Sony 32/37/40/46/52 W5500

paczu

New member
marbab napisał:
Dzieki wielkie paczu. A jaka bedzie roznica miedzy cyfrowym analogowym sygnalem? Znaczaca? Ares pisal w swoim ostatnim poscie, ze swietnie ponoc opisales polaczenie ps3. Czy polecalbys najbardziej takie wyjscie? (niestety nie posiadam hdmi w swoim laptopie).
Pozdrawiam
różnica między cyfrowym i analogowym sygnałem będzie zauważalna, reszta zależy od lapka i tv. laptop powinien wygenerować rozdzielczość full hd i podać ją na złącze vga. dalej może być problem z tv bo nie wszystkie przyjmują takie rozdzielczości na wejściu vga (zdarzają się ograniczenia do 1024x768 ). ja mam Zetke i w instrukcji mam info że przyjmuje, nie wiem jak w przypadku serii W. laptop jeśli jest już leciwy może być kolejnym ograniczeniem. jeśli chcesz oglądać filmy hd zapisane w plikach mkv to może sobie nie poradzić z płynnym dekodowaniem (zależy jakie masz bebechy w tym lapku) to samo może się tyczyć transkodowania filmów przez PS3 media server jeśli chcesz połączyć DLNA. ale zdaje się że wspominałeś coś głównie o divxach i rmvb... szczerze... to lepiej oglądać te filmy na laptopie bo jak rzucisz to na 40" (albo o zgrozo na jeszcze większy ekran) to będzie tragicznie. Na taki telewizor aż się prosi film chociaż hd ready, jest już tego tak samo dużo co divix-ów. generalnie z divx-ami nie powinno być problemu przez vga jak i przez DLNA, prościej będzie przez vga
pozdrawiam
 

s1600

New member
pytanie

Podłączyłem pc-eta na kablu vga i co wszytko fajnie wmiare smiga ale:neutral:

próbował ktoś rozwiązac problem z PIPem??

chce siedzieć na pc ale w pipie mieć cyfre przez złącze hdmi da się tak bo jedynie wyskakuje mi jako pip puste okno i numerki programów do naziemnej jak tam wcisnąć sygnał z cyfry przez hdmi??


jezli się nieda to jest to jedna z wad tego odbiornika i to nie mała
pozdrawiam
 

marbab

New member
paczu napisał:
różnica między cyfrowym i analogowym sygnałem będzie zauważalna, reszta zależy od lapka i tv. laptop powinien wygenerować rozdzielczość full hd i podać ją na złącze vga. dalej może być problem z tv bo nie wszystkie przyjmują takie rozdzielczości na wejściu vga (zdarzają się ograniczenia do 1024x768 ). ja mam Zetke i w instrukcji mam info że przyjmuje, nie wiem jak w przypadku serii W. laptop jeśli jest już leciwy może być kolejnym ograniczeniem. jeśli chcesz oglądać filmy hd zapisane w plikach mkv to może sobie nie poradzić z płynnym dekodowaniem (zależy jakie masz bebechy w tym lapku) to samo może się tyczyć transkodowania filmów przez PS3 media server jeśli chcesz połączyć DLNA. ale zdaje się że wspominałeś coś głównie o divxach i rmvb... szczerze... to lepiej oglądać te filmy na laptopie bo jak rzucisz to na 40" (albo o zgrozo na jeszcze większy ekran) to będzie tragicznie. Na taki telewizor aż się prosi film chociaż hd ready, jest już tego tak samo dużo co divix-ów. generalnie z divx-ami nie powinno być problemu przez vga jak i przez DLNA, prościej będzie przez vga
pozdrawiam
Dzieki wielkie za odpowiedz. Lapek ma 4 lata (wiec duzo). 1,5GHz, 400MHZ FSB, 1mb L2 cache, 512 mb DDR. Co bys mi radzil w takim wypadku? Czytalem Twoj swietny opis dlna, ale tyczylo sie to serii Z. czy w serii W sprawa wyglada tak samo? Jesli chcialbym podlaczyc przez router to kabel router-tv tez musi byc skrosowany?
Pozdrawiam
 

paczu

New member
marbab napisał:
Lapek ma 4 lata (wiec duzo). 1,5GHz, 400MHZ FSB, 1mb L2 cache, 512 mb DDR.
I tu można by żartem zacytować Sikorskiego: "Bieda!" Jeśli chodzi o dekodowanie albo co gorsze transkodowanie filmów HD to rzeczywiście może być bieda, odpowiednie kodeki mogą trochę podratować sytuację. DivX pójdzie po VGA bez problemu i tej opcji się trzymaj (mam na myśli połączenie VGA). Tak jak wcześniej pisałem ja mam Z-etkę i o tym modelu pisałem odnośnie DLNA ale podejrzewam że w W jest dokładnie tak samo, musisz sprawdzić. Największym plusem tego połączenia jest to że przeglądając zasoby lapka nie blokujesz go tzn. nie musisz przy nim siedzieć. Możesz oglądać na TV film z kompa a inna osoba może z niego korzystać i np. śmigać po necie. Jeśli masz router albo switcha to zapodajesz zwykły kabel.
 

Ares78

New member
W W5500 jest tak samo, a przynajmniej ja nie doszukałem się istotnych różnic, ale laptop do HD niestety się nie nada, za słaby procek tak samo mało ramu... Lepsze divixy na 40 calach tak źle nie wyglądają, ale faktem, że im lepsza jakość tym większa frajda z oglądania będzie.
 

marbab

New member
Dzieki Ares78 i Paczu za odpowiedzi. To chyba tak zrobie, po prostu kupie kabel i polacze lapka z lcd. Jesli beda jakies problemy to poszukam jakies tanie dvd z usb. TV zamierzam kupic dopiero na swieta, zamierzam sie na 37", ale juz teraz chce miec pewnosc co do jego funkcjonalnosci i przydatnosci. Co do lapka, to bardzo sie nie martwie, bo za jakis czas przyjdzie kolej na wymiane i jego :)
pozdrawiam
 

wzajac

New member
Hej,

Jak to zwykle bywa przy wyborze porządnego sprzętu po mocnej selekcji firm i braniu pod uwagę opinii wielu "podszeptywaczy" :) wybrałem SONY.
Teraz pozostał wybór modelu. Pod uwagę biorę dwa: KLD-40W5500 oraz KLD-40E5500.
Do czego ma ten sprzęt służyć? Odbiór w domu z anteny w bloku (zbiorcza antena cyfry + na dachu budynku). Czasem fotki, filmy z lapciaka. Gier nie przewiduje.
Odległość od TV ok 3m (tu też odwieczne pytanie czy 40'' czy 37'').

Bardzo was proszę koledzy forumowicze o radę czy ograniczyć się do wyboru spośród tych 2 modeli i ew. który z nich czy może coś jeszcze innego w soniaku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

sevenEleven

New member
w 2 postach padlo pytanie o przekatna 37 cali z odleglosci ok 3m.

Panowie mialem podobne watpliwosci, na szczescie wybralem 40 cali (wczesniej mialem Sony 29 cali crt) i powiem wam, ze tez wam tak radze. ogladam cyfrowa kablowke i obraz(SD) jest piekny. po pierwszym 2 tygodniowym szoku wielkoscia, teraz uwazam ze 40 cali jest w sam raz i zalowal bym gdyby byl mniejszy. dodam ze nie jestem wielkosciowym fetyszysta i wazne bylo dla mnie zeby tv nie meczyl mi wzroku (w pracy siedze tez przed lcd).

podsumowywujac z odleglosci 3 m bierzcie 40 cali (szkoda ze SONY nie robi 42, bo ta wielkosc bylaby idealna)
 

jokerek

New member
Na pewno sony a dokladniej ktory model
Czytam tutaj odpowiedzi wasze i jest miliony odp ...

Tv ma byc podpiety pod Telewizje n odleglosc ogladania to 3metry
Cena telewizora to max 3,5tys :)

KDL-40S5600
[FONT=tahoma, verdana, MS Sans Serif]KDL-40S5600K[/FONT]
KDL-40W5500

KDL-40S5500

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

 

sevenEleven

New member
Na Twoim miejscu bralbym Sony W5500, to bardzo udany model, najlepszy stosunek jakosci do ceny, miesci sie w 3500 zl. z tych ktore wymieniles W5500 ma bezapelacyjnie najlepsza jakosc obrazu.
 

Ares78

New member
wzajac napisał:
Odległość od TV ok 3m (tu też odwieczne pytanie czy 40'' czy 37'').

Bardzo was proszę koledzy forumowicze o radę czy ograniczyć się do wyboru spośród tych 2 modeli i ew. który z nich czy może coś jeszcze innego w soniaku?

Co do pierwszego pytania tutaj nie ma dylematu weź 40 cali nie będziesz żałował, może i wydaje się dużo, ale zapewniam, że po 2 tygodniach zmienisz zdanie i będzie mało ;). Z tych dwóch telewizorów co wymieniłeś to zasadnicza różnica jest jedynie w kolorze obudowy...

jokerek zdecydowanie w5500 jest najlepszą propozycją z tych przez Ciebie wymienionych i tego bym się trzymał.
 

jokerek

New member
Ares78 napisał:
Co do pierwszego pytania tutaj nie ma dylematu weź 40 cali nie będziesz żałował, może i wydaje się dużo, ale zapewniam, że po 2 tygodniach zmienisz zdanie i będzie mało ;). Z tych dwóch telewizorów co wymieniłeś to zasadnicza różnica jest jedynie w kolorze obudowy...

jokerek zdecydowanie w5500 jest najlepszą propozycją z tych przez Ciebie wymienionych i tego bym się trzymał.


Wlasnie zamowilem go
W Sony Center po 3500zl sa
 

marbab

New member
Ares78 napisał:
W W5500 jest tak samo, a przynajmniej ja nie doszukałem się istotnych różnic, ale laptop do HD niestety się nie nada, za słaby procek tak samo mało ramu... Lepsze divixy na 40 calach tak źle nie wyglądają, ale faktem, że im lepsza jakość tym większa frajda z oglądania będzie.
Pisalem juz podobny post w innym temacie, ale go tu powtorze.
Najprawdopodobniej zdecyduje sie na zabawe z konwertowaniem plikow. Tylko mam kilka pytan: jakim programem to robic? czy mozna konwertowac wszystkie typy plikow? jak dlugo to trwa (srednio)? i ile potem zajmuje taki sredni przekonwetowany plik filmowy? No i oczywiscie jak potem tv odczytuje napisy?
Czy ktos z Was probowal cos takiego?
pozdrawiam
 

s1600

New member
:0

40w5500 w sony center po 3500 zeta to znakomita cena ja widziałem w krak owie ale deko powyżej 4 tys. w jakim miescie sony center ma ceny 40w5500 za 3500 zeta??
 

wzajac

New member
s1600 napisał:
40w5500 w sony center po 3500 zeta to znakomita cena ja widziałem w krak owie ale deko powyżej 4 tys. w jakim miescie sony center ma ceny 40w5500 za 3500 zeta??

Na morele.net mają za 3653 więc niewiele drożej. Z tego co pamiętam to mozna u nich w kraku go zobaczyć na miejscu i odebrać bez dopłat za dowóz.

Po waszych opiniach chyba zdecyduje się właśnie na ten model :cool:. Dzięki za pomoc.
 

muszyna2

New member
Jeżeli chodzi o Kraków ja kupowałem w kuptv za niecałe 3500zł z odbiorem osobistym oczywiście bez dodatkowych kosztów. Niektóre sklepy internetowe doliczają jakieś symboliczne kwoty za odbiór osobisty.
 
Do góry