Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

MAdam

New member
Ale to jest test EX700, a nie HX700 a to jakby nie patrzeć zupełnie inne tv... Ale na pewno bardzo się przyda zainteresowanym modelem edge-led EX700, wrzuciłem link do tematu EX700, dzięki..
 
Ostatnia edycja:

j63

New member
Odbiegając nieco od tematu,myślę,że nikt się nie obrazi,z okazji Świąt dla wszystkich na forum:Wszystkiego najlepszego!!!
 

BitTornado

New member
W zeszłym tygodniu w piątek pojechałem zobaczyć nowe modele sony szczególnie zainteresowany byłem Hx700 40cali.Wszedłem do sony center w poznaniu(plaza) podszedłem do hx 700 46 cali gdzie leciał madagaskar.Oglądałem go również na 40 cali ex1 i ex 500.Wrażenie jakie zrobił przy tym porównaniu hx było ogromne.Głębia obrazu oraz czerń jest po prostu imponująca jak na lcd(czarny to w końcu czarny).Ostatnio taką czerń widziałem na pioneer-ach Kuro.Szybka zwana DEEP BLACK PANEL robi cała robotę.Oglądałem już Transformerd 2 Blue-ray i wypada znakomicie.Przesadziłbym mówiąc ,że obraz jest 3D ale jest on bardzo przestrzenny do tego monolit desing daje iluzje braku ramki.Nie obchodzi mnie ,że hx ma ccfl a z5500 ma wcg-ccfl jeśli obraz korzystniejszy jest na hx.Jeśli chodzi o szybę ostatnio świeciło mi słońcena na telewizor i nie było tragicznie można było oglądać.Na koniec sygnał sd na b.dobrym poziomie,czasami brak pikseli na twarzach przy zbliżeniach.Motionflow na wysoki w filmach sprawia wrażenie nadnaturalnej płynności,lepiej średni wypada.Wykonanie ramki wygląd o wiele lepszy od z5500 już nie mówiac o 4500.Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Wydaje się ,że sony zrobiło niższym kosztem lepszy telewizor od Z5500 dzięki doświadczeniu(4780 40cali ,6180 46 cali-20 rat 0%)

Ale ktory HX widzailes: HX 700,HX 800,HX805


 

MAdam

New member
HX800 jeszcze nie ma. Będą w połowie roku i są to tv 3D edge-LED. A HX705 to zapewne wariacja pod względem designu modelu HX700
 

jgx

New member
Bez reklam
2pac nie żałuj sobie - napisz nam jaką masz fure i chate, a co tam przecież jesteśmy ciekawi jak cholera, jak nie napiszesz to nie będe mógł usnąć dziś w nocy :)
 

woocio

New member
Zamiana 40x3500 na 46hx700 ?

Witam ponownie po prawie 1,5 roku przerwy :)

Otóż tak jak w temacie. Od wcześnia 2008 jestem szczęśliwym posiadaczem 40x3500 :) jednak szykuje się przeprowadzka do nowego mieszkania, gdzie telewizor będzie mieć swoje należyte miejsce ;] w związku z tym po pierwsze nowy nabytek ma być większy, a po drugie dobrze żeby był lepszy od modelu, który aktualnie posiadam.

Na razie coś nie słychać u nas w kraju o 46nx800, a 52" to jednak trochę za dużo na pokój około 17mkw i za drogo moim zdaniem. Więc ma razie najsensowniej wygląda przejście na model 46hx700.

Jak uważacie ? Warto zmieniać czy jeszcze poczekać ? Nadmienię, że 3d z okularami mam głebokim poważaniu...
 
Ostatnia edycja:

j63

New member
Witam ponownie po prawie 1,5 roku przerwy :)

Otóż tak jak w temacie. Od wcześnia 2008 jestem szczęśliwym posiadaczem 40x3500 :) jednak szykuje się przeprowadzka do nowego mieszkania, gdzie telewizor będzie mieć swoje należyte miejsce ;] w związku z tym po pierwsze nowy nabytek ma być większy, a po drugie dobrze żeby był lepszy od modelu, który aktualnie posiadam.

Na razie coś nie słychać u nas w kraju o 46nx800, a 52" to jednak trochę za dużo na pokój około 17mkw i za drogo moim zdaniem. Więc ma razie najsensowniej wygląda przejście na model 46hx700.

Jak uważacie ? Warto zmieniać czy jeszcze poczekać ? Nadmienię, że 3d z okularami mam głebokim poważaniu...

Witam,na tak postawione pytanie musisz sobie niestety sam odpowiedzieć.Czy warto czekać?Jakość pewnie będzie lepsza,"bajerów"więcej,wygląd fajniejszy,kaska pewnie też niemała.Pytanie jest więc takie:czy odczuwasz przymus posiadania topowego modelu,czy będziesz korzystał ze wszystkich dodatków i czy nie żal Ci kasy jaką trzeba będzie wybulić;).Jeśli chodzi o HX700,to pewnie czytałeś opis,posty użytkowników.Wszyscy raczej zadowoleni,więc jak myślisz?Nie pomogłem,co?:twisted:
 

2pac76

New member
2pac nie żałuj sobie - napisz nam jaką masz fure i chate, a co tam przecież jesteśmy ciekawi jak cholera, jak nie napiszesz to nie będe mógł usnąć dziś w nocy :)

witam

chcialem powiedziec ze kupie HX700 bo tuner DVBS2 juz mam

jak ktos potrzebuje HX705 z tunerem DVBS2 to niech kupuje

nie chcialem sie chwalic

pozdrawiam
 

2pac76

New member
2pac nie żałuj sobie - napisz nam jaką masz fure i chate, a co tam przecież jesteśmy ciekawi jak cholera, jak nie napiszesz to nie będe mógł usnąć dziś w nocy :)

witam

chcialem powiedziec ze kupie HX700 bo tuner DVBS2 juz mam

jak ktos potrzebuje HX705 z tunerem DVBS2 to niech kupuje

nie chcialem sie chwalic

pozdrawiam:cry:
 

Ares78

New member
Na razie coś nie słychać u nas w kraju o 46nx800, a 52" to jednak trochę za dużo na pokój około 17mkw i za drogo moim zdaniem. Więc ma razie najsensowniej wygląda przejście na model 46hx700.

Jak uważacie ? Warto zmieniać czy jeszcze poczekać ? Nadmienię, że 3d z okularami mam głebokim poważaniu...

Jeżeli nie jesteś zainteresowany telewizorami z opcją 3D to nie ma z czym specjalnie zwlekać, na ten rok nacisk jest położony właśnie w tę stronę, tak samo na technologię OLED przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (mam na myśli przekątne od 32 cali). Co do samego dylematu hx700 jest dobrym wyborem, jeżeli priorytetem dla Ciebie jest stricte obraz. O wersję 46 calową nx800 możesz spróbować się dowiedzieć na infolinii producenta ;)
 

j63

New member
Polecam wszystkim pędzącym za nowościami, chwilę zadumy (mnie to też dotyczy), nad kruchością naszego żywota. Jaki to wszystko ma sens, czy oglądasz TV z 2.5m czy z 2.85m? Tragedią jest
słońce odbijające się "szybie", brak dźwięku po HDMI...Czy to naprawdę jest w życiu takie ważne?

Dopóki stary soniacz działa, ja wysiadam,
Może zamiast oglądać reklamy podpasek i proszków (w jakości HD), porozmawiać z kimkolwiek - jutro może nas nie być!
Jeśli to off top,to sorry!
 

krzysztof.sk

New member
witam wszystkich serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego forum,

zastanawiam się nad kupnem telewizora 46HX700,

mam pytanie czy jest jakaś możliwość wyświetlenia obrazu HD z pendrive'a podłączonego przez USB? zakładam że plików mkv telewizor nie przetrawi, natomiast zastanawiam się jakby na pendrivie umieścić czysty plik mp4 czy będzie to działało? problemem może być system plików fat i fat32, który obsługuje ten TV (i żaden inny), w związku z tym nie da się nagrać pliku większego niż 2GB
 

kukiz

New member
Mam prośbę do wszystkich posiadaczy tv HX700 w wielkości 46"
Proszę o dokładne zmierzenie rozstawu otworów montażowych względem TV
Nie względem siebie bo jest to 30cm X 30cm ale względem TV czyli w jakiej odległości dolne otwory znajdują się od dolnej krawędzi TV. Tak samo jaka jest odległość prawych otworów od prawej krawędzi TV, lewych od lewej krawędzi TV i górne od górnej krawędzi TV.

Dzięki i Pozdrawiam
Patryk
 

indiglo

New member
Na jakie odtwarzane formaty mogę liczyć z USB w HX 700 ? Oprócz firmowego formatu Sony AVCHD ?
Interesuje mnie tylko 1080p bądź 1080i. :niewiem:
Dlaczego mkv nie trybi... :(
 
Do góry