Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mwilins

New member
nagdob i meduza88 dzieki za infromacje tylko szkoda że sa one sprzeczne.
Będąc w sklepie widziałem W4500 i W4000 blisko siebie z tym samym sygnałem HD. Nie mogłem dostrzec różnicy leciał urywek meczu, jednak większość była puszczana niestety w zwolnieniu co utrudnia obiektywne wnioski. Poza tym obserwacja trwała tylko kilka minut i na jenym rodzaju sygnału wejściowego. Dlatego zadałem wcześniej pytanie jak to na prawdę jest przy dłuższym użytkowaniu.
 

meduza88

Banned
Ja mialem Sony 32W4000 przez tydzien.Wyzej napisalem dlaczego wymienilem go na Panasonic TX-37LX85F.Lepszy kat widzenia, 100hz, bardzo dobre formatowanie obrazu.Nie trzeba ciagle zoomowac od reki jak w Sony.Podczas meczow lub przy sygnale SD zauwazylem w Sony Artefakty czyli male kwadraciki podczas szybkiego ruchu.Sony mial za to bardziej wyraziste kolory.Panasonic ma je naturalniejsze i nie tak bardzo nasycone.Jednak w Sony zbyt wyrazny byl kolor czerwony.Panasonic nie posiada wejscia USB za to ma czytnik kart SD.Jesli masz kablowke cyfrowa Sony ma wbudowany cyfrowy tuner.W Panasonic jest tylko analogowy.Ja mam tv N wiec i tak go nie uzywam.
 

areckis69

Member
Meduza88 - jesli uważasz, że sony w4000 jest gorszy od panasonica lx85 to gratuluje ślepoty :) mam oby dwa na sklepie i na rózne sposoby kombinowałem z ustawieniami obu, szczególnie aby panasonica do poziomu sony podkręcić i nie dało rady. Z jednym sie zgodze - denerwujacy jest brak autozoom w sony a w panasonicu super!
pozdrawiam
 

sonlar

New member
Każdy ma własne preferencje.
Mój znajomy ogląda TV 14 cali z 3 metrów i mu to nie przeszkadza.
Ja oglądam 40" z 2-3 metrów, gdybym miał 50 cali, oglądałbym z tej samej
odległości.
W kinie nikomu nie przeszkadza, ze czasem siedzi się w odległości mniejszej od długości ekranu.
Powiem tak.. sygnał HD aż się chce oglądać z bliska, wprost przyciąga
jak magnes, a za kilka lat będzie to standard.


sebisebi napisał:
Koledzy podpowiedzcie jaki kupić W4000. 32 czy 40 cali. Przeczytałem wszystko i sam już nie wiem. Odległość ok. 3m + n-box. Proszę użytkowników TV o tych wymiarach o jakieś rady. Czy czasem 40-ka nie będzie za duża, chcę zrobić zakup na pare lat dlatego nie mam pojęcia co będzie optymalne. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Ustawienia TV

Odpowiadając na różne posty dotyczące ustawień TV (w moim przypadku KDL 40W4210) pozwoliłem sobie zamieścić tabelę z najbardziej (oczywiście wg moich preferencji) zrównoważonymi parametrami obrazu dla różnych trybów i wejść TV.
W załączeniu plik .jpeg
Jakby komuś to pomogło to proszę o krótką wzmiankę na forum.
 

Attachments

  • Ustawienia TV.JPG
    Ustawienia TV.JPG
    124,3 KB · Wyś: 536
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Ustawienia TV

Odpowiadając na różne posty dotyczące ustawień TV (w moim przypadku KDL 40W4210) pozwoliłem sobie zamieścić tabelę z najbardziej (oczywiście wg moich preferencji) zrównoważonymi parametrami obrazu dla różnych trybów i wejść TV.
Jakby komuś to pomogło to proszę o krótką wzmiankę na forum.

Może to wyraźniejsze.
 

Attachments

  • Ustawienia TV.zip
    3,5 KB · Wyś: 169

k0val

New member
ja mam dekoder cyfrowy z Multimedi podłączony przez hmdi do tv jak sądzisz które ustawienie z twojej tabeli będzie najlepiej do niego pasowało to spróbuje
 

bbodzio

New member
Ustawienia TV

Sprawdziłem te ustawienia (kino domowe) pod C+ no i ..... jest nieźle tyko nasycenie 50 zamiast 55:eek:k:.
Zastanawia mnie tylko czemu n-kę podłączyłeś pod euro ( tak lepiej :niewiem: )
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
N-kę podłączyłem pod Component a nie pod euro. Przyczyna jest prosta. W n-ce w menu mam ustawiony dźwięk na Dolby Digital. Przy takim ustawieniu po HDMI nie idzie mi dźwięk na TV (oczywiście jeśli jest nadawany w DD). Nie zawsze włączam kino domowe, jedynie jak idzie jakiś dobry film lub inny program z DD. Puszczając n-kę po componencie nie mam problemu z dźwiękiem na TV, nawet, jeśli nadawany jest DD.
 

palikot

New member
Kupiłem

Drodzy forumowicze. To mój pierwszy post tutaj. Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu Waszych testów i opinii...po wycofaniu zamówienia na LE32A656 zdecydowałem się na 32w4000!! Jutro dostawa i napiszę mój nieziemsko amatorski i subiektywny test. To mój pierwszy LCD. Sygnał mam z cyfrowej kablówki oraz Nintendo Wii. Zobaczymy.
 

jilted

New member
witam

ja bym chcial 40" W4000 kupic do xboxa 360 :eek:k:

jak on sie sprawuje w grach i ogolniw w komunikacji z PC (laptopem)?

dzieki z gory

pozdrawiam



:popcorn:
 

eude

New member
VGA -> Component

chciałbym podłączyc do 32w4000 laptopa gdzie mam tylko vga i s-video, czytałem wczesniejsze posty i wiem ze ustaliliście, ze nie ma możliwości aby przez kabel VGA -> VGA uzyskać wiecej niz około 720pix, ale na wejsciu component specyfikacja pokazuje ze da sie uzyskac 1080p, a wiec czy istnieje możliwośc aby kablem VGA -Component uzyskac full hd? // nie moge dawac linków wiec wpiszcie w google SIRVGA 3102 i o ten kabel mi chodzi.

prosze o pomoc, pozdrawiam
 

POL80

New member
Witam

Post z działu "serwis" , może w tym temacie, ktoś coś poradzi ;)


"Telwizor zakupiłem pod koniec listopada. Ogólnie wszystko działa bez zarzutu.
Niestety dopiero po zakupie X360 zauważyłem że przy braku sygnału pilot wogóle nie działa. Chcąc zmienić wyjście z HDMI1 na HDMI2 lub odwrotnie muszę to zrobić przyciskiem na obudowie. Gdy tylko włącze mediabox'a/xbox'a pilot działa normalnie. Pod HDMI1 podłączony jest mediabox UPC a pod HDMI2 X360.
Gdy np po włączeniu TV jest ustawione wyjście HDMI1, żeby nie wstawać i zagrać muszę włączyć mediabox'a i dopiero wtedy mogę przełączyć wyjście na HDMI2 :O

Z pilotem Harmony jest podobnie. Włącza jednocześnie TV i inne urząędzenie ale wyjście zostaje te co było po ostatnim wyłączeniu TV.

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiąć ten problem czy zostaje tylko zgłoszenie usterki do serwisu? :/ "
 
Do góry