Sony Bravia 7

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Można już zamawiać nowy model XR70 w rozmiarze 65 cali. Cena 8499 i cashback 500zł co daje finalnie 8k. Czyli 2k mniej niż X95L w 65 calach. Pod względem obrazu w testach wypada super. Ale czy to będzie lepszy tv od X95L? W testach nie ma porównania ale wychodzi brak powłok X-Wide Angle i X-anty reflection.
 
Poczekaj na Sony Bravia 9. Ta ma wszystko. Z testów wynika, że nic lepszego nie ma na rynku. Trochę więcej zapłacisz niż za X95L, ale będziesz miał na lata.
Swoją drogą nie wiem z jakiego powodu w polskim sklepie Sony oznaczyli Sony Bravia 7 symbolem XR70. Miało być uproszczenie a oni znowu mieszają.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne, że niekoniecznie. Może i pochodzić 10 lat, tak jak każdy inny tv/sprzęt.
Dobrze wiemy natomiast, że dziś nie jest jak kiedyś i sprzęty się psują. Zresztą na Sony też dobrych parę lat temu była nagonka.
Jak ktoś nie boi się pakować w cenę x2 na tv, bo tak jest Sony wyceniany i bierze na to 2 lata gwarancji, no to ok. Oby pochodził jak najdłużej.
Ja uważam, że nie warto tyle wydawać - no chyba, że jest to te min. 85" i topowe żródła, a nie jakieś Netflixy i inne kablowe syfy.
W mniejsze przekątne pakowac tyle kasy, to już głupota (dla mnie oczywiście).
 
no i co z tego skoro myślę że Bravia 9 będzie kosztowała odpowiednio:
  • 65" 13.999
  • 75" 16.999
  • 85" 22.999

Także ten tego
 

luck76

Well-known member
Można już zamawiać nowy model XR70 w rozmiarze 65 cali. Cena 8499 i cashback 500zł co daje finalnie 8k. Czyli 2k mniej niż X95L w 65 calach. Pod względem obrazu w testach wypada super. Ale czy to będzie lepszy tv od X95L? W testach nie ma porównania ale wychodzi brak powłok X-Wide Angle i X-anty reflection.
cashbacka nie masz na tv tylko na zestaw z soundbarem, a nawet gdyby był, to z punktu widzenia kątów i powłoki AR, za 7999 dostaniesz x95k. Jak patrzysz wprost i nie masz za sobą źródeł światła (lampy, okna) to te powłoki nie robią. Tak jak pisze @armanig, imho 65 cali w tej cenie to przegięcie. Szukać okazji w wyższej przekątnej i gwarancja - obowiązkowo. Wówczas lepiej brać ten wyższy model z powłokami, bo to tylko w top modelach a w ramach gwarancji jeśli nie naprawiała usterka to muszą wymienić na model conajmniej o takich samych właściwościach. A więc jak padnie tobie seria x95 to za chwilę tylko XR90 będzie na wymianę. Z seriami x90..., xr70 będzie tak, że będą mogli wymienić jeśli np. w seriach zatępujących x85L wejdzie procesor XR a odświeżanie dalej będzie 100hz.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Robiłeś bezpośrednie porównanie ?
Czy twierdzisz tak na podstawie przeczytanych materiałów reklamowych podanych przez producentów?
Według porównań to nie ma, aż takiej różnicy. Ale jak @kiki twierdzi, że kilka klas to wychodzi, że między X95L a TCL kilkadziesiąt. Bravia 9 ma być dostępna przed Euro. Ale cena wiadomo jaka będzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry