Sony KDL-32V4500 - CZY DOBRY WYBÓR ?

tomeus

New member
Witam. Chciałbym kupić telewizor który jest w miare przyszłościowy. Źródla obrazu to kablówka UPC ( jeszcze ), dvd, xbox360 w najbliższym czasie, komputer (jako przesyłanie filmów HD). Myślałem nad różnymi modelami... Napalałem sie na samsunga LE32A656 ale mam wrażenie że niepotrzebnie siedzi tam full hd. Będe siedział od telewizora od 2 do 3 metrów więc HD READY starczy myśle :) Jeszcze pod uwage brałem panasonica TX-37LX85 (ewentualnie 32" ). Ważne, telewizor ma mieć przede wszystkim ładny naturalny obraz i ma nie smużyć. Panasonica i samsunga widziałem, porównując oba panasonic wydaje mi sie za matowy a samsung za jaskrawy - chociaż ładny, ale bardzo się światło od niego odbija... Za to soniak KDL-40V4240 był w sam raz, jeżeli 32V4500 ma do niego obraz zbliżony i nie smuży w szybkiej akcji ( gry, filmy ) czuje że to TV dla mnie. No i soniak ma tuner mpeg-4 :D

BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC :)
 

emba

New member
Hej,
Też jestem na kupnie LCD. Przeglądnąłem mnóstwo testów, odwiedziłem parę sklepów i ..... ciężko mi się na coś zdecydować :???:.
Co do rozdzielczości - jeśli TV nie będzie służył jako monitor do kompa to HD Ready w zupełności wystarczy dla przekątnej 32" i 37"
Sygnały wejściowe - jeśli będziemy korzystać w dużej mierze z sygnałów SD to z pewnością przyda się opcja 100Hz którą posiada wspomniany Panas LX85.

Ja na początku postawiłem na Panasa 32LX85, później zacząłem się przyglądać Soniakowi 32W4000 (polecany przez wielu grupowiczów) ale ponieważ nie kupuję monitora tylko TV i nie będę siedział z nosem przy ekranie ;) (nie widzę sensu przepłacać ok. 400PLN za FullHD), więc zacząłem szukać odpowiednika W4000 czyli V4500. Dzisiaj namierzyłem go w Saturnie. Podłączony był do kablówki - obraz w SD był beznadziejny :???:. Kawałek dalej stał Panas 37LX85 również zasilany z kabla i trzeba przyznać, że 100Hz robiło swoje - mimo kiepskiej jakości sygnału obraz był przyjemny a kolory naturalne :eek:k:. Na plus soniaka jest 5lat gwarancji i tuner MPEG4 (wg mnie na dzień dzisiejszy tuner MPEG4 to taki mały plus) ale obraz w SD dawał wiele do życzenia.

Reasumując - moje poszukiwania zawęziłem do soniaka V4500 i panasa LX85 i chyba zdecyduję się na LX85 zważywszy na to że większość kanałów jest w SD więc 100Hz się przyda (na począlku myślałem o wesji Panasa LZD85 (FullHD i 100Hz) ale po co przepłacać za HD.
 

emba

New member
areckis69 napisał:
do emba
A sprawdzałeś SHARP 32RD8 100Hz?

Sprawdzałem, ale w moim odczuciu i posiłkując się testami na forum Panas troszkę lepiej wypada - ma lepsze kąty i bardziej naturalne kolory.

PS.
Kurcze, ciężko się zdecydować co wybrać zakładając, że:
- kupuje 32" (no może góra 37")
- max budżet 2,5-3 tys
- 50% to sygnały SD (z kablówki analog+cyfra)
- 30% to HD (również z kablówki - po zakupie TV)
- 20% to filmy DVD
- i może czasami jakaś gierka na PS2
 

cl4sh

New member
To ja może też się podłączę pod ten wątek

jestem zainteresowany kupnem lcd 32v4500,jednak cena mnie trochę przerasta,znalazłem ostatnio taki mniej znany model 32v4230,z opisu wynika, że od v4500 różni się tylko brakiem tunera Mpeg4,co dla mnie nie jest żadną zaletą w tym momencie. Czy ktoś wie czy są jeszcze jakieś różnice? Bo cena jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od V4500 (300 zł różnicy).
Moje warunki użytkowania:
kablówka cyfrowa UPC,
odległość ok. 3 m
głównie TV,czasem filmy dvd(w przyszłości BD), czasem filmy divx lub h.264 z kompa.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 

andrzej75

New member
Hmmm

Wszystkie tv Sony są montowane na panelach samsunga do 40" włącznie. Czasy reakcji tych matryc to 8ms(stare matryce-choć podają inaczej:eek:). Sony narobiło szumu odnośnie mpeg4, choć większość tv ma slot kart na taką ewentualność.
Jeśli chcemy mieć koniecznie ten kodek to będzie nas to kosztowało kilkaset złotych (karta ok 70pln). Odnośnie obrazu to polecam lx85 na panelach IPS Alfa (świetne kąty patrzenia, naturalny obraz, czernie niestety w granat uciekają). Jeśli 100 Hz to sharp RD2, RD8 (8-ka ma jaśniejsze lampy i 100Hz nie zasuwa w żadnym innym tak jak w Sharpie, kąty niestety trochę mniejsze). Jeśli już Samsung to minimum tv cyfrowa (nie wypuścili modeli 100Hz wielkości 32"). W obrazie telewizyjnym czasy reakcji nie są ważne, ponieważ oko ludzkie nie widzi poniżej 8-ki. Ma to znaczenie dopiero gdy służy nam jako monitor. Full HD przyda nam się od 46" wzwyż dla zachowania ostrości (plamka się powiększa).
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam8)
 

meduza88

Banned
tez polecam Panasonic lx85.Sony ma tylko lepsza czern no ale cos za cos.Na Sony mozesz patrzec wylacznie siedzac dokladnie na przeciwko telewizora.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Gdzie wy mieszkacie?

Czy nie zauważyliście w sklepach, ze najlepszy obraz ma zawsze Philips ? Model 32 pfl 9613 to wzorzec dla konkurencji. I ma jeszcze ambilight... W środku Soniaka są części filipka a matryca 2 ms i perfect pixel wręcz nie zobowiązuje do 100 Hz.
 

meduza88

Banned
ja bym bral Panasa.Mialem tego Soniaka przez tydzien i go wymienilem na Panasa.Teraz mi wszystko pasuje.Najlepszy kat patrzenia.Mozesz stanac nawet z boku i obraz bedzie niezmieniony ( sony katastrofa) no i elegancko dobiera format przy funkcji auto ( sony ciagle trzeba przelaczac od reki).Zreszta 37V zostal slabo oceniony.
 

meduza88

Banned
to prawda.Philips ma bardzo ladny obraz.Sony przy nim wymieka szczegolnie przy SD.Tez go chcialem kupic ale nie podobal mi sie pilot i menu.
 

dustone

New member
meduza88 napisał:
tez polecam Panasonic lx85.Sony ma tylko lepsza czern no ale cos za cos.Na Sony mozesz patrzec wylacznie siedzac dokladnie na przeciwko telewizora.
Witam,
A to nie wiedziałem że się tv z boku ogląda.Mam 40v4000 i żadnych problemów z kątami nie mam.Cztery osoby na kanapie i jedna na fotelu -odległośc ok 2,5m.Może to przypadłośc modeli 32 calowych ale coś mi się zdaje że to twoja osobista krucjata bo w każdym temacie musisz o tym wspomnieć.
 

areckis69

Member
Prosba

Witam. Czy ktoś kto posiada sony 32 v4500 moze sie szczerze wypowiedziec na temat tego tv? jest on wart zakupu do kablówki sygnał analogowy i dvd? zaznaczam, ze tylko to mnie interesuje, zadnych komputerów i play station nie bedzie podpinanych pod ten telewizorek.
Dzieki za odpowiedzi i pomoc
 

meduza88

Banned
Ten soniak zostal dobrze oceniony lepiej jak jego brat 37.Jak wiadomo Sony potrzebuje dobrego sygnalu.Ja bym sie zastanowil nad philips lub Panasonic TX-37LX85.Ten drugi lepiej radzi sobie z sygnalem SD niz Sony.Sony ma za to lepsza czern ale gorsze katy patrzenia.Panasonic swietnie radzi sobie z formatowaniem obrazu w trybie "auto".W Sony trzeba zawsze zmieniac od reki na pilocie.Panas ma zblizony obraz do plazmy, Sony wieksza glebie koloru (jesli ktos oczywiscie lubi takie cukierkowe).Panel soniaka jest czarny ale jesli wyswietlane sa kolory czarne lubi je zmieniac w fiolet(sygnal SD).Sony moim zdaniem ma zbyt wyostrzony kolor czerwony ktory nawet na bladych filmach lubi sie wyrozniac.A juz po ostatnie Panas ma 100 Hz a Soniak nie.
 

areckis69

Member
wybacz meduza ale panasonic mnie nie interesuje poniewaz nie podobaja mi sie w nim kolorki, jakies takie blade (ogladalem u kolegi i probowalismy go lepiej ustawic) nie wyszlo z tego nic godnego uwagi, dlatego pytam tylko i wylacznie o ten model sony czy wart jest zakupu, interesuja mnie tylko opinie na jego temat.
Pozdrawiam
 

areckis69

Member
cos ty napisal?
myslalem ze od ostatnich postow troche zmadrzales jak cie inni utemperowali z ta twoja krucjata ANTYSONY a ty dalej masz helm na glowce hehe
 

areckis69

Member
no wkoncu jedną mądrą i mozliwą rzecz napisaleś! Obyś sie tego trzymał i w innych tematach tez nie mieszał (czyt. NIE WCHODZIŁ) Ja nie będę zniżał się do twojego poziomu i używał niestosownych słów
 
J

Judash

Guest
andrzej75 napisał:
Sony narobiło szumu odnośnie mpeg4, choć większość tv ma slot kart na taką ewentualność.
Jeśli chcemy mieć koniecznie ten kodek to będzie nas to kosztowało kilkaset złotych (karta ok 70pln).
Pozdrawiam8)

O jakiej Ty karcie za 70 zlotych piszesz, co niby dekoduje DVB-T MPEG2 do MPEG4?Cos pokreciles chyba?Bo jesli chodzi o to, to musi byc specjalny modul, a cena okolo 200 zlotych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry