadku konkretnie 40W4710, na razie tylko taki bo 55X trochę nadal za drogi a ten za rok dwa znajdzie akurat miejsce dla siebie w sypialni :)

Ale do rzeczy... tradycją chyba już jest że każdy nowy użytkownik pierwsze co sprawdza, to czy ma clouding. Ze mną nie było inaczej, i stwierdzam że clouding jest, ale tak minimalny że naprawdę na ciemnych scenach muszę się wpatrywać żeby go dostrzec. Liczę zresztą na to że jak TV pochodzi trochę i trochę go poprzeciera żona ściereczką to problem zniknie do zera. :) Bandingu, smearingu na razie brak.

Telewizor będzie służył wyłącznie do DVD i Blu-Ray'a, na razie obejrzałem Rambo na Blu-Ray'u i sam obraz rewelacja, kolory/czernie/płynność są naprawdę super. Fakt że kąty mogłyby być trochę lepsze ale dla mnie nie ma to znaczenia bo siedzę z żoną idealnie na wprost (no ona trochę mniej idealnie ;)). Na temat obrazu DVD skalowanego przez ten odtwarzacz napiszę później.

W każdym razie, naprawdę - nie taki straszny ten clouding jakim go malują. Zresztą zależy to na pewno od jego stopnia - ale jeśli występuje tak minimalnie jak u mnie to nie ma się czym przejmować, chyba że ktoś chce na telewizorze oglądać zdjęcia nieba robione nocą i nic poza tym. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych - ja z decyzją o "wejściu" w ten TV biłem się od października. Podjętej decyzji - jak na razie - nie żałuję. :)
 

meduza88

Banned
hehe no to po co ci ta czern skoro jego najwieksza wada jest clouding.Cos wam powiem.Matryce LCD sa bardzo podobne do tych ktore sa w laptopach VAIO.Ja mam sony vaio ( telewizor na szczescie wymienilem) i wam cos powiem.Jesli siedzi sie dokladnie na wprost czern dziala, jesli jednak popatrzy sie troche z boku czern zamienia sie w szarosc.To samo tyczy sie TV marki Sony.Nie dziekuje.Jesli Sony to tylko sprzet stereofoniczny.choc tak szczerze mowiac dobre dni Sony juz minely.
 

Artur'79

New member
No nie przesadzałybym z tym trochę, tak do hmmm 25-30 stopni w bok jest ok. Dla dwóch osób jeśli salon jest spory, w zupełności takie kąty wystarczą... faktem jest natomiast że na NIEKTÓRYCH filmach widać ziarno. Np. w Rambo w ogóle nie występowało, a w "Assembly" (Ostatnia Bitwa) jest już widoczne ale też tylko na co ciemniejszych scenach. Ten drugi film też oglądam na Blu-Ray'u więc nie wiem czy ma znaczenie czy film jest z BD czy DVD jak chodzi o to nieszczęsne ziarno... może faktycznie jest tak że zależy to od sposobu / jakości przeniesienia filmu z taśmy filmowej na BD.

Zresztą jak ktoś chce idealnego obrazu na filmach pod KAŻDYM względem to jest x4500 i Kuro. :) Nie oszukujmy się, W4000 czy W4500 to w tym momencie już propozycje budżetowe...
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
A podobno LCD katy maja juz przyzwoite, a tu 25-30 stopni i czarny juz jest fioletowy lub szary?To 2 osoby obok siebie OK, a reszta biegnie do sklepu po plazme ;).
 
Ostatnia edycja:

plarq

New member
Witam!

Odnosnie jakosci tv napisze krotko: SONY RERWELACJA! Nie wiem czy jestem tym jedynym albo jednym z niewielu ktorzy kupili tv bez cloudingu - chyba ze go nie zauwazam ... tv kupiony w Irlandii jednakze firma w ktorej kupowalem tv - sklep internetowy - sprzet sprowadza chyba z Norewgi z tego co pamietam. Data produkcji to 10.08. Nie uwazam rozniez ze cena ktora zaplacilem za tv nie jest warta samego tv - poprostu stac mnie jak narazie na taki tv i tyle a ci ktorzy chca miec wymarzony lcd i poswieca rok na zbieranie funduszy na jego zakup polecam szukanie w kategoriach LG czy SHARP ;). To tyle odnosnie samego "sonego" :mrgreen:

Posta pisze w zwiazku z tym ze mam pytanko zwiazane z tym tv ... czy orientuje sie ktos jak puscic dzwiek na dvd podlaczony do tv za pomoca scart (euro) - zaznaczam ze dvd nie ma wyscia optycznego - z PS3 podlaczony na hdmi do tv? czy to kwestia ustawien tv czy czegos innego? Pod tv mam podlaczony tuner tv tez na scart i nie ma problemow z dzwieku na dvd! jak gram na PS3 to dzwiek mam tylko z tv! prosilbym o jakies rady jak to rozwiazac :D z gory dzieki.


PZDR
 
Ostatnia edycja:

Artur'79

New member
Obejrzałem film na DVD i może to trochę offtop w tym wątku, ale muszę pochwalić skalowanie odtwarzacza S-350... w zasadzie widać tylko niewielką różnicę w stosunku do Blu-Raya, spodziewałem się trochę gorszej jakości... także tutaj miła niespodzianka. :)

Wracając zaś do samego cloudingu, to po dokładnym sprawdzeniu na wielu ciemnych planszach / scenach stwierdzam że występuje on tylko w górnych rogach, w postaci 2-2,5 cm poświat w kształcie ćwiartki okręgu. I teraz, jeśli film mamy na całym ekranie, to w ogóle to nie przeszkadza, natomiast w przypadku niektórych filmów w których są obcięte wąskie paski na górze i na dole, staje się to dość widoczne - choć też dużo zależy tu od podejścia. Moja żona która nigdy nie czytała tego forum w ogóle tego nie widziała do momentu kiedy jej to pokazałem, a nawet po tym fakcie twierdzi że w ogóle tego nie widzi jak już zacznie oglądać film. Ja z kolei widzę to wyraźnie ilekroć scena robi się ciemniejsza. Kwestia gustu i wrażliwości... poczekam kilka dni i poobserwuję czy się zmniejsza, w końcu niektórzy pisali że z czasem potrafi to ulec poprawie, i wtedy zadecyduję czy go zostawiać czy zwracać i wymieniać na następny egzemplarz (szczerze mówiąc to mi się zwyczajnie nie chce tego robić).

Niezależnie jednak od gustu i nastawienia, trzeba oddać rację krytykom tego modelu, że w telewizorze za parę tysięcy złotych NIE POWINNO być takich wad.

Na zdecydowany plus trzeba natomiast zapisać brak bandingu, smearingu i artefaktów nawet przy szybkich scenach akcji. Płynność jest dobra, a w ustawieniu MotionFlow na Standardowy i trybu filmu na Automat 2 nie ma efektu teatru telewizji. To tyle na razie.

Acha, mój telewizor wyprodukowany był w październiku 2008.

Pozdrawiam wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:

danwso

New member
Witam
Po przestudiowaniu setek stron na tym forum decyzja zapadła (zbliżający się koniec terminu promocji 5lat.......) troszkę mnie pogonił.
Kupiłem KDL 46W4710 (jeśli kogoś to interesuje w internetowym sklepie RTV EURO AGD za 5899 + 30 rat 0% - ale tak naprawdę 0% występuje w 6 ratach).
Data zakupu - 07.01.2009, data produkcji - 11.2008 (Spain) - i co najważniejsze clouding występuje w moim tv w górnych rogach w lewym dużo większy niż w prawym. Mam nadzieję że jak trochę pochodzi to wygrzeje te rogi i clouding zniknie lub mocno się ograniczy.
Nie wiem jak można tego niezauważyć ale nawet nie czytając tego forum to zjwisko zwraca uwagę (chociaż jakbym miał oszacować w stosunku do źródła sygnału to z analogowej kablówki widoczny jest 3 razy mocniej niż PS3 - FILM DVD). Dla ciekawych jest promocja PS3 w MM na ostrobramskiej w Wawie PS3 + LBP =1299. (sorry za off top).
Sprawdziłem również działanie tunera MPEG4 i w rembertowie złapałem 5 kanałów cyfrowych w tym jeden TVP HD (SZCZĘKA OPADA!!!) z anteny pokojowej.
Pozdrawiam
 

meduza88

Banned
to po co kupujecie Sony?Jest kilka innych lepszych TV no ale pan powiedzial ze sony najlepsze to trzeba kupic:mrgreen: A wygrzac to sobie mozesz zone:p.Niestety clouding to efekt uboczny podswietlania LED.Po co mi czern ktora widac jedynie do kata max 15 stopni oraz podswietlenia ekranu.
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Uważasz, że posiadacze w4500 z tego forum to inteligentni inaczej i muszą się przysłowiowego pana słuchać?
 
Ostatnia edycja:

zukes

New member
Stukanie matrycy

Wczoraj pooglądałem z 3 godziny 46W4710 i clouding się nie zmienił. Dziś rano postanowiłem poprzecierać go szmatką i couding w niektórych miejscach znikł w innch zmienijszy się, Jednak w jednym miejscu przy dolnej krawędzi matrycy słuszę wyraźne pókanie jak pocieram delikatnie szmatka w tym dokładnie miejscu jest plama od cloudingu. Czy ktoś ma jakis pomysł co z tym zrobić. Dziś mój egzemplarz będzie lażakował ale mam jakies przeczucie, że to pukanie to pęknięta na śrubce matryca. Tak to jest jak południowce (Hiszpanie) biorą się za skałdanie delikatnego sprzętu.
 
Do góry