Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

ortax360

New member
Chip.de - raczej bym nie brał na powaznie . To tak jak z Areadvd.de dla nich z lcd najlepsze są Toshiby .

Dla kazdego cos innego .

Kzady lcd ma wady i zalety dopiero podsumowanie wszystkich - i + da finalną ocene . Dodatkowo w por do konkretnych lcd innych firm lub modeli tego samego producenta .

W UK jest natomist odwrotnie za najlepszu lcd uwazany jest obecnie Sony X3000/3500 i W4000 .

W4500 raczej na pewno bedzie miał bardziej płynny obraz dzieki 100hz i lepsze wyposazenie np: 2 wejsci component lub PC-VGA 1080P ale czy warto ? Trzeba poczekac jak bedzie wsprzedazy nie zawsze nowsze znaczy lepsze .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Nie brać testów na poważnie??!! Są sponsorowane Hmm... a testy Kikiego...

A tak na poważnie to wiem że testami nie można się sugerować, najlepsze jest forum ale też trzeba umieć wypośrodkować opinie.

Dzięki ortax360 za poradę. W dziedzinie Sony jesteś tutaj nieoceniony :eek:k:
Więc chyba nie będę się szarpać teraz i poczekam spokojnie do jesieni na W4500 bo X4500 to prawdopodobnie ceną mnie zabije :D
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o podważanie czyjejś wiarygodności lecz o trzymanie dystansu względem testów bo dla każdego dobrego co innego;)
 

Reniek

New member
Zastanawiam się nad kupnem KDL-46W4000. Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy W4000 odbiera naziemną telewizję cyfrową ?(MPEG-2, MPEG-4)
Oglądałem ten telewizor w Poznaniu i mam o nim najlepsze zdanie, jednak zastanawiam sie co z DVB-T.:cool:
 

mumu

New member
ProSiaczek napisał:
Nie brać testów na poważnie??!! Są sponsorowane Hmm... a testy Kikiego...
no testy w chip sa tyle warte ile papier toaletowy ;).

ProSiaczek napisał:
ortax360 myślisz, że model W4500 z 100Hz zagra lepiej, czy raczej będzie to już tylko marketingowe zagranie??
pytanie co dla Ciebie oznacza "lepiej". jezeli tv bez 100Hz gra slabo, a ten z tym ulepszaczem dobrze to odpowiedz jest prosta. jezeli jednak tv, ktory nie ma 100Hz gra dobrze, a ten wyposazony w ten system lepiej i na dodatek jest jednak sporo drozszy to odpowiedz juz nie jest taka oczywista. no i nie wszystkim podoba sie ta poprawiona plynnosc.
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Liptonosz czyli też potwierdzasz, że do testów kikiego trzeba mieć dystans?

Z przyjęciem do wiadomości opisów z testów jest zawsze tak samo i dotyczy to wszystkiego. Jeżeli w teście jakaś firma, która nie jest uważana za topową wygra z taką to zawsze są głosy, że test sponsorowany, że nie można się tym sugerować. Ale jeżeli w teście wygra marka topowa to zawsze wszyscy podkreślają, że warto to kupić, no bo test to udowodnił.
Tak było, jest i będzie.

mumu faktycznie nie sprecyzowaem pytania. Do tv będzie podłączona konsola PS3 i komp więc o to najbardziej mi chodziło.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czern tak czarna jak ramka wokol ekranu SZOK

biduleminirev25tdtbc8.jpg
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ProSiaczek - ja trzymam dystans do wszystkich testów nie tylko Kikiego i myślę że nie ma w tym nic złego bo najlepszym testem dla mnie jest zrobienie go osobiście. Nie zawsze to co dla mnie jest ważne jest istotne dla testującego dlatego wszystkie testy traktuje jako "drogowskazy" i na ich podstawie weryfikuje to co widzę.;) Uważam że testy są bardzo przydatne lecz trzeba się też w nich umieć odnależć

jtd- taka czerń że garnitur faceta zlewa sie z otoczeniem i wygląda jak jakaś plama.
 

ProSiaczek

New member
Liptonosz tak samo napisałem wcześniej. Testy najlepiej traktować jak sam napisałeś jak drogowskazy. Wypośrodkować sobie opinię, poczytać forum - oczywiście też wypośrodkować wpisy i samemu się przekonać w sklepie.

A teraz czas powrócić do tematu W4000 :)

Czy ktoś już podłączył PS3 i kompa - jak wrażenia?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Widziałem ps3 i obraz był poprawny, nie wiem czy bym go odróżnił od konkurencyjnych, w każdym razie chyba nikt nie spodziewa się opini że na konsoli ten tv będzie zły?:) Nie ma się co rozpisywać większość nowych lcd z konsolą świeci świetnie a w4000 to w sumie wyższa półka więc rezutlat będzie bardzo zadowalający.
 

mumu

New member
ProSiaczek napisał:
mumu faktycznie nie sprecyzowaem pytania. Do tv będzie podłączona konsola PS3 i komp więc o to najbardziej mi chodziło.
jezeli masz mozliwosc to pojdz do salonu sony i sam sprawdz :). ja mysle, ze przy wyborze duze znaczenie ma cena, stosunek mozliwosci/jakosci do ceny w w4000 jest naprawde super. majac 100Hz bylby miazdzacy, a komu by sie nie podobalo to by sobie wylaczyl, ale to byla decyzja sony.
 

ProSiaczek

New member
W zasadzie macie rację, nie spodziewalem się aby otrzymać opinię, że z PS3 bedzie źle.
Właściwie to nastawiam się na informację z poprawnością współpracy z PC.
 

klata69

New member
Nie tylko Anglicy wysoko cenią W4000. Także Francuzi uważają, że 32W4000 jest bardzo OK.

link do fancuskiego artykułu (tłumaczenie bubble fish) traktującego o LCD od 30' do 39':bober:
Na końcu artykułu podano linki do testów poszczególnychLCD. Jedynie 32W4000 i 32D3000 zdobyły maksymalną liczbę gwiazdek :cool::

http://66.196.80.202/babelfish/tran...http://www.lesnumeriques.com/article-420.html

BTW: Francuzi doradzają zakup HD-Ready w przypadku gdy oglądamy głównie filmy na DVD i telewizję SD.
 

gmario

New member
Czy ktoś widział 40W4000 w W-wie w granicach 4,7 tys? Sprawdzałem większość sklepów na ceneo z W-wa i sprzedają wirtualne tv - może będą u dystrybutora a może nie.
 

Micz84

New member
Hmmm ten telewizor jest ciekawy, chociaż szkoda, że nie ma 100Hz i średnie kąty. Jest jakaś alternatywa dla 46W4000 w cenie do 6000 zł, lub dla 40W4000 do 5000 zł??
 

levy85

New member
kdl-46W4000 czy sharp lc-46x20e

witam wszystkich!!

jestem tu nowy i do konca nie wiem czy moge tu pisac w tej sprawie.
jak nie to sorry :???:
mam zamiar kupic tv i mam wlasnie dylemat co wybrac? w4000 czy x20? a moze samsunga le46A656
nie znam sie za bardzo dlatego prosze o jakas podpowiedz i z gory dzieki za pomoc??
 
Do góry