Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

edi730

New member
Trudno jest to zmierzyć podpinając konsolę. Trudno jest wychwycić opóźnienia względem pada. IL jest nie szkodliwy do czasu kiedy nie zaczniesz grać w sieci...
 

Tonislaw

New member
Czytałem na zagranicznych forach, że jest jednak różnica w panelach między 37" a 40", na korzyść czterdziestki. Czy może to ktoś potwierdzic?
 

misiek122

Member
Czy spotkał się ktoś z buczeniem, brzęczeniem itp. w tym tv? Osobiście kupiłem z rok temu sony 37p3000 i strasznie brzęczy wyprowadza mnie to z równowagi, cała przyjemność z oglądania popsuta..
 

edi730

New member
Buczenie jest spowodowane pracą invertera zasilającego świetlówki. Podobno czym większa matryca tym głośniej. Ot taka wada lcd z zwykłym podświetlaniem. Serwisy odmawiają naprawy tej dolegliwości bo to norma. W LED tego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli ktoś zna język, zawsze można do gościa napisać i podpytać. Ja odpadam ;) Jeszcze coś dla tych co chcą zobaczyć jak wygląda menu. YouTube - Sony KDL 32EX500

To też raczej nie jest moja mocna strona :). Co do input laga to pytam, bo często Ci co narzekają mają włączone wszelkiej maści ulepszacze obrazu, a wiadomo wtedy telewizor ma więcej do zrobienia i opóźnienia są po prostu większe...

Tonislaw tak było w poprzedniej serii w przypadku np w5500 gdzie wersja 37 cali pobierała więcej energii elektrycznej niż 40-stka. Teraz jak porówna się zestawienie na stronie producenta to w przypadku ex500 nie ma takich różnic, zawsze można spróbować porównać na ustawieniach fabrycznych obydwie przekątne...
 

misiek122

Member
Buczenie jest spowodowane pracą invertera zasilającego świetlówki. Podobno czym większa matryca tym głośniej. Ot taka wada lcd z zwykłym podświetlaniem. Serwisy odmawiają naprawy tej dolegliwości bo to norma. W LED tego nie ma.

I wiecie, że wole chyba zainwestować więcej kasy w LED i mieć pewność, że tego dziadostwa nie zaznam więcej
 

edi730

New member
Z tego co wyczytałem z forum LED-y mają gorszą jakość obrazu jeśli chodzi o kąty i czerń. Piszę tu o podświetlaniu krawędziowym. Tradycyjne modele z podświetleniem CCFL są teraz bardziej dopracowane technologicznie. I podobno w ex500 to widać :)
 

ksebas

New member
Z tego co wyczytałem z forum LED-y mają gorszą jakość obrazu jeśli chodzi o kąty i czerń. Piszę tu o podświetlaniu krawędziowym. Tradycyjne modele z podświetleniem CCFL są teraz bardziej dopracowane technologicznie. I podobno w ex500 to widać :)
CCFL osiągneło szczyty swoich możliwości i jest własciwie dopracowane w 100%. Podświetlanie za pomocą LED jest w fazie dopieszczania. Resztę sam sobie dopowiedz;-)
 

ksebas

New member
Czytałem na zagranicznych forach, że jest jednak różnica w panelach między 37" a 40", na korzyść czterdziestki. Czy może to ktoś potwierdzic?
Widziałem w sklepie obok siebie 32, 37 i 40. Różnica była widoczna bez specjalnego wpatrywania się... 40 ma lepszą czerń niż 32 i 37 (ustawienia takie same).
 

dawid19833

New member
Chciałem zapytac czy macie Panowie włączoną opcje "redukcja zakłóceń" i ewentualnie na jakim poziomie? Ja kiedy mam włączoną nie widzę żadnej poprawy SD. Jedynę co zauważyłem to rozmywanie się obrazu kiedy jest włączona na max.
 

markok1

New member
Efekt teatru

Witam, Mam zamiar kupić 55EX500 i mam pytanie czy któryś z użytkowników EX500 stwierdził efekt teatru?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

Ares78

New member
Chyba nikomu się nic nie psuje w ex500 bo taka cisza... ;) No chyba że badają input lag ;)

Faktycznie jakoś mały ruch w temacie, ale z drugiej strony to chyba dobrze? :) Co do input laga, parę osób pisało, że jest ok, w kwestii konkretnych wartości sam czekam na dokończenie recenzji na niebieskim forum, obstawiam, że będzie na zbliżonym poziomie do w5500 w końcu to ten sam procesor obrazu.
 

ksebas

New member
Witam, Mam zamiar kupić 55EX500 i mam pytanie czy któryś z użytkowników EX500 stwierdził efekt teatru?

Z góry dzięki za odpowiedź
Możesz poprosić o prezentację w sklepie, zobaczysz na własne oczy.
Odnośnie efektu teatru to na forach można znaleźć info, że jest podobnie jak w W5500.
W końcu to te same Motionflow 100Hz.
Różnica będzie dopiero w telewizorach wyposażonych w Motionflow 100Hz Pro, które mnie osobiści nie odpowiada bo ma rozwiązanie działające na podświadomość i nie wiadomo jak się człowiek będzie po tym czuł...... Dlaczego?
Kiedyś wymyślono coś takiego, że co któraś klataka zawierała obrazek z reklamą, który był niewidoczny dla oglądającego. Po obejrzeniu takiego filmu człowiek odczuwał ogromną potrzebę zjedzenia lodów czy wypicia czegoś mimo że normalnie takich potrzeb nie odczuwał. Z tego co pamiętam to potem zbroniono takich praktyk.
.
 

prete

New member
Od 3 dni posiadam 37EX500 moje spostrzeżenia:
Plusy:
Świetne skalowanie SD, telewizor wyciąga chyba max z sygnału który dostaje.
Motionflow - efekt teatru widoczny praktycznie wszędzie bardzo przypadł mi do gustu. Ruchome elementy wyraźnie oddzielane od tła sceny.
O kolorach, ostrości itp. nie będę się rozpisywał bo to zależy od preferencji, a ustawień jest do bólu.
Fajne menu - intuicyjne (zaczerpnięte z PSP).
Port USB - rewelacja! Dziś w tv taki port to mus. Wrzucam fotki, filmy i się po prostu delektuję w świetnej jakości.

Minusy:
Kąty powyżej 120 stopni i obraz zaczynają blaknąć. Ale kto ogląda TV z boku. Nie wiem jak w innych LCD bo nie mam porównania.

Pytania:
Gdzie znaleźć dobre, inne niż fabryczne ustawienia do TV?
Próbował ktoś z USB pendriva lub HDD oglądać ripy Blu-Ray 1080p, jak formaty mkv, x264?
 

Ares78

New member
Możesz poprosić o prezentację w sklepie, zobaczysz na własne oczy.
Odnośnie efektu teatru to na forach można znaleźć info, że jest podobnie jak w W5500.
W końcu to te same Motionflow 100Hz.

I tak i nie, przy telewizji to faktycznie będzie praktycznie to samo, różnice natomiast widać na plus przy filmach blu ray (w standardzie 24p) wtedy układ kompensacji ruchu w ex500 spisuje się lepiej.

prete: z filmów to z bardziej rozpowszechnionych formatów to tylko divxy, niestety o mkv póki co możesz zapomnieć (chyba, że aktualizacje coś zmienią), druga sprawa to taka, że system plików to musi być fat32.
 
Do góry