Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

szpon2

New member
Mam pare pytan odnosnie 40EX500:
1. Podlaczam lapka kabelkiem HDMI, puszczam film w HD, obraz wsio ok, ale dzwiek leci tylko z lapka nie z tv:/ Jak sie to ustawia?
2. Jak sie wylacza tryb sklepowy? - za to pyt mnie zjedziecie pewnie;p
3. Moze ktos podac mniej wiecej jaka ma kalibracje:
ja mam:
brighaless - 51
Contrast - 98
Color - 75
Tint - 37
Color temperature pre-set - warm 2
redukcja zaklocen MPEG - wl.
100 Hz - na standard
pole wyswietlania - wszystkie pixele
pozdr i dzieki z gory za odp
 

nonamed

New member
Witam Panowie, potrzebuję porady którą serię wybrać ,

Czy 40EX700 czy 40EX500 ? Czy warto dopłacać do tej pierwszej ? Potrzebuję telewizora na ścianę do pokoju 25m2, telewizja cyfrowa, gry-konsola PS3/Xbox360 . Jak sądzicie ?
 

kajos1974

New member
Moja kalibracja to:
Tryb obrazu : własny
Podświetlenie: 5
Kontrast: 95
Jasność: 55
Nasycenie: 50
Odcień: 0
Temperatura barw : Neutralne
Ostrość: 15
Redukcja zakłóceń : średnia
Redukcja zakłóceń MPEG : Wył
Motionflow: Standardowe
Tryb filmu: Automat.1

Korekcja czerni: Mała
Zaawansowane zwiększenie kontrastu : Średnie
Gamma : 0
Automatycznie ograniczenie światła: Średnie
Czystość bieli: Wył
Żywy kolor: Min.

Balans bieli:
R-Gain : 0
G-Gain :-4
B-Gain : 0
R-Bias : +4
G-Bias : -4
B-Bias : +2
 

helmucik

New member
Witam wszystkich!
Dziś zauważyłem dziwny problem. Otóż robiłem porządek na moim dysku zewnętrznym Seagate 500GB... i grupowałem sobie zdjęcia. W dwóch katalogach miałem więcej niż 1000 pozycji, w jednym 1033 a w drugim 2866. W tym pierwszym przypadku po podłączeniu do portu USB TV wyświetla całą zawartość czyli 1033 zdj, a w drugim tylko 1000 zdj a reszty po prostu nie ma. Zastanawiam się czy spece od Softu nałożyli ograniczenia czy coś nie tak z TV. Najlepsze jest to że mam jeszcze blu-ray BDP-S370 i tam wyświetla po 500zdji tylko. Może ktoś się spotkał z takim problemem ???
 

Ares78

New member
Wygląda na to, że są jakieś ograniczenia do 300 zdjęć w katalogu na pendrivie nie było problemu z wyświetlaniem i telewizor widział wszystkie pliki. Spróbuj testowo wrzucić katalog z mniejszą ilością plików ze zdjęciami.
 

helmucik

New member
Wygląda na to, że są jakieś ograniczenia do 300 zdjęć w katalogu na pendrivie nie było problemu z wyświetlaniem i telewizor widział wszystkie pliki. Spróbuj testowo wrzucić katalog z mniejszą ilością plików ze zdjęciami.

Jak już napisałem z mniejszą ilością to nie ma problemu, 1000 plików widzi a w informacjach o folderze wyświetla 1000+ pofatyguje się i napisze do sony bo w żadnej instrukcji ani specyfikacji nie ma o tym ani słowa.
 

mathias00

New member
Panowie, krótkie pytanie:
SONY 46 EX500 czy LG 47 LE5300? Chodzi o jakość obrazu.

Za chwile to mi czacha eksploduje. Za duży wybór.....
 

miki156

New member
Witam! To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość ;-)

Czy do tego tv da się podłączyć przenośny dysk twardy ? Pendrajwy ;-) działają, ale czy pociągnie on np. LG HXD5 500 GB ?

Jeżeli ktoś do niego jakieś dyski podłączał, proszę o podanie ich nazwy. I czy w ogóle da się przeglądać zdjęcia i filmy ?

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam! To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość ;-)

Czy do tego tv da się podłączyć przenośny dysk twardy ? Pendrajwy ;-) działają, ale czy pociągnie on np. LG HXD5 500 GB ?

Jeżeli ktoś do niego jakieś dyski podłączał, proszę o podanie ich nazwy. I czy w ogóle da się przeglądać zdjęcia i filmy ?

Pozdrawiam

Niestety ten tv obsługuje tylko fat32 (system plików) - co za tym idzie żadnych filmów w HD (powyżej 4Gb) nie oglądniemy :( ...Jak to powiedział PM Sonego "Trzeba coś nowego wypuścić w przyszłym roku"
 

miki156

New member
Aha, czyli muszę mieć dysk sformatowany w FAT32 a o ile dobrze wywnioskowałem to w tym systemie nie idzie odtworzyć plików większych niż 4gb ??

A normalne divixy w NTSF czy tam zdjęcia pójdą ? Chodzi mi o to czy poprostu dysk odpali ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Aha, czyli muszę mieć dysk sformatowany w FAT32 a o ile dobrze wywnioskowałem to w tym systemie nie idzie odtworzyć plików większych niż 4gb ??

A normalne divixy w NTSF czy tam zdjęcia pójdą ? Chodzi mi o to czy poprostu dysk odpali ?

Taka jest charakterystyka systemu plików fat32 - nie uda Ci się nagrać plików większych niż 4gb, jesli masz dysk w ntfs to Ci pokaże że jest pusty lub w ogóle go nie wykryje. Z divx też lekko nie ma bo nie wszystkie formaty avi czyta (xvid) :(
 

miki156

New member
Kurde trochę kiszka... ale jak będę mieć w FAT to na pewno odpali dysk ?

Teraz jeżeli chodzi o sam dysk (może trochę nie ten dział...).
Mając go sformatowanego w FAT, mogę nagrać jakiś plik na niego większy niż 4gb ? nie chodzi tu teraz o jego odtworzenie na tv, poprostu czy on może na nim być ?! Bo jeżeli nie to też kompletna klapa .... aby podłączyć to tv musi być w FAT a jak go chce używać do innych celów to już w NTFS... nie wiem jak to jest w tych przenośnych, ale może można na nich dać dwie partycje czy jakoś tak ? jedna w facie druga w ntfs ?

help, błagam ;-)
 

tdx

New member
Bez reklam
Kurde trochę kiszka... ale jak będę mieć w FAT to na pewno odpali dysk ?

Teraz jeżeli chodzi o sam dysk (może trochę nie ten dział...).
Mając go sformatowanego w FAT, mogę nagrać jakiś plik na niego większy niż 4gb ? nie chodzi tu teraz o jego odtworzenie na tv, poprostu czy on może na nim być ?! Bo jeżeli nie to też kompletna klapa .... aby podłączyć to tv musi być w FAT a jak go chce używać do innych celów to już w NTFS... nie wiem jak to jest w tych przenośnych, ale może można na nich dać dwie partycje czy jakoś tak ? jedna w facie druga w ntfs ?

help, błagam ;-)

Przy probie nagrania pliku na hdd z systemem plików fat32 który jest większy niż 4GB pojawi się komunikat o błędzie. Możesz zrobić 2 partycje 1 fat32 a 2 NTFS bez najmniejszego problemu
 

Boxer

New member
Czesc
a powiedzcie mi jak u was wyglada jakosc kanalu ESPN America? jak jest sezon NFL to ogladam glownie ten kanal, a dosc mam nie ostrego obrazu w starym LG i zastanawiam sie nad wymiana tv na 46 albo 40ex500, tylko ze glownie ogladam ESPN America i Extrem Sport... polecili byscie to takich potrzeb ex500?
 

indigo80

New member
input lag

Cześć,
Jak to jest?-w tym wątku kilka osób pisało, ktoś nawet robił pomiary, że input lag dla modelu 40EX500 input lag wynosi 50ms. (game mode)
Tymczasem tutaj: (nie mogę jeszcze dodawać linków - durnota swoją drogą..) wpiszcie w google: DDay "The Best Gaming TV Test" edizione 2010


(na dole trzeba przejść do "Pagina 2" - tam są wyniki pomiarów)

dla modelu 37EX500 zmierzono input lag na poziomie 23ms! (game mode) 2 x mniejszy!

Jednocześnie spece w tym wątku wypowiadali się, że nie ma żadnych różnic pomiędzy modelami serii EX500 oprócz przekątnej. To o co chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci którzy byli na targach ON/OFF w Warszawie mieli możliwość sprawdzić co to znaczy duże opóźnienie.
Jeśli Input Lag duży - to nie pograsz sobie , oj nie pograsz !
 
Do góry