Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

slawkor

Member
Bez reklam
W końcu doczekałem sie na dekoder cyfrowej Vectry i mogłem potestować sobie HD. Po włączeniu Canal+ sportHD opad szczeny. Po ustawieniu TV wg jednej ze stron w necie obraz przepiękny. Teraz dopiero widać do czego został stworzony ten TV i nie żałuję wydanych pieniędzy. Teraz jak przełączy sie na kanały SD to tak jakby oglądać VHS:-D. Niezdecydowanym polecam.:twisted:
 

meduza88

Banned
oczywiscie ze to mam sens pod warunkiem ze telewizor radzi sobie z takim sygnalem co niestety nie jest domena Sony.Sony jest dobry na blue ray.Nie po to kupuje tv 16:9 zeby ogladac go z pasami.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jak program nadawany jest w 16/9 w jakości HD to wypełnia cały ekran w moim SONY. Jeśli nadawany jest w 4/3 to włączam SMART i też nie ma tragedii. Troszkę gorzej jest w SD ale też można pokombinować.
Co do SONY to jest to dla mnie jedna z najlepszych firm w średnim segmencie i porównując go do jakiś np. Samsungów to przepaść (mam też SAmsunga tylko mniejszego). Wiadomo, że do KURO mu troszkę brakuje, ale za te pieniądze (5000zł) chyba nic lepszego nie widziałem.:eek:k:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Skoro ja mało widziałem to podaj mi przykłady TV w tej cenie, żeby miały podobne parametry co X3500? Ja za swojego dałem 4600zł i w tej cenie nie zauważyłem na rynku niczego konkretniejszego.
Czytając wszystkie fora na ten temat zauważyłem tylko to ,że np W Samsungo odpada jakaś tam listwa(wykonanie) Toshiba jest bardzo awaryjna nie wspominając o serwisie i tym podobne. Wiadomo, że nie tylko tym sie człowiek sugeruje przy zakupie choć jest to pomocne. Najważniejsze są odczucia LIVE i tu mi się osobiście najbardziej podobał SONY.
Swoją drogą jeśli miałbym lepszy budźet to na pewno byłby to KURO (aż szkoda ,że zaprzestają produkcji).

pozdrawiam
 

meduza88

Banned
@Dawidowski1000 co litosci? ubolewasz bo twoj wspanialy Sony tego nie potrafi? gdyby potrafil pewnie bys wychwalal.Nadal wiele programow nadaje 4:3 z pasami i to troche uciazliwe ciagle zoomowac albo ogladac w trybie smart ktory i tak pozostawia pasy.

Co do X3500 dobry tv ale bez przesady.Za te kase dostaniesz dobrego sharp lub panasonic full HD.
 

dominos

New member
slawkor napisał:
Witam

Jak sprawdzić ile grał tv np. w sklepie. Wchodząc w menu serwisowe i, 5, vol+, power widać same zera i tylko numer softu u mnie z końcówką 585. Ale nie można nic więcej podejrzeć ani nie można w tym menu się poruszać.
:hmm:
Zna ktoś może optymalną kalibrację tego tv dla sygnału SD i HD oprócz tej na stronce angielskiego forum tzn taką po samodzielnych ustawieniach wg upodobań, byłbym wdzięczny.
slawkor i inni ktorzy chca wiedziec ile TV chodzil po wyjsciu z fabryki...
i,5,vol-,power
wlaczy sie menu serwisowe w trybie sygnalizacji bledow...
jezeli wszedzie beda 00 to wszystko dziala ok (01 w ostatniej kolumnie sygnalizuje blad)
ile godzin tv przepracowal dowiesz sie natomiast z ostatniej liniki bez opisu:
00000-00000-00000
gdzie pierwsza kolumna okresla ilosc przepracowanych godzin tv, druga to tzw 'boot count' a trzecia to ilosc godzin jaka przepracowal panel lcd...
u mnie przez tydzien nastukalo ok 63h
wychodzimy z tego menu wciskajac power (radzil bym traktowac to menu czysto informacyjnie i nie wciskac niczego na pilocie podczas jego obecnosci na ekranie)
pzdr
 

slawkor

Member
Bez reklam
Dzięki o to mi chodziło. Nie mogłem podejrzeć tego wcześniej ponieważ wszyscy pisali że wchodzimy do menu (i 5 vol+ a nie vol- power). Ja mam nastukane od listopada 705.

pozdrawiam
 

dominos

New member
slawkor napisał:
Dzięki o to mi chodziło. Nie mogłem podejrzeć tego wcześniej ponieważ wszyscy pisali że wchodzimy do menu (i 5 vol+ a nie vol- power). Ja mam nastukane od listopada 705.

pozdrawiam

bo do 'service menu' wchodzi sie 'vol+', to natomiast jest menu 'self-test' (tak samo wchodzi sie w nie w moim starym wysluzonym KDP57XBR2...) ... a jezeli chodzi o liczbe przepracowanych godzin TV to jest ona zazwyczaj troszke wieksza od liczby godzin matrycy LCD gdyz wg niej TV pracuje takze w trybie 'stand-by' lub podczas wylaczenia obrazu w trybie oszczedzania energii...
jezeli chodzi o menu serwisowe to powiem szczerze, ze nie nalezy w nim za bardzo grzebac... SONY w swoich nowych modelach przerzucilo bardzo duzo ustawien z menu serwisowego do menu uzytkownika (np kalibracja balansu bieli - w ilu TV innych marek znajdziecie mozliwosc tak zaawansowanych ustawien i kalibracji?) jezeli chodzi o menu serwisowe to w moim starym modelu KDP bylo tak rozbudowane i pelne plansz testowych i kalibracyjnych ze moglem tygodniami siedziec i grzebac ustawiajac i kalibrujac poszczegolne wartosci i komponenty, w KDL wyglada to troche ubogo i strasznie - moze w duzej mierze wynika to z tego iz w instrukcji serwisowej poswiecono mu ulamek tego co w modelu KDP (chyba ze tu faktycznie nie ma co kalibrowac....)
jezeli chodzi o firmware to z tego co mi wiadomo ostatnie modele ktore zeszly z tasmy w 2008 sa pozbawione wad i maja wgrane najnowsze dostepne sterowniki...
pzdr
 

starymada

New member
Pytanko na czasie - czy warto kupic X3500 czy W4500 - w tej chwili sa w podobnych cenach, W niby jest nowszy i ma lepsze parametry (na papierze - czern, kontrast), za to X to starsza juz ale pierwsza klasa.
Czy przez te 1-2 lata tak duzo w tej technologii sie zmienilo, ze warto zainwestowac w nowy model, czy jednak starszy, ale swietny i sprawdzony?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Miałem ten sam dylemat i mimo, że wszyscy doradzali W4500 ja wybrałem X3500 i nie żałuję. Może i ma mniejszy kontrast i DLNA ale dla mnie jakość obrazu jest bardzo dobra. Jeśli narazie zamierzasz oglądać tymczasowo przekaz SD to pod tym względem X wymiata. W HD też bardzo dobrze sobie radzi. Jeśli miałbym zmieniać tv na inny to napewno byłby to X4500 lub jeśli wyjdzie nowszy ale też z serii X.

A teraz wszyscy mi pojadą, że W4500.........ale i tak będę stał przy swoim.

pozdrawiam:eek:k:
 

dominos

New member
X3500

zdecydowanie X3500 bez dwu zdań....
pomijam już fakt różnic klasowych serii W i X... ale dochodzą aspekty czysto użytkowe - sciągnij sobie z sieci instrukcje obydwu modeli i wnikliwie porównaj... zaobserwujesz wiele argumentów przeważających na korzyść X-a... z 2 strony nigdy nie sugeruj się automatycznym porównywaczem dostępnym na stronie SONY - jest w nim sporo błędów i niedomówień....
zdecydowanie kupuj X3000/3500 (cena 5000-5500 w salonach SONY - możesz sie potargować albo kupić np. z blu-rayem taniej gdyż to model zeszłoroczny a w zasadzie to z połowy 2007...) jeżeli masz gotówkę to kup w sklepie internetowym - ceny od 4000 PLN za 40" ale możesz celować śmiało w 46" ceny ok 5500-6000...
mam, cieszę się, że nie wybrałem W4500 a już wogóle, że nie skusiłem się na Samsunga czy inne dziadostwo...
polecam
 

ortax360

New member
Witam.

Nie zgodzę sie z kolega miałem 40x3000/3500 , 46x3500 potem 46w4500 .

46w4500 oferuje lepszą jakosc obrazu od serii . X3000/3500.

W4500 Znacznie lepiej działajacy ukad 100hz , głebsz czern , nie sciemnia i rozjania podswitlenia automatycznie ( mozna właczyc lub wyłaczyc ) przy ciemnych scenach . W Ser. X3000/3500 opcja ta działa tylko w trybie gry ( nie dostepny układ 100hz ) . Lepszy kontrast statyczny na poziomie 2000:1 w X3000/3500 MAX 1200:1 . Widac gołym okiem in plus dla W4500.

Plus dla X3000/3500 za piekny wyglad , balans bieli i wejscie VGA bezproblemoeo wyswietla 1080p z PC.

Pozdrawiam
 

rafnej

New member
Ortax 360 chyba zbytnio uprzedziłeś się do serii X 3000/3500. X3500 i W4500 to bardzo dobre TV.Kontrast dynamiczny mają faktycznie różny 18000/50000, ale statyczny jest taki sam 2200. Z podswietleniem w X też sobie mozna poradzic wyłaczając go. Nie wiem czy jest taka duża róznica na obrazie. Na wysokich ustawieniach napewno tak. Natomiast X ma to czego brak W -sterowanie DRC, a to w w sygnale SD jest b przydatne.
W X brakuje dzwieku DD i i paru dodatków ale nadrabia to wyglądem. X 3500 mimo starszej konstrukcji nadal pozycjonowany jest wżej od serii W 4500.Jesli jest na niego dobra cena (ostatnie sztuki) to czemu go nie kupić . Wyraźna różnica w obrazie jest dopiero od serii LEDów - 46X4500.
 

Sych

New member
Oba modele są świetne, ale podzielam zdanie Ortax360, dla mnie W4500 jest świetny. Obraz, czerń są świetne. Co do 100Hz, nie miałem przyjemności dłużej oglądać tej technologii na LCD innych firm, ale tu wygląda to bardzo fajnie. Co prawda, nie jest "200Hz", ale i tak jest ok.
 

meteor

New member
z gustami i odczuciami tak jest, że jednemu się podoba to a drugiemu tamto. Ja tak naprawdę żałuje tylko jednego... ze zamiast 40X3500 nie wziąłem ... 46X3500!!!
Dla mnie jedyną wadą (może zaletą dla niektórych) jest to, że bardzo ładny zewnętrznie TV przez to, że ma dość szeroką ramkę i boczne głośniki + oczywiście szklana tafla wydaje się wiekszy niż jest w istocie albo inaczej ma za mały ekran w stosunku do gabarytów zewnętrznych. :( - na mojej ścianie mnie to trochę zaskoczyło.
Okazuje się i wiem to dopiero teraz, że na ścianie 40X3500 zajmuje tyle samo miejsca co 46W4500 a to w sumie trochę różnica.
 

Ares78

New member
Zdessesman napisał:
A jak sądzicie co jest lepsze za dana cenę?

40" X3500 ~3k PLN
40" W4000 ~2,5k PLN

Zdecydowanie X3500 mimo iż w4000 jest stosunkowo nowsze. A dlaczego? Patrz na parametry brak chociażby 100hz już będzie bolał na wstępie, sam model jest również bardziej rozbudowany, większe możliwości dostrojenia pod siebie. Dylemat mógłbyś mieć przy zestawieniu w4500-x3500, a tutaj decyzja powinna być jasna, zwłaszcza jeśli masz możliwość dołożenia tych 500zł
 
Do góry