Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

hupelt

New member
franekf napisał:
Kurcze no analogowa to na tym TV w większości przypadków jest na nieakceptowalnym poziomie.

Jakość programów telewizyjnych o mocnym sygnale jest nawet niezła, tylko pytanie podstawowe co się dzieje z tym ekranem w przewodzie antenowym (jak pisałem wcześniej z podłączonym ekranem występują duże zakłócenia)
 

merks

New member
hupelt napisał:
Jakość programów telewizyjnych o mocnym sygnale jest nawet niezła, tylko pytanie podstawowe co się dzieje z tym ekranem w przewodzie antenowym (jak pisałem wcześniej z podłączonym ekranem występują duże zakłócenia)

Sprawdź, czy przypadkiem nie ma gdzieś zwarcia na końcówce przewodu, tzn. np. czy jeden drucik z ekranu nie dotyka rdzenia.
 

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob napisał:
Mam taki problem:
Przechodzę na TV w Options - Głośnik - System audio. Słucham dźwięku poprzez kino domowe i wszystko jest ok. Problem zaczyna się, gdy chcę spowrotem przejść na głośnik w TV. Nie mogę zrobić tego w prosty sposób tzn. znowu Options - Głośnik - Głośnik TV. Po prostu daje na pilocie strzałkę do góry i kicha, nie działa, muszę pozostać na Systemie audio. Dopiero po jakichś, dziwnych zabiegach tzn. wchodzę w HOME - Dźwięk - Podwójny dźwięk - Stereo - A - B, później znowu powracam na Ustawienia - Ustawienia A/V - Głośnik i dopiero wtedy mogę przejść na Głośnik TV (działa wówczas strzałka na pilocie). Co najmniej dziwna sytuacja. Może ktos ma tak samo?
Ponawiam temat j/w.
 

hupelt

New member
merks napisał:
Sprawdź, czy przypadkiem nie ma gdzieś zwarcia na końcówce przewodu, tzn. np. czy jeden drucik z ekranu nie dotyka rdzenia.

Ekran nie dotyka do rdzenia. Jak wcześniej pisałem, gdy podłącze ekran do wtyku przyłączonego do sony powstają zakłócenia w pozostałych tv. Sądziłem, że to w sony jest zwarcie, ale bez podłączonego ekranu (tylko sam rdzeń) sony działa w miarę poprawnie, więc należy to wykluczyć.
Brak mi już pomysłów. :confused:
Jutro spróbuję podłączyć jedną indywidualna antenę, może to coś pomoże.
:(
 

oxygene

New member
Witam.Czy wie ktoś może czy ten model posiada jakąś szybę lub plastik z przodu ekranu czy tak jak w monitorach lcd od razu matryce? To jest mój pierwszy tv lcd i trochę się boje że podczas czyszczenia za mocno nacisnę ekran i jeszcze coś uszkodzę.
 

cresspo

New member
czy te ustawienia byłyby dobre dla KDL-V4000, kupiłem dzisiaj ten model i jakoś nie jestem zachwycony obrazem, chodzi mi o kwadraty podczas oglądania tv, telewizor ma być głownie do tv mecze itp, kolega powiedział że muszę dokupić jakieś kable tylko że, po 1 nie wiem czy to zmieni znacznie obraz a po 2 nie wiem jakie, tv mam podłączony do cyfry, jeśli nie da się polepszyć jakości obrazu to jaki lcd byłby idealny ?
 

franekf

New member
cresspo napisał:
czy te ustawienia byłyby dobre dla KDL-V4000, kupiłem dzisiaj ten model i jakoś nie jestem zachwycony obrazem, chodzi mi o kwadraty podczas oglądania tv, telewizor ma być głownie do tv mecze itp, kolega powiedział że muszę dokupić jakieś kable tylko że, po 1 nie wiem czy to zmieni znacznie obraz a po 2 nie wiem jakie, tv mam podłączony do cyfry, jeśli nie da się polepszyć jakości obrazu to jaki lcd byłby idealny ?
W tv LCD sygnał musi być HD albo pozostaje tv plazma, w plaźmie nie widzę pikselozy prawie nigdy... tak na moje skromne doświadczenia widza
 

p1jan

New member
W4000 Dvb-t2 Mpeg-4 Mpeg4

DVB-T2 MPEG-4 MPEG4 Sony W4000

To mój pierwszy post na forum, tak więc witam wszystkich serdecznie.
Zwracam się z pytaniem do użytkowników telewizorów z serii W4000: czy ktoś z Was jest w zasięgu nadajnika w Łazach (k. Warszawy) lub innego, z którego jest sygnał DVB-T2? Jeżeli tak, to bardzo proszę o odpowiedź, jak z jakością i ogólnym wrażeniem tego standardu.

Dopisuję tagi, bo sam nie znalazłem interesujących informacji, może komuś też się przyda:

Proszę o doklejenie ich do swojej odpowiedzi, to poszukujący będą mieli ułatwione zadanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

p1jan
 

p1jan

New member
No nie. Według informacji jakie zdobyłem po lekturze na emitelu itd, to DVB-T = MPEG2, przejściówka to DVB-T+, natomiast DVB-T2 to jest już MPEG4.

Jeżeli tak nie jest, to całą serię Sony typu W4000, V4500, X3500, X4500 i E4000 (informacje znalezione i zebrane z sieci) można wrzucić do kosza, bo jako jedyne na rynku polskim opisywane są jako posiadające tunery do MPEG4.

Bardzo proszę o korektę mojej wiedzy o systemach nadawania w Polsce.
 

imbitro

New member
po przeczytaniu praktycznie calego tematu wybralem 40w4000 i mysle ze to bedzie najbardziej odpowiedni TV dal mnie, podlacze do laptopa i powinno śmigac, oczywiscie kabel HDMI - HDMI
 
J

Judash

Guest
p1jan napisał:
No nie. Według informacji jakie zdobyłem po lekturze na emitelu itd, to DVB-T = MPEG2, przejściówka to DVB-T+, natomiast DVB-T2 to jest już MPEG4.

Jeżeli tak nie jest, to całą serię Sony typu W4000, V4500, X3500, X4500 i E4000 (informacje znalezione i zebrane z sieci) można wrzucić do kosza, bo jako jedyne na rynku polskim opisywane są jako posiadające tunery do MPEG4.

Bardzo proszę o korektę mojej wiedzy o systemach nadawania w Polsce.
Cos nieco pomieszales raczej.DVB-T MPEG4, to system ktory bedzie w RP obowiazyal oficjanie.DVB-T MPEG2 wlasnie zegnamy, choc jeszcze mozemy odbierac.DVB-T2 dziala podobno w UK, wiec wszystkie TV Sony DVB-T MPEG4 beda dzialaly prawidlowo.
 
C

chrzanu

Guest
Czy istnieją różne wersje telewizora KDL-32W4000? Chodzi mi o dane techniczne. Widziałem na stronie skapiec.pl opinie uzytkownik i nazekali ze ten tv nie posiada bravia engine 2. A na nalapce na tv jest napise bravia engine 2. AA i jeszcze jak sprawdzic czy ma se ten tuner MPEG-4 w TV? Ten tuner MPEG-4 to darmowe odbieranie kanałow HD?
 
Ostatnia edycja:
Do góry