Sony KDL-46HX850 - test. Dokonaliśmy niezwykłego kroku skalowania obrazu.

RHJG

New member
Bez reklam
Sony

witam,

wlasnie kupilem 55hx855 - super telewizor i moge kazdemu policzyc z czystym sumieniem jako slepy zakup. Ostrosc naprawde dobra, poki co zadnych problemow, bardzo dobra ostrosc, czern, biel - 95% ludzi bedzie zadowolona z zakupu. Dopiero troszke sie bawilem w kalibracje ale nawet na podstawowych ustawieniach telewizor sie niezle spisuje.

Fabrycznie TV jest żle ustawiony,np.za dużo żółtego itd,zresztą jak wszystkie inne TV(każdej firmy).Postaraj się o kalibracje naprawde warto,ten TV pokaże wtedy co potrafi.Lub przynajmniej jak poznasz menu tego TV,ustawienia,spróbuj wpisać nastawy,a można znależć na niektórych str.forach,niezłe ustawienia;oczywiście z drobnymi korektami pod swoje potrzeby.W tym TV jest matryca samsunga z której naprawde można wycisnąć bardzo wiele.pozdr.
 

SDman

Banned
Witam,
trochę jak to w życiu bywa -IPLA na SONY , Sony na Ipla.
jak widać ze strony:
Najczęstsze pytania - Pomoc - ipla.tv
firma SONY wypada najgorzej , a szkoda !
KSW 21 się zbliża i nie którzy maja możliwość obejrzenia tylko przez serwis IPLA (odpłatnie).
Serwis Ipla jest świetny, jakość powalająca -kompletnie nie rozumiem, firmy SONY ceny tego TV są dobre , choć namiesza teraz Philips
Gdyby cena modelu 7007 zbliżyła się do HX 850 , problem miałbym z głowy !
 

eM!

New member
Odnośnie kalibracji i "ręcznego ustawiania" są to dwie różne rzeczy, które są często mylone lub używa się tych pojęć zamiennie. Niestety profesjonalna kalibracja jest dość kosztowna, ale przy droższych modelach jak najbardziej można się o nią pokusić z tego powodu, że profesjonalista kalibruje dokładnie Twoją sztukę TV w Twoim domu pod Twoje preferencje obrazu. Nie można tego porównać z "ręcznym ustawianiem" TV poprzez dostępne menu w naszych odbiornikach. Ja zachęcam każdego do własnoręcznego kombinowania z ustawieniami ręcznymi obrazu. Za punkt wyjścia można obrać ustawienia dostępne w internecie o czym wyżej pisał RHJG. Polecam również zapoznać się z ogólnymi zasadami takiego ustawiania obrazu. O ile wiadomo jak działa opcja "jaśniej" i "ciemnej" o tyle nie każdy wie jak zmieni się obraz, gdy będziemy ingerować w 2,3,4 ... lub więcej parametrów jednocześnie.
PROFESJONALNA KALIBRACJA oczywiście bez reklamy dla Kolegi Macieja
PODSTAWY RĘCZNEGO USTAWIANIA TV. Zachęcam do lektury i poszperania w internecie, bo jest masa informacji o ręcznej zabawie (dodam, że niestety internet ma to do siebie, że każdy może wypisać tam co chce więc warto zachować czujność i nie czytać wszystkich bzdetów ;) ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma takiego pojęcia jak ręczne ustawianie - to nie jet kalibracja , to jest ustawiania. Kalibracja zawsze dotyczy użycia specjalnie do tego produkowanych narzędzi i, sprzętu i oprogramowania oraz umiejętności przeszkolonych do tego ludzi.
Sprzęt Spyder pro 3 + daje takie możliwości bez konieczności bardzo wysokich opłat.
Dezawuowanie innych działań niż wyłącznie kalibracja ISF jest nie na miejscu.

Saony podobnie jak inne ma swoje wady i zalety.
 

remi76

New member
Witam,

Panowie jak sie ma jakosc, plynnosc meczy w HD powyzszego TV w porownaniu np. z plazma Panasonic P42ST50 ?

Dzieki. Pozdrawiam
 

relka

Member
No właśnie. Ja już mam 3 sztukę 850 bo to samo zauważyłem. Poziome pasy i widać to najlepiej podczas właśnie meczów piłkarskich. Oddałem juz 2 tv i mam teraz 3 i jest lepiej ale widać te pasy jednak. To jest chyba wada tego modelu.
 

kazik74

New member
Uszkodzona matryca?

Od października jestem posiadaczem Sony 40HX850. Nie jest to może telewizor idealny, ale dla moich potrzeb w zupełności wystarczający. Szczerze mówiąc polubiłem go i chyba to jest najważniejsze. Niestety od soboty na ekranie (prawie na całej szerokosci) pojawiła się pozioma czarna linia (a właściwie dwie linie - jedna pod drugą w niewielkiej odległosci, tak że już z ok. 1,0m zlewają się w jedną linię ). Czy może to oznaczać, że matryca jest do wymiany?
Sprawę oczywiście zgłosiłem do serwisu, przesyłając im mailem tak jak zalecili "dokumentację fotograficzną usterki". Serwis się jeszcze nie odezwał, więc pewnie analizują sprawę. Rozumiem, że telewizora raczej nie wymienią mi na nowy?
 

KAZMISH86

Member
prosze cie bardzo na dzien dzisiejszy w SC 55 cali 850 kosztuje z 5 letnia gwarancja 7.050 jesli trochu zagadasz bo wystawione maja za ok 7.400 ale idzie zagadac to ci obniza:)...pozdro...a ja dalej nie wiem tez co wybrac mialem juz zamowionego tez tego hx850...ale jakos jeszcze mnei obawy przeszly i nie wiem...zastanawiam sie jeszcze nad lg 55lm760s i samsung 55es7000..a ty po czym dokonalem wyboru na tego soniaka???
 

Payti

Member
Oglądałem sporo i porównywalem, sporo też czytałem na necie o wszystkich (Samsungi nowe ES7xxx i ES8xxx, Sharp LE830/840 Quatron, Panasonic VT50/VT30 no i Sony HX955/HX850, trochę LG i Philipsy ale te dwa ostatnie jakoś mi mi pasowały a HX955 za droga narazie) i padło na Soniaka 55HX850 + Bondy na BD + 5 lat gwary w SC, wcześniej miałem Sharpa 32LE700E i Samsunga 32D6500 i moim zdaniem ten Sony na ten moment jest najlepszy dla mnie pod moje wymagania i w sumie już u mnie w domku stoi, dziś przywieziony.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
prosze cie bardzo na dzien dzisiejszy w SC 55 cali 850 kosztuje z 5 letnia gwarancja 7.050 jesli trochu zagadasz bo wystawione maja za ok 7.400 ale idzie zagadac to ci obniza:)...pozdro...a ja dalej nie wiem tez co wybrac mialem juz zamowionego tez tego hx850...ale jakos jeszcze mnei obawy przeszly i nie wiem...zastanawiam sie jeszcze nad lg 55lm760s i samsung 55es7000..a ty po czym dokonalem wyboru na tego soniaka???

Witam,
przy rozmiarze 55" ceny Sonego i Philipsa modelu 7007 są porównywalne , oczywiście gwarancja 5 lat -to przewaga Sony.
Jest to właściwie jedyna przewaga . Cała reszta obraz, dźwięk, uchwyt montażowy (wraz z głośnikami) na ścianę, Ambilight, poprawnie działający
serwis IPLA (możliwość logowania) w Sony jej nie ma .
Tak więc wybór jest prosty -znacznie lepszy produkt w tej samej cenie.
 

Payti

Member
Witam,
... Cała reszta obraz, dźwięk, uchwyt montażowy (wraz z głośnikami) na ścianę, Ambilight, poprawnie działający serwis IPLA (możliwość logowania) w Sony jej nie ma. Tak więc wybór jest prosty -znacznie lepszy produkt w tej samej cenie....

Wybacz ale wybór TV własnie dla Ambilight (która np. niektóre osoby wkurza jak mnie taka dyskoteka wokół TV) czy trochę innej IPLI nie jest w ogóle jak dla mnie kryterium wyboru TV. A co do obrazu i dźwięku to zależy bo akurat jak widziałem oba te TV (coprawda bez kalibracji) to apropo wyraźnej przewagi Phila nad Sony się nie zgodzę. Wygląd i wieszak kwestia gustu.

TV powinno się wybierać pod własne kryteria na podstawie własnego gustu oraz opinii fachowych i recenzji oraz możliwości kalibracji. Wtedy jak kupisz czujesz zadowolenie z wyboru DLA SIEBIE.

pozdrawiam,
 

SDman

Banned
Wybacz ale wybór TV własnie dla Ambilight (która np. niektóre osoby wkurza jak mnie taka dyskoteka wokół TV) czy trochę innej IPLI nie jest w ogóle jak dla mnie kryterium wyboru TV. A co do obrazu i dźwięku to zależy bo akurat jak widziałem oba te TV (coprawda bez kalibracji) to apropo wyraźnej przewagi Phila nad Sony się nie zgodzę. Wygląd i wieszak kwestia gustu.

TV powinno się wybierać pod własne kryteria na podstawie własnego gustu oraz opinii fachowych i recenzji oraz możliwości kalibracji. Wtedy jak kupisz czujesz zadowolenie z wyboru DLA SIEBIE.

pozdrawiam,

W 7007 obraz, brak smużeń, lepsze -perfekcyjne podświetlenie, większa głębia drugich planów, ostrość, lepsza czerń , dźwięk pełny miękki bas (jak na TV tak cienki)
Sony wystarczy porównać dźwięk z podstawy i bez różnica owszem jest ale nic nie wnosi, kompletnie nic- płasko i plastikowo.
Porozmawiamy w roku 2020 jak każdy TV (pewnie już OLED) będzie miał Ambi ,teraz gdyby nie patent również miałby każdy.
Bo to po prostu jest coś; coś co musi być i już (polecam koncert czy dobrą przyrodę nie w sklepie, a w zaciszu domowym )
A jeśli jeszcze nic nie kosztuje 7007 vs 850 , wybór jest prosty.
 

Payti

Member
W 7007 obraz, brak smużeń, lepsze -perfekcyjne podświetlenie, większa głębia drugich planów, ostrość, lepsza czerń , dźwięk pełny miękki bas (jak na TV tak cienki)
Sony wystarczy porównać dźwięk z podstawy i bez różnica owszem jest ale nic nie wnosi, kompletnie nic- płasko i plastikowo.
Porozmawiamy w roku 2020 jak każdy TV (pewnie już OLED) będzie miał Ambi ,teraz gdyby nie patent również miałby każdy.
Bo to po prostu jest coś; coś co musi być i już (polecam koncert czy dobrą przyrodę nie w sklepie, a w zaciszu domowym )
A jeśli jeszcze nic nie kosztuje 7007 vs 850 , wybór jest prosty.

Hehe widzę, że zagorzałym fanem Phila jesteś. Każdy chwali swoje ;) Mnie jakoś te argumenty pisane na forach nie przekonały a też go oglądałem. Poza tym wizualnie też mi nie podchodzi niestety ;) Sorki każdy wybiera swoje i na szczęście wybór jest wielki.

Pozdrawiam,
 

Arton

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem sony 46HX850 z salonu SC z 5 lotenia gwarancja i bondy na doczepke :p hehehe
Kazdy ma swoje preferencje jedni sie zachwycaja jak moga mowic do tv (samsung) innym podobaja sie lampki za tv (philips) a dla mnie najwazniejsza jest jakosc obrazu notabene poto chyba w koncu jest TV no chyba ze cos przeoczyłem to ze sa tam serwisy roznego rodzaju traktuje jako dodatek i tyle . Najwazniejsza przewaga jest darmowa 5 LETNIA GWARANCJA SONY! a nie gwarancja SKLEPOWA ktora mozna sobie dokupic do kazdego urzadzenia.
Znajac tendencje i realia to sprzet nie jest projektowany na 20 lat jak kiedys kurtisy grundiki itp wiec posiadanie gwarancji spokoju na 5 lat wynagradzaja mi brak 10 serwisow internetowych z ktorych i tak w wiekszosci nie korzystam trakrtujac je bardziej jako ciekawostke, czy mrygajacych lampek za tv

Z drugiej strony sony juz w 2006 roku jak sie nie myle produkowalo oledy i nie bez przyczyny rozwijaja crystal led hmmm zobaczymy co przyniesie przyszlosc :)
Ja TV zmienial bede najwczesniej za 5 lat
PS : Promocyjne raty 10 rat 0 procent w SC :D
 

SDman

Banned
Jestem szczesliwym posiadaczem sony 46HX850 z salonu SC, brak 10 serwisow internetowych z ktorych i tak w wiekszosci nie korzystam trakrtujac je bardziej jako ciekawostke :D

Nie wiem czy widziałeś -oglądałeś IPLE u siebie np serial Szpilki na Giewoncie -czy chociażby ostatni Przyjaciółki
Jakość jest powalająca -REWELACYJNA ! Jest to dodatek który jeszcze chwila i będzie liczącym się medium na 100%
Wszystkie firmy oprócz SONY !?; potrafią się zalogować i dawać materiał bez reklam za jedyne 9 zł. na 3 miesiące .
Przecież to nie jest wygórowana kwota ! O co chodzi firmie Sony -nie wiem , a teraz jeszcze robi media z Polską telewizją jest jej strategicznym partnerem ??
A tak prostej operacji nie potrafią -nie chcą dać użytkownikom - powiem wprost lepiej już aby zdjęli ten serwis a nie robili takiej niedoróbki !
 

Payti

Member
@SDman a poco mamy oglądać jakieś seriale z IPLA jak i tak ich wogóle nie ogladamy :D a jak już bardzo chcę to puszczę sobie live z TV lub nagram na dysku tunera SAT HD bez jakiejkolwiek straty jakości. Wogóle gadanie, że multimedia w TV to ważne kryterium wyboru to jakiś trochę absurd. Jak najbardziej zgodzę się z przedmówcą, że TV kupuje się dla JAKOŚCI obrazu i PŁYNNOŚCI ruchu i dodatkowo 5 lat gwarancji PRODUCENTA jest dużą zaletą!
A jak już ktoś chce mieć full wypas multimedia to dongle z Androidem kupuje i jest nie do pobicia.
A jak mam machać do telewizora Samsung jak małe dziecko przed rodziną na święta to już wogóle mi się odechciewa :D.
Poprostu dzisiejsi producenci chcą aby TV był jak najbardziej 'wypaśny i bajerancki' co nie zawsze idzie w parze z jakością obrazu bo inaczej by swoich produktów nie sprzedali dla mas. Do TV Sony uważam, że trzeba 'dojrzeć', to nie jest TV dla tych co chcą mieć 'pod maską' wszystko, a wiadomo jak jest wszystko to nie może być wszystko dobre. Popatrz na takie Sharpy LE830/LE840 jakoś się sprzedają dla jakości obrazu i ceny a Aquos net+ w nich można powiedzieć to już wogóle dno. Ale jak ktoś wogóle tego nie używa tylko dwa dni na początku po zakupie się z tym 'bawi' to poco ma płacić za coś co dla niego jest wogóle nieistotne?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
W ogóle gadanie, że multimedia w TV to ważne kryterium wyboru to jakiś trochę absurd. Jak najbardziej zgodzę się z przedmówcą, że TV kupuje się dla JAKOŚCI obrazu i
Pozdrawiam,

Przyznam, myślałem, że choć jedna osoba wesprze mnie i nie będzie myśleć jak małe dziecko .
Sprawdzi - zobaczy przyzna rację, a nie wychwala to co już kupiła i zmienić tego nie może.
Napisze, że trzeba pisać do firmy Sony że strzelają sobie w piętę z łuku i traktują klienta spychowo .
Nikt nie zajął żadnego sensownego stanowiska w tej sprawie .
Ale to bla bla bla Wszyscy piszecie, że TV kupuje się dla jakości OBRAZU (dźwięk Wszyscy pomijają choć nie rozumiem jak można cały czas mieć włączone kino
lub słuchać plastikowego czegoś)
Ja podałem TV, który obraz ma na 100% lepszy, a wszystko inne to cudowny dodatek bo za te same pieniążki.
 

Payti

Member
Przyznam, myślałem, że choć jedna osoba wesprze mnie i nie będzie myśleć jak małe dziecko .
Sprawdzi - zobaczy przyzna rację, a nie wychwala to co już kupiła i zmienić tego nie może.


Trochę szacunku kolego do innych, chyba się trochę zagalopowałeś ...

Tak jak pisałem wybierałem i oglądałem, wszystkie które mnie interesowały również z Twoim zachwalanym Philem i nad niektórymi spędziłem po kilka godzin zabawy i wybrałem ten, który MI najlepiej odpowiada.

Nie mówię, że Philips to złe telewizory, wręcz świetne jak i kilka innych ale dyskoteka wokół TV to nie dla mnie (wiem, ze można wyłączyć) a zupełnie poległ już jak dla mnie na płynności (nadpłynności) ruchu i mów co chcesz, ale tak jest. A jak dla MNIE to jedna z największych wad TV, niestety. Takie rzeczy jak lepsza czerń czy kontrast na moje oko aż tak nie działają i dla siebie nie muszę mieć najlepszych jakie są dostępne. A ważnym też jest wygląd i design, który np pasuje do całości i komponuje się z resztą sprzętu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry