Sony KDL-40EX710

Adolfek12

New member
Witam . Mam zamiar kupić tv LCD , padł model KDL-40EX710 . Zależy mi na jakości obrazu , głównie będe oglądać filmy odbierane z kompa. Tv mam zamiar powiesić na ścianie . 40 cale myślę,że to max, większego chyba nie ma sensu ,bo mam dość mały pokój . TV będzie oglądany z odległości 3m , się zastanawiam czy ten nie bedzie za duży ? Czy tylko mi się wydaje ? Z góry dzięki za pomoc .
 

pasek50

New member
Wszystko będzie dobrze.Co do obrazu SD jest nieżle zwłaszcza na dvb-t.Po fonii spodziewałem się jakiejś tragedii, a tu miłe zaskoczenie . Odległość też jest odpowiednia.
 

pasek50

New member
Matryca jest półmatowa ze wskazaniem na połysk czyli się lekko błyszczy ale nie odbija jak lustro . Kąty są ok czyli barwy są tak jak trzeba,a czerń na 85%.
 

Ares78

New member
Delikatne odbicia będzie widać, nawet w przypadku typowo matowego ekranu nie jest wskazane stawienie telewizora bezpośrednio naprzeciwko okna (bez rolet, żaluzji etc.).
 

pasek50

New member
Według mnie nawet jak jest dość jasno czy to w dzień czy jak zapali się wszystkie światła w pokoju obraz jest wystarczająco kontrastowy i wyrażny.Też miałem takie rozterki ,ale jak włączyłem tv wszystko czego się naczytałem straciło znaczenie.Grunt to się za bardzo nie przejmować tym co ludzie wypisują.
 

jorgo7

New member
Witam
Mam dylemat który wybrać Sony 40EX710 czy Philips 40PFL7605H który jest lepszy
(philips podobno nie czyta napisów czy ten problem jest w sony-m)

Pozdrawiam
tt
 

pasek50

New member
Napewno nie widzi partycji NTFS czyli duże pliki nie ruszą.Co do napisów jescze nie próbowałem ze zmianą rozszerzenia na inne niż txt. Trafiłem na pliki .jpg których nie odczytał.
 

jorgo7

New member
A jak wypadaja porównanie obrazów w tych dwóch modelach LCD? Parawetry na papierze są bardzo podobne dlatego jak się wam wydaje czy warto wydać kilka stówek wicej za Ambilight w Philipsie.
 

Ares78

New member
Według mnie nawet jak jest dość jasno czy to w dzień czy jak zapali się wszystkie światła w pokoju obraz jest wystarczająco kontrastowy i wyrażny.Też miałem takie rozterki ,ale jak włączyłem tv wszystko czego się naczytałem straciło znaczenie.Grunt to się za bardzo nie przejmować tym co ludzie wypisują.

Oczywiście, tym bardziej, że typowo matowe matryce również mają swoje wady, ale faktem jest, że jakieś odbicia może być widać niemniej i tak jest o niebo lepiej niż w telewizorach z matrycą błyszczącą gdzie mamy wręcz efekt lustra...
 

Antylolek

New member
Witam,
ja również mam zamiar kupić ten telewizorek. Jednak nurtuje mnie kwestia martwych pixeli. Jak sprawa wygląda w przypadku produktów Sony? Oraz czy gwarancja obejmuje każdy wypalony subpixel/pixel czy wg. ISO?
 

Adolfek12

New member
Ja teraz mam dylemat czy kupić LE40C650 Samsung czy tego Sony KDL-EX710 .. Warto dopłacić te 600 zł więcej ? Samsunga mam za 2700 a Soniacza za 3300 . A Samsungu czytałem same dobre opinie. Proszę o szybką odpowiedź, bo dzisiaj mam zamiar kupić .
 

rafti

New member
Witam! mam pytanie jak włączyć pap, czyli podgląd innego programu. Czy jest to możliwe mając tylko cyfre+ na kably hdmi??? Telewizor kdl55ex710
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam . Mam zamiar kupić tv LCD , padł model KDL-40EX710 . Zależy mi na jakości obrazu , głównie będe oglądać filmy odbierane z kompa. Tv mam zamiar powiesić na ścianie . 40 cale myślę,że to max, większego chyba nie ma sensu ,bo mam dość mały pokój . TV będzie oglądany z odległości 3m , się zastanawiam czy ten nie bedzie za duży ? Czy tylko mi się wydaje ? Z góry dzięki za pomoc .

Witam ja tam na Twoim miejscu bym kupil nawet 46 cali zauwaz ze jak bedziesz ogladal cos w hd to im blizej jestes to wiecej szzcegulow widzisz, a podczas ogladania bd obcina ci obraz od gory i od dolu po jakies 7 cm wiec od razu masz ekran mneiojszy o jakies 14 cm. Moi znajomi maja taka odleglosc wlasnie jak ty mneijwiecej 3 i 3.5 m i wszyscy maja 46 cali a dwoch sprzedalo 40 cali wlasnie zeby kupic 46 bo 40 wydala im sie za mala. Ja osobiscie mam 3,5 m i tez bede kupowal 46 cali. Pozdrawiam
Lolek
 

Adolfek12

New member
Zakupiłem kdl-40ex710i teraz moje pytanie . Czy będzie różnica w jakości obrazu jeżeli podłączę PC z TV kablem HDMI-DVI niż HDMI-HDMI ? Bo mam kartę graficzną która nie ma wejścia HDMI i się zastanawiam czy nie zmienić karty i kupić kabel HDMI-HDMI . Jak sądzicie ?
 
Do góry