Sony kdl-ex700 (32ex700/40/46/52/60ex700) - led „dla mas”, opinie testy, wszystko o..

august69

New member
witam, kupuję w końcu tv, ogólne warunki: odległość 3,5 m ,rolety na oknach, sygnał sd z cyfry+ i dvd, głownie kino i sport.

i stoję przed dylematem po lekturze forum , czy 46HX700 czy 52EX700.

PRIORYTET to jakość obrazu i dźwięku (nie zawsze będę odpalał kino)

proszę o obiektywne doradzenie mi albo podanie plusów i minusów danych wyborów.
 

Ares78

New member
Az czym masz dokładnie problem? Z podstawowych informacji: z bardziej popularnych formatów odtwarza divxy (Xvid mogą działać, ale nie ma gwarancji, że każdy plik z filmem), pendrive formatowany w fat32, a plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik z filmem...
 

AKURAT

New member
Az czym masz dokładnie problem? Z podstawowych informacji: z bardziej popularnych formatów odtwarza divxy (Xvid mogą działać, ale nie ma gwarancji, że każdy plik z filmem), pendrive formatowany w fat32, a plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik z filmem...

no niestety filmy pod usb odtwarza, zaś jak mam folder film + napisy już wyskakuje że nie może odtworzyć
 

Ares78

New member
Jaki format napisów? Txt czy srt? Zawsze możesz spróbować zmienić na zapis bodajże klatkowy łatwo to zrobić w programie subedit.
 

Ares78

New member
Sprawdź jeszcze z wyświetlanie w formacie klatkowym programem o którym pisałem, nie pamiętam już jaka forma jest wymagana (w5500 nie było w ogóle takiej opcji czy to odtwarzania divxów czy też samych napisów).
 

profitgw

Member
Witam użytkowników modelu EX700.Mam ogromną prośbę.Czy możliwe jest ,iż na ekranie telewizora nie można wyświetlić dodatkowego okienka z aktualną godziną ?.Męczymy się ze znajomym i nie możemy znaleźc tej funkcji.Zanaczam ,że chodzi mi o wywołanie sytuacji w której godzina jest wyświetlana cały czas w prawym dolnym rogu ekranu.W moim KDL W4500 po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku info (i+) na pilocie godzina pojawią się i nie znika aż do ponownego przyciśnięcia przycisku i+
 

AKURAT

New member
Witam użytkowników modelu EX700.Mam ogromną prośbę.Czy możliwe jest ,iż na ekranie telewizora nie można wyświetlić dodatkowego okienka z aktualną godziną ?.Męczymy się ze znajomym i nie możemy znaleźc tej funkcji.Zanaczam ,że chodzi mi o wywołanie sytuacji w której godzina jest wyświetlana cały czas w prawym dolnym rogu ekranu.W moim KDL W4500 po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku info (i+) na pilocie godzina pojawią się i nie znika aż do ponownego przyciśnięcia przycisku i+

niestety nie wiem, ale przy przełączaniu programów jak ustawisz zegar to pojawia się on w prawym górnym rogu
 

profitgw

Member
Zgadza się.Pojawia się a potem po chwili znika.Problem w tym ,iż nie można go ustawić na stałe w prawym dolnym rogu ekranu tak jak to było w wersji W4500.
 

AKURAT

New member
Zgadza się.Pojawia się a potem po chwili znika.Problem w tym ,iż nie można go ustawić na stałe w prawym dolnym rogu ekranu tak jak to było w wersji W4500.
próbowalem i nic nie znalazłem. W manualu też brak informacji. A znacie moze jeszcze jakies inne skróty pilotowe?
kiedyś gdzieś czytałem jak sprawdzić np. ile minut/godzin telewizor byl włączony

niestety nie pamietam jaką kombinacją klawiszy
 
Ostatnia edycja:

nonamed

New member
Witam, Panowie potrzebuję szybko podjąć decyzję, noszę się z zamiarem kupna 40ex700 lub 32 (jeszcze ciągle myślę) .

Jakkolwiek chciałbym się dowiedzieć jak ten telewizor sprawuje się w połączeniu z konsolą ? Nadaję się do gier Xbox/PS3 ?? Ponadto telewizja cyfrowa , HD - codzienne oglądanie .

Dzięki za odpowiedź .
 

Tomisior

New member
Ja kupiłem i póki co jestem załamany że nie posłuchałem Hadesa :( zakupiłem 711kę, clouding okropny w ciemnym pomiezczeniu, nierównomierny - jakby ktoś z latarką stał przy ekranie. ehh ale jestem wściekły. Wymienić już nie można.
Wiecie jak zminimalizować efekt tego okropnego podświetlenia na kompletnie czarnych obrazach? :( w ruchu, kolory obraz itd piękne. ale ogólnie pierwsze wrażenie na minus

edit - spójrzcie na fotkę, czy tak świeci sprawna 710/711? to jest jakaś masakra. czy to podlega reklamacji, wymianie? na obecną chwilę nie mam nawet ochoty patrzeć na ten tv. makabra poprostu :(



Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

karolus78

New member
Cześć!!!
Szanowni forumowicze napiszcie, jaką sekwencję klawiszy wcisnąć żeby sprawdzić czas pracy matrycy w 40 EX 700. Próbowałem tę z ex 500 i+/vol-/i/o. Być może źle ją wpisywałem. Pomóżcie.
 

Tomisior

New member
kombinacja

TV musi być na czuwaniu i wstukujesz

I+, 5 i vol -, i power

ostatni wiersz na dole pokazuje ilość przepracowanych godzin, włączeń
 

isis29

New member
Witam,

Wie ktoś coś więcej na temat trybu hotelowego w 32EX710?

Wiem na pewno, że trzeba zaprogramować pilot poprzez wciśnięcie w tej kolejności i przytrzymanie przycisków razem, łącznie przez 5 sekund: "Input select" "5" "Vol +". Następnie po puszczeniu tych trzech przycisków, wybieramy dowolny przycisk, wciskając go na chwilę, nazwijmy go np. "T Key". W ten sposób zaprogramowaliśmy pilota.

Krok drugi to wyłączenie tv do pozycji "stand by">< I teraz z uprzednio przygotowanego pilota, wybieramy po kolei: "info" "T Key" "Vol+" "Power". Jesteśmy w menu hotelowym. Za pomocą Xross Media Bar, z zakładki "Ustawienia" wybieramy "Menu Hotel"

I pytanie mam następujące: Jak w pełni wykorzystać wszystkie dostępne funkcje w menu hotelowym?

Czy można w jakiś sposób dodać planszę powitalną, która ukazywała by się zaraz po włączeniu tv, czyli np: "witamy w takim to i takim hotelu...", czyli coś co zastępowałby logo firmy Sony, które pojawia się podczas włączania tv.

Pozdrawiam
 

Harry_thx

New member
Witam
Posiadam 32ex700 podłaczony przez hdmi do laptopa. Czy to normalne ze jak włączam film na laptopie to opcja
Motionflow jest wyłączona (wygaszona)?
Mam jeszcze może dziwne pytanie jeżeli
Motionflow jest ustawiony na "wysoki" to wtedy własnie działa te 100hz?

 

Lipa1808

New member
Problem KDL-46EX700

Witam.Czy ktoś wie jak włączyć opcje żeby telewizor sam przerzucał sobie pomiędzy wejściami HDMI?Chodzi mi o to gdy np. wyłączam n TV i włączam PS3 to żeby sam zmienił źródło. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Do góry