Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

kursien

New member
A wystarczylo przeczytac caly temat od poczatku i pytan by nie bylo ;)

uwierz mi... 109stron nie czyta sie łatwo :p poza tym z początku szukałem opinii (przed zakupem) więc raczej nie patrzyłem na szczegóły itp.

poza tym przeczytałem do tej pory (3-4dni) jakieś 60% stron:) i nie mam zamiaru zadawać błahych pytań - na które znajdę odpowiedz 2 strony wcześniej.

pozdr.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
uwierz mi... 109stron nie czyta sie łatwo :p poza tym z początku szukałem opinii (przed zakupem) więc raczej nie patrzyłem na szczegóły itp.

poza tym przeczytałem do tej pory (3-4dni) jakieś 60% stron:) i nie mam zamiaru zadawać błahych pytań - na które znajdę odpowiedz 2 strony wcześniej.

pozdr.
Kolego, rok temu chcialem kupic TV i wybor padl na Samsunga B650 (i tak zadnego nie kupilem w koncu ;) ). Nie bylo dla mnie problemem przeczytac ponad 400 stron (teraz ma ponad 600 i jest em na biezaco), tym bardziej ze po kilkudzisieciu stronach posty sie powtarzaly - ciagle te same pytania (wiec mozna bylo przyspieszyc), na ktore odpowiedzi juz byly, tylko ze leniuchom nie chcialo sie czytac.
 

Dig Dug

New member
Jericho24 - Ja mam przeczytany wątki o ex500, o philipsie 7605, 9705, sharp 820 quatron, plazmy panasa x20, g20 i s20 to tak ostatnie 3 miesiace po 2 razy + na biezaco, nie wspomne starych serii 10, w5500, b650, i innych z połowy zeszłego roku jak mialo dvbt wchodzic od wrzesnia. I co? dalej mam metlik, nie pamietam jak wejsco menu serwisowego i gdzie dokladnie to znalesc. Czytam tez konkurencje i serwisy zagraniczne. Wprowadza mi to nowe watpliwosci, a swieta tuz tuz i dvbt jest.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jericho24 - Ja mam przeczytany wątki o ex500, o philipsie 7605, 9705, sharp 820 quatron, plazmy panasa x20, g20 i s20 to tak ostatnie 3 miesiace po 2 razy + na biezaco, nie wspomne starych serii 10, w5500, b650, i innych z połowy zeszłego roku jak mialo dvbt wchodzic od wrzesnia. I co? dalej mam metlik, nie pamietam jak wejsco menu serwisowego i gdzie dokladnie to znalesc. Czytam tez konkurencje i serwisy zagraniczne. Wprowadza mi to nowe watpliwosci, a swieta tuz tuz i dvbt jest.
EE to jestes lepszy ode mnie. Ja skupilem sie na mniejszej liczbie TV ;), ktore czytam od deski do deski. W sumie to juz podoba mi sie tylko 1en model, wiec sprawa prosta. Duza czesc opinii na forum jest sprzeczna, wiec trzeba uwazac. Kazdy powinien wybrac to co mu najbardziej odpowiada. Ja np. nie trawie obrazu plazmy i obrazu na TVkach LG. Jak masz dylemat to zamow z internetu. Potestujesz i odeslesz do 10dni. Mnie to kosztowalo tylko 37zl - odeslanie kurierem. Ewent. jak jestes z duzego miasta i firma internetowa ma swoja siedzibe tam to jeszcze lepiej. Wydasz tylko na paliwo ;), a prawa przysluguja ci te same do zwrotu towaru. Polecam NEO24, zwrocili mi nawet koszt transportu do mnie.
 

Dig Dug

New member
Jericho24 - ja tez skupiałem się ostatecznie na Panas G20, o LCD czytałem z ciekawości. Teraz gdy wiem, ze 42 cale to za dużo w sypialni (przytargałem plazmę od kolegi) zostają mi LCD bo G20 nie ma w 37 calach. Wiec wybieram bo muszę między Sony EX500 i Philips 7605.

Możecie mi jeszcze podać wymiary podstawy i czy jest ona stabilna, bo szafeczkę pod TV mam wąską (mieści się na niej 21 cali CRT) Co by było gdyby podstawa wystawała by mi po 1-2 cm poza obrys szafeczki ?? Są pod nią jakieś "wypustki" czy stoi płasko.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jericho24 - ja tez skupiałem się ostatecznie na Panas G20, o LCD czytałem z ciekawości. Teraz gdy wiem, ze 42 cale to za dużo w sypialni (przytargałem plazmę od kolegi) zostają mi LCD bo G20 nie ma w 37 calach. Wiec wybieram bo muszę między Sony EX500 i Philips 7605.
Pozostaje mi tylko zyczyc udanego wyboru! ;)
 

lkeda

New member
mam pytanie bo nigdzie nie moge znalezc
czy ktos wie...jaka wersja HDMI jest w tym modelu 46ex500?
instrukcja, strony sony itd nigdzie nie ma
albo moze nie umiem szukac? pomoze ktos?

pytam bo interesuje mnie czy
jak podlacze antene do telewizora to czy korzystajc tylko z HDMI pojdzie dzwiek do amplitunera? podobno jak to jest wersja 1.4 to tak powinno zadzialac?
 

ckwadrat

New member
Oglądałem 37 EX500 w MM i NeoNet i mam wrażenie ze miały inne kolory dolnej listwy (bardziej grafitowy MM i srebrny NeoNet)
Spotkał się ktoś z tym, może to inna seria produkcyjna ...?
Pewnie kupię przez net ze względu na cenę i chcę wiedzieć co kupie ( wymagania kobiety :))
 

jakubw

New member
Koledzy...noszę się z zamiarem zakupu telewizora proszę o waszą fachową poradę - moja decyzja ma być podjęta z pośród dwóch modeli:
46EX500 lub 46EX700 (bądź 710-nie wiem jakie są różnice), proszę napiszcie kilka zdań argumentujących wasz typ. Dzięki i pozdrawiam.

P.S W związku z tym, że dużo tematów jest tu poruszanych miło będzie jeśli info będzie na prywatny.
 

gregor206

New member
mam pytanie bo nigdzie nie moge znalezc
czy ktos wie...jaka wersja HDMI jest w tym modelu 46ex500?
instrukcja, strony sony itd nigdzie nie ma
albo moze nie umiem szukac? pomoze ktos?

pytam bo interesuje mnie czy
jak podlacze antene do telewizora to czy korzystajc tylko z HDMI pojdzie dzwiek do amplitunera? podobno jak to jest wersja 1.4 to tak powinno zadzialac?

Tak, wersja jest najnowsza 1.4. Spokojnie możesz kupić kabelek HDMI 1.3b pójdzie dźwięk do ampli....
 

gregor206

New member
Mam pytanie, czy ten telewizor pociągnie dysk 500gb ? Jeżeli będzie on zasilany z jednego USB ?

Bo z tego co zauważyłem to tv ładuje mi kome, czyli napięcie i natężenie jest dobre.
Tylko słyszałem też że nie każdy dysk zaiskrzy :D

Jeżeli tak, to podajcie jakieś dobre modele 500setek.

Polecam dysk 2.5" Samsung S2 Portable spokojnie możesz kupić wersję 640GB (masz 3 lata gwar).
 

miki156

New member
Polecam dysk 2.5" Samsung S2 Portable spokojnie możesz kupić wersję 640GB (masz 3 lata gwar).


Dzięki za odpowiedź, ja już upolowałem sobie WD 500GB o ten-WDBACY5000ABK .Mam nadzieje, że jak go odpowiednio sformatuje to zadziała pod moim tv. ;-) Mam taką nadzieję... bo w specyfikacji nie mogę nigdzie znaleźć informacji o pobieranym natężeniu prądu, ale skoro to podpina się pod jeden usb więc pewnie zadziała.

Pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź, ja już upolowałem sobie WD 500GB o ten-WDBACY5000ABK .Mam nadzieje, że jak go odpowiednio sformatuje to zadziała pod moim tv. ;-) Mam taką nadzieję... bo w specyfikacji nie mogę nigdzie znaleźć informacji o pobieranym natężeniu prądu, ale skoro to podpina się pod jeden usb więc pewnie zadziała.

Pozdrawiam
Wystarczy znalezc dysk bez etui i natezenie pradu podane bedzie na naklejce. Mam taki (bez etui) i na jednej wtyczce poszedl na USB 1.1 w starym laptopie HP. Pobor pradu na rozruch to 0.55A.
 
Do góry