Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

tomusczar

New member
witam właśnie jestem przed zakupem 55w805 odległość z jakiej będę oglądał to ok 2,6 metra - czy przy takiej odległości spełni swoją funkcjonalność - czy nie będę za bardzo zmęczony zbyt dużym ekranem ? Kolejne pytanie czy cena wraz z blu-ray BDP-s1100 5795 jest ok :) nie ma już gwarancji 5 lat ale przy zakupie kartą citibanku world mam 5% rabatu oraz dodatkowa gwarancja extra na rok i stąd taka cena z 6100. Oraz czy 3d jest rzeczywiście 3d czy raczej mało zauważalne - oglądałem w salonie sony i telewizor był poniżej mojego wzroku i 3d nie było zbyt efektowne w stosunku do lg :(
 

SDman

Banned
witam właśnie jestem przed zakupem 55w805 odległość z jakiej będę oglądał to ok 2,6 metra - czy przy takiej odległości spełni swoją funkcjonalność - czy nie będę za bardzo zmęczony zbyt dużym ekranem ? Kolejne pytanie czy cena wraz z blu-ray BDP-s1100 5795 jest ok :) nie ma już gwarancji 5 lat ale przy zakupie kartą citibanku world mam 5% rabatu oraz dodatkowa gwarancja extra na rok i stąd taka cena z 6100. Oraz czy 3d jest rzeczywiście 3d czy raczej mało zauważalne - oglądałem w salonie sony i telewizor był poniżej mojego wzroku i 3d nie było zbyt efektowne w stosunku do lg :(
Witam,
moim skromnym zdaniem cena na ten TV jest bardzo dobra, Sony przemyślało swoje straty z zeszłego roku.
Najlepszym w Twoim przypadku doradcą będziesz Ty sam. Kup (pożycz) płytę blu-rey i ten sam materiał pooglądaj na LG i Sony. Na forum będzie 50% za Sony 50 % za LG.
LG ma obniżyć ceny; mocnym konkurentem, aczkolwiek lekko droższym będzie LA860V , poziomem czerni i kontrastem pobił nawet Panasonica DT60.
Myślę, że od W805 pod tym względem będzie lepszy.
Weź ze sobą mroczne kawałki -ciemne sceny i zobacz czy Ci poziom kontrastu i czerni z W805 wystarcza.
LG będzie miało również lepszy dźwięk z samego TV o "Smart TV" nie piszę bo zawsze możesz odsprzedać Blu i kupić Blu Samsunga i będziesz miał najlepszy Smart TV.

Udanych i dobrze przemyślanych wyborów.
Pozdr.
 

pebe86

Member
Bez reklam
witam właśnie jestem przed zakupem 55w805 odległość z jakiej będę oglądał to ok 2,6 metra - czy przy takiej odległości spełni swoją funkcjonalność - czy nie będę za bardzo zmęczony zbyt dużym ekranem ? Kolejne pytanie czy cena wraz z blu-ray BDP-s1100 5795 jest ok :) nie ma już gwarancji 5 lat ale przy zakupie kartą citibanku world mam 5% rabatu oraz dodatkowa gwarancja extra na rok i stąd taka cena z 6100. Oraz czy 3d jest rzeczywiście 3d czy raczej mało zauważalne - oglądałem w salonie sony i telewizor był poniżej mojego wzroku i 3d nie było zbyt efektowne w stosunku do lg :(

Absolutnie nie będzie za duży- wręcz przeciwnie, będziesz miał komfortowe oglądanie. Ja mam 55W805 i oglądam go z odległości niecałych 3m, i absolutnie nie jest za duży. Wręcz przeciwnie, optimum byłoby 60', albo i większy. Nawet moja narzeczona, która tak broniła się przed dużym telewizorem, teraz stwierdziła że mógłby być nawet większy :)

Co do 3d- oglądaliśmy Avatara i w mojej ocenie efekty były super...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W poście nr#259 wpisałem błędnie nazwę przycisku , który należy kliknąć na dole po lewej stronie .
Nazwa to oczywiście: Potwierdź , a nie : Zmień - symbol graficzny tego przycisku jest ten sam .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Adek69

New member
@tomusczar

mecze z 2.5 m źle się ogląda, z 3.5m jest OK
dla filmów 2.6 m będzie dobrą odległością

jeśli ten telewizor będziesz miał w salonie i oglądał w wmiarę jasnym pomieszczeniu to będzie dobry wybór,
ale nie próbuj go dawać do sypialni gdzie w nocy oglądałbyś w całkowitym zaciemnieniu

u mnie wszystkie 4 rogi są jasne na ciemnych scenach

jasne sceny - obraz brzytwa...
 

beniuasia

Member
Niestety zauważyłem w moim 55w805a chyba efekt bandingu oraz brudnych plam. Widać to podczas oglądania programów SD i HD kiedy są wyświetlane jasne kolory np. beż, kremowe, jasno szare i itp. Wyrażnie to widać na zdjęciach testowych właśnie w tych kolorach. Na ekranie widać wtedy szerokie pionowe pasy ale baz jakichś wyraźnych krawędzi. Na zdjęciu nie wygląda to za wyraźnie, na żywo widać to lepiej. Na zdjęciu najbardziej widoczne jest jakby zaróżowiony pas od lewej strony (ekran powinien być cały jasno szary). Nie udało mi się uchwycić efektu brudnych plam ale występuję on w lewym dolnym i prawym górnym rogu, te rogi są jaśniejsze. Zdjęcia można zobaczyć na CountrySelector - Sony


PS. Dostępna jest nowa aktualizacja do tv, na stronie Sony nie ma ale tv wykrywa i pobiera.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
nie przejmuj się, ten typ tak ma i to nie tylko Sony
w tej klasie LCD tak jest

Podobno nie tyle w tej klasie LCD co w matrycach IPS czyli w telewizorach LG i uboższych krewnych korzystających z tych matryc* takich jak: Sony, Panasonic, Philips. :grin:

----
*) oczywiście nie wszystkie modele
 

beniuasia

Member
Podobno nie tyle w tej klasie LCD co w matrycach IPS czyli w telewizorach LG i uboższych krewnych korzystających z tych matryc* takich jak: Sony, Panasonic, Philips. :grin:

----
*) oczywiście nie wszystkie modele


Skoro jak twierdzicie jest to dość częste zjawisko to mam pytanie: Wy też macie takie ślady na matrycach?
 

pebe86

Member
Bez reklam
A czy przeszkadza to w normalnym oglądaniu telewizji? Ja w swoim nic takiego nie dostrzegłem. Być może jak bym zapuścił planszę testową to może i bym to zauważył, ale... Jaki to ma sens? Przy normalnym oglądaniu tv nic takiego nie dostrzegłem.

P.S.
Dzisiaj byłem w kinie na Jobs'ie, i... w prawym dolnym rogu dostrzegłem clouding :wink: A przecież obraz z projektora ;)

Reasumując- nie szukajmy problemów na siłę :)
 

Caravela

New member
Witam
Mam tylko pytanie bo sam sie dalej zastanawiam nad zakupem tego sony W8 (czekam tylko na kasę do wtorku).

Czy jest lepszy niż Panasonic dt60 lub Ft60. Pytam bo wizualnie bardziej mi sie podoba Panasonic, ale najważniejsze w tv to jednak obraz.
 

Adek69

New member
sam chciałem kupić dt60 ale żonie nie pasowała srebrna ramka to wziąłem sony, z dt60 będziesz zadowolony, mi obraz pasował, to jest dobry telewizor
 

Czesław

New member
Witam

Wczoraj przyjechał do mnie 47W805A.Zmieniłem go z 40D6500 (prawie dwa lata użytkowania bardzo zadowolony) 40-tka,była po prostu zbyt mała,przy odległości nieco ponad 2m.Dodam,że kupiłem tv,ponieważ sporo naoglądałem się materiału w sklepie i tam było to mistrzostwo świata,jeśli chodzi o obraz.W domu niestety jest sporo gorzej,a mam dobry sygnał i sporo kanałów w hd z nc+ Przyznam,że sporo naustawiałem się tv i od razu napiszę że w jest dobrze,ale kilku sprawach,jak kontrast stary samsung wydaje mi się radził sobie lepiej.Na korzyść Sony wypada przede wszystkim płynność,jest absolutnie rewelacyjna,bije samsunga na głowę.Podobnie w 3D.Niestety wydaje mi się jednak ze kolory i sam oraz,jest nieco ciemny,brakuje dynamiki,którą miałem w samsungu.Ogólnie zakup oceniam na plus,ale myślałem też że jednak będzie lepiej.I jeszcze jedno,jeśli ktoś zastanawia się nad wielkością przy nawet dwóch metrach odległości,niech się nawet nie zastanawia.Skok w moim przypadku o całe 7 cali,był dobry na ... jakieś 5 minut.Ogromnie żałuje,że nie poczekałem i nie dołożyłem do 55.Jeśli chodzi o wielkość,dzisiaj już czuję jakbym nigdy nie zmieniał tv z 40na 47.Co będzie następne?Pewnie dobrze wtedy się zastanowię czy 55 wystarczy..

I jeszcze jedna sprawa,wszędzie czytam,że zwłaszcza ten model wymaga kalibracji i ponoć jest z tym ciężko.Może dać ktoś wskazówkę,czy brać się za to,czy lepiej zostawić jak jest bo jeszcze można coś pogorszyć.Bardzo zależy mi na lepszej jakości.

Maciek
 

Caravela

New member
Już postanowione jutro kupuje sony W8. Dogadalem sie z sony center ze przywioze do domu wersje 47 cali a jak sie okaże za duża to wymienię na 42 cale:)
 

Pigway

New member
LG ma obniżyć ceny; mocnym konkurentem, aczkolwiek lekko droższym będzie LA860V

Chcesz powiedzieć, że ten Sony jest aż tak dobry, iż dopiero flagowy model LG mógłby stanąć z nim do walki? Uważam, że LG LA690 jest przynajmniej na tym samym poziomie co W805, zaś LG LA740S lepszy i to w podobnym przedziale cenowym.

PS: Skąd masz informacje o obniżce cen TV LG? W najbliższym czasie chciałbym zamówić 55LA691S lub 740S i jeśli mają być jakieś obniżki to chętnie zaczekam.

Pozdrawiam.
 

Adek69

New member
@Caravela
moim zdaniem w805 to świetny telewizor, zrobiłeś dobry wybór, i nie wymieniaj na 42", zostaw 47", ja kupiłem 55 tylko dlatego, że sony nie robi 60, ale następny TV to minimum 70 cali...
 

SDman

Banned
Chcesz powiedzieć, że ten Sony jest aż tak dobry, iż dopiero flagowy model LG mógłby stanąć z nim do walki? Uważam, że LG LA690 jest przynajmniej na tym samym poziomie co W805, zaś LG LA740S lepszy i to w podobnym przedziale cenowym.

Witam,
podałem model LA860 -jako na 100% lepszy od W8.
Modele LA740 i nizej to już bardzo subiektywne odczucia mam na myśli jedynie obraz.
w 55" LA860 można kupić za ok. ~ 850 zł drożej od W8 więc każdy powinien dołożyć !
Ceny LG obniżyło moim zdaniem już nieźle.

Pozdr.
 
Do góry