Sony 32/37/40/46/52 W5500

cyber78

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
X.V.Color jest przeznaczony tylko dla kamer HD . Natomiast Live Colour Creation zgadza sie nie ma ,ale co z tego . W W4500 jest ,ale i tak przestrzen barw zawsze miałem ustawiona na standart .

Na razie nie ma co otrzegac lcd jeszcze nie ma na rynku . Testy itd - powiedza czy jest ok czy słabiej od w4500:D .

Nie por. podswietlenia CCFL do led .

Pozdarwiam
A co sądzisz o zastosowaniu panelu 8bit, myślisz że w TV >= 40'' będzie OK.
Samsung zawsze stosował tańsze rozwiązania od SONY, teraz to ta sama firma SONY= SAMSUNG (jeżeli chodzi o LCD), SONY to ma byś TV z wyższej półki a Samsung troszeczkę niżej.
Samsung zyskuje tylko LEDami.

Rzeczywiście, ja również niecierpliwie czekam na testy. Ostrzega, tylko napaleńców którzy 5500 kupią bo nowszy.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
cyber78 napisał:
Samsung zawsze stosował tańsze rozwiązania od SONY, teraz to ta sama firma SONY= SAMSUNG (jeżeli chodzi o LCD)
.
Eeee przyjęcie takiego założenia na podstawie, miejsca produkcji MATRYC to chyba jakieś nieporozumienie. Główną rolę na to co widzimy na ekranie mają wpływ procesory obrazu, porównaj chociażby jak działa 100hz w obu przypadkach... Matryce są mocno zestandaryzowane, a kolejne generacje różnią się przede wszystkim sposobem produkcji tzn. zmniejszanie ilość materiałów odpadowych co pozwala ciąć koszty. Nie mam nic do samsunga sam mam sporo urządzeń od nich(świetne lapki), ale stawianie znaku równości w przypadku obu firm (mówię tutaj o telewizorach) to jest pomyłka.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ares78 chodzi mi o to , że właśnie matryce LCD są produkowane wspólnie, a później każdy uzbraja je we własne rozwiązania elektroniki.
Również podświetlanie SONY rozwiną i CCFL zastąpił WCG-CCFL a Samsung nadal stosuje CCFL - SONY w 5500 cofnęło się wracając do CCFL.
 

ernet

Active member
Bez reklam
cyber78 napisał:
"WCG-CCFL
Skrót od angielskiej nazwy Wide Color Gamut CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp). Technologia podświetlenia ekranu stosowana w telewizorach Sony BRAVIA, oparta na świetlówce z zimną katodą. W porównaniu ze zwykłym podświetleniem CCFL, to nowe rozwiązanie rozszerza przestrzeń barw o mniej więcej 30%. Zastosowany w świetlówkach WCG-CCFL nowy rodzaj luminoforu pozwala na uzyskanie mocniejszej, dokładniejszej czerwieni i zieleni."

Więc jednak ma wpływ na ilość wyświetlanych kolorów, jeżeli do tego dodasz fakt, że w nowej serii będą panele 8bit (teraz stosowane w TV do 32'', powyżej są 10bit) to wiadomo dlaczego nie będzie x.v.Colour (Dzięki trybowi x.v.Colour można cieszyć się dwukrotnie większą ilością kolorów, niż w palecie RGB. Tryb x.v.Colour umożliwia wyświetlanie na ekranie bardziej realistycznych obrazów, jednak aby w pełni docenić jego możliwości, potrzebny jest telewizor zgodny ze standardem High Definition.) ani Live Colour Creation (Live Colour Creation to nowa, stosowana tylko w telewizorach Sony BRAVIA technologia Sony, która w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami LCD rozszerza przestrzeń barw o 30%. Dzięki niej barwy są o wiele wierniejsze i intensywniejsze, a obraz wygląda dokładnie tak, jak w naturze.)

Generalnie porównując serię w4000/W4500 z nową W5500 można zauważyć, że zrezygnowano z droższej technologi, ale zamaskowano to bajerami np: 2000 stron telegazety, więcej trybów obrazu, wyjście dźwięku 5+1 (to akurat sensowne jeszcze).

Mój wniosek jest taki, przy tej samej cenie kupił bym serię W4500, W5500 musiałby być tańszy żeby być konkurencyjny.

Zgadzam się w zupełności. Mi też serce zabiło mocniej ;-) na wieść o nowym modelu. Jednak po poczytaniu róznych wypowiedzi na różnych forach entuzjazm zastąpiony został przez rozsądek i chłodną ocenę. Mam 46 W4500 i prawie każdego dnia zachwyca mnie jego odbiór. nawet "łapię się " na tym,że oglądam programy, które mnie nie za bardzo interesują, dla jakości obrazu i satysfakcji z posiadanego modelu. Ale... gdybym miał coś kupic nowego, to tylko nowa seria "X".
 

ernet

Active member
Bez reklam
cyber78 napisał:
To dlaczego w najnowszym modelu niema xvColour i Live Colour Creation - czyli dwóch systemów odpowiadających za wyświetlanie rozszerzonej palety barw . Jesteś niepoprawnym optymistą.
Ja po prostu ostrzegam przed kupowaniem droższego modelu z wiarą że nowszy oznacza lepszy, w tym przypadku tak nie jest.

Poza tym różnica między CCFL i LED jest tak ogromna że nie można tego porównywać, jeżeli twierdzisz że to lub to nie robi różnicy to bardzo się mylisz.

To prawda i uważam, że w/w "braków" nie da się nadrobić/zrekompensować elektroniką. Co do podświetlenia... nie ma dwóch zdań, fakty mówią za siebie,
zastosowaną i starsze, i gorsze podświetlenie. Natomiast rozumiem ;-) Ortaxa... sam na wieść o czymś nowym staję sie tak "napolony", że tylko pędzić i kupować. Jednak potem nastepuje otrzeźwienie i zazwyczaj podejmuję dezyzje, których później nie żąłuję.
 

ortax360

New member
Witam .

Jeszcze poczekam zobaczę czy 52w5500 bedzie ok . Cena w stos. do 52w4500 jest mało przyjemna :D .

Zaczynam załowac ,ze oddałem 46x4500 :( . Kaska sie rozeszła i w tej chwili mam max 8000 tys . Ech .

Pozdrawiam .
 

Dawidowski1000

New member
Osobiście uważam, że Sony z przyszłą nową serią X już tak nie zaszaleje jak z obecną, cięcie kosztów niestety widać i nie zaryzykują z nowymi wypasionymi ekranami, wide RGB LED
Ortax360 poczekaj trochę aż cena na 55X4500 spadnie, a dalej wiesz co robić;)

Pozdr.
 

Sych

New member
@Ortax360
Trzeba było w waluty zainwestować, kaska by się nie rozeszła, a nawet powieliła:D Teraz trzeba czekać na umocnienie złotówki (jeżeli takowe będzie) i może ceny spadną...
 

ortax360

New member
Tak tak ,ale kiedy troszkę spadnie :D . Ja juz nie moge ogladac tych 32 cali (32lx70) . Nawet nie gram w KILLZONE 2 :D .

Za 2 tygodnie powinno byc wiadomo jak wypada W5500 vs W4500 .




Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Kiedy spadnie? Ciężko powiedzieć... Jeżeli chodzi o kurs euro, to nie wiem, czy należy słuchać się spekulacji analityków, tych samych co nie przewidzieli kryzysu i mówili, że wszytko będzie OK. Nic, tylko czekać..
A może jakieś zakładzik;), który sprzęt wygra w tej walce, na co obstawiasz na W4500, czy W5500?? Ciekawe czy trafisz:D
 

skylla1

Member
Bez reklam
Dzisiaj zajrzałem do salonu Sony Center.
Ceny ostro w górę. 40W4500 w nowej dostawie już za 6499 !!! Taka cena jest też w cenniku na stronie sony.pl.
Do tego miła Pani upierała się, że seria 5500 w ogóle nie pojawi się w tym roku w oficjalnej polskiej dystrybucji Sony. Co wy na to?
 

Sych

New member
Też stawiam na W4500, chociaż mam nadzieje, że będę pozytywnie zaskoczony przez W5500:grin:

Niezła cena, dobrze, że kupiłem wcześniej:grin: Nowa dostawa, po nowym kursie EURO... Nie sądzę, żeby wycofali nowe serie. Jeżeli miały wejść na rynek od któregoś marca, to już na pewno są wyprodukowane. Jeżeli są wyprodukowane, trzeba je sprzedać.. Takie jest moje zdanie.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Na stronie sony.pl o serii 5500 nie ma ani słowa ani w nowosciach ani w cennikach a przecież juz mamy marzec.
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Faktycznie, na stronie nie ma jeszcze informacji, ale w porównywarce są już nowe modele:
http://www.sony.pl/selector/tv-projector

Może jakieś spóźnienia mają, czy coś w tym rodzaju... Mam nadzieje, że mylisz się:D Jak nie, to nie ma co liczyć na spadki cen starszych modeli...

Z tego co wiem to 40 calowy W5500 ma cene sugerowaną 6999, czyli faktycznie rewelacji nie ma. Sych też myślę, że jednak wejdzie na rynek, fakt cześć produktów się nie pojawia w Polsce, ale dotyczy to głównie specjalistycznych urządzeń (i baaardzo drogich). Osobiście czekam z niecierplowością jak wyjdzie pojdedynek z W4500...
 
Do góry