Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

papaty

New member
Nikt nie ma opisywanego przeze mnie na poprzedniej stronie problemu bandingu? Ares78 czy Ty posiadasz EX500? Mógłbyś coś nt temat napisać? :)
mam dokladnie tak samo, szczegolnie widoczny gdy korzystam z ps3 - wystarczy wlaczyc konsole i popatrzec na jej menu z ustawionym domyslnym animowanym motywem (ta ruszajaca sie fala i gwiazdki w tle). widac go wowczas bardzo wyraznie na przejsciach kolorow.
 

Mike25

New member
A powiedzcie mi czy TV ma problemy z "input lag'iem"? Bo ja raczej bym nie chciał mieć laga jak bym grał na PS3 :(
Każdy LCD ma IL. Nie ma LCD z IL wynoszącym 0ms. Tylko CRT tak mają :)
EX500 ma IL na poziomie 50ms, sam robiłem testy


Jest to wartość przeciętna, bez przeszkód w grach. Tylko trzeba pamiętać o włączeniu trybu GRA, bo bez tego jest IL na poziomie 100ms co już może przeszkadzać.
 

Mike25

New member
mam dokladnie tak samo, szczegolnie widoczny gdy korzystam z ps3 - wystarczy wlaczyc konsole i popatrzec na jej menu z ustawionym domyslnym animowanym motywem (ta ruszajaca sie fala i gwiazdki w tle). widac go wowczas bardzo wyraznie na przejsciach kolorow.
Hmmm, ale Ty chyba opisujesz trochę inny problem, tzw color bandingu.

Colour_banding_example01.png


Oczywiście to też może być kłopotliwe, ale akurat mi nie przeszkadza (jak dotąd zauważyłem jedynie na kanałach przyrodniczych w ciemnych podwodnych ujęciach woda była trochę "poszarpana" właśnie color bandingiem).

To co opisywałem wcześniej to banding tzw horizontal i vertical, czyli pionowe i poziome pasy takie jakby duchy za matrycą, widoczne przy szybkich ujęciach kamery po jednolitych tłach, szczególnie zauważalne podczas meczy gdy kamera "jedzie" po murawie. Taki banding jest najbardziej zauważalny właśnie na zielonym kolorze, jeszcze też szarym i niebieskim (np jednolite tło nieba przy szybko przesuwającej się kamerze).

Przykład bandingu o jaki mi chodzi. Tu jest pokazany znacznie gorszy banding, wręcz masakryczny, u mnie jest to jakieś 20% tego co na tym zdjęciu, w dodatku u mnie nie da się tego dostrzec na statycznych ujęciach jak na tej focie, ale i tak jest czasami zauważalne właśnie w tych specyficznych sytuacjach, które opisałem

296269979_b20afc22bb_o.jpg
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mike25 - oj da się, da się go dostrzec nawet na statycznych tłach. Odpal na kompie painta, zrób szare tła w 10ciu jasnościach i sobie obczaj - jeśli njie zauważysz (nie wierzę...hehe) to poruszaj głową na boki/w górę i w dół - wtedy zobaczysz na pewno.

p.s. najlepszym sposobem sprawdzenia bandingu jest ten: - robimy różne tła na kompie, otwieramy je w oknie i ruszamy oknem po ekranie.
 

Mike25

New member
Nie, u mnie na statycznych nie widać, testowałem tapetami RGB, jak również szarą i nie dopatrzyłem się bandingu. Dopiero go widać w ruchu w niektórych momentach wcześniej opisanych. A Ty jaki masz TV? Podobno to problem większości matryc LCD...

Foty z mojego EX500







 
Ostatnia edycja:

JerzyM

New member
AVCHD przez USB

Moje pytanie zadałem na forum dot. Z5500. Myślę, że podobne pytanie może dotyczyć także TV serii EX 500. Cytuję: "TV 46 Z5500 czyta bez problemu pliki AVCHD (full HD z kamery Sony) jednak tylko do 2 GB. Większe nie są jednak rozpoznawane - zarówno z Pena jak i ze sformatowanego (fat32) dysku twardego. Oczywiście nie oczekuję tego od plików powyżej 4 GB. Nie czyta jednak w całym zakresie od 2 do 4 GB. Czy to jest normalne, czy też wina mojego egzemplarza. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?" Pytanie dotyczy oczywiście wejścia USB.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czyta z USB pliki AVCHD (full HD z kamery/aparatu fotograficznego) Sony)

Wybaczcie... nie dam rady wszystkich stron po kolei stąd proste pytanie do posiadaczy. Czy po podłączeniu Pena z plikiem filmowym AVCHD (full HD z kamery/aparatu fot. Sony) do USB bez problemu
ten model TV odtworzy ? Czy odtworzy też Divix z polskimi napisami ?
 

JerzyM

New member
Wybaczcie... nie dam rady wszystkich stron po kolei stąd proste pytanie do posiadaczy. Czy po podłączeniu Pena z plikiem filmowym AVCHD (full HD z kamery/aparatu fot. Sony) do USB bez problemu
ten model TV odtworzy ? Czy odtworzy też Divix z polskimi napisami ?

Jak pisałem AVCHD (full HD) odtworzy z USB, niestety mój z5500 nie odtwarza gdy plik ten jest > od 2 GB. Z5500 nie odtwarza divix z USB.
 

sthd

New member
Porównanie z plazmą Panasonica G20

W dziale testy znajduje się test plazmy Panasonica G20.
Pokazane są porównawczo zdjęcia ekranów G20 i Sony EX500.

W większości występują niewielkie różnice na korzyść jednej lub drugiej strony. Jest jednak jedno zdjęcie czarnego pieska na zielonej murawie.
W EX500 wygląda on jak jedna czarna palma a w dodatku zieleń jest nienaturalna!

Czy jest to wynikiem braku dobrego skalibrowania tego Tv , czy brak szczegółów w czerni oraz słabe przejścia tonalne są raczej nie do wyeliminowania. Jakie macie doświadczenia ??
Czy poprawna zieleń np: murawy piłkarskiej to też kwestia kalibracji ?
 

Ares78

New member
Ale EX ( Divix) już tak ?
Odtwarzacz filmów USB:TAK (AVC / AVCHD / DivX / MPEG4)

Ex500 odtwarza divxy z napisami bez problemu tylko plik tekstowy musi być tej samej nazwy co plik z filmem, a pendrive sformatowany w fat32.

sthd obstawiałbym tutaj słabe ustawienia, zresztą jeśli udostępniają ten plik ze zdjęciem to zawsze możesz zgrać go na pendrive i sprawdzić w sklepie jak to wygląda...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ex500 odtwarza divxy z napisami bez problemu tylko plik tekstowy musi być tej samej nazwy co plik z filmem, a pendrive sformatowany w fat32.

sthd obstawiałbym tutaj słabe ustawienia, zresztą jeśli udostępniają ten plik ze zdjęciem to zawsze możesz zgrać go na pendrive i sprawdzić w sklepie jak to wygląda...

Ares78, wiem,że to pojęcie względne, ale czy napisy są w miarę duże ?
 

bdar

New member
witam. z tego tematu wynika, ze trudniej o cos lepszego w tej klasie za takie pieniadze. jedyne na czym mi zalezy a nie ma tego ex500 to brak czytnika kart SD, sa jakies modele ktore w podobnej cenie maja takie wejscie? musze wiedziec zanim dokonam ostatecznego wyboru, bo druga polowka bedzie suszyc glowe, a tak to powiem ze nie bylo w tej cenie, pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
witam. z tego tematu wynika, ze trudniej o cos lepszego w tej klasie za takie pieniadze. jedyne na czym mi zalezy a nie ma tego ex500 to brak czytnika kart SD, sa jakies modele ktore w podobnej cenie maja takie wejscie? musze wiedziec zanim dokonam ostatecznego wyboru, bo druga polowka bedzie suszyc glowe, a tak to powiem ze nie bylo w tej cenie, pozdrawiam
A czytnik kart podlaczany pod USB? Wtedy karta dziala jak zwykly PEN.
 

Ares78

New member
Ares78, wiem,że to pojęcie względne, ale czy napisy są w miarę duże ?

Wielkość czcionki jest ok, ale mi osobiście brakuje opcji napisów na czarnym tle, może to przez to, że do subedita się przyzwyczaiłem. Jak to dokładnie wygląda możesz zobaczyć na niebieskim forum masz tam test ex500 i przy multimedialności pokazane są zdjęcia jak wygląda oglądanie divxów z napisami.
 

kisiel__94

New member
Wielkość czcionki jest ok, ale mi osobiście brakuje opcji napisów na czarnym tle, może to przez to, że do subedita się przyzwyczaiłem. Jak to dokładnie wygląda możesz zobaczyć na niebieskim forum masz tam test ex500 i przy multimedialności pokazane są zdjęcia jak wygląda oglądanie divxów z napisami.

nigdzie nie moge tu znaleźć testu EX500...

Czy czymś się różni 37EX500 od 40EX500? (z wyjątkiem wielkości :p)?
Bo myślę, że 40 w moim pokoju będzie za duże... odległość max. wynosi 3.5 metra
 
Do góry