Sony 32/37/40/46/52 W5500

tomas1234

Member
@wiejak ja też mam nie równe podświetlenie ale jakbyś mógł dodaj fotkę jak to wygląda po 5 miesiącach z tego co piszesz to ci to bardzo przeszkadza a tak nie powinno być i panie panowie wrzucajcie fotki waszych TV bo nie wierze że są idealne
 

tomas1234

Member
@wiejak ja też mam nie równe podświetlenie ale jakbyś mógł dodaj fotkę jak to wygląda po 5 miesiącach bo mi też mówili że po 4 m-c zacznie zanikać nie równe podświetlenie
 

mustang77

New member
Czy już wiecie:

Telewizory i projektory  |  KDL-32W5500 | Portal wsparcia klientów firmy Sony Europe

NaJnOwSzA AkTuAlIzAcJa

Jeśli ktoś pobierze i zainstaluje proszę napisać czego aktualizacja dotyczy. Na stronce sony dziwne ale nigdy nie pisze czego dotyczy nowa aktualizacja.

5 maja 2010

Dzięki Paczu za odpowiedź,masz rację poprzednia aktualizacja była taka sama.
Forumowicz z HDTV Centrum Polska napisał ,że "aktualizacja nie wprowadza niczego istotnego"
Więc nie ma sensu pobierać tego.
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
zawsze jest napisane czego dotyczy i tym razem też jest:

"Informacje o aktualizacji (30/04/2010)

Plik ten aktualizuje oprogramowanie sprzętowe telewizora do wersji PKG1.730EA, wprowadzając następujące zmiany:
Wprowadzone poprawki

Po zainstalowaniu niniejszej aktualizacji możliwe stanie się dostrajanie usług cyfrowych w przypadku instalacji antenowych zawierających pewne typy sumatorów sygnału. Aby zakończyć instalację aktualizacji, należy ponownie skonfigurować telewizor, uruchamiając procedurę automatycznej inicjalizacji. (...)"

poprzednia poprawka dotyczyła chyba tego samego...
 

wiejak

New member
Właśnie wróciłem z krótkiego urlopu - zafundowałem dla TV - 5dniowe leżakowanie.
Efekt? Żaden - zero różnicy. Postaram się niedługo wrzucić foto.
 

pkomp

New member
z tym leżakowaniem to ci kit wcisnęli - jak dla mnie to poprostu za mocno ściśnięta obudowa matrycy - żadne leżakowanie nic ci nie da bo swietlówki od leżenia sie nie poprzesuwają i tak a i warstwy rozpraszające światło swoich pozycji nie zmienią.....a jak coś takiego pomaga to odrazu widac jak niedokładnie jest zbudowana sama matryca
 

mustang77

New member
Witam

Pytanie mam takie:

Dlaczego w Digitalu odtwarza mi tylko tvp1 ,2 i tvp info?

Resztę stacji cyfrowych telewizor "widzi" w ten sposób ,że przekazuje nazwę programu,aktualny tytuł programu,datę ,czas, czas trwania programu lecz wizji i fonii już nie.

Posiadam kablówkę.Sygnał cyfrowy niestety przez dekoder czasem zawodny [długie wczytywanie karty]

Skoro mam cyfrowy sygnał z kablówki to czemu nic nie mogę wyłapać w Digitalu po strojeniu za wyjątkiem TVP 1,2 i TVP Info?

Proszę napisać co mogę zrobić,żebym miał normalnie kanały cyfrowe pod przyciskiem digital .

Czy może takie rozwiązanie z talerza bez głupich dekoderów i kart prosto z kabla coś da?

Proszę o odpowiedź także w kwesti slotu na moduł dostępu warunkowego CAM z boku Bravii.
Powiedziano mi ,że skoro mam sparowaną kartę dostępu z dekoderem to rozwiązanie typu moduł dostępu warunkowego [CAM] nie będzie widziało owej karty .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam

Pytanie mam takie:

Dlaczego w Digitalu odtwarza mi tylko tvp1 ,2 i tvp info?

A jak ty byś chciał, oglądać cyfrową kablówkę bez karty? Ciesz się, że chociaż ww. kanały masz odkodowane.

Jeśli operator paruje karty z tunerem to nic nie zrobisz. Chyba, że zamiast tunera można od niego pobrać moduł cam z już sparowaną kartą, zapakować z boku do TV i wtedy będziesz mógł oglądać kanały cyfrowe bezpośrednio z TV.

Niestety mało który operator kablówki ma w ofercie moduły CAM. VECTRA np w ogóle nie ma.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Panowie pilna sprawa.
TV to Sony 46W5500, podłączony do kompa za pomocą kabla DVI-HDMI do pierwszego gniazda hdmi w tv. Wczoraj sobie ładnie filmek oglądałem ( jak zresztą ostatnie pół roku ). Dzisiaj odpalam kompa, a system w ogóle nie widzi tv. Sprawdzałem na drugim wyjściu w karcie graficznej, na innym systemie i nic. W ogóle nie widać tv, tak jakby nie szedł od niego do kompa żadne sygnał o jego istnieniu.
Podłączyłem kamerę ( kabel hdmi-hdmi, 2 sztuki sprawdzałem ) do tv pod drugie gniazdo hdmi i też nie działa, pod pierwsze, także bez rezultatu.

Nic nie działa. W tv nie nie przestawiałem, wszystko tak jak kiedyś sobie ustawiłem tak było. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Czyżby tv się zepsuł. Normalnie jestem załamany. Co zrobić, jakieś rady. Reset ustawień może, albo cokolwiek. Nie mam pomysłu, pomóżcie. :(
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wyłącz wszystko, włącz najpierw TV (kabel z kompem podpięty), później włącz kompa. Jeśli komputer w trakcie inicjacji systemu nie wykryje podłączonego TV, port DVI pozostanie wyłączony.

Daj znać czy pomogło, bo mogą być też inne przyczyny.
 

toms83qwe19

New member
@kola01

Nie widzi tv nawet stosując metodę przez Ciebie opisaną. Najśmieszniejsze jest to, że do tej pory ( 8 miesięcy ) wszystko śmigało bez zarzutów. Nawet tv jak był wyłączony, to w kompie go widziałem, a teraz nic, nawet przy włączonym.

Sprawdziłem drugie wyjście na kracie graficznej.

W poniedziałek kupuję przejściówkę dvi-hdmi i podłączę kablem hdmi-hdmi, żeby wyeliminować kwestię uszkodzenia kabla. Chociaż kamerka w innym gnieździe też nie działała.

Niestety obawiam się, że coś w tv się zepsuło, a to najgorszy scenariusz jaki mógł się stać. Teraz będzie kupa czasu bez tv, nie wiadomo jak szybko zrobią, pewnie porysują lub coś podobnego zjebią.
 

Ares78

New member
Może nie będzie tak źle, jeśli wyeliminujesz kwestie przewodu pozostaje usterka telewizora zgłosić na gwarancje i tyle... Jeżeli problem będzie łatwy w naprawie to czasem serwisanci robią to praktycznie na miejscu. Także nie ma jeszcze co rozpaczać, najważniejsze, że odbiornik jest na gwarancji.
 

toms83qwe19

New member
Kabel jest dobry, sprawdzałem podłączając monitor. Bez problemu wykrył odbiornik.

Są 2 opcje: przewód obraził się na tv i nie chce z nim dłużej współpracować ( wcześniej działał i działa cały czas tylko nie z tv :) ) albo druga opcja, padło coś w tv i dlatego go nie widać.

Pierwsza opcja jak widać jest mało prawdopodobna. Poza kompem ( rzadko kamerką ) nic więcej nie podłączałem i nie mam nawet jak sprawdzić czy tv ogólnie działa, tzn. z anteną jakąś albo dekoderem bo nic takiego nie mam. :D

Jutro dorwię jakieś inne przewody i sprawdzę, ale powątpiewam w sukces.

Co do gwarancji, to jest jakiś wątek jak się za to zabrać? Tzn. zgłoszę usterkę do serwisu ( pewnie numer gdzieś tam jest ) i tak jak pisał kolega @ares78 może technik zrobi na miejscu. A jak nie, to zabierają do siebie i wtedy to może sporo potrwać, tak? Czy może jak serwisant nie da rady naprawić, to korzystać z rękojmi i załatwiać przez sklep? Ponoć wtedy jest krótszy czas, bo sklep musi się wyrobić w ciągu 14 dni?
 

toms83qwe19

New member
Dzwoniłem na infolinię, ponoć jest 21 dni na uporanie się z usterką. Rejestracja telefoniczna lub przez www którą podał @Ares78.

Mam 2 serwisy do wyboru i nie wiem który brać, żeby nie wpakować się w jakieś dodatkowe problemy. Wątek tutaj.
 

dzejoo

New member
Świetna rzecz w tej serii to port USB, zwłaszcza dla niemających Blue Raya ani dekodera HD, a chcących choć liznąć HD - filmiki HD w formacie M2TS są do ściągnięcia tu i ówdzie...
Co do dźwięku, to przynajmniej średnica i wysokie tony są zadowalające. Są jeszcze gorsze telewizory pod względem dźwięku, np. Mirai (bodajże DTL-332M200, nie nowy).
Ideałem byłyby wyjścia głośnikowe do głośników zewnętrznych. Pamiętacie gniazda typu DIN w "Unimorach Siesta"? Dawne dzieje... Będę chyba kombinował z jakimś zestawem komputerowym 2.0 (kino 5.1 będzie na specjalne okazje - mam najtańsze LG i moje wymagania spełnia świetnie).

Zawsze można też puścić sobie po lanie każdy filmik :) bo mi z usb nie każdy m2ts hula

pozdrawiam A
 
Ostatnia edycja:

kmik

New member
Wkurza (KDL-37V5500K), że po każdym zaniku zasilania trzeba na nowo ustawiać zegar - a bez ustawionego zegara nie działa szybki start (trzeba czekać ładnych kilkanaście sekund na obraz).
 
Ostatnia edycja:

swistak57

New member
Witam
Mam TV KDL-40W5710 i nie było z nim żadnych problemów.A tu nagle odbiornik potrafi się sam wyłączyć na około 10,20 sek po czym powraca do normalnego odbioru.Podczas wyłączenia lampka kontrolna świeci na zielono więc odbiornik nie jest w stanie czuwania.Jaka może być przyczyna?.Pomocy
 

Ares78

New member
Próbowałeś może podłączenia na innej listwie zasilającej (jeśli korzystasz)? Jeżeli tak to polecam telefoniczny kontakt z pomocą techniczną jest duże prawdopodobieństwo, że było już podobne zgłoszenie...
 
Do góry