Sony 32/37/40/46/52 W5500

mateuszgreloch

New member
Mam zwykłą kablówkę z UPC i powiem Ci że dużo zależy od jakości programu. Jeżeli wyłączysz motionflow, ale ustawisz dobrze inne funkcje [korekcje obrazu itp] to obraz jest nawet znośny [weź pod uwagę, że mam 40" W5500 i oglądam obraz z półtora metra] Ostatnio oglądałem TVN Turbo [zakup kontrolowany bodajże] i mogłem spokojnie obejrzeć program od początku do końca. Jeżeli chodzi o sport no to tu z leksza kaszana ,bo przy motionflow TV szaleje i można zauważyć że nie za bardzo wie jak ma poprawić obraz analogowy [pikseloza przy szybkich ruchach].

Wziąłem ten TV ze względu na to, że oglądam dużo filmów puszczając je przez laptopa. Obraz 1080p żyleta, 720p zresztą też. Powiedzmy sobie szczerze, jeśli kupujesz TV zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości 720p czy 1080p to pewnie masz też w planach zmianę platformy na cyfrową. Ja przynajmniej tak mam.
 

kkasperc

New member
Ja tam nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy włączonym i wyłączonym motionflow. Do tej pory najlepszym testem był mecz tenisowy gdy zawodnik uderzał piłeczkę o ziemie przed zagrywką oraz lot zielonej piłeczki na granatowej nawierzchni. w zasadzie bez różnicy.
Od Sony otrzymałem informację:
"Funkcja motionflow jest aktywna tylko przy odbiorze sygnału cyfrowego. Nie zauważy Pan różnicy w jakości obrazu przy odbiorze sygnału analogowego."

Według mnie tak nie jest, widzę różnice przy pasku z informacją, ale prawdą jest , że przy sygnale 1080p wyraźniej widzę różnice , nie tylko na pasku, ale na całym ekranie.
W Łodzi mam Multimedię - na razie jeszcze analog, jestem zadowolony z jakości sygnału na większości programów.
Kolega ma Samsunga 40" seria 6 oglądaliśmy ten sam film odtwarzany z WD TV na 1080p. Ponieważ o gustach się nie dyskutuje, ja ciesze się z dokonanego wyboru 40W5500.
 

Ares78

New member
Jeśli wszystko dobrze pamiętam to obsługuje: jpg, raw( na pewno przy lustrzankach z serii Alfa), mp3, avchd, MPEG1/2 jeśli coś pominąłem to może następcy uzupełnią :)
 

colin23

New member
jeśli chcesz sprawdzić motionflow to włącz sobie jakikolwiek film lub blok reklamowy. Wtedy zobaczysz że przy max. włączonym będziesz miał wyświetlany obraz taki jakbyś oglądał teatr telewizji. Niektórzy to lubią, inni nie.
 

Ares78

New member
colin23 oczywiście można polemizować, miałem w4000 i w4500 i powiem szczerze o ile grając na konsoli nie było problemów i na obu grało się przyjemnie to o tyle wieczorne oglądanie filmów na blu ray bądź dvd jest było raczej na tym drugim. Przy zmianie telewizora 100hz z całą pewnością będzie dla mnie priorytetem, ale ja jestem wyczulony na juddering więc zapewne przez to.
 

suawech

New member
Witam serdecznie.
To mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczem telewizorka 40W5500. Podłączam go do kablówki (analogowy sygnał) i mam już kilka spostrzeżeń jeśli chodzi o użytkowanie tego tv.

Otóż oglądanie programu telewizyjnego w tej jakości, na większości kanałów sprawia przyjemność. TVP1, TVP2, POLSAT jak i TVN turbo bez większych problemów. TVP Polonia niestety kaszana. Nie wiem, czy chodzi o jakość sygnału czy o coś innego. Da się zauważyć ogólne rozmycie obrazu oraz błędy przy przetwarzaniu ruchu (oczy poruszają się z pewnym opóźnieniem względem innych detali twarzy prezentera/aktora).

Filmy DVD/BD - rewelacja. Nie będę pisał na ten temat dużo, bo i nie dużo tych filmów obejrzałem ;)

Trochę wnerwia przydługi czas jego uruchamiania się (kilkanaście sekund) licząc od wciśnięcia zielonego przycisku na pilocie. Jestem świadomy tego, że można włączyć tzw. szybkie uruchamianie, ale nie zdecydowałem się z tego rozwiązania korzystać.

Wolno działające menu... zwłaszcza w porównaniu do XMB w PS3, które podłączam przez HDMI.

Przeglądać zdjęć w jpg praktycznie się nie da. Nie wiem po co ta opcja jest udostępniona, skoro działa to z prędkością taką, na jaką pozwalały chyba PC 386SX albo Amiga 1200.

Dźwięk z samego telewizora nie jest najlepszy. Da się go słuchać ale najwyraźniej czegoś brak. Istnieje konieczność korzystania z jakiegoś wzmacniacza i kolumn w celu jego poprawy.

Jeśli coś mi przyjdzie do głowy, to dopiszę w późniejszym poście.
Pozdrawiam
 

Sych

New member
To jest lcd, a lcd działają w pełni jakościowo przy dobrym sygnale. Pytałeś się o winę sygnału - TAK. Jak zauważyłeś, na dvd chodzi świetnie, to sobie wyobraź z platformy cyfrowej, do tego kanał hd. A kozak jest przy blu ray.
Co do zdjęć, może i nie działa to szybko. Spróbuj w folderach mieć mniej zdjęć, albo skompresować je inaczej. Przy dużej ilości zdjęć, nawet komputer potraf sę zamulić.
 
N

neox

Guest
Nie wiem czy ktos juz pisal ale pojawil sie nowy firmware do Soniaczy z serii 5500
  • KDL-22E5300 / E5310
  • KDL-32E5500 / E5510 / E5520 / V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740/
  • KDL-37V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 /
  • KDL-40E5500 / E5510 / E5520 / V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 / WE5 / Z5500 / Z5710
  • KDL-46V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 / WE5 / Z5500
  • KDL-52V5500 / V5610 / W5500 / Z5500
Po aktualizacji nowa wersja ma numer:1.570EA
Szczegółowy opis co i jak tutaj:
http://support.sony-europe.com/TV/d...ite=odw_pl_PL&m=KDL-40W5500&f=FW_Bravia1570EA
 

Ares78

New member
suawech przy bardzo słabym sygnale lepiej wyłączać miotionflow i zapewne to jest problemem na TVP Polonia (wyłącz i sprawdź czy jest lepiej). Jest też pewna granica tego co można wyciągnąć z SD zwłaszcza przy przekątnych 40 i więcej cali, przecież nie bez powodu przechodzi się na HD.
 

suawech

New member
Dziękuję chłopaki, ale oglądanie TV Polonia nie jest dla mnie problemem. Ogólnie tylko zauważyłem takie zachowanie się telewizora na tym kanale. Nawet na najzwyklejszym CRT ten kanał nie zachwyca jakością, więc kłopot występujący na większym ekranie jest całkiem zrozumiały.

Czy ktoś zaktualizował już firmware? Jak wrażenia? Ja ciągle się zastanawiam, gdyż ostatnio są u mnie problemy z prądem, a wiadomo jak może się skończyć aktualizacja, gdy wyłączą prąd bez uprzedzenia... ;)
 
N

neox

Guest
Ja wczoraj, poszlo bez problemu.
Generalnie to wiekszych zmian nie ma, cos tam poprawiali jesli chodzi o tuner TV Cyfrowej z ktorego aktualnie nie korzystam. O innych zmianach nie wiem.
 

prekto

New member
problem z dzwiękiem

witam

podłączyłem kompa do tv 40W5500 i jest super obraz ale nie wiem jak podłączyć dźwięk. W kompie mam kartę Nvidia Gforce GTX 260 z DVI do której dokupiłem przejściówkę DVI-HDMI i do niej podłączyłem kabel HDMI. dźwięk kablem z wyjścia karty muzycznej do ..... i tutaj mam problem gdzie podłączyć.
niby jest napisane, że jeżeli podłączę kompa do HDMI1 to mogę podłączyć kabelek audio z kompa do wejścia audio PC/Audio in i powinien być dźwięk ale coś mi nie wychodzi bo dźwięku nie ma na hdmi1 ale za to jest na wejściu PC. nie wiem czy to dobrze zrozumiałem ;)

Jak zrobić aby był dźwięk na hdmi1 lub po prostu z kompa?
gdzie podłączyć???
bo już nerwicy dostaję ;)

Pozdro
Prekto
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
pliki video w formacie .mpg (.vob - nie pamiętam, czy nie jest konieczna zmiana rozszerzenia na .mpg) i .mts (.m2ts). Obraz musi buć zakodowany w mpeg1, mpeg2 lub mpeg4 avc (L4.1). Dla obrazu o rozdzielczośći hd, obraz musi mieć proporcje 16/9.
Czyli wybór niewielki...
Poszukaj na forum, było już o tym.
 

Sych

New member
@prekto
Jest możliwość przesyłania dźwieku z komputera przez dvi-hdmi. Takie tematy już wielokrotnie były powtarzane na forum, proponuję użyć opcji szukaj, żeby nie dublować postów. Generalnie jak masz zitegrowaną kartę muzyczną to podłączasz slot z płyty głównej do slotu na karcie graficznej. W tej klasie kart powinna być taka opcja. Dokłasnie te piny będziesz miał opisane w instrukcji swojej karty. Oczyście kabel dvi-hdmi musi mieć taką możliwość (są kable nie mogace przesyłać dźwięku).
 

Sych

New member
Za to w tych modelach jest spora możliwość przeglądania mediów przez aplicast. Sam wcześniej nie zwracałem na to uwagi.. Poznałem głębiej możliwości i przyznam, ze chcę jak najszybciej zmienić model z W4500 na nowszy...
 

Sych

New member
kiki napisał:
ten film http://www.youtube.com/watch?v=dUFts5m34ZU
raczej zamula wiedzę.
Bo nawet najgorszy telewizor na świecie nie gra tak źle jak ten z lewej.

Ten film nie ma na celu odwzorowania dokładnie 100Hz itd, tylko łopatologiczne wyjaśnienie o co chodzi z tą technologią. Kartka to jest klatka, im więcej kartek tym płynniejszy obraz. O to chodzi i wydaje mi się, że dziecko by zrozumiało istotę motionflow i innych tego typu technologi... Tu chyba się zgodzisz.
 
Do góry