Smart TV SONY - ważna uwaga przed zakupem!

qbol

New member
Zakładam ten temat, bo chcę się podzielić ważną - przynajmniej dla mnie, cechą telewizorów smart SONY. Jeśli lubicie oglądać filmy, seriale które pobraliście przez net i chcecie to robić po wifi z komputera, to jak najbardziej TV SONY się do tego nadają - piękny, płynny obraz, super dźwięk. Jest jeden szkopuł - poprzez DLNA nie da się przesłać napisów. Oznacza to, że po wifi napisy w żaden sposób nie mogą być wyświetlone. Próbowałem już wszystkiego - innych playerów, kiedyś ponoć chodziło to przez PS3 Media Server, teraz nie potrafię tego tak wyświetlić. Ponoć można to ominąć przez strumieniowanie, czyli puścić film na kompie i wyświetlać go bezpośrednio na TV. Ja tego nie robiłem, ale dla mnie to trochę jak średniowiecze, podobnie jak nagrywanie filmu na pendrive. Nie po to kupiłem smart TV i to w dodatku z Androidem, żeby teraz kombinować. Ponoć SONY celowo to robi, tylko nie wiem z jakiego powodu. Może ktoś z Was w jakiś sposób ten temat rozwiązał? Wydaje mi się, że te rozwiązania, które kiedyś działały w jakiś dziwny sposób przestały teraz funkcjonować :| O co tu chodzi?
 

qbol

New member
Ja też o tym myślałem. Zastanawia mnie tylko jedno: przez USB, czyli pendrive lub dysk zewnętrzny - napisy chodzą normalnie. A przez wifi już nie. Dodatkowo widać, że blokują aplikacje, które to umożliwiają. Strasznie dziwna polityka. Przez dysk fizyczny - tak, przez sieciowy - nie. Głupota.

Tak z ostatniej chwili. Flash playera też SONY nie obsługuje. Po prostu super.
 
Ostatnia edycja:

Mikkonen

New member
Czy w Philipsach androidowych z 2015 problem też występuje ? To bardzo ważna informacja bo też będę wybierał niebawem nowy android tv, i nastawiam się głównie na DLNA z NAS... Aha, a czy da się zrobić tak, by telewizor widział pliki sieciowe w taki sposób jak widzi je na pendrive ? Czyli cały katalog wraz z napisami ?
 

qbol

New member
Myślę, że to tylko cecha Sonego, ale spytaj też w dziale Philips. Na Sony nie widać plików z napisami, czy to na pendrive czy na dysku przez DLNA. Ważne jest żeby nazwa napisów była taka jak nazwa filmu i wtedy z pendrive wszystko chodzi. W orginalnym playerze Sony - gdzie jakość jest najlepsza, niestety nie da się edytować napisów - wielkości, koloru, czcionki itp.
 

luki343

New member
Znajomy miał taki problem że nie było napisów, korzystał z universal media server i ps3 media server, problemem okazało się że napisy powinny być SRT (kodowanie i formatowanie odpowiednie), po odpowiednim przerobieniu napisów z tego co wiem działa po dziś dzień.
 

qbol

New member
No właśnie wiem, że PS3 Media Server działał kiedyś, też go sobie pobrałem, kombinowałem z formatem napisów i nic. Jeśli komuś to działa, to proszę o wskazówki jaki dokładnie powinny mieć format te napisy. Wydaje mi się, że SONY to zablokowało, po po USB nie ma znaczenia czy masz txt czy srt, wszystkie napisy działają.
 

luki343

New member
Tylko że po USB to TV "czyta" napisy a przez DLNA serwer i to on musi to obsługiwać a TV to tylko wyświetla.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

qbol

New member
Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja nie robię STRUMIENIOWANIA. Ja traktuję dysk na laptopie, jak zwykły dysk z którego czyta telewizor, czyli identycznie jak z pendrive po USB. Ja nie puszczam filmu na laptopie i nie "rzucam" tego co jest na ekranie komputera na TV.
 

qbol

New member
W takim razie z czego korzystam? :) Potrafię na telewizorze wyświetlić film, który znajduje się na dysku mojego komputera.
 

luki343

New member
Nie wiem z czego korzystasz, Windows ma swoje pseudo serwery wbudowane ktore robią coś podobnego, pseudo bo ich możliwości są bardzo ograniczone.
Biblioteka bodajże się to zwie, (też polega na strumieniowaniu).

Chociaż wydaje mi się że korzystasz z SMB (udostępnione foldery) i w ogóle dziwne że Ci TV to widzi :)
 

Przybek

New member
W takim razie z czego korzystam? :) Potrafię na telewizorze wyświetlić film, który znajduje się na dysku mojego komputera.

Siema!
Jeśli chcesz korzystać z plików na kompie i wyświetlać je w TV to zainstaluj w kompie KODI (może też być inny program strumieniujący) oraz na Androidzie w TV. W KODI na TV otwórz VIDEO potem pliki następnie dodaj źródło Video, przeglądaj, urządzenia UPnP, wybierz swoje źródło np KODI PC i ok.
Teraz możesz odtwarzać na Kodi swoje filmy i dołączać dostępne napisy w trakcie oglądania.
Zakładam że znasz obsługę wtyczek itp w Kodi.
Pozdro Przybek
 

qbol

New member
Ludzie, czytajcie posty dokładnie, od początku. Z KODI już próbowałem, nie działa. Strumieniować nie chcę. Łatwiej mi nagrać film na pendrive. Chodzi cały czas o to, żeby nie robić niepotrzebnych czynności. To powinno wszystko śmigać po wifi i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Przybek

New member
Kodi nie znajduje napisów? (napisy24.pl, opensubtitels, podnapisi) bo to że nie strumieniuje napisów wiadomo od zawsze. Sugeruję tylko dołączać napisy w KODI na TV w trakcie oglądania
 
Do góry