Sony 32/37/40/46/52 W5500

mustang77

New member
Posiadam takie ustawienia w scenie"automat":

obraz:
-podświetlenie 5
-kontrast 75
-jasność 60
-nasycenie 60
-temperatura barw-neutralne
-ostrość 20
-redukcje zakłóceń-wyłączone
-Motionflow -wysokie
-tryb filmu -automat. 1

Zaawansowane ustawienia:
-Korekcja czerni-wył
-zaaw.zwiększ.kontrastu-małe
-Gamma-standardowy
-Automat.ograniczenie światła-wył.
-czystość bieli-mała
-żywy kolor-min

Dodam,że odbieram kablówkę przez HD dekoder za pomocą kabla HDMI.
Telewizor odbiera w małym,"ciemnym"pokoju [północna strona świata]
Proszę o odpowiedź co do ustawień moich,czy są dobre?
 

kmik

New member
Czy tylko w tym formacie będą czytane filmy? Co jeszcze można odtworzyć za pomocą portu USB?

Gdzie można znaleźć filmy w formacie M2TS?

Większości typowo windowsowskich plików, telewizor nie czyta ("Odtwarzanie niemożliwe"). W instrukcji podane są typy do odtwarzania w sieci DLNA: AVCHD, HDV, MPEG2-PS; a i te określane są jako niemożliwe do odtworzenia w pewnych przypadkach. Potem odkryłem, że AVCHD to chyba właśnie M2TS (o M2TS nie ma w manualu ani słowa).
Natomiast co do plików wideo z USB, odtwarzane są tylko MPEG1 (*.mpg). Też pewno nie wszystkie... Ale M2TS akurat chodzą.
M2TS-y brałem z Demo World (high definition trailers). W większości są to trailery wytwórni filmowych oraz reklamy branży Audio-Video (jest i oczywiście słynna reklama Bravii z piłeczkami i piosenką Jose Gonzalesa).
Zdaje się, że najsłabszą stroną telewizorów Sony są obecnie instrukcje obsługi. Niektóre opisy są naprawdę bełkotliwe.
 
Ostatnia edycja:

GMB

New member
Czy powinienem martwić się cloudingiem na takim poziomie?

96827397.png


Ten efekt powiększa się gry na całym czarnym ekranie pojawi się po środku lub na dole jasne logo. Wtedy rogi tv świecą jeszcze jaśniej. Boję się wymieniać tv w sklepie, bo z tego co mi powiedziano w serwisie Sony to ponad 95% telewizorów LCD ma widocznie podświetlenie matrycy w nocy i na czarnym ekranie. Koleś z serwisu powiedział mi, że może tak być iż dostanę jeszcze gorzej "zachmurzony" model. Być tu mądrym. Jak na sklepie sprawdzić clouding? Musiałbym w ciemnym pomieszczeniu odpalić tv a to raczej niemożliwe. Być tu mądrym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
weź model EX 500 - ten nie ma wet jednej chmurki (specjalnie sprawdzałem) i ma lepszą czerń od plazmy Panasonica:
014_P1090179.JPG


Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
I Dożyliśmy czasów Gdzie Sony z LCD bije Panasonica Plazmy w czerni.
016_P1090181.JPG
 

Ares78

New member
Powiem szczerze, w pierwszej chwili myślałem, że ex500 jest w ogóle wyłączony :shock: robi wrażenie, tym bardziej, że czerni w sklepie jak wiadomo dobrze ocenić się nie da.

GMB jeśli zdjęcie odzwierciedla rzeczywistość to masz jedynie delikatnie jaśniejsze górne rogi i niestety w telewizorach LCD jest to dość powszechne zwłaszcza przy przekątnych rzędu od 46 cali w wzwyż.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest wyłączony - a dziesiątki zdjęć porównawczych Sony kontra Panasonic będzie w teście który się wczytuje.
Jest już cały w - przedsionku.
Niektórzy mają dostęp więc mogą już dziś sprawdzić.
 

GMB

New member
Kiki to trochę dziwne co piszesz odnośnie braku cloudingu w EX500, gdyż w teście na hdtvforum autor wyraźnie zaznacza iż problem nadal istnieje.
 
Ostatnia edycja:

GMB

New member
Panowie doradźcie mi co z tym robić. Zrobiłem fotki mojego cloudingu. Dotyczy to jedynie górnej części TV bo na dole jest wszystko oki. Wygląda to tak.

http://img169.imageshack.us/img169/2218/p1050406o.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/8629/p1050407.jpg

http://img534.imageshack.us/img534/1831/p1050414.jpg

Dzwoniłem do Sony to koleś powiedział mi, że mogę dostać jeszcze gorszy panel i mieć więcej chmurek. Stwierdził, że to co mam to i tak niewiele. Może i niewiele ale są dosyć jasne i wkurzają.
 
E

erura

Guest
kmik, dzięki za odpowiedź. Oglądałem pliki w formacie m2ts. Te w jakości 1080p robią wrażenie. Stronka, którą podałeś również jest super. Jeszcze raz wielkie dzięki.

ksebas, wg mnie menu chodzi z odpowiednią szybkością. Wgrywałeś nowsze oprogramowanie?
 

ksebas

New member
kmik, dzięki za odpowiedź. Oglądałem pliki w formacie m2ts. Te w jakości 1080p robią wrażenie. Stronka, którą podałeś również jest super. Jeszcze raz wielkie dzięki.

ksebas, wg mnie menu chodzi z odpowiednią szybkością. Wgrywałeś nowsze oprogramowanie?
Nie, mam te w wersji 1.5 coś tam model 32W5710 z września 2009. Moje menu tnie się gdy dochodzę do Ustawień a gdy odpalam Aplicast to przygasa mi dźwięk.
 

pkomp

New member
zaktualizowałem i oczywiście co?ati 4850 zgłupiało
(albo zgłupiał soniak - co raczej na 100% jest jego winą) i znów mam cholerna ramkę wokół obrazu.......drażni to na maksa a było dobrze(mimo że przechodzi pzrez onkyo sr577)
normalnie ta cała technika jest tak popieprzona że szok..proste sprawy potrafia doprowadzić człowieka do szału
dlna hdmi....syf na potegę.....
 

ARobert

New member
zaktualizowałem i oczywiście co?ati 4850 zgłupiało
(albo zgłupiał soniak - co raczej na 100% jest jego winą) i znów mam cholerna ramkę wokół obrazu.......drażni to na maksa a było dobrze(mimo że przechodzi pzrez onkyo sr577)
normalnie ta cała technika jest tak popieprzona że szok..proste sprawy potrafia doprowadzić człowieka do szału
dlna hdmi....syf na potegę.....

Ramkę wokół obrazu likwiduje się we właściwościach ekranu, w sterowniku dla ATI a nie w telewizorze. Nie pamiętam w której zakładce ale na forum było.
 

ksebas

New member
Każdy CCC Ati ma podobna konstrukcję. Musisz odnleźć opcję scalowanie i tam suwakiem sobie dostriosz wyświetlany obszar, dodatkowo w telewizorze ustaw obraz na wszystkie pixele.

U mnie po podłączeniu do W5500 za pomocą HDMI wyświetla się dodatkowy monitorek w CCC, tam naciskam na taką małą strzałeczkę i pojawiają się różne opcje dotyczące telewizora m. in. skalowanie, dalej już z górki.
 

sirius98

New member
Czy po wgraniu FW PKG1.700EA wysztkie ustawienia w TV powracają do domyślnych łącznie z wykasowaniem ustawień kanałów analogowych?
 
Do góry