Sony KDL-46HX850 - test. Dokonaliśmy niezwykłego kroku skalowania obrazu.

SDman

Banned
Nie mówię, że Philips to złe telewizory, wręcz świetne jak i kilka innych ale dyskoteka wokół TV to nie dla mnie (wiem, ze można wyłączyć) a zupełnie poległ już jak dla mnie na płynności (nadpłynności) ruchu i mów co chcesz, ale tak jest. .

Hmm, kolego; od samego początku, Philips zawsze miał najlepszą płynność ruchu (mowa oczywiście o wysokich modelach) , najlepsze skalowanie SD.
To właśnie Philips wymyślił jako jeden z pierwszych Pixel Plus jeszcze w TV Kineskopowych.
Paleta barw zawsze w Philipsie stała na najwyższym poziomie i to bez zaawansowanych kalibracji , a w modelach z matrycą IPS jest wręcz Plazmo-kineskopo-podobna .
Niestety w tym przypadku oba modele nie mają matrycy IPS (w tej cenie powinna być) - a to widać dla wprawnego oka od razu po włączeniu !
Piszę bo ktoś pytał jaki TV kupić i czy ma to być HX850, gdyby model 7007 był 1000-1500 zł, droższy owszem można się zastanowić nad HX.
 

Payti

Member
Co do matrycy IPS to bym go tym bardziej nie kupił. Owszem kąty dużo lepsze ale ile razy się lata po pokoju i ogląda coś z doskoku pod kątem? A ten typ matrycy niestety dyskwalifikuje MAŁY kontrast w stosunku do (P/M)VA.

Także nie wymieniaj tego jako tylko zalety bo nie dla wszystkich to są zalety. A co do płynności piszesz, że Phil ma najlepszą płynność ruchu, hehe co powoduje, że obraz który prezentuje jest znacznie NADPŁYNNY i wogóle moim zdaniem nie przystaje do codzienności i obserwowanego ludzkim okiem ruchu co za tym idzie, że wogóle wyglada to bardzo sztucznie. I generalnie jak dla mnie na tym Phil poległ niestety, przekombinowali z bajerami poprostu.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Co do matrycy IPS to bym go tym bardziej nie kupił. Owszem kąty dużo lepsze ale ile razy się lata po pokoju i ogląda coś z doskoku pod kątem? A ten typ matrycy niestety dyskwalifikuje MAŁY kontrast w stosunku do (P)VA.

Pozdrawiam,

Coś nie bardzo masz pojęcie o technologii, matryca IPS, MVA, PLS to najwyższa pólka i zarazem najbardziej zbliżająca się do
palety barw Adobe RGB .
poczytaj :
Adobe RGB: przestrzeń realistycznych kolorów - Artykuły - Chip.pl

A jak nadal nie będziesz wiedział o co chodzi to idź do dużego sklepu poproś o włączenie ultrabooka Samsung 900X3C on ma matrycę PLS czyli technologię jak Samsung zowie tańszą i nowszą od IPS .
Tylko uważaj jak zapamiętasz jak potężna różnica jest w odwzorowaniu barw grozi wyrzuceniem przez okno innych lapków ze zwykłymi
matrycami TN.
Zdjęcia z lustra na owym ultrabooku to poezja; nasycenie barw, odwzorowanie ludzkiej skóry takie jak dobry fotolab nam wywołane do domu na papierku przesyła.
 

Payti

Member
Coś nie bardzo masz pojęcie o technologii, matryca IPS, MVA, PLS to najwyższa pólka i zarazem najbardziej zbliżająca się do
palety barw Adobe RGB .
poczytaj :
Adobe RGB: przestrzeń realistycznych kolorów - Artykuły - Chip.pl

A jak nadal nie będziesz wiedział o co chodzi to idź do dużego sklepu poproś o włączenie ultrabooka Samsung 900X3C on ma matrycę PLS czyli technologię jak Samsung zowie tańszą i nowszą od IPS .
Tylko uważaj jak zapamiętasz jak potężna różnica jest w odwzorowaniu barw grozi wyrzuceniem przez okno innych lapków ze zwykłymi
matrycami TN.
Zdjęcia z lustra na owym ultrabooku to poezja; nasycenie barw, odwzorowanie ludzkiej skóry takie jak dobry fotolab nam wywołane do domu na papierku przesyła.

Hehe widzę, że zaczynasz mocno filozofować. Co ma temat matryc PLS w laptopach do reprodukcji i obróbki obrazu oraz prezentacji na ekranie w TV? Wracając do tematu to chyba nie widziałeś jak świeci IPS w TV np. LG xxLM765S jeśli chodzi o kontrast i czerń w dzień.

Dobra koniec dyskusji, każdy wybiera co mu pasuje i tyle. A jak chcesz przekonywać do Samsungów i Philipsów jak sprzedawcy z sklepach bo mają wyższe prowizje to wybacz ale nie dla mnie to.

To jest wątek o Sony i jego modelu HX850 a nie o pierdołach ;).

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Hehe widzę, że zaczynasz mocno filozofować. Co ma temat matryc w laptopach do reprodukcji i obróbki obrazu oraz prezentacji na ekranie w TV? Wracając do tematu to chyba nie widziałeś jak świeci IPS w TV np. LG xxLM765S jeśli chodzi o kontrast i czerń w dzień.

Dobra koniec dyskusji, każdy wybiera co mu pasuje i tyle. A jak chcesz przekonywać do Samsungów i Philipsów jak sprzedawcy z sklepach bo mają wyższe prowizje to wybacz ale nie dla mnie to.

To jest wątek o Sony i jego modelu HX850 a nie o pierdołach ;).

Pozdrawiam,

no fakt zapomniałem Telewizor to zupełnie coś innego niż monitor z tunerami.

PS nie podawaj tanich przykładów podaj tą grupę cenową czyli jeżeli już LG to 860V wot to tyle.
Pozdrawiam
 

Payti

Member
no fakt zapomniałem Telewizor to zupełnie coś innego niż monitor z tunerami.

Oj kolego specjalistą sprzętowym to Ty nie jesteś, jak twierdzisz, że AKTUALNY TV to monitor z tunerem ;)

A no i może jeszcze powiesz, że w LG 860V 3D pasywna (polaryzacyjna) bije na głowę jakość 3D w technologii aktywnej ;) Apropo ceny to HX850 i LM765S to ten sam przedział aktualnie:

55HX850 6669 PLN (MM) via 55LM765S 6590 PLN (EURO RTV) w dniu dzisiejszym, oba na promocjach światecznych.

Zaś Philips 55PFL7007K 7199 PLN, także co tu dużo mówić ponad 500 PLN różnicy a to już niezła kwota.

pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Oj kolego specjalistą sprzętowym to Ty nie jesteś, jak twierdzisz, że AKTUALNY TV to monitor z tunerem ;)

A no i może jeszcze powiesz, że w LG 860V 3D pasywna (polaryzacyjna) bije na głowę jakość 3D w technologii aktywnej ;) Apropo ceny to HX850 i LM765S to ten sam przedział aktualnie:

55HX850 6669 PLN (MM) via 55LM765S 6590 PLN (EURO RTV) w dniu dzisiejszym, oba na promocjach światecznych.

Zaś Philips 55PFL7007K 7199 PLN, także co tu dużo mówić ponad 500 PLN różnicy a to już niezła kwota.

pozdrawiam,

Cóż Twoje wypowiedzi świadczą jakim Ty jesteś specjalistą bo to, że w TV jest procesor obrazu wzmacniacz lepszy lub gorszy wszyscy wiedzą, matryce można porównać do kolumn jest to na samym końcu i ma decydujący wpływ na jakość dźwięku jego przestrzeni, barwie, a matryca decyduje oczywiście o obrazie.
Choćbyś siedział tydzień non stop nie ustawisz tego soniaka tak jak da się ustawić np wspomnianego LG.

Ale właśnie forum jest po to aby pisać nie tylko zachwyty o kupionym lub prawie kupionym TV; na całe szczęście każdy może sobie na podstawie
Naszych postów wyciągnąć własne wnioski, coś spostrzec co mu uciekło -sprawdzić i ocenić kto z nas ma rację , a kto nie.

Ps.Oczywiście 3D aktywne jest lepsze , ale i tak znajdzie się grono które wybierze znacznie prostszą bardziej komfortową technologię pasywną.

Pozdrawiam, dodam tylko że Sony HX 850 jest na pewno w swojej grupie cenowej mocnym graczem, którego należy brać pod uwagę.

To tyle nie męczę już.
 

Payti

Member
Choćbyś siedział tydzień non stop nie ustawisz tego soniaka tak jak da się ustawić np wspomnianego LG.

Ojej co za bzdura.

Dobra ja też już nie męczę i dobrze, że każdy ma swój punkt widzenia i możliwość wyboru.

Koledzy a aktualizował już ktoś FW w HX850 do wersji:

- aktualizacja oprogramowania wbudowanego | 21 /12 / 2012
Aktualizacja oprogramowania telewizora do wersji PKG1.700EUA

Korzyści i udoskonalenia:
This software includes the improvement for internet services performance

Może napisać co dokładnie wnosi i jakie są zmiany?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Payti

Member
Co mi z nowej konsoli XBOX360 jak i tak nie można sobie jej 'przerobić' a za jedną gierkę dawać 150-200 PLN to jakaś paranoja. Znacznie bardziej wolę 5 lat gwarancji producenta na TV + 23 płyty Blu-Ray kolekcji Bondów w SC ;)

Pozdrawiam,
 

SDman

Banned
Witam,
czy coś się zmieniło możecie Panowie się logować do serwisu IPLA , czy nadal Sony tego problemu nie rozwiązało ?
Gala Boxing Night się zbliża , a ja mogę jedynie przez Iplę to obejrzeć .
 

Zimny_

New member
Nie ma jeszcze możliwości logowania i oglądania płatnych transmisji przez Ipla... Też bardzo mi tego brakuje. Świetnie byłoby obejrzeć galę z wykorzystaniem Ipla w tv.
 

SDman

Banned
Nie ma jeszcze możliwości logowania i oglądania płatnych transmisji przez Ipla... Też bardzo mi tego brakuje. Świetnie byłoby obejrzeć galę z wykorzystaniem Ipla w tv.

Witam,
bombarduję firmę Sony od Października bodajże. Już brak mi sił, proszę o wsparcie, co jak co ale serwis IPLA na to zasługuje , jakość nowo
kręconych materiałów jest rewelacyjna bijąca na głowę TVN Player, czy TVP.
Cena 9zł. za 3 miesiące używania serwisu BEZ REKLAM + jakość HD na kompie czy telefonie czy tablecie jest całkiem akceptowalna.
Dostajemy w tym również TV On line , czyli robię sobie na notebooku i słucham serwisu, a jak coś mnie zainteresuje to mogę to zobaczyć !!
To nie to samo co radyjko.
Czemu , czemu SONY tak to olewa , wszystkie inne firmy dają możliwość logowania !!
Jeszcze raz proszę , zasypmy ich masą bardzo uzasadnionej potrzeby.

Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Witam!
Takie pytanko ...
Lepszy ten Soniak czy P50VT50 od Panasonica?
Witam,
Obraz to 2 różne technologie.
Panasonic na 100% ma lepszy dźwięk i to sporo. Sony ściemnia tą listwą z głośnikami jest plastikowo i już!
Panasonic wygrywa mnogością formatów avi , mkv, flv Sonemu to obce całkowicie !
Najlepszy (jakość obrazu ) serwis IPLA w Sony nie pozwala się logować i na reklamy jesteś skazany oraz gali boxu w Pay-per-view nie zobaczysz !!
Panasonic pozwala więc kolejny +
Jak pisałem na początku Plazma vs LCD jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Gdybby nie wady Plazmy ja wybrałbym Plazmę (paleta barw nie do pobicia).
A jeżeli już chcesz LCD zwróciłbym uwagę na Panasonica TX-L55DT50 -ma wszystkie + jak wyżej Plazma i nie jest plazmą.
W moim odczuciu paletę barw ma lepszą od Sonego bo to IPS.

Pozdrawiam
 

62542

New member
a powiedz mi tv stoi Ci na szafce? jak wysokiej? Kupilem model 46 cali i nie wiem jakiej wysokosci zamowic szafke ze wzgledu na to odchylenie
 

KAZMISH86

Member
62542
u mnie na razie stoi na szafce ok32cm....bo chciałem wyprobowac te odchylenie wlasnie....i stwierdzam ze jest to superowy pomysl i do wyglądu i do oglądania:) pozdrawiam
 
Do góry