Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

DZ_R

New member
Panie Ortax360, dlaczego ustawia pan sobie 'wszystkie piksele'? Ja u siebie to próbowałem przy oglądaniu TV HD (na przykład przy oglądaniu Canal + Film HD) - efekt jest taki, że po przełączeniu na 'wszystkie piksele' obszar obrazu minimalnie się powiększa, natomiast jakość obrazu zostaje taka sama, jak nie gorsza...

Canal + Film HD oglądam z telewizji kablowej Vectra, dekoder jest ustawiony na skalowanie obrazu do 1080i.

Na logikę biorąc to myślałem, że przełączenie na 'wszystkie piksele' spowoduje, że do TV będzie przesyłany cały obraz w rozdzielczości 1920x1080, wobec czego nie będzie potrzebne skalowanie tego obrazu przez TV, więc obraz będzie 'ostrzejszy'. Natomiast moje subiektywne odczucia były takie, że obraz wcale nie był ostrejszy, a nawet jakby trochę gorszy - na pewno logo 'Canal +' było wyraźniejsze w trybie 'normalnym', a nie przy 'wszystkich pikselach'.

I w tym momencie nic już nie rozumiem...
 

SwFranciszek

New member
AWGUST72,

Mam nadzieję, że mnie nie pogonią bo to nie ten wątek, ale zaryzykuję.
Sharp przyjechał nowy, fabrycznie zapakowany, sklep z netu - same pozytywne opinie. Mogę teraz potwierdzić z szacunkiem, bo kasiorkę oddali na czas - zawodowcy!
Właczyłem, dzieci rzuciły się do bajek i przez 2 godz. był spokój i zachwyt. Aż tu nagle tv się wyłaczył i migał smutno diodami. Nie reagował na nic - tylko na wyciągnięcie kabla z sieci. W pierwszej chwili myślałem, że włączył się jakiś tryb oszczedzania energii i kiedy odzyskałem władzę nad pilotem zacząłem szukać po ustawieniach. I wtedy dopiero się zaczęło. Zwięch za zwięchem. Jest obraz to nie ma dzwięku i odwrotnie. Czarny ekran, migające diody, kabel z sieci, parę minut na odpoczynek i od nowa. I tak do wieczora z 15 razy. Zadzwoniłem do serwisu Sharpa, gościu z mocno wschodnim akcentem mówi, że to nie jest normalne (dobre! gdybym był w lepszym humorze to bym się uśmiał) i że wysle technika. Trochę go przycisnąłem i przyznał się że to nagminna wada w poprzedniej serii X, a tutaj to wicie, rozumicie pierwszy raz w życiu.... Wk.. się. Sprzęt za prawie 5 kawałków, dużo dobrych opinii i taki pasztet. Poszperałem w sieci i okazało się, że Sharp ma z tym problem. Ale dlaczego ja mam mieć? Odesłałem w cholere i prędko w kierunku Sharpa nie spojrzę.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jeszcze raz ponawiam pytanie;
czym się rózni model 46W4500 od 46W4210 ?
Przy różnicy w cenie- jak napisałem- ok 400 zł, to może być istotne.
Może ten drugi nie ma błyszczącej ramki ?
 

Vilmark

New member
Żeby nie zakładać nowego tematu.... Znajomym spodobał się mój W4000 , chcą sobie kupić więc nowy TV.

Tylko dylemat czy W4000 czy W4500. Czy W4500 jest warte dopłaty 1000 zł ??

Czekam na wasze opinie...
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
SwFranciszek napisał:
AWGUST72,...
Trochę go przycisnąłem i przyznał się że to nagminna wada w poprzedniej serii X, a tutaj to wicie, rozumicie pierwszy raz w życiu.... Wk.. się. Sprzęt za prawie 5 kawałków, dużo dobrych opinii i taki pasztet. Poszperałem w sieci i okazało się, że Sharp ma z tym problem. ...

Poprzednia seria X to XL1 - ja mam ten TV i nigdy nie mialem zadnych problemow ktore opisujesz, a TV mam od ponad roku. Wiec smiesza mnie takie opinie jak Twoja, poprostu trafiles na trefny model, ktory moze zdarzyc sie w kazdej firmie. W Sonym masz problemy z cloudingiem a kol. ortax360 napisal ze trafil mu sie model bez tych wad, wiec jest to poprostu pech a nie standard. Jak miales wadliwy TV to go wymien na drugi i zobacz czy bedzie to samo a nie od razu narzekac na firme. Ja sam wybieram teraz drugi TV i mam juz wielki bol glowy: podoba mi sie W4500 ale XL2E jest teraz w bardzo dobrej cenie i na razie skalniam sie ku drugiemu Sharpowi
pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
ale XL2E jest teraz w bardzo dobrej cenie i na razie skalniam sie ku drugiemu Sharpowi
pozdrawiam

co mi tam to nie moja sprawa ale tak dla potomności to nie ma różnic między XL1 a XL2
to po co zmieniać :roll: chyba że dla usterkowości ;) większej:mrgreen:

pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@km1963 ja nie zmieniam TV tylko kupuje drugi ;)
Jesli chodzi o roznice miedzy XL1 a XL2 to jest ich kilka ale to nie ten dzial

Wracajac do tego tematu, mam pytanko do ortax360 - jaka masz serie (bez cloudingu) W4500? jak mozesz to opisz jak sie sprawuje ten TV najlepiej jakbys mog porownac z innymi (niekoniecznie z Sonym ;))
 

ortax360

New member
Juz opisywałem w por do w4000 i x3000/3500 . Kilka stron wczesniej . Por. do tego co miałem w domu czyli nowszych modeli Sony . Co do por. do innych lcd np: Sharp czy Toshiba ( bawiłem sie modelem 46zf u znajomego) nie mam takiej mozliwosci .

Obecnie mam 2 egzempl. lcd 46w4500 bez cloudingu i zaciagtania . W 1 ( sprzedanym) był mimimalny clouding .
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Na meczach jest super płynnie i ostro nic nie rozmywa - 100hz daje rade . A przy właczeniu 100hz na max czyli wysoki i tryb filmu na automat 1 mamy trzeci wymiar ( taki teatralny obraz jak na zywo ) . W sam raz dla meczy piłki noznej :D do filmów to raczej odpada ( dla mnie ) wolę obraz kinowy nie teatralny.
 
Ostatnia edycja:

darekk75

New member
ortax360 napisał:
Na meczach jest super płynnie i ostro nic nie rozmywa - 100hz daje rade . A przy właczeniu 100hz na max czyli wysoki i tryb filmu na automat 1 mamy trzeci wymiar ( taki teatralny obraz jak na zywo ) . W sam raz dla meczy piłki noznej :D do filmów to raczej odpada ( dla mnie ) wolę obraz kinowy nie teatralny.

i to jest przy sygnale SD??
 

ortax360

New member
TAK na SD np: Polsat cyfrowy przez kabele RGB ( zalezy tez od jakosci sygnału ). Na HD z N mecz piłki dosłownie wgniata w fotel :D . Złapałem sie na tym ,ze ogladałem mecz tylko dla obrazu .
 
Ostatnia edycja:

janus13

New member
ortax 3650

ortax360 napisał:
TAK na SD np: Polsat cyfrowy przez kabele RGB ( zalezy tez od jakosci sygnału ). Na HD z N mecz piłki dosłownie wgniata w fotel :D . Złapałem sie na tym ,ze ogladałem mecz tylko dla obrazu .

Jak oceniales wyglad i wykonanie to W 4500 wypadl najgorzej wsrod porownywanych soniakow.I tu lezy przyczyna W 4500 odpadł w przedbiegach pozostał X 3500 . Pytanie czy mecze wciskają w fotel przy oglądaniu ich w X 3500 przy sygnale SD i HD.
 

ortax360

New member
Wygląd W4500 jest bardziej stonowany ( dostojny ) w por do w4000 i x3000.3500 . Ładny ,ale mi sie bardziej podoba W4000. Co do wykonania chodzi o plastik obudowy . W W4500 jest czarny błyszczacy taki jak w PS3 wiec wiadomo co bedzie jak bedziemy czyscic szorstka szmatką :D .

Nie biez X3000/3500 ! . W4500 jest lepszym lcd od x3000/3500 . Ma o wiele lepszą czern , jasnosc . Układ 100hz działa lepiej ( nie przycina ) niz w x3000/3500 , nie ma wentylatorków i nie zmienia sam podswietlenia panelu ( jest bardzo irytujace w ciemnych scenach ) i tanszy .

W4500 jest lepszym lcd od Toshiby ZF ................ I KROPKA . Takie jest moje zdanie .

W4500 - lepsza jasnosc( kontrast) , mozliwosc własnych ustawien oddzielnie dla kazdego wejscia , ładniej gra w HD( ostrosc , głebia obrazy , 2 plan ) , kolor . Plus dla Toshiby za SD . Jakosc czerni jest na tym samym poziomie .
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Nie biez X3000/3500 ! . W4500 jest lepszym lcd od x3000/3500 . Ma o wiele lepszą czern , jasnosc . Układ 100hz działa lepiej ( nie przycina ) niz w x3000/3500 , nie ma wentylatorków i nie zmienia sam podswietlenia panelu ( jest bardzi irytujace w ciemnych scenach )quote]

No,no dość odważna konkluzja. Zawsze myślałem, że nawet poprzednia versja X-a, musi być nieco lepsza od W4500. Ale cieszę się, że akurat tak to napisałeś. Sam się przymierzam do 46W4500, więc moje kolejne wątpliwości są częściowo rozwiane. Podobnie, jak Tobie brakuje mi bardzo matowego, czarnego koloru obudowy. Nie znoszę fortepianów ;-)
 
Do góry