Sony 55xe9005 czy Samsung ue55ks9000l

barburian

New member
Bez reklam
https://www.youtube.com/watch?v=6FkOpKETKXY

W filmiku wyżej od 3:45 minuty widać jak działa menu TV
Generalnie mi się pilot od SONY podoba i wszytko jest opisane
każda funkcja ma swój klawisz i do tego jestem przyzwyczajony.
TV się kupuje dla obrazu, a nie dla urodziwego pilota, a wg. mojej oceny
ten Sony ma bardzo dobry obraz .
Bawiłem się wcześniej wiele razy KS7000 i KS8000 system Tizen działa fajnie ale osobiście najbardziej podoba mi się WEB OS 3 LG
Niżej porównanie Sony do Samsunga, nie wiem jak są te TV ustawione i czy jednakowo w takim samym trybie, ale obraz w Sonym jakoś bardziej do mnie przemawia.
https://www.youtube.com/watch?v=He39wvfBTVo
 

andrju75

New member
https://www.youtube.com/watch?v=6FkOpKETKXY

W filmiku wyżej od 3:45 minuty widać jak działa menu TV
Generalnie mi się pilot od SONY podoba i wszytko jest opisane
każda funkcja ma swój klawisz i do tego jestem przyzwyczajony.
TV się kupuje dla obrazu, a nie dla urodziwego pilota, a wg. mojej oceny
ten Sony ma bardzo dobry obraz .
Bawiłem się wcześniej wiele razy KS7000 i KS8000 system Tizen działa fajnie ale osobiście najbardziej podoba mi się WEB OS 3 LG
Niżej porównanie Sony do Samsunga, nie wiem jak są te TV ustawione i czy jednakowo w takim samym trybie, ale obraz w Sonym jakoś bardziej do mnie przemawia.
https://www.youtube.com/watch?v=He39wvfBTVo
Jeżeli tak faktycznie grają oba modele , to Sony również bardziej do mnie przemawia.W ogóle uwielbiam matryce Sony Triluminous i te ich wyraziste kolory!Sony w kwestii wyświetlanego obrazu miażdży Samsunga.Ale pytanie na ile to prawda.Obraz od Sony , obsługa z pilotem od Samsunga-i jak tu kupić dobry telewizor?
Ps.Ciekawe jak wypada skalowania słabszej jakości sygnału na powyższych modelach.
 

Ethen84

New member
Witam.Najlepiej idź sam do sklepu ,gdzie mają model , którym jesteś zainteresowany i zobaczysz jak to jest.
W każdym bądź razie ja porównywałem w jednym dniu w dwóch różnych sklepach :
Sony 55''XE9005 z Samsungiem 55''Q7F.
Różnica w obsłudze obu tv to kosmos na wielki plus Samsunga.Działanie pilota to przepaść .Sony dało tutaj dupy strasznie .Pozwolić, żeby tak spartoczyć dobrze działające kontrolery to tylko Sony tak potrafi.Wiem co piszę , bo sam posiadam Sony W9005A z 2013r. i tutaj pilot lata tak jak powinien , dalej - menu jest piekielnie szybkie w moim tv, nie ma chwili , żeby tv się zastanawiał .Obsługa nowych Soniaczy na Androidzie to dla mnie zmułka totalna.
Ps.Ciekawi mnie jak ten nowy Sony długo się włącza .Czy zdążysz obejrzeć bramkę zanim się włączy ten tv.U mnie to trwa w granicach od ok.4 do max 14 sekund i mam dźwięk z obrazem stacji telewizyjnej.Podejrzewam , że na na androidzie to z 3 razy dłużej trwa-bo zanim ten system się wgra to jak na kompie.No ale nie bierz tego do serca , bo tv kupujemy dla pięknego obrazu - to po pierwsze.A tutaj nie pomogę .Nie wiem jak oba telewizory się sprawdzają pod względem wyświetlanego obrazu.Który będzie lepszy?
Pozdrawiam.

Zastanawia mnie tylko, czy te różnice w obsłudze pilota to rzeczywiście między tymi modelami TV, czy tylko różnice w konkretnych egzemplarzach, które miałeś okazję sprawdzić. Stąd moja prośba do kolegi barburiana. Wiem, że mógłbym sam przejść się do innego sklepu/sklepów, ale zawsze będzie to test pilota na TV, które są stale włączone (być może czas pracy bez przerwy ma wpływ na zamulenie systemu) i dodatkowo są otoczone przez dziesiątki innych TV (to z kolei może mieć wpływ na działanie pilota). Niemniej jednak przed zakupem na pewno wybiorę się do sklepu poklikać :) Póki co czekam na zejście ceny do poziomu 10k za 65', tak sobie wymyśliłem i się tego trzymam.

https://www.youtube.com/watch?v=6FkOpKETKXY

W filmiku wyżej od 3:45 minuty widać jak działa menu TV
Generalnie mi się pilot od SONY podoba i wszytko jest opisane
każda funkcja ma swój klawisz i do tego jestem przyzwyczajony.
TV się kupuje dla obrazu, a nie dla urodziwego pilota, a wg. mojej oceny
ten Sony ma bardzo dobry obraz .
Bawiłem się wcześniej wiele razy KS7000 i KS8000 system Tizen działa fajnie ale osobiście najbardziej podoba mi się WEB OS 3 LG
Niżej porównanie Sony do Samsunga, nie wiem jak są te TV ustawione i czy jednakowo w takim samym trybie, ale obraz w Sonym jakoś bardziej do mnie przemawia.
https://www.youtube.com/watch?v=He39wvfBTVo

Dziękuję za link. Miałem już okazję obejrzeć ten film - obsługa wygląda poprawnie. Mam jednak świadomość, że do takiego filmu można wstawić wybrane przez siebie fragmenty lepszej lub gorszej pracy sprzętu, potwierdzając przyjęte przez siebie założenia (zależni od tego, czy ktoś chce TV pochwalić czy zganić). Nic nie zastąpi opinii osoby, która TV używa codziennie, w realnych warunkach (TV włączany na kilka godzin, nie non stop, brak możliwości przeklikania systemu przez dziesiątki innych osób, chcących przetestować TV. Czy dobrze rozumiem, że płynność obsługi TV uważasz za wystarczającą? Może mógłbyś powiedzieć:
1. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości wyświetlania obrazu z domyślnego źródła - a więc bez dodatkowego klikania
2. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości manualnej zmiany źródła
3. Jak długo włącza się TV od zera do uruchomienia manualnie wybranej aplikacji
4. Czy TV reaguje poprawnie na polecenia pilota - tzn, czy łapie pod kątami itp. (porównując do Twoich poprzednich TV), nie ma zbyt długiej przerwy od wciśnięcia przycisku do reakcji TV

W kwestii samego wyglądu pilota zgadzam się z Tobą - ja wręcz wolę mieć kilkanaście/kilkadziesiąt przycisków z dedykowanymi funkcjami. Ale to kwestia gustu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Czasy podane przy włączeniu TV z trybu standby:
1. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości wyświetlania obrazu z domyślnego źródła - a więc bez dodatkowego klikania - 6s
2. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości manualnej zmiany źródła - 10s
3. Jak długo włącza się TV od zera do uruchomienia manualnie wybranej aplikacji - w przypadku YTuba - 18s, w przypadku Netflixa 15s
4. Czy TV reaguje poprawnie na polecenia pilota - tzn, czy łapie pod kątami itp. (porównując do Twoich poprzednich TV), nie ma zbyt długiej przerwy od wciśnięcia przycisku do reakcji TV - Pod kątami łapie dobrze, rewelacyjnie działa wyszukiwanie głosowe, nie zauważyłem by przymulał pilot chodząc po menu głównym TV . Czasem może coś przymuli na 2-3 s jak wchodzi się w ustawienia TV przez tryb ACTION MENU .
 

Ethen84

New member
Czasy podane przy włączeniu TV z trybu standby:
1. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości wyświetlania obrazu z domyślnego źródła - a więc bez dodatkowego klikania - 6s
2. Jak długo włącza się TV od zera do możliwości manualnej zmiany źródła - 10s
3. Jak długo włącza się TV od zera do uruchomienia manualnie wybranej aplikacji - w przypadku YTuba - 18s, w przypadku Netflixa 15s
4. Czy TV reaguje poprawnie na polecenia pilota - tzn, czy łapie pod kątami itp. (porównując do Twoich poprzednich TV), nie ma zbyt długiej przerwy od wciśnięcia przycisku do reakcji TV - Pod kątami łapie dobrze, rewelacyjnie działa wyszukiwanie głosowe, nie zauważyłem by przymulał pilot chodząc po menu głównym TV . Czasem może coś przymuli na 2-3 s jak wchodzi się w ustawienia TV przez tryb ACTION MENU .
Dziękuję za info, trochę mnie uspokoiłeś :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Czytając posty od posiadaczy tego modelu i recenzje/testy w necie coraz bardziej nabieram przekonania do tego modelu , ale muszę go jeszcze sam naocznie ocenić. @Ethen84 też myślę że 10000tys. za 65'' było by ceną dobrą dla tego modelu Sony , ale znając życie tak szybko to nie nastąpi chyba że będzie jakaś promocja w marketach..
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sąsiad zakupił tego Soniacza i ma do Was pytanko dotyczące działania epg . Pobrał aktualizację i wydaje się mu że przed uaktualnieniem tv po wejściu w epg miał dzwięk i podgląd kanału , a po aktualizacji brak podglądu i dzwięku . Macie tak samo?
 
Do góry