Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

accu

New member
Bez reklam
Według mnie Sony 40"EX500 ma przyzwoitą paletę kolorów, tylko trzeba trochę pobawić się ustawieniami w menu.
pzdr
 

Ares78

New member
No niestety jak każdy telewizor po wyjęciu z pudełka wymaga w mniejszym bądź większym stopniu kalibracji, a ustawienia fabryczne można traktować bardziej jako bazę wyjściową niż ostateczne rozwiązanie. Wiadomo najlepsza jest profesjonalna kalibracja, ale jest to na chwilę obecną dość droga opcja.
 

Spioch1

New member
Odpuście sobie ten Tv, odtwarzanie avi to jakaś kpina, jeden plik odtworzy inny nie, wystarczy że jest inna rozdzielczość, pliki txt tak samo, jedne odtworzy inne nie. Internet następna kicha, niby jest a niema. Dla samego Youtube kupowanie LCD jest błędem który popełniłem Sam. Jeżeli chodzi o obraz to jest lepiej, lecz czy jest znacząca różnica między ex500 a C650 nie potrafię napisać gdyż nie miałem możliwości oglądać tego drugiego.
Ja bym jednak winił tych, którzy narobili 100000 standardów dla komputerów, a tak naprawdę, nie ma żadnego.
Soft TV ma np. 30mb.
Same kodeki mają nieraz więcej.
Inna sprawa - kto kupuje TV d la youtube?
Zresztą - to, że ty nie umiesz skonfigurować/masz za słabego neta to nie znaczy od razu, ze produkt do bani.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No niestety jak każdy telewizor po wyjęciu z pudełka wymaga w mniejszym bądź większym stopniu kalibracji, a ustawienia fabryczne można traktować bardziej jako bazę wyjściową niż ostateczne rozwiązanie. Wiadomo najlepsza jest profesjonalna kalibracja, ale jest to na chwilę obecną dość droga opcja.

Niestety w ex500 nie ma ani 3d cms ani nawet cms tak więc poza gammą i balansem bieli nie ma za bardzo co kalibrować więc nawet profesjonalista nic tu nie zdziała (no chyba że w menu serwisowym można regulować kolory choć wątpię)
 

alicja82

New member
Ja bym jednak winił tych, którzy narobili 100000 standardów dla komputerów, a tak naprawdę, nie ma żadnego.
Soft TV ma np. 30mb.
Same kodeki mają nieraz więcej.
Inna sprawa - kto kupuje TV d la youtube?
Zresztą - to, że ty nie umiesz skonfigurować/masz za słabego neta to nie znaczy od razu, ze produkt do bani.

1.Sprawdź ile formatów odtwarza z tych 100000, mi chodzi tylko o divx i pokrewny xvid, jeżeli plik o rozdzielczości 702x.... nie odtwarza a 670x..... odtwarza to coś jest nie tak.
2.Upgrade do Samsung C650 ma 100mb.
3. Instaluje FFdshow z 2008 i to mi wystarcza
4.Youtube jest dodatkiem do zakupionego towaru i dlatego uprzedzałem innych o ograniczeniach tego kanału.
5. Ten punkt ominę, kultura nie pozwala odpowiadać na ten punkt.
Na oficjalnej stronie można przeczytać:
"USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć" nic więcej nie piszą o formatach zabezpieczając się przed krytyką użytkowników,
dzisiaj odkryłem, że nie potrafi odczytać *.jpg (progresive).
 

Ares78

New member
Ale zagłębiając się w specyfikację danego telewizora można znaleźć również taką informację: "Odtwarzacz filmów USB: TAK (AVC / AVCHD / DivX / MPEG4)" wydaje mi się, że to sporo wyjaśnia druga sprawa xvid i divx to nie to samo, fakt część filmów w xvid będzie chodziła bezproblemowo na ex500, ale nie wszystkie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jak ktos potrzebuje TV multimedialnego to kupuje samsunga np.C 650 tez nie wszystko chodzi,dzisiaj instalowalem kolezance EX500 Sony bo lubi ta marke i jak na jej potrzeby jest super.
 

Spioch1

New member
1.Sprawdź ile formatów odtwarza z tych 100000, mi chodzi tylko o divx i pokrewny xvid, jeżeli plik o rozdzielczości 702x.... nie odtwarza a 670x..... odtwarza to coś jest nie tak.
2.Upgrade do Samsung C650 ma 100mb.
3. Instaluje FFdshow z 2008 i to mi wystarcza
4.Youtube jest dodatkiem do zakupionego towaru i dlatego uprzedzałem innych o ograniczeniach tego kanału.
5. Ten punkt ominę, kultura nie pozwala odpowiadać na ten punkt.
Na oficjalnej stronie można przeczytać:
"USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć" nic więcej nie piszą o formatach zabezpieczając się przed krytyką użytkowników,
dzisiaj odkryłem, że nie potrafi odczytać *.jpg (progresive).
Cóż, ciekawe dlaczego ma 100 MB UPDATE (nie odróżniasz update od upgrade? od razu widać, ze nie wiesz o czym mówisz). Jak dobrze poszukasz to będziesz wiedział.
Updaty do Sonego mają po 30mb około.
Sony pisze na swojej stronie jakie formaty odtwarza TV.
Cóż, TV ma funkcję wyświetlania zdjęć (na co wskazuje sama nazwa zakładki), nie dziwnych grafik (Wakacyjne zdjęcia w progresywnym jpg to przerost formy nad treścią).
Poza tym - Samsung ma dobry soft, ale osobiście ich sprzętu bym nie kupił, zbyt dużo razy naciąłem się na Samsungowską tandetę. To się tylko do marketu nadaje.
Warto dodać, że Sony nigdy nie podało informacji, że ich TV odtwarzają wszystkie pirackie filmy. Sony odtwarza pliki zapisane przez większość kamer (standardowe rozdzielczości, klatki/s i formaty). Oczywiście można to bezproblemowo ominąć za pomocą DLNA i oglądać wszystko.
 
Ostatnia edycja:

alicja82

New member
Sprawdź dokładnie na stronie Samsunga update czy upgrade. Dodatkowo w nagłówku można przeczytać:
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade

Jeżeli chodzi o piractwo to poczytaj swoje posty a znajdziesz na pewno informacje na temat swojej uczciwości. Dodatkowo Tv nie odtwarza plików mjpeg nagrywanych przez aparat Panasonic FZ20 czy Pentax K-x i dlatego muszę przetwarzać na avi, jak również pliki *.ts nagrane przez Fergusona które oczywiście nie odtwarza.
Jeżeli ktoś szuka uniwersalnego odbiornika nie jest to z całą pewnością ten model.
Nie jestem Fan-boyem tej firmy, na swój sposób jestem zadowolony lecz pragnę uprzedzić innych zastanawiających się nad zakupem czy rzeczywiście warto.
 

rebeka123

New member
Jest to moja opinia z strony www podałbym z jakiej ale nie mam 5 postów napisanych.
piszę na temat modelu EX 500 byłem jego posiadaczem często zmieniam tv polecam tez samsunga
LE40C650

Świetna stylistyka i super jakość obrazu, bajeczne kolory - lepszy od b. dobrej serii W (posiadam 52W5500). Bardzo dobre, proste, intuicyjne menu (poprawione w stosunku do serii W) i rewelacyjny nowy pilot, wykonany z materiałów wysokiej jakości. Zdecydowanie szybciej wczytuje zdjęcia i filmy w porównaniu do 52W5500 z pamięci PenDrive. Dopracowany tryb MotionFlow (100 Hz). Korzystam z cyfrowego tunera kablowego (DVB-C) - obraz standardowy super nawet TVP 1 czy TVP2 (b. pozytywnie zaskoczyła mniej jakość transmisji z mistrzostw w RPA), a obraz z kanałów HD rewelacja. Niestety nie podpinałem go do internetu - tu się nie wypowiadam. Wyprodukowany na Słowacji. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny! Gorąco polecam!
zaletyZalety produktu
Super jakość obrazu
Rewelacyjny obraz HD
Bajeczne kolory
Proste, intuicyjne menu
Świetny, nowy pilot
Mnogość ustawień
Bardzo dobra jakość wykonania
wadyWady produktu
Przydałoby się gniazdo kart pamięci SD
Brak głównego wyłącznika prądu
Obudowa mogłaby być cała matowa, a nie tylko dolna listwa. Te błyszczące plastiki są fatalne, ale w zasadzie wszystkie firmy to stosują - oczywiście wszystko kwestia gustu.
Stosunkowo długi start
 
Ostatnia edycja:

simoncom20

New member
Masakra , zakochałem się w obrazie 40ex500 podłączonego do ps3

Obraz bajka,miałem wczesniej samsunga 32 cale HDready i w życiu nie wiedziałem że tak może się wszystko zmienić. Gry wyglądają o niebo lepiej.
 

Ares78

New member
Teraz wszystko jeśli chodzi o nowe technologie idzie bardzo do przodu, z jednej strony to zjawisko bardzo pozytywne z drugiej sprzęt 3 lata po zakupie zaczyna być już przestarzały i nie zawsze spełnia już nowe standardy... Co do ex500 to jak każdy LCD lubi dobre źródło sygnału i przy nim dopiero rozwija skrzydła :)
 

papaty

New member
mam dla was kolejne ustawienia 55EX500, wykonane przez Bogdan`a z avsforum.com. profesjonalnie wykonane, przy uzyciu Minolta CS-200 Chroma Meter.

Picture Mode: Custom
Backlight: 2
Picture: 90
Brightness: 53
Color: 50
Hue: 0
Color Temp: Warm 2
Sharpness: Min
Noise Reduction: Off
MPG Noise Red: Off
MotionFlow: Off
Cinemotion: Off
Ambient Sensor: Off

Advanced Settings
Adv Contrast Enhancer: Off
Black Corrector: Off
Gamma: -2
Clear White: Off
Live Color: Off

White Balance
RGain -7
GGain 0
BGain -8
RBias 0
GBias 0
BBias +10
 

kowalsky1

New member
Witam
Poszukuje prawdziwej instrukcji obslugi do telewizora Sony KDL-32EX500. To co dostalem w paczce oraz wersja elektroniczna to jest dramat i smiech w zywe oczy.
 

edi730

New member
Kupujesz tv: myślisz, szukasz na forach opinii, porównujesz w sklepach... O ma 100hZ super! O jakieś polepszacze obrazu, super! itd... Chyba to ten ! "Super EX500" Pytam na forach czy warto? Tak oczywiście tylko kup większy i większy, a może jeszcze większy... No i kupujesz. A tu kuku niespodzianka ! Obraz do dupy! Pytasz kolegów? O co kaman? Oczywiście, zapomniałem! KALIBRACJA! No i się zaczyna... Dowiadujesz się że najlepiej to powyłączać wszystkie polepszacze razem z tym pseudo 100hZ A obraz nadal do dupy, bo przy sygnale co masz przesadziłeś z wielkością pisze kolega. Tv ma nominalną 1080p a Ty masz sygnał 576i i trzeba oglądać z daleka,bo piksele widać. Czyli dowiadujesz się że skalowanie też do dupy! Takich przykładów jest setki... Aż wmówią Ci że właściwie to tak jest w każdym lcd. I zaczynasz się zastanawiać nad sensem zakupu...
 

WojtR

Member
Bez reklam
nie wiem o co Ci kolego chodzi ale masz żal do technologii , że krajowi nadawcy do dupy sygnał nadają ???

Czy może powinieneś mieć żal do samego siebie, że nie potrafisz dobrać TV do warunków jakie masz w domu

ja obecnie w nowym lokum mam do TV 5-6,5m starym LCD 40" jakbym chciał dojrzeć z tej odległości szczegóły w HD to bym musiał z lornetki korzystać , wrażenie jakbym patrzał w 14"CRT stąd zastanawiam sie nad czymś w rozmiarze 55" większe ceny dla mnie zaporowe stąd w kręgu moich zainteresowań 55EX500 lecz odnoszę wrażenie , że go zaraz nie będzie a SONY zaleje zaraz rynek TV z 3D ....

tutaj jakoś dziwnie cicho o nowych modelach , o których piszę się na drugim forum
 

Ares78

New member
Jeśli ktoś kupuje przy 2m dajmy na to 46 calowy telewizor przy analogowej kablówce to raczej jakość obrazu go nie powali... Są jakieś granice obróbki sygnału SD inaczej po co powstałby standard HD? Druga sprawa zanim się kupi telewizor warto pochodzić po sklepach i zobaczyć jak sprawuje się na słabszym sygnale ( czy nawet na pendrive wrzucić sample divx...)
 

bono530d

New member
Prosze pomozcie. Potrzebuje wsparacia dosc pilnie.

Mialem zakupic 55ex500 - sprzedawca nie wywiazal sie z umowy (miesiac zwlekal z dostawa), teraz chce oddac pieniadze i tyle... problem, ze 55ex500 jest juz slabo dostepny

myslalem o 52ex700, kolega powiedzial, ze gorzej "swieci" i ze lepiej mimo wszystko kupic 55ex500 nawet jesli bedzie drozszy...

rozwazam sony (takie jakies widzimisie) lub sharp (bo moge kupic taniej od pracownika)

pls pomozcie z wyborem modelu (50-60 cali), 2,5-3 m do tv, tv do kablowki (w tym programy hd) + divixy + ogladanie zdjec z wakacji

bardzo dziekuje!
 

Ares78

New member
Ex500 zwłaszcza przy większej przekątnej jednak zaoferuje lepszą jakość obrazu niż ex700 przy krawędziowym podświetleniu. Naprawdę są takie problemy z dostępnością modelu w tej przekątnej? Patrzyłeś na sklepy internetowe?
 
Do góry