Sony 32/37/40/46/52 W5500

mahe

New member
"Ulepszacze" typu Motion Flow sa najlepiej widoczne przy 23fps czyli podczas ogladania filmów. Na sygnale Pal tylko wprawne oko potrafi to zauważyć:)
 

ravaillez

New member
mahe jeśli dobrze zrozumiałem to chyba chodziło o wszelkiej maści odszumiacze obrazu które mają wyciągnąć maksimum ze słabego sygnału. W praktyce jednak coś dają, ale np. przy sygnale HD to lepiej powyłączać bo więcej przeszkadzają niż pomagają (oczywiście nie pisze tutaj o 100hz które dobrze mieć praktycznie cały czas włączone)
 

fr3

New member
mahe napisał:
"Ulepszacze" typu Motion Flow sa najlepiej widoczne przy 23fps czyli podczas ogladania filmów. Na sygnale Pal tylko wprawne oko potrafi to zauważyć:)

To muszę mieć wprawne oko;) MotionFlow powoduje teatralny efekt, czy widać zależy od tego co się dzieje na ekranie.
 

ravaillez

New member
fr3 oczywiście, przy przeglądaniu zdjęć nie wydaje mi się, że zauważyłbyś cokolwiek ;) A tak na poważnie najbardziej dla mnie 100hz jest widoczne przy sygnale HD czy to z odtwarzacza blu ray czy też platformy cyfrowej. Jeśli masz możliwość to spróbuj obejrzeć powiedzmy Bonda albo Transformers z 100hz i bez, powienieneś wiedzieć o co mi chodzi. Są ludzie którzy mają problem z rozróżnieniem materiału z blu ray i dvd, także i tutaj znajdą się osoby dla których nie widać Motion Flow, ale zazwyczaj pisze się o większości
 

Kaszan

New member
Przed chwila sprawdzilem te ustawienia i prezentują sie bardzo zacnie- duzo lepiej niz znalezione wczesniej na innym polskim forum. Mowie o ocenie "organoleptycznej" a nie podręcznikowej:)
 

colin23

New member
I ja się pochwalę zakupem 40W5500 dziś w Saturnie. Cena jak na sklep nieinternetowy całkiem fajna bo dałem za niego 4200zł i jeszcze skorzystałem z 30 nieoprocentowanych rat.

Teraz czeka mnie jego długie ustawianie :)


Pierwsze pytanko mam takie: czy mając ustawione programy w analogu z kablówki mogę ustawić na stałe aby np. TVP pokazywało w formacie 4:3 a przełączając na TVN24 w 16:9 bo akurat w kablówce mam tak nadawany. Czy musze za każdym przełączeniem kanałów sam skalować obraz?
 

adi99

New member
spóźnienie obrazu VS dźwięk przy podłączeniu kina domowego

Witam
W serii W5500 i V5500 ( Bravia Engine 3) przy podłączeniu kina domowego ( oddzielnie z dvd obraz na TV + oddzielnie audio na amplituner) występuje bardzo wyraźne spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku - prawdopodobnie elektronika w tv potrzebuje czasu żeby "obrobić" obraz. Czy znacie jakieś rozwiązanie jak to wyeliminować ( nie mam funkcji opóźniania w ampli). ? pewnie można doprowadzić dźwięk do TV i potem wyjść z TV na ampli ale czy otrzymany w ampli dźwięk będzie 5.1 lub 7.1 kanałowy?

Ps. seria W4000 i W4500 tego nie ma , jest to uciążliwe i często dyskwalifikuje TV ( ten sam problem ma philips) .
 

xneue

New member
Odbiór DVB-T

Witam !
Czy seria W 5500 posiada kompatybilny tuner DVB-T z aktualnie nadawanym sygnałem w Polsce czy trzeba stosować dodatkowy moduł CI ?
Pozdrawiam.
 

Kaszan

New member
A nie możesz puścić zarówno obrazu jak i dźwięku na amplituner i potem obraz z ampli na tv? Ja mam podłączony odtwarzacz kablem hdmi z amplitunerem i drugim hdmi amplituner z tv. Nie ma zadnego problemu.
 

Ares78

New member
xneue napisał:
Witam !
Czy seria W 5500 posiada kompatybilny tuner DVB-T z aktualnie nadawanym sygnałem w Polsce czy trzeba stosować dodatkowy moduł CI ?
Pozdrawiam.
Aktualnie transmisje testowe są nadawane bodajże w mpeg-2, docelowo ma być stosowany mpeg-4. Tuner telewizora obsługuje oba standardy.
 

Alcatraz

New member
Witam

Bardzo zaciekawiła mnie ta najnowsza seria telewizorów Sony. Czy modele serii W 5500 róznią się tylko przekątną? Czy są też jakieś inne różnice wpływające na jakośc obrazu lub funkcjonalność?

Jak oceniacie ten model np. w porównaniu z Sharpem 32DH77? Jeszcze nie tak dawno to właśnie tamten był super nowością itd. Czy Sony 32 W5500 jest w stanie zdystansować go we wszystkich kategoriach? To chyba godni siebie rywale?

W jakim kraju produkowane są telewizory tej serii na Polskę?

Czy ganizdo CI przeczyta kartę systemu Conax cyfrowej telewizji kablowej (taką posiadam)?

Jak wypada system 100Hz w tej serii w porównaniu z innym seriami Sony oraz z konkurencją? Słyszałem głosy, że w niektórych firmach ledwo, ledwo widać działanie tego systemu. Czy to prawda? On przedw szystkim powinien redukować denerwujące rozmycie poruszających się po ekranie obiektów?

Dlaczego Sony nie stosuje matryc 10 bitowych:confused: Jakieś dwa lata temy była chyba seria D3000, w których były takie matryce. Podobno o wiele lepiej odwzorowują kolory oraz przede wszystkim przejścia między nimi. Wspomniany Sharp posiada właśnie 10 bitową matrycę.

Cena około 2700 zł wydaję się do przyjęcia. Zastanawiam się nad kupnem:)

Pozdrawiam
 

adi99

New member
A nie możesz puścić zarówno obrazu jak i dźwięku na amplituner i potem obraz z ampli na tv? Ja mam podłączony odtwarzacz kablem hdmi z amplitunerem i drugim hdmi amplituner z tv. Nie ma zadnego problemu.



Nie mam pojęcia jak Ci się udało nie mieć spóźnienia (może go nie zauważasz? ) . Przecież z ampli idzie dźwięk w czasie rzeczywistym i w tym samym czasie wchodzi do TV , a TV potrzebuje czasu żeby go przetworzyć ( ulepszyć) i wychodzi LAG taki że widać/słychać gołym okiem i uchem ( naprawdę razi). Kto ma oddzielnie wyprowadzony dźwięk na ampli - spróbujcie włączyć jedniocześnie dźwięk z TV - jest duży pogłos - dźwięk nie nakłada sie na siebie ale jest przesunięty. Nie wiem jak sobie z tym poradzić ? dzięki za Wasze wsparcie
 

Ares78

New member
Alcatraz uh rozpisałeś się, a więc po kolei:
1.http://www.sony.pl/comparison/kdl46w5500k/kdl32w5500k/kdl40w5500k
Teoretycznie wersja 32 calowa ma niższy kontrast w praktyce będzie ciężko zauważyć różnice.
2. Jeśli chodzi o produkcje to głowy nie dam, ale z tego co się orientuje to Hiszpania
3. 100hz w Sony akurat działa bardzo dobrze i tutaj nie ma problemów, w modelu w5500 podobno nieznacznie został ulepszony w stosunku do poprzednika to jest w4500. Technologia redukuje przede wszystkim juddering.
4. To dlaczego nie ma matryc 10 bitowych to niewiadoma, może koszty produkcji? Tak samo stosowano je w w4000 i w4500 i co ciekawe mimo ich braku w5500 spisuje się dużo lepiej od poprzedników dzięki BE3 (nowszy procesor obrazu).
 

kusiek121

New member
witam.

telewizor seri W5500 zakupiony i podłączony, mam tylko pytanie czemu w ustawieniach HDMI nie widzi mi PS3 w liscie urządzeni. Jak zrobić żeby sam się właczał przy odpaleniu pleja ,nie wspomnę już o dekoderze z astera pdłączonego też przez HDMI może też jest sposób. W ustawieniach HDMI mam wszystko na Wł.

pozdrawiam kusiek
 

zibi1969

New member
Witam
46W5500 mam podłączoną TV kablową z pakietem cyfrowym ale mam problem znaleźć kanały cyfrowe , TV znajduje tylko 1 kanał TVN HD a jest ich 55.
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna że TV nie umie znaleźć reszty kanałów cyfrowych ?
 
Do góry