Sony 55xe9005 czy Samsung ue55ks9000l

OsseanFree

New member
Juz miałem klikać kupuje Sony ale zobaczyłem na promocje Samsunga z 7000 zł na 5999 złotych. I tu moje pytanie czy ten Samsung jest lepszy od Sony ? Warto zastanowić sie nad nim czy jednak kupić Sony ? Mam czas dompolowy maja na decyzje
 

andrju75

New member
Witam.Sam się zastanawiam nad modelem w 49" Sony XE9005 .W dniu wczorajszym miałem możliwośc potestować w Saturnie powyższy model w 55" .Nie będę oceniał jakości obrazu w ustawieniach sklepowych ale inne wartości tzn.obsługa pilota to jakaś kpina .Praktycznie trzeba celować w czujkę , pod lekkim kątem już pilot nie reaguje .Mam akurat stary model Sony z 2013 r seria 9 i tutaj nie mam żadnych problemów z łącznością pilot z tv.Wiązka odbija od ścian czy szyb w pokoju.Poruszanie po menu w moim starym Soniaczu to poezja (ostatni model Sony na oprogramowaniu nie androidowym).W modelu z 2017r. w XE9005 poruszanie się po menu to dla mnie jakiś koszmar.Zamulony ten telewizor strasznie.To chyba wina tego całego Androida.I teraz pytanie czy ja bym chciał tak przymulony tv?Zaczełem się grubo zastanawiać nad tym modelem bo po co mi telewizor z tak słabo działającym pilotem i przymulonym androidem.Może lepiej by było wybrać coś z Samsunga.Jako alternatywę biorę pod uwagę 49"Q7F.W innym sklepie miałem możliwość się tym modelem pobawić i stwierdziłem ,że telewizor działa świetnie , pilot i jego działanie to kosmos w porównaniu do Sonego , poruszanie się po menu telewizora to bajka .Nic się nie zawiesza ,nic nie przymula ,chodzi płynnie a w Sonym miałem wrażenie ,że cofnełem się w czasie i to sporo.Bo przecież od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Sony W9005A-i tutaj na niego nie mogę złego słowa powiedzieć.Obecnie Sony na Androidzie to jakiś absurd!Podkreślam,że nie oceniam jakości wyświetlanego obrazu.Co do pilota to znajdą się osoby ,które powiedzą o bo Samsunga pilot jest na bluetooth i dlatego tak świetnie działa.Tak zgodzę się ,ale mój soniacz z 2013r.i jego pilot nie jest na bluetooth'a i działa też rewelacyjnie!Dlatego zaczełem się grubo zastanawiać na Samsungiem Q7F a Sony XE9005 u mnie po wczorajszej wizycie w sklepie stracił.Dorzucę ,że sprawdzałem jak oba tv radzą sobie z dyskiem 1TB i jego zawartością.Samsung po dysku szalał , działał jak formuła 1 a Sony ciężki klimat - fakt,że odtworzył wszystki pliki filmowe z tekstem pl (np.UTF-8 , MPL2 , MicroDVD oraz SubRip ).Samsung ma powiększanie czcionki w różnych rozmiarach , w Sonym tego brak -ale te wartości nie powinny przesądzać o zakupie tv.Przede wszystkim jakość obrazu ale tego nie oceniałem bo oba tv najlepiej jak by grały w bliskiej odległości od siebia a nie w dwóch różnych sklepach. U mnie Sony stracił trochę w moich oczach.Na chwilę obecną punkt dla Samsunga. Pozdrawiam.
 

vanishHD

New member
Z tego wniosek, że w testach portali branżowych ohy i ahy, a jak towar trafi w ręce zwykłego konsumenta, to prawda wychodzi na jaw.

Dobrze, że o tym napisałeś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony , podobnie jak Samsung po kalibracji obraz bardzo dobry.
Sony ma obsługę czcionki z poziomu MxPlayer. Można rozbić z czcionką co się zamarzy.
Menu działa normalnie, a pilot w Samsungu - faktycznie rewelacja.

Nie wiem co znaczy wychodzi na jaw - bo każdy jak widać może mieć inne potrzeby i preferencje. Ludzie kochają Sony i wybierają jakość, wygląd, Androida, Kodi 17, MxPlayer, obsługę, ogrom aplikacji.
A inni wolą inne sterowanie pilotem , wygląd, system Tizena, jakość Samsunga.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam obraz moim zdaniem jest porównywalny,Samsung za drogi,stawiam na Sony...
 

v1sioN

New member
Faktycznie cena Samsunga bardzo fajna. Pod koniec miesiąca miałem kupować XE9005 aczkolwiek teraz muszę się zastanowić. Pytanie teraz jak z wykonaniem KS9000.. Pytałem w odpowiednim temacie i dostałem odpowiedz, że tutaj też występuje efekt "rozklejania".
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
To zależy kto odpowiadał (rozklejanie)? Rozważ ewentualnie Samsunga KS8000...
 

andrju75

New member
Ze swojej strony dodam ,że internet nie interesuje mnie w tv.Tv ma po prostu świetnie grać , nie ma się zawieszać , zamulać jak android na Sonym , bo mam wrażenie jakby interfejs systemowy w obecnych Soniaczach był nieco „wczorajszy” .To nie te czasy i nie za takie wielkie pieniądze.Pilot sterujący telewizorem ma normalnie chodzić , a nie żebym celował w czujki (tak właśnie jest w Sonym XE9005-tutaj ich jakość bardzo spadła!).Ma normalnie reagować ten kontroler a nie ,że mam wrażenie opóźnienia na wydaną komendę.Po chwili zabawą z XE9005 miałem go dosyć -to nie na moje nerwy.Natomiast Samsung i jego obsługa to poezja.I tutaj mam zagwostkę -co wybrać Sony 49" XE 9005 czy Samsung Q7E czy może coś innego?
Oczekuje od tv w cenie 5-8 tys. produktu wzorowego
-świetnej płynności (dużo sportu),
- dobrej czerni , bardzo dobrej obróbki , głębi i plastyki obrazu ,
-rewelacyjnego skalowania słabej jakości sygnału np.SD ,
-równomierności podświetlenia ekranu ,
-dobrej jakości wykonania (nie odklejających się po czasie ramek itp.).
-od czasu do czasu obejrzeć jakiś materiał podłączony z zewnętrznego np.dusku , pena itp. Ps.Czy istnieje taki produkt?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ze swojej strony dodam ,że internet nie interesuje mnie w tv.Tv ma po prostu świetnie grać , nie ma się zawieszać , zamulać jak android na Sonym , bo mam wrażenie jakby interfejs systemowy w obecnych Soniaczach był nieco „wczorajszy” .To nie te czasy i nie za takie wielkie pieniądze.Pilot sterujący telewizorem ma normalnie chodzić , a nie żebym celował w czujki (tak właśnie jest w Sonym XE9005-tutaj ich jakość bardzo spadła!).Ma normalnie reagować ten kontroler a nie ,że mam wrażenie opóźnienia na wydaną komendę.Po chwili zabawą z XE9005 miałem go dosyć -to nie na moje nerwy.Natomiast Samsung i jego obsługa to poezja.I tutaj mam zagwostkę -co wybrać Sony 49" XE 9005 czy Samsung Q7E czy może coś innego?
Oczekuje od tv w cenie 5-8 tys. produktu wzorowego
-świetnej płynności (dużo sportu),
- dobrej czerni , bardzo dobrej obróbki , głębi i plastyki obrazu ,
-rewelacyjnego skalowania słabej jakości sygnału np.SD ,
-równomierności podświetlenia ekranu ,
-dobrej jakości wykonania (nie odklejających się po czasie ramek itp.).
-od czasu do czasu obejrzeć jakiś materiał podłączony z zewnętrznego np.dusku , pena itp. Ps.Czy istnieje taki produkt?
Pozdrawiam.


Wszyscy mamy podobne wymagania co do TV, ale wiadomo że nie ma idealnego TV co by wszystkim dogodził i praktycznie w każdej partii produkcyjnej trafiają się buble, zależy jak się trafi - to chyba bardziej kwestia szczęścia. Ja użytkuję XE90 od ponad 2 miesięcy, nic mi się nie wiesza - ale to może
dlatego że specjalnie nie grzebię i nie instaluje zbyt wielu aplikacji na TV i traktuję go tylko jako telewizor do oglądania filmów i gdyby nie miał żadnego OS na pokładzie tez by było dobrze. Jedynie co mogę powiedzieć po tych 2 miesiącach że mógłby mieć więcej stref wygaszania i jak na TV LCD to bardzo udany produkt. Następny TV jaki bym rozważał przy kolejnym zakupie to już odpowiednik ZD9 lub DX900 ,OLED
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@barburian możesz napisać jak jest z sortowaniem kanałów tv , czy można zmieniać przypisany numer do danego kanału? Przykładowo kanał Fox ma numer 10 , a chciałbym zmienić na 4-ty. Jaki masz do niego sygnał podany?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

@barburian możesz napisać jak jest z sortowaniem kanałów tv , czy można zmieniać przypisany numer do danego kanału? Przykładowo kanał Fox ma numer 10 , a chciałbym zmienić na 4-ty. Jaki masz do niego sygnał podany?


Witaj, mam NC+ z zewnętrznego dekodera przez HDMI.
Więc zmieniam kanały pilotem od dekodera N-ki
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zdaję sobie sprawę że naziemna to może trochę za niskie progi do tego Soniacza :-D ale może masz i ..;) Zastanawiam się nad tym TV ale ponieważ korzystam z Modułu CAM wskazana by była dla mnie taka opcja .
 

andrju75

New member
Zdaję sobie sprawę że naziemna to może trochę za niskie progi do tego Soniacza :-D ale może masz i ..;) Zastanawiam się nad tym TV ale ponieważ korzystam z Modułu CAM wskazana by była dla mnie taka opcja .


Też korzystam z Modułu CAM tv UPC w Sonym W905A (model z 2013r.) i ustawiłem dla siebie programy jak chciałem - żaden problem . Ustawiasz pod siebie (przykładowo kanał Fox ma numer 10 , ustawiasz go sobie na numer 4) , korzystasz z pilota od telewizora bo przecież masz moduł CAM.
Sądzisz ,że w XE90 jest inaczej ?
Dlaczego za niskie progi dla tego Soniacza ?
Aż tak słabo w XE90 ze skalowania słabej jakości sygnału telewizyjnego ?
Przecież nie każdy w tym kraju ma nc+ .Są też telewizje kablowe.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@andrju75 z naziemną to była przenośnia ;) , a czy dzisiaj jest tak samo w ustawianiu kanałów to nie wiem , sam piszesz że menu się zmieniło więc pytam. Nie chcę dodatkowego pudełka a dodatkowo mam jeszcze zobowiązanie z operatorem na kilka miesięcy.
 

impressa88

New member
Witam.Sam się zastanawiam nad modelem w 49" Sony XE9005 .W dniu wczorajszym miałem możliwośc potestować w Saturnie powyższy model w 55" .Nie będę oceniał jakości obrazu w ustawieniach sklepowych ale inne wartości tzn.obsługa pilota to jakaś kpina .Praktycznie trzeba celować w czujkę , pod lekkim kątem już pilot nie reaguje .Mam akurat stary model Sony z 2013 r seria 9 i tutaj nie mam żadnych problemów z łącznością pilot z tv.Wiązka odbija od ścian czy szyb w pokoju.Poruszanie po menu w moim starym Soniaczu to poezja (ostatni model Sony na oprogramowaniu nie androidowym).W modelu z 2017r. w XE9005 poruszanie się po menu to dla mnie jakiś koszmar.Zamulony ten telewizor strasznie.To chyba wina tego całego Androida.I teraz pytanie czy ja bym chciał tak przymulony tv?Zaczełem się grubo zastanawiać nad tym modelem bo po co mi telewizor z tak słabo działającym pilotem i przymulonym androidem.Może lepiej by było wybrać coś z Samsunga.Jako alternatywę biorę pod uwagę 49"Q7F.W innym sklepie miałem możliwość się tym modelem pobawić i stwierdziłem ,że telewizor działa świetnie , pilot i jego działanie to kosmos w porównaniu do Sonego , poruszanie się po menu telewizora to bajka .Nic się nie zawiesza ,nic nie przymula ,chodzi płynnie a w Sonym miałem wrażenie ,że cofnełem się w czasie i to sporo.Bo przecież od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Sony W9005A-i tutaj na niego nie mogę złego słowa powiedzieć.Obecnie Sony na Androidzie to jakiś absurd!Podkreślam,że nie oceniam jakości wyświetlanego obrazu.Co do pilota to znajdą się osoby ,które powiedzą o bo Samsunga pilot jest na bluetooth i dlatego tak świetnie działa.Tak zgodzę się ,ale mój soniacz z 2013r.i jego pilot nie jest na bluetooth'a i działa też rewelacyjnie!Dlatego zaczełem się grubo zastanawiać na Samsungiem Q7F a Sony XE9005 u mnie po wczorajszej wizycie w sklepie stracił.Dorzucę ,że sprawdzałem jak oba tv radzą sobie z dyskiem 1TB i jego zawartością.Samsung po dysku szalał , działał jak formuła 1 a Sony ciężki klimat - fakt,że odtworzył wszystki pliki filmowe z tekstem pl (np.UTF-8 , MPL2 , MicroDVD oraz SubRip ).Samsung ma powiększanie czcionki w różnych rozmiarach , w Sonym tego brak -ale te wartości nie powinny przesądzać o zakupie tv.Przede wszystkim jakość obrazu ale tego nie oceniałem bo oba tv najlepiej jak by grały w bliskiej odległości od siebia a nie w dwóch różnych sklepach. U mnie Sony stracił trochę w moich oczach.Na chwilę obecną punkt dla Samsunga. Pozdrawiam.
Kolego nie mówisz serio z tym pilotem. Pilot w samsungu jest wręcz przeciwnie, bardzo mądrze przemyślany. Mam KS7000 60" I w zestawie jest pilot który jest prosty jak zabawka dziecka. Nowe modele Samsunga mają również taki pilot tylko bardziej dostojny. Zdjęcie poniżej. Samsung ma super szybki interfejs i tu nikt mi nie powie że manewrowanie po nim jest powolne lub zawieszajace się
2a81c6fc2818dd8f8729ec5aed1e64e1.jpg


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

pepka

Member
Bez reklam
Obraz, obrazem, system, systemem (Tiezen nie ma może takich zasobów ale jest szybki i przemyślany) ale piloty dzieli przepaść. Ten z Sony wygląda przy Samsungu jak relikt z epoki kamienia łupanego...
 

strazakp

Banned
Z tego wniosek, że w testach portali branżowych ohy i ahy, a jak towar trafi w ręce zwykłego konsumenta, to prawda wychodzi na jaw.

Dobrze, że o tym napisałeś.
Dziś ciężko o autentyczne i bezstronne testy "portali branżowych" :-/ Niestety ale producenci finansują takowe testy a testujący muszą mówić/pisać głównie o ahah i ohah :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz wolną rękę, możesz pisać swoje testy bezstronne.
Potwierdzam Pilot jest rewelacyjnie przemyślany i super działa.
 

Ethen84

New member
Wszyscy mamy podobne wymagania co do TV, ale wiadomo że nie ma idealnego TV co by wszystkim dogodził i praktycznie w każdej partii produkcyjnej trafiają się buble, zależy jak się trafi - to chyba bardziej kwestia szczęścia. Ja użytkuję XE90 od ponad 2 miesięcy, nic mi się nie wiesza - ale to może
dlatego że specjalnie nie grzebię i nie instaluje zbyt wielu aplikacji na TV i traktuję go tylko jako telewizor do oglądania filmów i gdyby nie miał żadnego OS na pokładzie tez by było dobrze. Jedynie co mogę powiedzieć po tych 2 miesiącach że mógłby mieć więcej stref wygaszania i jak na TV LCD to bardzo udany produkt. Następny TV jaki bym rozważał przy kolejnym zakupie to już odpowiednik ZD9 lub DX900 ,OLED
Czy mógłbyś może nagrać krótki film jak obsługujesz TV pilotem? Przyznam, że przeraziłem się czytając o działaniu pilota i mulącym systemie (myślałem, że mulący android TV to już przeszłość)
 

andrju75

New member
Czy mógłbyś może nagrać krótki film jak obsługujesz TV pilotem? Przyznam, że przeraziłem się czytając o działaniu pilota i mulącym systemie (myślałem, że mulący android TV to już przeszłość)
Witam.Najlepiej idź sam do sklepu ,gdzie mają model , którym jesteś zainteresowany i zobaczysz jak to jest.
W każdym bądź razie ja porównywałem w jednym dniu w dwóch różnych sklepach :
Sony 55''XE9005 z Samsungiem 55''Q7F.
Różnica w obsłudze obu tv to kosmos na wielki plus Samsunga.Działanie pilota to przepaść .Sony dało tutaj dupy strasznie .Pozwolić, żeby tak spartoczyć dobrze działające kontrolery to tylko Sony tak potrafi.Wiem co piszę , bo sam posiadam Sony W9005A z 2013r. i tutaj pilot lata tak jak powinien , dalej - menu jest piekielnie szybkie w moim tv, nie ma chwili , żeby tv się zastanawiał .Obsługa nowych Soniaczy na Androidzie to dla mnie zmułka totalna.
Ps.Ciekawi mnie jak ten nowy Sony długo się włącza .Czy zdążysz obejrzeć bramkę zanim się włączy ten tv.U mnie to trwa w granicach od ok.4 do max 14 sekund i mam dźwięk z obrazem stacji telewizyjnej.Podejrzewam , że na na androidzie to z 3 razy dłużej trwa-bo zanim ten system się wgra to jak na kompie.No ale nie bierz tego do serca , bo tv kupujemy dla pięknego obrazu - to po pierwsze.A tutaj nie pomogę .Nie wiem jak oba telewizory się sprawdzają pod względem wyświetlanego obrazu.Który będzie lepszy?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry