Sonda: Sklep NKTelectro

krisnet

New member
Wygląda na to że i ja zostałem oszukany. 19.08 wpłaciłem pieniądze, bodajże 22 zostały zaksięgowane (zmiana statusu na "przekazany do realizacji"), brak kontaktu, sklep zamknięty.

Lepiej zebrać się większą grupą, może sprawa pójdzie szybciej?
Na policję idę jutro jeśli nic nie będzie wiadomo więcej. napisałem do kogo mogłem (bazarek, ceneo, sam zainteresowany), zobaczymy co dalej

Piszcie do mnie na priva i gg 5952539

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

BaraniJelen

New member
Witam Szanownych kolegów,
krótko przedstawię się, choć nie mam się czym chwalić - jestem jednym z tych urodziwych polskich jeleni wspomnianych w tym wątku.


Mam nadzieję że kolejne działania wokół sklepu bedą związane również z doniesieniem jakie wczoraj zostało zgłoszone przeze mnie we właściwym organie użyteczności publicznej.


Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisnet

New member
BaraniJelen napisał:
Witam Szanownych kolegów,
krótko przedstawię się, choć nie mam się czym chwalić - jestem jednym z tych urodziwych polskich jeleni wspomnianych w tym wątku.


Mam nadzieję że kolejne działania wokół sklepu bedą związane również z doniesieniem jakie wczoraj zostało zgłoszone przeze mnie we właściwym organie użyteczności publicznej.


Pozdrawiam

Hej, a możesz podać nr sprawy? Będzie łatwiej się odnieść
 

marekrz

New member
I ja też

Muszę z niechęcią stwierdzić, że niestety też zostałem oszukany. Numer zlecenia - 152, ok. 3700 zł. Czy ktoś już był na policji i co należy tam podać, żeby poszczególne sprawy zostały powiązane?

Gość pewnie już się bawi za naszą kasę w Brazylii lub Izrealu, gdzie nie ma szans na ekstradycję, więc szanse na jej odzyskanie są nikłe.
 

bryk

New member
Rozmawiałem z policją, zasugerowano mi aby złożyć doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa bezpośrednio do prokuratury. Może ktoś ma jakiś wzór pisma?


Liczba osób oszukanych rośnie w zastraszającym tempie.
 

sebonet

New member
Ale wtopa z tym sklepem. Masakra....
Tak w temacie działań prokuratury muszę zaznaczyć że ta działa bardzo powoli i opieszale. Wiem coś o tym bo miałem nieprzyjemność zgłaszać podobne zdarzenie. Podpowiem że pomaga napisanie skarki na opieszałe działania prokuratury.
 

krisnet

New member
Mam prośbę - może to ułatwi współpracę i działania policji. Wpisujcie numery zamówienia, produkt, kwotę i datę zrealizowania płatności, będzie szybciej wiadomo co się stało - i policji da większe pole do działania.

U mnie - niestety:
Aparat Sony DSC-H10 czarny za 699zł brutto + 20zł koszt przesyłki
Wpłaciłem 19.08.
Widziałem jeszcze, że przyjęte do realizacji, ale nic ponadto bo sklep się zamknął...

Jak u Was?
 

BaraniJelen

New member
Ludzie,
przestańcie sie zastanawiać i składajcie doniesienie popełnienia oszustwa internetowego w najbliższym komisariacie Policji.

Policja powinna i przyjmuje takie zgłoszenia.

Należy oprócz swoich danych jako poszkodowanego podać wszelkie informacje na temat zakupu w sklepie włącznie z numerami IP (jeśli znacie), adresami internetowymi przeglądarek gdzie był podłączony sklep, adresy korespondencyjne, telefon, fax, NIP, nazwa sklepu i właściciela, może być potwierdzenie przelewu z adresem konta banowego firmy (jako załącznik), ew. korespondencję z właścicielem (jesli była), adres forum z komentarzami, z opiniami, adres "kolegi Jana" z naszejklasy i wszelkie inne okoliczności dające znamiona przestępstwa.

Ja mam ten etap za sobą. Policja wszczyna śledztwo i w ciągu 5 dni mam mieć potwierdzenie pisemne. Potem dalej prokuratura i cała reszta.
Jak wszelka biurokracja to i tak za długo trwa, ale będzie dłużej jak będziecie sie zastanawiać.

Numer sprawy i miejsce jej założenia udostępnię po kontakcie z innymi poszkodowanymi, ale nie chcę go wywieszać na forum.

Zastanówmy sie jak się zorganizować.

Pozdrawiam całe rykowisko - przepraszam, nie jest mi do śmiechu.
 
Ostatnia edycja:

was

New member
Ja też jestem osobą poszkodowaną. Zaraz wychodzę z domu i idę do komisariatu policji!

Wszedłem na "naszą klasę":
nasza-klasa .pl /profile /147508
(Zrobiłem spacje w tym linku, bo nie mam jeszcze 5 odpowiedzi)

Koleś napisał, że pracuje w firmie projektującej strony internetowe.
Opis pasuje.
 
Ostatnia edycja:

marekrz

New member
Koleżka "jan" czy jak tam sie faktycznie nazywa musiał zostawic swoje dane w banku na które dokonywaliśmy przelewy, wiec jeżeli policja zajmie się sprawą powinna bez trudu go zidentyfikować. Ja zgłaszam sprawę jutro rano.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Nie chce Was martwic ale to ze zglaszacie sprawe na Policje nie oznacza ze szybko dostaniecie swoja kase :( Takie sprawy trwaja minimum rok a potem sad zasadzi ze ma wam zwrocic w ciagu kolejnego roku itd itd... a na koniec okaze sie ze trzeba wyslac komornika ktory nie bedzie mial z czego sciagnac kasy!!!

Ale nie moge pojac jak mozna wplacic 5000 za TV przelewem nieznajomej osobie tylko dlatego ze sobie strone internetowa zalozyla ze sprzetem :hmm:
Szkoda mi pokrzywdzonych w tej sprawie ale z drugiej strony jak latwo w Polsce zrobic biznes :mrgreen:
 

kostka

New member
nie wydaje mi sie, zeby koles podawal swoje prawdziwe imie i nazwisko. nie mozliwe, zeby podawal swoje prawdziwe dane oszukujac wielu ludzi na tak wysokie sumy:confused: nadzieja jest jego konto w banku, tam musial podac prawdziwe
 

BaraniJelen

New member
Drogi Ramzesie,
miej litość.
Wzbudzasz dodatkową frustrację, a nie wnosisz żadnej wartości merytorycznej do tej dyskusji.

Wiemy ze jestesmy głąby i to już wystarczy!!!
Jesli chcesz coś dodać to konkrety - jak nam pomóc.

Pozdro
 

grzebyk5

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Masz racje, nie musi juz nas nikt wiecej dolowac.
Moja zona jest na mnie wsciekla
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powinna palnąć Cie porządnie w głowe to może byś na drugi raz był mądrzejszy.

PS.
Nie cytuje się ostatniej wypowiedzi !!!
 

robol

New member
Złożyłem dziś na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Dołączyłem wypowiedzi wszystkich z tego tematu oraz link.
Ponadto screen-shoty ze sklepu (przewidując jego zamknięcie).
Screen-shoty z profilu na naszej klasie, ale okazuje się, że to nie ten gość.

Po za tym podzwoniłem po jego znajomych z naszej klasy i uzyskałem jego adres, telefony itp.

Serwis bazarek.pl zamknął stronę nktelectro.pl na mój wniosek i wasze późniejsze wnioski deklarując: "Oczywiscie moze Pan liczyc na nasza pomoc."

Jutro jadę donieść na komisariat pozostałe dane uzyskane z Dream Corporation, czyli wszystkie logi IP i tak dalej.

Skanując ip doszedłem do tego, że gość loguje się z iPlusa oraz T-Mobile. Ostatni raz z iPlusa, więc musi być gdzieś w okolicach Polski.

Podany przez niego pesel 75061065174 jest niezgodny z profilem na naszej klasie. Ponadto pesel numerycznie jest poprawny, więc musiał go skądś spisać (dowód osobisty kogoś znajomego lub rodziny).
 
Do góry