Sony 50W755C

krecikmp

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Jak długo włącza się telewizor (chodzi mi o czas od naciśnięcia włącznika na pilocie do pojawienia się obrazu)? Czy jest to czas porównywalny z uruchomianiem się innych telewizorów smart (nie Android TV)? Ja mam wciąż starego LCD z przed lat kilkunastu i tu jest to kwestia kilku sekund.
 

Razahell

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Jak długo włącza się telewizor (chodzi mi o czas od naciśnięcia włącznika na pilocie do pojawienia się obrazu)? Czy jest to czas porównywalny z uruchomianiem się innych telewizorów smart (nie Android TV)? Ja mam wciąż starego LCD z przed lat kilkunastu i tu jest to kwestia kilku sekund.
Z 2 sek...
 

Razahell

New member
Tak 2 sek., ale musi być podpięty do zasilania.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

a przeczytałeś jakie było pytanie kolegi krecikmp ?

cyt. " Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Jak długo włącza się telewizor (chodzi mi o czas od naciśnięcia włącznika na pilocie do pojawienia się obrazu)? Czy jest to czas porównywalny z uruchomianiem się innych telewizorów smart (nie Android TV)? Ja mam wciąż starego LCD z przed lat kilkunastu i tu jest to kwestia kilku sekund. "

wiec odpowiedz brzmi 2sek trwa uruchomienie TV z pozycji Stand By.

a jak już mówimy o tzw. zimnym starcie...

...to logiczne jest ze żeby uruchomić TV z pilota, najpierw trzeba włączyć zasilanie na listwie lub włożyć wtyczkę do gniazdka z prądem... a od tego czasu do naciśnięcia guzika na pilocie w moim TV trwa to ok. 14sek. i zaczyna się ładować system, i trwa to ok. 25sek do pojawienia sie obrazu...
 

iksik2

New member
Panie i Panowie, czy na tym soniaku udało się komuś z Was puścić dźwięk DTS z jakiegokolwiek odtwarzacza na zewnętrzny wzmacniacz/amplituner? Jeżeli tak to z jakiego?
 

Mumox

New member
Tak, ale tylko z odtwarzacza systemowego, z kodi mam tylko stereo.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
 

iksik2

New member
A czy mógł byś podrzucić jak masz menu audio w kodi ustawione? Mi po ręcznym wymuszeniu DTS na ampli co prawda pisze że to DTS. Jednak gdy wybiorę na Auto to ustawia się jedynie w Dolby, nawet wtedy gdy materiał jest w DTS.
 

Mumox

New member
Przyłączam się do pytania odnośnie ustawień w kodi bo u mnie nawet w dd nie idzie, tylko stereo

Wysłane z mojego LG G Flex 2 przy użyciu Tapatalka
 

iksik2

New member
Dzięki. A jaką masz wersję Kodi? U mnie na 15.2 wcale nie ma opcji Dekoduj 8 kanałowe ścieżki oraz Aktywuj przetwarzanie dźwięku przez procesor sygnałowy. Resztę mam tak jak u Ciebie. Jednak włączenie czegokolwiek w DTS powoduje dziki jazgot w głośnikach TV (pomimo ich zupełnego wyciszenia) oraz komunikat o błędzie (że Przekazywanie dźwięku zakończone niepowodzeniem).
 

kuku83

Member
cris6
Jeśli to nieproblem, to czy mógłbyś zapodać linka z tą wersją 16 którą pobrałeś ? Instalowałeś za pomocą jakiegoś managera plików ?
 

Razahell

New member
cris6
Jeśli to nieproblem, to czy mógłbyś zapodać linka z tą wersją 16 którą pobrałeś ? Instalowałeś za pomocą jakiegoś managera plików ?

instalujesz najpierw ze sklepu ES File Explorer

pobierasz Kodi v16.0 “Jarvis” Release Candidate 3 -->

http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-16.0-Jarvis_rc3-armeabi-v7a.apk

wrzucasz na pendrive i z managera instalujesz...

...pamietaj zeby w TV ustawic mozliwosc instalacji apek spoza sklepu.
 
Do góry