Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

jerry07

New member
KDL46W4000 - pierwsze wrażenia.

Jak wybrałeś KDL46W4000, to bedziesz bardzo zadwolony.
Ja przez 2 miesiące nie moglem się zdecydowac , co kupić , aż wybór padł na ten model.
Nie wierz w to , co napisał Leszczu, bo nie wiem , czy On dobrze widział, jaki model ogląda.
46 cali ma 10 bitowy panel, doskonałe kolory
Ten model , to jak piszą inni użytkownicy przebija Samsungi Toshiby i Sharpy.
Dopiero w domu zobaczysz co jest wart, a na markety nie zwracaj uwagi, bo są tam różnice interesów w opiniach co jest lepsze.
Ja kupiłem w ciemno, na podstawie opisów Sony i jestem zachwycony.
Jutro planuję kupić n-kę i też jestem ciekaw jak będzie.
Te wszystkie zachwyty są na razie z analogu .

kksk napisał:
Można prosić o szczegóły? Pytam, bo zamierzam kupić 46W4000 i podłączyć do niego N-kę. Nie zadziała/zadziała z problemami?
 

Mariusz_W

New member
Kupiłem 32W4000

Witam.
Postanowiłem się wypowiedzieć na temat telewizora Sony 32W4000. Po kolei przedstawiając fakty to było tak, że chyba na tym forum byłem jedyną osobą która zdecydowanie odrzucała LCD jako urządzenie do oglądania telewizji kablowej. Na podstawie tego co widziałem u znajomych i w sklepach. Po kilku polemikach oraz po przeczytaniu tony postów na tym forum oraz po konsultacjach z kiki postanowiłem zaryzykować i spróbować wybrać coś pomiędzy LCD JVC, a plazmą panasonica. W związku z tym, że nie udało nam się jakoś z kikim zgrać i prezentacja u mnie nie doszła do skutku to na własną rękę postanowiłem dokonać zakupu. No i zakupiłem coś czego wogóle dla moich warunków na tym forum się nie poleca czyli 32W4000. Oto moje obserwacje i spostrzeżenia:

1. Moim zdaniem dla odległości 2 - 2,5 od monitora polecanie telewizora większego niż 37 cali do oglądania sygnału SD jest niepoważne.
2. Sony 32W4000 dla tej odległości gra bardzo dobrze (zwykłe analogowe UPC) i czepianie się, że full HD wyświetla gorzej sygnał SD od nie-fullHD jest moim zdanie po prostu czepianiem się. Nawet jeżeli tak jest to uważam, że 99% ludzi nie zauwży tej różnicy.
3. Pisał ktoś tutaj o smużeniu w tym telewizorze. OK, nie będę się kłócił. Ja po prostu tego nie widzę. Moim zdaniem nic nie smuży.
4. Oczywiście wszystko zależy od kanału. TVP3 jest po prostu do dupy. Ale jestem zaskoczony jakością TVP1, 2, nie mówiąc oczywiście o Polsacie i TVN.
5. Polecam wszystkim sklep Centrum Sony na ul. Karmelickiej w Krakowie. Mają normalny (czytaj dobry, nie rozdzielony) sygnał analogowy z dachowej anteny, mją dobry, nie kombinowany sygnał z N, wszystko mogą podpiąć i pokazać. Nie trzeba się domyślać że "tutaj jest sygnał rozdzielony, więc u Pana będzie lepiej, a obraz będzie coś pomiędzy to a to sranie w banie". Nie wciskają na chama 1000 calowego telewizora tylko rozmawiają i pokazują różnice i mówią o nich.
6. Kąty w tym telewizorze - he he he. nie występują. Tzn, oczywiście obraz traci perspektywę, ale nie zauważam utrzty kolorów, czerni czy czegogolwiek.
7. Czerń, ach ta czerń,. Co mogę powiedzieć. całe te wywody na temat czerni sprowadzają się do jednego - rodzaj kanału czyli jak rozumiem jakości sygnału. No bo na niektórych kanałach (dziwnych kanałach) czerń jest taka sobie + efekt brudnej powierzchni telewizora, ale na innych kanałach tego nie ma. WIęc to nie jest zależne od telewizora.

Podsumowują, ja czyli bardzo sceptycznie nastawiony do LCD człowiek jestem bardzo zadowolony z zakupu 32W4000. Bardzo zawiedziony wyglądem Plazmy Panasonic (któś w wątku pisał o kolorach jak polanych brudną wodą - zgadzam się z nim), bardzo zawiedziony Sharpem 32X20E, Philipsami (te inne z kolei prezentowano mi na innym sklepie na ul. Karmelickiej, ale na cyfrowym sygnale.) Sony 32W4000 prezentuje się lepiej niż te wymienione wyżej na sygnale cyfrowym (nie, nie rozdzieloonym na 100 telewizorów). Być może coś więcej będę w stanie powiedzieć po obejrzeniu meczu, albo dwóch, ale na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z tego telewizora.
Z uwag dotyczących testów jakie się tu prezentuje to uważam, że skala powinna być conajmniej od 0 do 100, z zaznaczeniem, że powiedzmy skok oceny o 5 zauważa jedynie 3% populacji, reszta tego nie wychwyci gołym okiem.
Pozdrawiam wszystkich i wszystkim dziękuję za porady i sugestie. Idę się cieszyć telewizorem.

Mariusz.
 

huckster

New member
Słuchajcie - mam pytanie - zastanawiam się czy kupić 46" czy 52" (W4000). Telewizor będzie jakieś 3.5m od oglądającego. Dysponuję budżetem na 52" też - ale nie wiem czy się opłaca takiego kolosa wstawiać :)
 

Tyszan

New member
Myśle że prezentacja Kikiego powinna rozwiac twoje wątpliwośći,osobiście przy tej odległości brałbym 52 w sd powinno byc ok,a w HD przy takiej wielkości to już bajka.Pozdro
 

Justus

New member
Nawiązując do wypowiedzi kolegów wyżej pozwólcie że powiem swoje zdanie. Sony W4000 widziałem w hipermarkecie Carrefour , na początek wzrok mój przykuło kilka innych konkurencyjnych firm, duże telewizory 42 cale i więcej wspaniałe kolory i wykonanie. Na samym końcu z boku stał Sony 32 W4000 spojrzałem na obraz i oniemiałem. Żaden z pozostałych telewizorów nie umywał się obrazem do Sonego (na większości leciało to samo i podpięty był ten sam sygnał) Po prostu szczęka mi opadła, obraz swoja czystością po prostu bił po oczach nie mogłem się oderwać, nie widziałem jeszcze tak czystego i wyraznego piękna zamkniętego w ciekawej obudowie. Ale to oczywiście moja opinia .

Powiem jedno wychodząc ze sklepu zacząłem sie zastanawiać na kupnem okularów ponieważ doszedłem do wniosku że obraz jaki widzę w realu jest gorszy od tego który widziałem w tym TV.

Brak 100Hz to jedyny mankament tego LCD. Nie wiem jak będzie się sprawował po podłączenia do komputera ale jak na razie jest moim faworytem. Planowany zakup Sony 40W 4000. Oczywiście każdy tak drogi zakup i z tak bogatej oferty trzeba przemysleć dlatego b. wazne są dla mnie wszystkie opinie uzytkowników.
 

hombre

New member
32W4000 czy 40W4000 ?

Bylem w kilku salonach i ogladalem 32W4000, 40W4000, 46W4000, 40A656, 32LZD80, 37LZD80, 40V3000, 46V3000.

Za kazdym razem W4000 wygladal najlepiej. Czern ma najlepsza ze wszystkich wyzej wymienionych.

Dzis lecial mecz przed Euro i pod wszystkie tv byl podpiety ten sam sygnal i najlepiej wyswietlal W4000, zadnych zaklocen, smuzen, artefaktow, nic, dynamika, kolor. I 40V3000 gral tez niezle bez zaklocen, smuzen.
Reszta tv to byla porazka, nie wiem ale A656 i LZD80 wyswietlaly obraz nieczysty, pelno zaklocen, ziarnisty. Tak samo bylo z philipsa modelami.
W sklepie przelaczyli te tv potem na reklame, nie chcieli pokazywac, ze te tv az tak zle wyswietlaja i tylko W4000 pokazywal mecz do konca.

Jak dla mnie to W4000 jest nr 1, potem A656, LZD80.
Nie wiem, gdzie umiescic V3000 bo gral lepiej z kabla niz A656 i LZD80.
Inne materialy tez niezle wyswietlal.
Co o tym myslicie ?

Tylko nie wiem ile cali kupic do ogladania z 170-180cm.

32 czy 40 ?
 

hombre

New member
32W4000 czy 40W4000 ?

Bylem w kilku salonach i ogladalem 32W4000, 40W4000, 46W4000, 40A656, 32LZD80, 37LZD80, 40V3000, 46V3000.

Za kazdym razem W4000 wygladal najlepiej. Czern ma najlepsza ze wszystkich wyzej wymienionych.

Dzis lecial mecz przed Euro i pod wszystkie tv byl podpiety ten sam sygnal i najlepiej wyswietlal W4000, zadnych zaklocen, smuzen, artefaktow, nic, dynamika, kolor. I 40V3000 gral tez niezle bez zaklocen, smuzen.
Reszta tv to byla porazka, nie wiem ale A656 i LZD80 wyswietlaly obraz nieczysty, pelno zaklocen, ziarnisty. Tak samo bylo z philipsa modelami.
W sklepie przelaczyli te tv potem na reklame, nie chcieli pokazywac, ze te tv az tak zle wyswietlaja i tylko W4000 pokazywal mecz do konca.

Jak dla mnie to W4000 jest nr 1, potem A656, LZD80.
Nie wiem, gdzie umiescic V3000 bo gral lepiej z kabla niz A656 i LZD80.
Inne materialy tez niezle wyswietlal.
Co o tym myslicie ?

Tylko nie wiem ile cali kupic do ogladania z 170-180cm.

32 czy 40 ?
 

Mariusz_W

New member
moim zdaniem 40 cali to za dużo. Oczywiście zależy od kanału. Reklamy na tvn to możesz i z 0,5 m oglądać na 40 calach, ale większość programów będzie z tej odległości męcząca. (oczywiście w przypadku standardowej kablówki. Na sygnale cyfrowym jest lepiej, choć moim zdaniem 40 cali z odległośi 1,8 m to za dużo)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
hombre napisał:
Bylem w kilku salonach i ogladalem 32W4000, 40W4000, 46W4000, 40A656, 32LZD80, 37LZD80, 40V3000, 46V3000.

Za kazdym razem W4000 wygladal najlepiej. Czern ma najlepsza ze wszystkich wyzej wymienionych.

Dzis lecial mecz przed Euro i pod wszystkie tv byl podpiety ten sam sygnal i najlepiej wyswietlal W4000, zadnych zaklocen, smuzen, artefaktow, nic, dynamika, kolor. I 40V3000 gral tez niezle bez zaklocen, smuzen.
Reszta tv to byla porazka, nie wiem ale A656 i LZD80 wyswietlaly obraz nieczysty, pelno zaklocen, ziarnisty. Tak samo bylo z philipsa modelami.
W sklepie przelaczyli te tv potem na reklame, nie chcieli pokazywac, ze te tv az tak zle wyswietlaja i tylko W4000 pokazywal mecz do konca.

Jak dla mnie to W4000 jest nr 1, potem A656, LZD80.
Nie wiem, gdzie umiescic V3000 bo gral lepiej z kabla niz A656 i LZD80.
Inne materialy tez niezle wyswietlal.
Co o tym myslicie ?

Tylko nie wiem ile cali kupic do ogladania z 170-180cm.

32 czy 40 ?


Przy podanej odległości 170-180cm TV 32 cale, max. 37 cali. Natomiast 40 cali to juz zdecydowanie zbyt dużo, bo oczy Ci wysiądą ;)
Jeśli oczekujesz super płynności np. do meczów piłki nożnej to bierz TV z układem 100 Hz np. Panasonic LZD 85 Full HD i 100 Hz. Testowaleś tylko wersję Panasa LZD80 a jest ona bez układu 100 Hz. Jeśli Sony W4000 chodził płynnie bez układu 100 Hz (bo to TV 50 Hz), to pomyśl sobie, że Panas LZD 85 będzie chodził jeszcze płynniej dzięki układowi 100 Hz Motion Picture Pro 2 z technologią wyostrzania ruchu Motion Focus :)

P.S. Porównując TV nie sugeruj się sygnałem SD, bo sprzedawcy chcąc wcisnąć dany model puszczają na niego lepszy sygnał a na inne gorszy, co by przekonać kleinta do jedynego słusznego wyboru. Zażądaj podłączenia TV np. pod dvd. Z resztą przeczytaj ostanie testy Kikiego o Sony W4000 i Panasie LZD85 i będziesz madrzejszy hehe Sony W4000 to super TV w klasie TV z technologią 50 Hz a Panas LZD85 to super TV w klasie TV wykonanych w technologii 100 Hz. Jeśli oczekujesz super płynności, zwłaszcza do relacji sportowych to tylko TV z układem 100 Hz.
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
W najnowszym What HiFi jest test następujących tv:

Panasonic TH-37PX80B
Panasonic TX-37LZD85
Samsung LE40A558
Samsung LE40A656
Sony KDL-40W4000
Sony KDL-40X3500
Toshiba 37CV505D
Toshiba 40ZF355D

Anglicy twierdzą, że najlepszy jest 40W4000. Przede wszystkim z powodu poziomu czerni i odtwarzania ruchu (wg nich lepiej nawet od najlepszych do tej pory LCD TV) choć w pozostałych elementach też wypadł b. dobrze - czysty SD, pełny szczegółów i ostry HD, naturalne kolory, przyzwoity dźwięk.

Można o tym poczytać na razie na forum (lub oczywiście w wydaniu papierowym):
http://whathifi.com/forums/t/12641.aspx?PageIndex=1

Errata do mojej poprzedniej wypowiedzi: w PAL jest 50 półobrazów/s czyli 25 kl/s.

Amadeo
 

hombre

New member
Przeczytalem wiele stron na roznych forach i ogladalem juz wiele razy te tv.

W4000 tak mi sie podoba na chwile obecna :)

Widzialem tez 32LZD85 i 32W4000 obok siebie graly to samo.

Ciezko bylo mi powiedziec, ktory gral lepiej.

Co do odleglosci 170-180cm to wlasnie sam nie jestem pewny.
Przy odleglosci ok 200cm mialem 32 wczesniej i wydawal sie jakis maly.


Szukam TV do SD, HD, glownie mecze, filmy (HD filmy i sport) i PS3.

Jak dla was W4000 jest lepszy od LZD85 ?
 

Aussie

New member
"Jak dla was W4000 jest lepszy od LZD85 ?"

Zdecydowanie nie! Ten Panas jest naprawdę OK. Czekam teraz w kolejce po niego.:eek:k:

Pozdrawiam,

Aussie
 

mumu

New member
widzialem dzisiaj na szybko 40w4000. nie mialem czasu sie pobawic, ale moge potwierdzic, ze kolorki i czern tip top. co do ruchu na ekranie, obok stal x3500. roznica w plynnosci jest, ale wyglada to tak, ze na w4000 jest plynnie, a na x3500 po prostu plynniej. prawdopodobnie x3500 byl za bardzo wysterowany i 100Hz troche razilo (efekt teatralnosci), niektorym moze bardziej podobac sie to na w4000, bo wyglada bardziej naturalnie. niestety jak powiedzialem nie mialem czasu, bo chcialem sprawdzic to jeszcze na sporcie. moze nastepnym razem. wedlug mnie sony z rozmyslem popelnilo glupote nie dajac 100Hz do tego modelu (oni lubia takie zagrywki), zeby sztucznie wypozycjonowac ten model i byl on nizej niz x3500, bo wtedy kto kupowalby x3500. x3500 prosto ze sklepu jest sporo drozszy niz w4000, wedlug mnie niewarto, kilka dodatkowych chipow nie tlumaczy tej roznicy. troche szkoda, bo mogli dolozyc te 100Hz, w koncu x3500 jest wczesniejszym modelem, ktory bedzie mial niedlugo nastepce, a tak niepotrzebnie uwstecznili w4000 na tym polu, a wtedy ich tv naprawde spuscilby manto konkurencji. to jest jednak specyficzny urok sony. lyzka dziegciu.

podobal mi sie dzwiek, jak na tak niepozorna listwe gralo to zaskakakujaco przyjemnie.

tv faktycznie lepiej wyglada na zywca, jest bardzo ascetyczny w formie. nie podobaly sie tylko te srebrne wstawki po obu stronach nad listwa glosnikowa, z daleka tak nie rzucaja sie w oczy, ale z bliska srednio to wyglada i szkoda, ze zlacza sa w poziomie.
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
Lech100 napisał:
Bedzie model 120Hz-owy KDL52W4100 napewno i cena bedzie wyzsza.:grin:
tylko, ze w4100 sa na rynku amerykanskim. to nie to samo co w4000, ich odpowiednik tam sa chyba bardziej v4100. tym bardziej nie rozumiem, dlaczego sony zubozylo w4000. to bylby 100% hicior.
 

Tyszan

New member
Zubozony jest pewnie po to żeby nie kosztował 10000 tylko 6000 i wypełnic rynek w srednim segmencie,nie każdego stac na tv za 10tys.a z taką ceną to już by pewnie nie był taki hicior.A mi tam odpowiada ten model;)
 

ortax360

New member
Witam
Tak szybciutko wczoraj odebrałem 46w4000 i Panowie jest Bardzo i to bardzo OK . Czern zdecydiwanie lepsza jest w 46w4000 niz w X3500.

Szybkie obiekty , ruch jest odtwarzany płynniej niz na X3500 bez właczonego układu 100hz .

Jutro napisze kompletene por do x3500 vs w4000 :D .

Najwieksza zaleta X3500 to 100hz ( nie wszyscy widzą działanie tego układu a efekt nadpłynnosci nie nadaje sie do ogladania i wprowadza rwanie obrazu ) wyglad i wyswietlanie przez Pc Vga 1920*1080p .

Powien tak lepszym wyborem na dzien dzisiejszy (moje zdanie ) jest W4000:D

We Wrzesniu ma wystartowac nowa seria W4500 z układem 100hz .

Pozdrawiam i do jutra .
 

Tyszan

New member
Napisz proszę jak wygląda współpraca z Pc(Filmy HD,Gry) i jak sie zachowuje w SD na sporcie,tez szykuję się na 46:).Pozdro
 

ProSiaczek

New member
ortax360 myślisz, że model W4500 z 100Hz zagra lepiej, czy raczej będzie to już tylko marketingowe zagranie??

Jako, że nie zdążyłem kupić tv przed mistrzostwami a i zaraz olimpiada to nie wiem czy nie poczekać do jesieni, pewnie i ceny wtedy spadną.
A i będzie W4500.

A teraz coś dziwnego. Wg testujących w niemieckim Chipe Samsung F86 jest lepszy od X3500 i W4000. Co o tym sądzić??

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-LCD-TV-40-42-Zoll--index/index/id/648/findAll/0
 
Do góry