Sony KDL-32V4500 - CZY DOBRY WYBÓR ?

andrzej75

New member
meduza88 napisał:
to prawda.Philips ma bardzo ladny obraz.Sony przy nim wymieka szczegolnie przy SD.Tez go chcialem kupic ale nie podobal mi sie pilot i menu.


Po tym co zauważyłem w Philis-ie to numer 1 pod względem awaryjności.
Sprzedaję ten sprzęt i jestem w stałym kontakcie z serwisami. Zwykle okres gwarancji, a potem klapa (choć obraz ma ładny:)
 

stokrotka_131

New member
Hej!
Jestem nowa na tym forum. Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi :( Może dlatego, że pytanie jest tak proste,że nikt o to nie pyta :)

Planuję kupić Panasonica 37LXD85 ale jako,że obecnie jestem w UK kupię go tutaj. Problem w tym, że tutaj mają PAL I a wiem,że w Polsce jest PAL D/K. W specyfikacji Panasonica podają,że ma PAL I a przy PAL D/K nie podają żadnych informacji. No i teraz nie wiem czy ten telewizor będzie mi działał w Polsce. Czy jest tak,że można sobie to po prostu w ustawieniach zmienić?
 

musti

Banned
andrzej75 napisał:
Po tym co zauważyłem w Philis-ie to numer 1 pod względem awaryjności.
Sprzedaję ten sprzęt i jestem w stałym kontakcie z serwisami.
Ciekawe..to dlaczego nie dają długiej gwarancji jak Sony?
Tylko ta firma może sobie pozwolić na 5-letni okres gwarancji na Bravie....
 

senior45

New member
Poczytaj na co jest te 5 lat.Nie zycze ci aby cos sie z tym tv stalo.Juz tutaj kolega mial problemy i nadal ma z poluzowana matryca a znowu inny z czarnym paskiem.Jakos Sony niechetnie chce je wymienic.
 

stokrotka_131

New member
Henryk55 napisał:
@ stokrotka

I lub D/K ma znaczenie tylko w przypadku gdy planujesz odbiór naziemnej telewizji analogowej.

Dziękuję za pomoc :)
Czyli,że zwykłej kablówki takiej jak np UPC nie będzie odbierać, tak?
No ale co tam i tak go kupię, bo wydaje się być całkiem dobry i do tego nie taki drogi :)
 

Henryk55

New member
Problem mógłby wystąpić jedynie w przypadku sygnału podawanego na wejście antenowe (jak jest w przypadku tego UPC nie wiem, nie używam kablówki). Nie wchodząc w detale techniczne: obraz byłby wyświetlany poprawnie, dzwięku brak.

Ale prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ten TV nie obsługuje D/K.
Jest to kwestia zastosowania filtru za parę groszy a Panas nie jest chyba aż tak oszczędną firmą. Obecnie własciwie wszystkie TV to odbiorniki multistandard.
 

areckis69

Member
Witam.
Mam dziwny problem z zsony 32 v4500, wszystko działa jak należy oprócz jednej rzeczy, mianowicie po podłączeniu odtwarzacza dvd po hdmi obraz jest a dzwięku BRAK - na każdym wejściu! Nie mam bladego pojęcia co z tym fantem zrobić? zaznaczam, że odtwarzacz był sprawdzany na innych tv i na tym samym kablu hdmi i działał bez zarzutu. Za wszelkie rady z góry dziękuje
 

stokrotka_131

New member
Henryk55 napisał:
...Ale prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć, że ten TV nie obsługuje D/K.
Jest to kwestia zastosowania filtru za parę groszy a Panas nie jest chyba aż tak oszczędną firmą. Obecnie własciwie wszystkie TV to odbiorniki multistandard.

dostałam odpowiedź od Panasonica Polska:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że nie znamy tego modelu. Nie był sprawdzany na rynku polskim.
Tunery analogowe na rynku brytyjskim posiadają tylko zakres UHF (w Polsce VHF i UKF).
W UK jest standard PAL I a w Polsce Pal (DK). Nie będzie więc foni zarówno stereo NIcam jak i Mono.
Najpewniej nie da się wybrać także języka polskiego dla menu i teletextu"

czyli jak będę miała np. cyfrę to będzie działać, bo nie wiem czy to jest analogowa telewizja czy cyfrowa
 

Henryk55

New member
areckis69 napisał:
Witam.
Mam dziwny problem z zsony 32 v4500, wszystko działa jak należy oprócz jednej rzeczy, mianowicie po podłączeniu odtwarzacza dvd po hdmi obraz jest a dzwięku BRAK - na każdym wejściu! Nie mam bladego pojęcia co z tym fantem zrobić? zaznaczam, że odtwarzacz był sprawdzany na innych tv i na tym samym kablu hdmi i działał bez zarzutu. Za wszelkie rady z góry dziękuje

Sprawdź czy w ustawieniach nie masz włączonej opcji System Audio (czy jakoś tak). Wtedy głośniki w TV są wyciszane, dzwięk ma lecieć przez zewnętrzny amplituner/wzmacniacz.
 

Henryk55

New member
stokrotka_131 napisał:
czyli jak będę miała np. cyfrę to będzie działać, bo nie wiem czy to jest analogowa telewizja czy cyfrowa

Przez "cyfrę" rozumiesz tuner satelitarny Cyfry+ czy Naziemną Telewizję Cyfrową (odpowiednik brytyjskiego Freeview)?
W pierwszym przypadku problemów nie będzie. W drugim musisz mieć w tym Panasonicu cyfrowy tuner obsługujący MPEG-4 (ale nie ma to związku z PALem I bądź DK ).

Ogólnie: cokolwiek (tuner satelitarny, kablowy, dvd itp.) podłączysz do gniazd SCART, HDMI, Copmponent, RCA będzie działać poprawnie.

Problem może być tylko z sygnałem analogowym doprowadzanym do wejścia antenowego (np. z anteny na dachu), a konkretnie jak pisałem wyżej i co potwierdził Panasonic cisza w głośnikach.

A z menu w j.angielskim sobie z pewnością poradzisz.
 
Do góry