Sony KD-55XD8505

ggrzegorzz

New member
Witajcie mam jedno małe zapytanie dotyczące tego tv. Zakupiłem ten tv i jestem z niego bardzo zadowolony ale czy jest możliwość korzystania z jednego pilota mając nc+?
 

mrkris

New member
Witaj ja też kupiłem ten telewizor miał najładniejszy obraz na półce sklepowej dedykowany pilot nie obsługuje dodatkowych urządzeń. Na aledrogo są piloty SONY z możliwością ustawienia kilku urządzeń. Jaki masz android bo ja 5.1.1. Ciekawe kiedy zaktualizują do 6.1
Mam pytanie jak skalibrować ten TV ?
Czy jest na forum kalibracja ?
Czy jest jakiś działający pilot multimedialny do tego tv
Czy to dobry wybór TV.
Miałem kupić Samsung UE60KU6000W
Panasonic TX-58DXU701 ale właśnie miał przepiękny obraz. Trochę szkoda mi tych cali.
 

ggrzegorzz

New member
Powiem ci szczerze, że nie sprawdzałem jaki android tam jest. Bawię się kodi na ten moment. Kalibracja odezwij się do użytkownika KIKI. Jeśli chodzi o soundbar sony to fajnie współpracują a kino domowe Panasonic z przed kilku dobrych lat miałem problem z podłączeniem ale udało się po kilku próbach.
 

mrkris

New member
Ja skonfigurowałem kodi szczerze to nie trzeba nieć telewizji bo wszystko jest , filmy, programy TV. Ja generalnie kupiłem pod Playstation 4pro. Grafika wymiata. Brakuje mi troszkę cali ale i tak gram 3 metry od ekranu. Ten Soniak miał najładniejszy obraz z tego samego źródła, no i funkcje wymiatają bluetooth wszystko paruje dokupiłem sobie klawiaturkę. Ojciec kupił Thomsona 4k zaokrąglony to różnica wielka.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ten tv pod playstation 4pro nie jest za rewelacyjny bo input lag w trybie hdr jest ponad 50 ms wiec nie gra się komfortowo .
 

mrkris

New member
Nie zauważyłem spowolnień grałem w uncharted 4, infomous , The Last of Us, Dishonored 2. Jak włączyłem Tle Last w HDRi 4k to mi pólka opadła taka różnica . Mam jeszcze ps4 , które jeszcze nie sprzedałem i różnice widać. Nie wiem co to input lag i nie mam porównania z innym TV .
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Wygląd a input lag to dwie różne rzeczy jeśli ci to nie przeszkadza to jest ok ale napisać to wypada bo taki jest fakt input lag w hdr i 4k w modelach sony jest wysoki i pod konsole odradzam.
Zresztą lg i philips w tym aspekcie sa znacznie gorsze .
Model sony seri xd85 ma dokładnie input lag w trybie 4k hdr 88ms dla komfortowego grania zaleca się około 40ms gdzie 50ms to juz granica .
 
Ostatnia edycja:

mrkris

New member
W tym sony matryca jest 120 hz. Właśnie chciałem kupić Panasonica TX-58DXU701 lub Samsunga UE60KU6000W bo chciałem więcej cali . Podpinałem PS4 pro do każdego z nich właśnie The last i na SONY było najlepiej . A jak włączyliśmy netfiksa 4k to cale przestały grać rolę bo obraz zjawiskowy no i android TV, kodi
 

krishd

New member
I w samsungu za pół roku by musiał kurz z matrycy czyścić w serwisie. Zresztą jakie samsung ma wykonie plastik jak z recyklingu i tak samo dopasowany. Co prawda obudowa nie gra ale wygląd za tą kasę też ma znaczenie.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Zgodzę się co do wykonania w tym roku nie grzeszy co do kurzu to przesadzasz jeden model miał z tym problem .
A co do input lagu to niestety samsung zabija modele sony na ten rok łącznie ze smartem i szybkością działania ps input lag zależy od procesora im lepszy tym input lag mniejszy .
Obraz w seri 7 i wyżej jest naprawdę dobry i pewnie ma lepszy kontrast i czerń niż ten sony poczytaj .
 

mrkris

New member
Nie wiem ale mój android szybko działa , miałem samsunga full HD serji 7 i tam smart tv działał jak zółw. A w sony wszystko sprawnie i szybko ani razu się nie zawiesił a mnogość aplikacji powala nie wiem co to input lag. Gry działają super po włączeniu HDR znikają wszystkie nierówności twarze są wygładzone . Właśnie gram w trybie 4k z hdr w DLC infomous first light. Teraz wyłączając hdr gry są niekomfortowe na plus 4 HDMI . Możecie mi wyjaśnić co to input lag bo czytałem , że Sony ma najlepiej dopracowany hdr.
 

mrkris

New member
Sony 55xd8505 ma 34 co daje ocene dobrą 58 to ma seria Sony 55XD9305. porażka ale z cenami przesadzili ja za swój zapłaciłem 5199 pln
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ta tabela input laga dotyczy tylko i wyłącznie gry w rozdzielczości w full hd jeśli chodzi o tryb 4k hdr to ten sony ma 88ms a nie 35.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
MODEL TELEWIZORA [GRY] 1080P [GRY] 1080P + HDR [PC] 4K/1080P @ 4:4:4 [GRY] 4K [GRY] 4K + HDR [FILM] 4K/1080P + UPŁYNNIACZ
Sony XD85 34 ms 64 ms 57 ms 57 ms 88 ms 67 ms
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
kaper idąc twoim tokiem myślenia to żaden tv nie jest warty pod ps4 z 4k i hdr... to sa milisekundy mało zauważalne dla oka, jak się gra to nie myślisz czy te 50 milisekud coś znaczą bo jak jest akcja i nawalanka to nic sie nie liczny innego ... tym bardziej jak siedzisz od tv 3-4 metry przy 60 calach

tu gość pokazuje co i jak, w spowolnionym tempie widać na czym to polega. Osobiście dla mnie pic na wode fotomontaż, nikt nigdy nie zwracał na to uwagi tylko teraz milisekundami się każdy będzie spuszczał i nie kupi żadnego tv bo jak ma 10 mili sekund to nie ma hdr, jak ma to to nie ma tamtego itp itd

https://www.youtube.com/watch?v=66qEUlsn2Qo

:spam:


Ja ostatnio zwróciłem też uwagę że mój 60' sharp na konsoli daje 60Hz.. nie zauważyłem żeby gry mi działały inaczej niż zwykle...
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Kazda gra jest w 60 hz , sa tv które maja znakomity input lag pod ps4pro nie wszystkie nadają sie do konsoli z 4k hdr ale prawie wszystkie pod zwykle konsole jak nie przeszkadza ci to ze masz znacznie mniejsze szanse podczas gry z kimś kto nie ma problemu z input lągiem to ok ale ja kupuje świadomie sprzet który da mi przewagę a nie będzie mi kula u nogi podczas gry.
 
Do góry