Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

LaRocco

New member
Prosze o rade !

Witam Panowie !

Od jakis 2 miesiecy czytam to forum i staram sie na cos zdecydowac a w zasadzie juz sie niedawno zdecydowałem na plazme Panasonica PY85 ale po tygodniu szlak ja trafił i teraz wybór padł na Sony46W4500 !!!
Chciałbym ten telewizotek kupic juz w tym tyg. w sklepie firmowym SONY, jak uwazacie to dobra decyzja ??? Przeczytałem ten watek od poczatku i KTOS tu napisał ze lepiej poczekac na nowsza partie tych modeli w których pojawia sie "clouding" i byc moze zostanie ta wada naprawiona przez producenta. To spora kwota dlatego tez zdecydowałem sie na zakup w salonie ( oczywiscie raty ) a w sklepy inter. jakos trudno mi zaufac. Panasa tez kupiłem w salonie firmowym i ze zwrotem gotówki nie było najmniejszego problemu !

Pozdrawiam Wszystkich i zachecam do komentarzy :)
 

mobor

Banned
w salonach kupują fra...rzy
Ja kupiłem w firmie internetowej któa jak sie okazało ma juz włąsny sklep. W kieszeni mam 2 patyki
Ale jak cierpisz na nadmiar gotówki- twój problem
 

darekk75

New member
LaRocco napisał:
Witam Panowie !

Od jakis 2 miesiecy czytam to forum i staram sie na cos zdecydowac a w zasadzie juz sie niedawno zdecydowałem na plazme Panasonica PY85 ale po tygodniu szlak ja trafił i teraz wybór padł na Sony46W4500 !!!
Chciałbym ten telewizotek kupic juz w tym tyg. w sklepie firmowym SONY, jak uwazacie to dobra decyzja ??? Przeczytałem ten watek od poczatku i KTOS tu napisał ze lepiej poczekac na nowsza partie tych modeli w których pojawia sie "clouding" i byc moze zostanie ta wada naprawiona przez producenta. To spora kwota dlatego tez zdecydowałem sie na zakup w salonie ( oczywiscie raty ) a w sklepy inter. jakos trudno mi zaufac. Panasa tez kupiłem w salonie firmowym i ze zwrotem gotówki nie było najmniejszego problemu !

Pozdrawiam Wszystkich i zachecam do komentarzy :)

Jest taka ogólnopolska sieć sklepów RTVw ktorych jest od niedawna b. korzystna cena na ten model i jeszcze nieoprocentowane raty. Zastanów sie jeszcze:grin:.
 

w@ldo

New member
mobor napisał:
w salonach kupują fra...rzy

Czy masz jakiś specjalny powód, aby obrażać osoby dokonujące zakupów w salonach ?

Jest wiele osób, szczególnie starszych, którzy nie mają zaufania lub nie potrafią korzystać z sieciowej formy zakupów, inni lubią oglądnąć kupowany egzemplarz, dla wielu kupowanie w realu stanowi przyjemność, a dla jeszcze innych, cena wyższa o 2000 zł nie stanowi żadnego problemu.
 

mobor

Banned
Przykro mi ale nie znam innego określenia na osoby które świadomie kupują tam gdzie jest DROŻEJ
Nie ma więc powodu się burzyć...
Każda firma moze splajtować z dnia na dzień lub zmienić branżę- także "normalny sklep" może jutro stać się drogerią. Firmy internetowe mają z reguły mniejsze koszty własne dlatego są w stanie oferować lepsze ceny na oferowany towar. Ale nie każdy to rozumie i jak widać istnienie sklepów "Nie dla idiotów" w których telewizory są o 30-40% drozsze ma swoje uzsadnienie
Każdy normalny człowiek szuka jednak miejsca gdzie telewizor mozna kupić po prostu TANIEJ a sklep z deptaku czy galerii handlowej nigdy tanim nie będzie


Sieć o której kolega wyzej wspomniał to zapewne EuroAGD
Własnie byłem w tej "sieci" /w dwóch sklepach/ bo chciałem kupic 46w4500 i okazało sie że jedyne telewizory które mają to półkowniki - ŻADNEGO stanu magazynowego /nawet w magazynie centralnym w Wawie/ !! Każdy kto chce kupić - musi wziąść TV z półki. Wobec tego podziękowałem/nie kupuję takiego sprzętu/ i kupiłem w firmie internetowej która- jak sie okazało- miała "na stanie" kilka sztuk oryginalnie zapakowanych KDL'i od ręki - 300zł taniej niż w Euro...
Odebrałem TV osobiscie bo firma działa w moim mieście i dorobiła się własnej siedziby...
Jeśli ktoś udziela się na forum - bez trudu znajdzie adresy zaufanych sklepów internetowych które mają w końcu system ocen rzetelności. CHyba ze się jest ...... :)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
mobor napisał:
Ci dla ktorych cena o 2k wyzsza nie stanowi problemu- to wlasnie fra...y
Nie ma powodu się burzyć... Każda firma moze splajtować z dnia na dzień lub zmienić branżę. Firmy internetowe mają z regóły mniejsze kosztyw ąłsne dlatego są w stanie oferować lepsze ceny na oferowany towar. Ale nie każdy to rozumie i jak widać istnienie sklepów "Nie dla idiotów" w których telewizory są o 30-40% drozsze ma swoje uzsadnienie
Każdy normalny człowiek szuka miejsca gdzie telwizor mozna kupić po prostu TANIEJ a sklep z deptaku czy galerii handlowej nigdy tanim nie będzie


Sieć o której kolega wyzej wspomniał to zapewne EuroAGD
Własnie byłem w tej "sieci" bo chciałem kupic 46w4500 i okazało sie że jedyne telewizory które mają to półkowniki - ŻADNEGO stanu
magazynowego !! Każdy kto chce kupić - musi wziąść TV z półki. Wobec tego podziękowałem/nie kupuję takiego sprzętu/ i kupiłem w firmie internetowej która- jak sie okazało- miała "na stanie" kilka sztuk oryginalnie zapakowanych KDL'i od ręki - 300zł taniej niż w Euro...

Zgadzam sie z tym, co napisałeś. Od siebie dodam, że cena za ten model w tym sklepie, to 5.999 zł - nie jest najgorsza. A pewnie jakby ktoś się zdecydował i koniecznie chciał kupić " w salonie", to by zamówili nówkę.
 

WojtR

Member
Bez reklam
mobor napisał:
Własnie byłem w tej "sieci" /w dwóch sklepach/ bo chciałem kupic 46w4500 i okazało sie że jedyne telewizory które mają to półkowniki - ŻADNEGO stanu magazynowego /nawet w magazynie centralnym w Wawie/ !!

to już ich nie dostaną czy nie chciało Ci się czekać na dostawę ? :D

Bo coś twoja teoria to nie halo w sklepie internetowym możesz czekać i 2 tygodnie a tu masz kaprys wchodzisz z ulicy i musi być w kartonie i czekać na Ciebie w magazynie ?
 

mobor

Banned
Nie halo jest z nimi a nie ze mną

W całym zywilizowanym świecie jest tak że sprzet z półki /powystawowy/ jest sprzedawany z obniżoną ceną jako niepełnbowartościowy /bo tak jest!/
Tak samo kupowałem kiedyś auto-demo z salonu samochodowego /niejeżdżone ale z racji że stał w salonie dostałem 10% off/.

Dla mnie nie było musu kupić od razu ponieważ chciałem wziaść sobie TV na kreskę- dlaczego nie skoro 0% ... ? Miedzyczasie wiedziałem ze firma internetowa- ma te TV na stanie wiec wisiało mi czy kupię tu czy tam - choć TV w eyro był 300zł drozszy to wziawszy pod uwagę kredyt 0% na 2.5 roku, oferta wydawała się atrakcyjna
No i facet stwierdził że NIE MA ani u nich w magazynie ani w magazynie centralnym i że nie będzie w najblizszym czasie/ wiem że to śmieszne bo to nowy model ale nie mam zamiaru się prosić pala...owi o towar - nie te czasy/ Dlatego poszedłem gdzie indziej i kupiłem sobie za gotówkę..i tyle
Analogiczną sytuacje miałem z Euro odnosnie telewizora 52w4000 - tez wszedzie mieli po sztuce...
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
mobor napisał:
w salonach kupują fra...rzy
Ja kupiłem w firmie internetowej któa jak sie okazało ma juz włąsny sklep. W kieszeni mam 2 patyki
mobor - nie pisz o fra...erach bo nie masz racji - przynajmniej nie zawsze. Każdy przypadek jest inny.

Ja kupiłem swoją kamerę w salonie za 4100zł, a najtańszą ofertę internetową, tylko o 200zł taniej, znalałem w sklepie, który ma swoją siedzibę w Krakowie. Musiałbym dla zysku 200zł jechać po kamerę 300km.

Czyli w moim przypadku byłbym fra...rem gdybym kupował w sklepie internetowym.
 

yarox

New member
Przecież na dzień dzisiejszy cena np. Sony 46W4500 w euro jest wyższa o 350 zł (skąd 2000?) od najniższej ceny ze sklepu internetowego (oczywiście z polską gwarancją i przesyłką) w zamian za to 30 nieoprocentowanych rat. Nie wiem kto tu cierpi na nadmiar gotówki:)
Sam kupiłem tydzień temu 40W4500 i oczywiście na raty. Poprostu trzeba poczekać aż interesujący nas model będzie w promocji bo w skrajnych przypadkach różnice w cenach są rzeczywiście szokujące.
 

WojtR

Member
Bez reklam
mobor napisał:
Nie halo jest z nimi a nie ze mną

W całym zywilizowanym świecie jest tak że sprzet z półki /powystawowy/ jest sprzedawany z obniżoną ceną jako niepełnbowartościowy /bo tak jest!/
Tak samo kupowałem kiedyś auto-demo z salonu samochodowego /niejeżdżone ale z racji że stał w salonie dostałem 10% off/.

Dla mnie nie było musu kupić od razu ponieważ chciałem wziaść sobie TV na kreskę- dlaczego nie skoro 0% ... ? Miedzyczasie wiedziałem ze firma internetowa- ma te TV na stanie wiec wisiało mi czy kupię tu czy tam - choć TV w eyro był 300zł drozszy to wziawszy pod uwagę kredyt 0% na 2.5 roku, oferta wydawała się atrakcyjna
No i facet stwierdził że NIE MA ani u nich w magazynie ani w magazynie centralnym i że nie będzie w najblizszym czasie/ wiem że to śmieszne bo to nowy model ale nie mam zamiaru się prosić pala...owi o towar - nie te czasy/ Dlatego poszedłem gdzie indziej i kupiłem sobie za gotówkę..i tyle
Analogiczną sytuacje miałem z Euro odnosnie telewizora 52w4000 - tez wszedzie mieli po sztuce...

z powystawowym masz rację !

czyli nie chciało się czekać :D a jaki dawali czas na realizację zamówienia ?
 

mobor

Banned
Hopkirk- nie musiałeś jechać. Dostawa kurierem kamery to koszt 40zł. Zarobiłbyś 150zł...

yarox - TERAZ roznica jest 350zł a jeszcze niedawno było 2000zł
Ale co z tego skoro i tak nadal jest taniej via net a do tego dostajesz z Euro sprzęt UŻYWANY /bo jest z półki na której gra przez 12 godzin dziennie na podrasowanych ustawieniach, przy okazji został gdzieś porysowany przy nieostrożnym wypakowywaniu/zapakowywaniu, ekran ma odciski cudzych paluchów itd.../ Nowe to nowe i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Dlatego odpuściłem ten ich darmowy kredyt po to by mieć sprzęt taki jak chcę czyli nowy.

BTW cena w uero na wersję 52" to 8999 a w necie 7500.... Dla 1500zł też pewnie nie waro kupować przez net..?
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
WijtR- sprzedawcy tam sa niczym mumie egipskie. Niczego nie wiedzą i o niczym nie mają pojęcia. Ludzie z łapanki po prostu. No i firma traci...ich problem
 

WojtR

Member
Bez reklam
mobor napisał:
WijtR- sprzedawcy tam sa niczym mumie egipskie. Niczego nie wiedzą i o niczym nie mają pojęcia. Ludzie z łapanki po prostu. No i firma traci...ich problem
a kto chce sprzedawać TV za jakieś marne pieniądze ? :)

ale wracając do tematu handlowania przez tą sieć to nie jest tak , że jak składasz zamówienie przez internet o albo dostajesz towar kurierem albo wskazujesz odbiór w sklepie i wtedy towar jedzie z magazynu centralnego , pomijam , że cena jest jeszcze sporo niższa od tej sklepowej

.. ostatnio widziałem w jakimś euro promocje na 40W400 cena - VAT było jakieś 6200 - VAT ... równolegle w sklepie internetowym było po 4099 , no ale ktoś może na ten -VAT się nabrał i coś tam kupił
 
Ostatnia edycja:

yarox

New member
Na pewno są różne przypadki. Ja swój telewizor zamawiałem w euro ale w sklepie internetowym z odbiorem osobistym w sklepie(mam 500m) i była to zapakowana nówka. Oczywiście, że są i będą różnice w cenach dlatego trzeba poczekać na odpowiedni moment. Sam chciałem kupować toshibę
40zf355 tylko w sklepie internetowym, ale...
 

mobor

Banned
jak powiadam- nie każda firma internetowa ogranicza sie do 1 kompa w domowym zaciszu. Jest sporo firm wysyłkowych które mają własne zaplecze logistyczne /np Merlin, Agito/ i wysyła najpopularniejszy towar od razu. Firma w której ja kupowałem ma na tyle duży ruch towarowy ze zamawia takie 46w4500 po 10 szt kazdego tygodnia wiec z dostepnoscia nie było problemu /kupowałem w piątek ostatnią sztukę z tych dziesięciu/ Facet stwierdził że gdybym się nie załapał- we wtorek miałbym na bank bo w poniedziałek /czyli dziś/ przychodzi kolejna dostawa
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
mobor napisał:
Hopkirk- nie musiałeś jechać. Dostawa kurierem kamery to koszt 40zł. Zarobiłbyś 150zł...
Jasne. I być może zarobiłbym kilka tygodni/miesięcy użerania się i nerwów z powodu braku kabelka, oprogramowania, czy jakiegoś papierka. Nie mówiąc już o pochodzeniu towaru.
Dla różnicy 150zł takie ryzyko w przypadku drogiej kamery czy telewizora jest zbyt duże - mam już przykre doświadczenia.
 

mobor

Banned
Kupuje w sieci od 3 lat. Sprzet tani i drogi- zawsze zaznaczam ze ma byc ORYGINALNIE ZAPAKOWANY
Jeszcze nigdy sie nie zawiodłem. Prcyzyjnie opisuje jaki sprzęt sobie życzę a jakiego zwyczajnie nie odbiorę U samego Kikiego zostawiłem ponad 16 kawałków - wszystko szło przez kuriera. Faceta w zyciu na oczy nie widziałem...Miało być nowe i oryginalnie zapakowane- i takie było...
Nigdy nie miałem problemu z kabelkami czy papierami -nie kupuję w komisach
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
Jak widać każdy ma inne doświadczenia.

Taki sam sprzęt orginalnie zapakowany widziałem będąc w Hiszpanii w sklepach prowadzonych przez Hindusów. Oczywiście made in Japan. Był o połowę tańszy niż w normalnym sklepie, czyli jakieś 30% tańszy niż w naszych sklepach internetowych. Prawdopodobnie odrzuty z produkcji nie trzymające jakiegoś parametru. Może być tak, że zwykły, mniej wymagający użytkownik nawet nie zauważy różnicy - przecież ma napis made in Japan.

Sam zresztą wcześniej prawdopodobnie kupiłem nieświadomie taki sprzęt w Polsce - oczywiście w sklepie nie firmowym. Wada wyszła po mniej więcej miesiącu i przez rok miałem ogromny problem aby najpierw ją wskazać/udowodnić w serwisie, a potem naprawić. W końcu się udało ale ile mnie to zdrowia i nerwów kosztowało to wiem tylko ja.
 
Do góry