Sony 32/37/40/46/52 W5500

ARobert

New member
Dwa dni temu kupiłem 32W5710. Długo nie mogłem się zdecydować ale w końcu coś trzeba było wybrać. Jakoś głównie nastawiałem się na plazmę Panasonica 37 bo wydaja się być bardzo odpowiednie do sygnału SD ale kilkukrotne wizyty w sklepach i dobre recenzje serii W od Sony przeważyły... no i jeszcze te 5 lat gwarancji.Generalnie dla mnie wielkość 32 była najodpowiedniejsza bo i tak telewizor podzielił mi wąski pokój na połowę. Póki co oglądam SD z dekodera cyfrowego UPC bez HD na standardowym kablu euro. Nie wiem czy kupno lepszego kabla może coś poprawić w jakości odbioru. Generalnie jakość odbioru jest niezła. Odpowiada mi bardzo poziom czerni. W przypadku sygnału SD obraz wydaje się być właściwy oglądając z odległości od 1,5-2m poczynając (u mnie to ok 2,5m) i raczej pod niewielkim kątem. Kolory są naturalne ale w przypadku SD patrząc z bliska i pod kątem obraz robi się blady, jasny i wyraźnie traci kolor. Myślałem, że będzie nieco lepiej. Jeżeli chodzi o ustawienia to dla SD przede wszystkim mocno zjeżdżam z ostrością. Wolę bardziej "matowy" i płynny obraz. Jedna rzecz która mnie trochę irytuje to takie lekkie pulsowanie ostrości np w przypadku tekstu na stronach... np. jak jest pokazywana jakaś strona z gazety w programie informacyjnym to czcionka jakby pulsuje ostrością.
 

Ares78

New member
wuer_emce nie wiem po co bierzesz pod uwagę w4500 podaj jeden powód, to był dobry telewizor (i jest, sam mam w domu), ale po prostu w5500 jest nowszy i lepszy i jeszcze w dodatku ten absurd cenowy, że starszy model kosztuje drożej od następcy. Jak dla mnie nie masz nad czym myśleć. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić odtwarzacz blu ray albo setki innych.

ARobert. Spokojnie, masz włączony czujnik światła? Wyłącz. Masz ustawione zaawansowane zwiększanie kontrastu- wyłącz. I napisz czy pomogło.
 

ARobert

New member
Ares78 ..dzięki za podpowiedź. Za pulsowanie ostrości odpowiada Redukcja Zakłóceń w parametrach obrazu. Jak widać niektóre składowe obrazu mogą zostać potraktowane jako zaśnieżenie. Ogólnie pobawiłem się trochę jeszcze ustawieniami nawet stawiając obok poprzednika CRT i muszę przyznać, że naprawdę da się wyciągnąć sporo z tego TV. Dobrej jakości materiał SD nadawany w formacie 16:9 potrafi zachwycić.

PS. ..czy czujnik światła jest powiązany z funkcją oszczędzania energii czy jego wyłączenie to jakiś osobny parametr ??
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
ARobert napisał:
Jedna rzecz która mnie trochę irytuje to takie lekkie pulsowanie ostrości np w przypadku tekstu na stronach... np. jak jest pokazywana jakaś strona z gazety w programie informacyjnym to czcionka jakby pulsuje ostrością.
Tez to zauwazylem, to pulsowanie ostrosci jest w stalym odstepie czasu, okolo 3s, sprawdzilem wyl. wszelkie wspomagacze i nadal to bylo. Dzieje sie to tylko na wejsciu TV, wszelkie inne np. sygnal z dekodera po HDMI jest ok - pulsowania nie ma. Widac jakas funkcja dalej proboje cos poprawiac w sygnale SD i nie za bardzo jej to wychodzi :) Widac to tylko jak czlowiek skupi sie na literach, ktore sa akurat na ekranie widoczne, z tym jesli sa w ruchu to tego pulsowania za bardzo nie widac.

Wyglada to mniej wiecej tak :)

http://www.mm.pl/~neox1980/MOV00067.3GP - najlepiej to widac od 26s

http://www.mm.pl/~neox1980/MOV00068.3GP
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
@wuer_emce

W4500 to świetny model, mam go i jestem happy. Jest lepszy od W5500 pod względem panelu - ma 10 bitowy. Co za tym idzie x.v. colour, live colour creation. Poza tym jest gorszy od W5500. Obraz na tym nowszym prezentuje się dużo lepiej i jest bardziej "multimedialny". Większość "wad" W4500 została naprawiona. Ja w tym momencie nie zastanawiałbym się, tylko od razu wziął W5500. Jeszcze jak masz taką różnicę w cenach... Ares78 dobrze napisał, za różnicę kup sobie BR i na film dobry Ci starczy.

@ARobert
Czujnik oświetlenia raczej nie jest powiązany z funkcją oszczędzania energii. Czujnik jest raczej dla wygody użytkownika, tylko nie każdemu to się podoba.
 

jarql

Member
Ogólnie W5500 jest dobrym tv ale bez przesady,widać że oszczędzano przy jego produkcji,co do panelu to chyba nie trzeba byc znawcą żeby zauważyc różnice w gorszym podświetleniu,byłem kiedyś w euro rtv i nawet sprzedawcy polecali starą serie zamiast nowej,choć były w tej samej cenie. Przy kupnie tv nigdy bym sie nie sugerował tym co mówią, to jednak dało to troche do myślenia.
 

jarql

Member
No niewiem czy chcieli wypchnąc jezeli na trzy tv W4710 dwa już były zarezerwowane, a ja miałem brać ostatni,ale widze że Ty to wiesz lepiej:)jeżeli masz w domu jeden V5500, to niby jak masz widzieć różnice? Wazne jest to ze Tobie ten tv odpowiada i to jest chyba najwązniejsze,ale nie wszyscy muszą sie z tym zgadzać,Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a ja nie mowie co masz kupic, mialem W4000 i V5500
jak ostatnio chcialem sobie kupic TV to chcialem wersje stara W i nie chcialem tych nowych, teraz bym sie nie zamienil, kupisz co chcesz mi nie zalezy, ja ma.
Juz pisalem pare razy dla mnie obraz w SD jest duzo lepszy niz w poprzednim modelu.
 

FanBojPS3

New member
Witam.

Czy aby cieszyc sie 5 letnia gwarancja, trzeba telewizor zarejestrowac na stronie producenta, czy tv odrazu jest na 5 letniej gwarancji?

Mam kablowke i tu pytanie.Wszystko ladnie odbiera , ale czy moge tez ogladnac cyfrowe programy?Jest AXN, Canal plus sport itp ale niestety czarny obraz.

Aha, gdzie moge znalezc numer seryjny telewizora?Mam Sony 40w5500
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Zaden tv sony nie jest sprzedawany odrazu z 5 letnią gwarancją, trzeba to zrobić na stronie 5 lat gwarancji,podając nr seryjny który znajdziesz na naklejce po prawej stronie z tyłu tv , bądź o ile dobrze pamiętam na kartonie.
Co do kalówki to niewiem bo nie mam,być może nie masz tych kanałów w twoim abonamencie?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Żeby odbierać cyfrowe programy z kablówki musi być spełniony jeden warunek,twoja kablówka nie może parować kart,a wówczas kupujesz sobie moduł conax i wkładasz go do gniazda CI i odbierasz telewizję cyfrową ze swojej kablówki bez dekodera.Ale najpierw zadzwoń do swojej kablówki i spytaj się czy nie parują kart,jeśli nie parują to możesz pomyśleć o takim rozwiązaniu.
 

Lord Vaako

New member
Witam. Jestem już praktycznie zdecydowany w 80% na model kdl-40w5500. W sumie z zakupem mi się nie pali za bardzo a w lipcu ma wejść z5500. Podpowiedzcie czy warto zaczekać na serię Z5500? Na początku cena pewnie będzie kosmos ale ja mogę kupić nawet wrzesień/październik. Proszę o opinię.
 

Hartson

New member
Bez reklam
O ile dobrze pamiętam, to ze 3 tygodnie temu, przez klika dni na oficjalnej stronie Sony "wisiała" cena np: za 52Z5500 - 15000 zł. Chyba dosyć szybko zorientowali się, że cena jest raczej z tych "kosmicznych" i ją zdjęli. No bo każdy przy takiej cenie wolałby już dopłacić te 2000 zł i kupić 55X4500.
 

Sych

New member
Racja, racja. Cena początkowo na pewno będzie wysoka. Mieliśmy przykład ze wcześniejszymi seriami 5500. Ale cena w przeciągu miesiąca spadła do w miarę akceptowalnej. Teraz już miodzio, taniej chyba nie będzie. Czy czekać na Z5500. Jak Ci się nie spieszy, to poczekaj do lipca, jak wyjdzie to niedługo pojawią się testy i będzie wiadomo czy warto dopłacać. Na "sucho" parametry ma bardzo dobre, ale i tak trzeba poczekać na obiektywne testy. Ja tam planuję zmianę na Z5500, jak cena będzie akceptowalna, a lcd godny uwagi.
 

ravaillez

New member
Lord Vaako z5500 na pewno nie będzie kosztowało tyle za ile można dostać aktualnie w5500, Ztka to jest klasa wyżej i różnica w cenie też będzie widoczna. Więc jeśli masz 4000-4500zł nie ma co czekać tylko spokojnie brać w5500 który jest zacnym modelem. Nie wiem jak wygląda sprawa z funduszami, jeśli możesz pozwolić sobie na 40 calowy telewizora powiedzmy za 6000zł to faktycznie możesz poczekać.
 

Lord Vaako

New member
Mogę poczekać spokojnie. Z zakupem nie pali mi się jak pisałem. Poczekam na testy i zobaczę wtedy. Jeżeli model 40 cali będzie w okolicach 5500-6000 (pewnie nie od razu :D) to mogę się wstrzymać. Z drugiej strony 40w5500 już poniżej 4000 można znaleźć. Te 1500-2000 można przeznaczyć na dobry odtwarzacz blu-ray.
 
Do góry