Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

olek20

New member
KDL W4000 a KDL W4220

Witam,
mam pytanie jak jest roznica pomiedzy KDL W4000 a KDL W4220. Wiem ze roznica pomiedzy KDL W4000 a KDL W4210 to tylko kolor ramki ale jakos nie moge sie doczytac roznicy pomiedzy
KDL W4000 a KDL W4220. Niestety ale w niektorych sklepach internetowych zaczyna brakowac KDL W4000 a jest KDL W4220.

Pozdrawiam
olek
 

Benji

New member
Może ktoś to faktycznie potwierdzić, czy ten sygnał z kompa na 32W4000 po kablu hdmi jest faktycznie okrojony (niema full hd) jak pisze instrukcja.
Czy jest to tylko chwyt marketingowy i powiedzmy na drugim wyjściu hdmi już ma pełne hd w połączeniu z kompem?
 

Vilmark

New member
ja mam normalne full hd z kompa po kazdym hdmi........ Komputer pokazuje rozdziałke 1920 na 1080 , i mam mozliwosc wyboru trybów matrycy od 576 do 1080p. TV także pokazuje rozdzielczosc 1080p na wejsciu hdmi z komputera.
 

Benji

New member
I nie odczuwasz męczenia wzroku, a czcionki są równe?
Jeśli tak, to Sony ma tu przewagę nad Samsungiem mimo tych samych matryc S-PVA i plamki 0,360 mm to właśnie Sony ma lepsze dopalacze, mniej pali prądu , a i wygląd ma ładniejszy niż koreańczyk.
Poza tym Samsung jest składany chyba na Słowacji więc musi być tańszy.
Dzięki Vilmark .
Tylko po co piszą takie głupoty w instrukcji:confused:
P.S.
Niech ktoś mi jeszcze doradzi Sony 32W4000 albo HP LP2475w

Jako monitor do kompa
(karta grafiki Radeon 4850 1GB ramu)
 

meduza88

Banned
przeciez kazdy LCD Sony ma 100Mhz a nowe nawet 200 wiec dlaczego piszecie ze W4000 nie ma 100hz.Moj stary telewizor rurowy sony mial juz poare lat temu 100 mhz.
 

Dawidowski1000

New member
meduza88 napisał:
przeciez kazdy LCD Sony ma 100Mhz a nowe nawet 200 wiec dlaczego piszecie ze W4000 nie ma 100hz.Moj stary telewizor rurowy sony mial juz poare lat temu 100 mhz.

Ehm, nie chcę być niegrzeczny ale zastanów się 2 razy zanim coś napiszesz. Seria W4000 nie ma 100hz!! W4500,X4500 ma 100hz a seria Z ma 200hz.
Lepsze telewizory "rurowe" CRT jak piszesz miały 100hz ale działanie tych 100hz było zupełnie inne niż w LCD, tak samo jak w Plazmach.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie musisz meduza88 takie bzdury pisac, lepiej nic nie pisz
co do wczesniejszej wypowiedzi, czy slowacja czy hiszpania, dzisiaj wszedzie sie sklada, wiec nie chodzi ze tamten w slowacji jest skladany bo tanszy, zobacz sony w sklepie gdzie byl robiony to bedzie wiedzial, slowacja hiszpania itd
 

gacek

New member
Mam CP i zwykły dekoder nie HD. Jak najlepiej połaczyc go z W4000?
Czy lepiej wymienic go na dekoder HD i wtedy bez problemu przez HDMI?
 

zenti153

New member
Witam
Wczoraj zakupiłem ten telewizor moje wrażenia :
-Cena 4tys za duzo ale oczekuje w zmian bardzo dobrej jakości ....
-Po podłączeniu go do CP załamałem sie obraz nie jest wcale tak rewelacyjny jak pisza wszyscy :/ I teraz mam do was pytanie czy tak duza różnica jest ze nie mam dekodera HD tylko mam zwykły i podłączony przez wejście AV1 ?? Zastawiam sie czy zrezygnować z usług CP I wybrać innego dostawce jakiego polecacie??(Zależy mi na 100% wykorzystaniu możliwości TV)
I teraz mam pytanie do właścicieli tego telewizora proszę o podanie najlepszych ustawień >>?
PS: Podłączyłem go do kompa przez DVI i miale rozdzielczość tylko 1024x768 nie bylo możliwości zmiany czy to wina sterów czy ograniczeniaDVI??
PS1: Jak przetestować TV czy nie ma uszkodzeń??
:):)
 
J

Judash

Guest
Niestety do ogladania programow w SD najlepsza jest plazma.A to, ze Polsat ma gorszej jakosci kanaly SD, to wiadomo od zawsze.LCD cie ucieszy jak bedziesz ogladal kanaly HD.Kup swoj tuner HD i wez C+lub N.
 

chim123

New member
PANOWIE!

Aby uzyskać FullHd przy podłaczeniu komputera do LCD za pomocą kabla DVI-HDMI wystarczy w Menu TV>Ustawienia ekranu>Pole wyświetlania ustawić WYŚWIETLANIE WSZYSTKICH PIXELI.



Proszę jednocześnie o pomoc w rozwiązaniu problemu z dźwiękiem w przypadku podłączenia PC pod HDMI*2 i dzwięku do wejścia audio - jackiem. Problem przejawia się tym, że dzwięk jest przez 1s i się wyłącza dając komunikat "nieobsługiwany sygnał audio".

Z góry dziękuję.
 

dark972

New member
Czy jest sznasa by ustawić w parametrach nboxa i W4000 by obraz SD był lepszy. Ustawione mam wide na Sonym a panoramę i rozszerzenie na Nbxie. Wszystkie kanały HD sa ok. ale te rozciągniecie kanałow SD jest denerwujace..... Można to jakos jeszcze zmienić ? Może nie znam jakiegoś ustawienia ...:rolleyes:
 

zenti153

New member
Witam, ·
Jaki dekoder polecacie z CP lub C+ chce wykorzystać w 100% Moj telewizor??·
Jaki kupić kabel markowy czy nie i jakiego producenta:)(HDMI)
Wracając do moich wcześniejszych pytań:
" Podłączyłem go do kompa przez DVI i miale rozdzielczość tylko 1024x768 nie bylo możliwości zmiany czy to wina sterów czy ograniczenia DVI??
Jak przetestować TV czy nie ma uszkodzeń"

pozdr
 

Salah Ad-Din

New member
Witam

Postanowiłem was zapytać i proszę jeśli jest to możliwe o Pomoc w tej sprawie.

Mam dylemat jaki LCD wybrać do komputera waham się między tymi modelami:

Sharp LC-46XL2E
Sony 46W4000
Samsung LE46A656

uściślę że będę go używał w 100% tylko do PC - czyli jako monitor , nagłośnienie mam zewnętrzne więc słabe głosniki ( samsung ) mi nie przeszkadzają.

Za Samsungiem przemawia 100 hz i to że ponoć idealnie działa na PC
Za Sonym 5 lat gwarancji i to mnie najbardziej ciągnie do tej firmy bo nie wiem czy będzie lepszy od Samsunga na PC
Za Sharpem to że gdzieś w testach dobrze wypada

Co wybrać do kompa z tych modeli ??
 

kam1lek

New member
Salah Ad-Din napisał:
Witam

Postanowiłem was zapytać i proszę jeśli jest to możliwe o Pomoc w tej sprawie.

Mam dylemat jaki LCD wybrać do komputera waham się między tymi modelami:

Sharp LC-46XL2E
Sony 46W4000
Samsung LE46A656

uściślę że będę go używał w 100% tylko do PC - czyli jako monitor , nagłośnienie mam zewnętrzne więc słabe głosniki ( samsung ) mi nie przeszkadzają.

Za Samsungiem przemawia 100 hz i to że ponoć idealnie działa na PC
Za Sonym 5 lat gwarancji i to mnie najbardziej ciągnie do tej firmy bo nie wiem czy będzie lepszy od Samsunga na PC
Za Sharpem to że gdzieś w testach dobrze wypada

Co wybrać do kompa z tych modeli ??

Z tego co się orientuje to Samsung A656 ma sporego "laga" , większego niż SONY.
 
Do góry