Smart TV SONY - ważna uwaga przed zakupem!

Damaranus

New member
Jakby to powiedzieć wsadziłem Kodi 6.0 na pendrive i zainstalowałem w kilka sekund więc po co te komplikacje ?

A ja prosiłbym Ciebie o pomoc i sprostowanie, widać za mało wiem o tym wszystkim. Pobrałem pliki .apk na pendrive i dysk, po podłączeniu pamięci, EX File Manager plików nie widzi. Pytanie więc którędy umieszczać te pliki oraz jak, czy bezpośrednio po pobraniu ich z sieci czy też robić kopie/backup z tabletu i dopiero umieszczać na pamięci. Mógłbyś nieco więcej napisać.

Btw. czy W755C obsługuje DLNA a tym samym poradzi sobie z dyskiem sieciowym typu WD My Cloud?
 

FotoVideo

Member
Bzdury? Przy konwersji pod z FHD do UHD praktycznie każdy bierze powyżej 200, a 99% sygnału w PL będzie konwertowane!
Co ma się prawie 3 krotnie więcej do przeciętnej FHD 70W
Po za tym siedząc ponad 4m od TV nie zrobi żadnej różnicy FHD a UHD

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Skad masz te teorie na pewno z netu ? Ja siedze 4,70 m od telewizora 65" kiedy wlanczam rozdzielczość FHD a następnie UHD róznica rozdzielczości jest dostrzegalna od razu ogólnie obraz jest ostrzejszy o wiele przyjemniejszy dla oka i jest tez wieksza glebia. Gdy nagrywam wideo w Full HD czy to aparatem czy smartfonem w Full HD a następnie w UHD to również róznica jest spora nawet przy oglądaniu z ponad 4 metrów !
Tez nie raz ogladalem w necie te tabelki z zalecana odlegloscia od telewizora szkoda ze nikt nie napisze ze sa to odleglosci zalecane minimalne od telewizora, później w necie pelno wpisow typu ze dla twojego telewizora najlepsza odleglosc to 2,5 metra bo tak podaja w necie.
Prawda jest calkiem inna i trzeba to wypróbowac w praktyce a najlepiej na swojej kanapie!
Jedno jest pewne UHD to bardzo przyjemna rozdzielczość której pelno w You Tube brak w TV :( Ja od roku nagrywam wyłącznie w UHD no czasami jak potrzebuje cos w 60 klatkach to przelanaczam na Full HD
Ponoc i tak większość ludzi nie widzi różnicy wiec wtedy nie ma sensu przeplacac
 

mihail1

New member
Dokladnie wszystkie te i info są z neta, na konkurencyjnym portalu są też odległości do UHD przedział od do ilu metrów przy danej wielkości oko jest wstanie odróżnić detale.
Ja na tą chwilę postanowiłem wziąć FHD bo i tak większość materiałów mam w tej rozdzielczości + ps4 . Każdy ma prawo do wyboru :) i tak za kilka lat pogodza nasze odmienne zdania OLEDy
o rozdzielczości xK


Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/1224152-post23.html

Przygotowałem, dzięki Waszej pomocy, szybki filmik o tym jak zainstalować aplikację z poza Google Marketu telewizora. Czyli z pliku .apk. Film trwa 9 minut, dużo gadania ale ogólnie wszystko sprowadza się do 2 aplikacji i konta Google.

Dziękuję za pomoc, lubię proste rozwiązania, mam nadzieję że materiał się przyda.

Link dodałem w moim wątku dot. wyboru telewizora, tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1224152-post23.html
 

asikpl

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/1224152-post23.html

Przygotowałem, dzięki Waszej pomocy, szybki filmik o tym jak zainstalować aplikację z poza Google Marketu telewizora. Czyli z pliku .apk. Film trwa 9 minut, dużo gadania ale ogólnie wszystko sprowadza się do 2 aplikacji i konta Google.

Dziękuję za pomoc, lubię proste rozwiązania, mam nadzieję że materiał się przyda.

Link dodałem w moim wątku dot. wyboru telewizora, tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1224152-post23.html

Witam,wszystko fajnie się udało zainstalować tylko te aplikacje które zainstalowałem nie są przypięte do ekranu głównego żeby je odpalić trzeba wejść w ustawienia aplikacje i wtedy odpalać.Czy jest możliwość ustawienia tych aplikacji do ekranu głównego
 

Damaranus

New member
Nie są i tak jak napisałem/powiedziałem, nie będą. Przynajmniej póki ktoś nie wpadnie na to jak je przypiąć. Pod filmem masz opis jak je odpalać, albo przez aplikację np. ES File, albo przez inny launcher. W google markecie są chyba 2 darmowe. Albo przez Ustawienia --> Aplikacje

Poza tym dziś zainstalowałem chyba z 15 aplikacji i szczerze? To jest telewizor. Wszystkie wywaliłem. Zostawiłem w sumie SKYPE ale i tak nie mam kamery. Doinstalowałem nowe wersje TVN Playera itp. i tyle. Jak tylko mi się uda sprawdzę jak sprawuje się Dual Shock i czy można z niego korzystać w grach.

Jeśli chodzi o aplikacje, przyzwyczaiłem się do ES File... w sumie to dzięki niemu uruchamianie filmów jest jeszcze łatwiejsze. Także nie ma co przesadzać, fakt, że w porównaniu do SMART TV widzę parę braków, ale jak dla mnie to ten Android na chwilę obecną w ogóle DO NICZEGO nie jest potrzebny. Gry... tylko znów w co grać pilotem? Czekam na DS i sprawdzimy...
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Nie są i tak jak napisałem/powiedziałem, nie będą. Przynajmniej póki ktoś nie wpadnie na to jak je przypiąć. Pod filmem masz opis jak je odpalać, albo przez aplikację np. ES File, albo przez inny launcher. W google markecie są chyba 2 darmowe. Albo przez Ustawienia --> Aplikacje

Poza tym dziś zainstalowałem chyba z 15 aplikacji i szczerze? To jest telewizor. Wszystkie wywaliłem. Zostawiłem w sumie SKYPE ale i tak nie mam kamery. Doinstalowałem nowe wersje TVN Playera itp. i tyle. Jak tylko mi się uda sprawdzę jak sprawuje się Dual Shock i czy można z niego korzystać w grach.

Jeśli chodzi o aplikacje, przyzwyczaiłem się do ES File... w sumie to dzięki niemu uruchamianie filmów jest jeszcze łatwiejsze. Także nie ma co przesadzać, fakt, że w porównaniu do SMART TV widzę parę braków, ale jak dla mnie to ten Android na chwilę obecną w ogóle DO NICZEGO nie jest potrzebny. Gry... tylko znów w co grać pilotem? Czekam na DS i sprawdzimy...


Dobra robota z tym filmem instruktarzowym jak wrzucac apki spoza googleplayTV... i tak jak ty nie znalazlem nic specjalnego co warto instalowac na TV... w sumie to co potrzebne jest wszystko dostepne z poziomu TV... i nie zapominajmy ze to nie tablet :!:
 

Damaranus

New member
Zainstalowałem dziś OpenFM (jeśli ktoś korzysta) z jednego powodu: OpenFM jest jedną z aplikacji która działa w tle. Po instalacji i uruchomieniu oraz uruchomieniu stacji, klikamy Home. Aplikacja zamyka się i muzyka gra dalej.

Aplikacja pojawia się na ekranie głównym w rekomendacjach, wow. Ale niestety po kliknięciu w nią i chęci przejścia do niej, mamy błąd: nie da się. Także zostaje nada opcja przez Ustawienia lub Menadżera jakiegoś.

A skoro mowa o systemach, podpowiedzcie mi: zwykły dysk USB widoczny jest jako zasób. A co z dyskami WD My Cloud podłączonymi kablem do sieci? Telewizor po kablu do routera i dysk też po kablu do routera. Czy bezz problemu zobaczę zasoby dysku czy tylko przez dedykowaną aplikację? WD ma DLNA, a Seagate Personal ma tylko opcję po kalbu. Tak się zastanawiam, czy bez aplikacji nie będzie żadnego problemu z dostępem do zasobów. Czy ktoś z posiadaczy Android TV może to potwierdzić?

https://www.youtube.com/watch?v=TZ-6NvvnK0c&index=8&list=PLTp6HdpPN9aLpBms_nqcr86Cd_fNh9ruH

filmik z wydarzenia
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Zainstaluj sobie Sideload Launcher, pokazuje wszystkie apki zainstalowane z zewnątrz. Tak zobaczysz tylko musisz doinstalować program ze sklepu Google. Osobiście mam nasa od Synology i widzi katalogi które udostępnie przez dlna. W es explorer po sambie też go powinien zobaczyć tak samo przez ftp-a.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Hmmm no właśnie, bo nie miałem nigdy takiego dysku i się zastanawiałem czy musi być odpalany przez dedykowaną apkę czy można go po prostu wpiąć w sieć i zasoby zostaną wyświetlone np. w domyślnych playerach systemu czy nawet w ES File Explorer.

Martwi mnie jednak to że dysk i tak będzie na kablu, ale np. laptop i tablet działaą po wifi a tu czytałem że prędkość wysyłania danych na dysk będzie uzależniona w tym przypadku od prędkości uploadu mojej sieci, a że to UPC to pobieranie mam 60 (6) a wysyłanie mam 10 (1).
 

racuh

Banned
Hmmm no właśnie, bo nie miałem nigdy takiego dysku i się zastanawiałem czy musi być odpalany przez dedykowaną apkę czy można go po prostu wpiąć w sieć i zasoby zostaną wyświetlone np. w domyślnych playerach systemu czy nawet w ES File Explorer.

Martwi mnie jednak to że dysk i tak będzie na kablu, ale np. laptop i tablet działaą po wifi a tu czytałem że prędkość wysyłania danych na dysk będzie uzależniona w tym przypadku od prędkości uploadu mojej sieci, a że to UPC to pobieranie mam 60 (6) a wysyłanie mam 10 (1).

Prędkość wysyłania do NAS nie ma nic wspólnego z prędkością twojego internetu, tylko z prędkością samego otoczenia sieciowego, w przypadku TV sony WIFI ma prędkość 150 Mbit/s czyli jest to jednoznaczne z max transferem 18 Mb/s.
 

racuh

Banned
Coś chyba nie tak napisałeś. Ja mam nie pełną N a więc 150 Mbit/s. Połączenie pokazuje 144 Mbit/s. Realny transfer jaki mam na speed teście to 50 - 56 MB/s. Jeśli masz mniej to pobaw się siecią! Spokojnie powyżej 40 MB/s powinno byc

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

A jaką masz prędkość internetu?
Chodzi mi o prędkość na umowie z operatorem?
 

mihail1

New member
Kurde porabialy mi się Mbit z MB :) kolega miał racje')!!! Sorki za zamieszanie

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

racuh

Banned
Kurde porabialy mi się Mbit z MB :) kolega miał racje')!!! Sorki za zamieszanie

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

:) a już miałem pisać wykład z informatyki :)
Dużo osób to myli w Twoim przypadku Download 50Mbit (megabit) / 8bit = 6,25MB (megabajt) :)
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Prędkość wysyłania do NAS nie ma nic wspólnego z prędkością twojego internetu, tylko z prędkością samego otoczenia sieciowego, w przypadku TV sony WIFI ma prędkość 150 Mbit/s czyli jest to jednoznaczne z max transferem 18 Mb/s.

Przecież soniaki mają radio 5G i zdecydowanie wyższe transfery, u mnie router Netgear R7000 łączy się po wifi z laptopem na poziomie 866,5 Mb/s, przy lepszej karcie wifi ale to już musiałbym mieć stacjonarkę osiągnę 1300 Mb/s, muszę sprawdzić ile wyciąga soniak.
 

racuh

Banned
Przecież soniaki mają radio 5G i zdecydowanie wyższe transfery, u mnie router Netgear R7000 łączy się po wifi z laptopem na poziomie 866,5 Mb/s, przy lepszej karcie wifi ale to już musiałbym mieć stacjonarkę osiągnę 1300 Mb/s, muszę sprawdzić ile wyciąga soniak.

Po pierwsze po kablu max transfer możliwy to 1Gbit/s = 1024Mbit/s, szybsze karty nie istnieją, po wifi owszem możliwe jest 900 ale tylko w przypadku gdy standard sieciówki w laptopie to AC,a TV takich nie posiadają ponieważ nie jest to opłacalne.
Po drugie nie ma znaczenia czy jest to 2,4GHz czy 5Ghz bo transfer jest taki na jaki pozwala karta, a w Sony jest na 100% 150Mbit/s w częstotliwości 2,4Ghz a w 5Ghz jest to max 300Mbit i są zamontowane karty w standardzie N, szybszych nie montują, zwłaszcza w TV FHD, ponieważ bitrate filmów 1080p zazwyczaj nie jest wyższy niż 10 Mbps czyli wystarcza sieciówka 100Mbit, taką właśnie prędkość po kablu mają TV. Nie ma kart w TV o prędkości 1Gbit/s.

Po trzecie najszybsza na świecie karta sieciowa wifi ma prędkość 1200Mbit/s, routery są przystosowane już na przyszłość aby obsłużyły prędkości wyższe.

Twój router jest już przystosowany do pracy przy wifi po prędkości max 1900Mbit/s ale po kablu ma 1Gbit/s.
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Ale powiedz mi jak to jest, że np. filmy z youtube w 4K na telewizorze co mam idą płynnie, a na laptopie czasami lubią przyciąć chociaż aż taki zły nie jest bo procek w nim to core i7 3610qm 8GB ramu i dysk ssd ,a i net nie najszybszy bo lte z Play-a max DL 20 Mb/s UL 3 Mb/s na modemie od Huawei 3372s no hilink wpięty do routera.
 

racuh

Banned
Ale powiedz mi jak to jest, że np. filmy z youtube w 4K na telewizorze co mam idą płynnie, a na laptopie czasami lubią przyciąć chociaż aż taki zły nie jest bo procek w nim to core i7 3610qm 8GB ramu i dysk ssd ,a i net nie najszybszy bo lte z Play-a max DL 20 Mb/s UL 3 Mb/s na modemie od Huawei 3372s no hilink wpięty do routera.

A jesteś na 100% pewny że na Tv jest puszczony film w rozdzielczości 4K? najprawdopodobniej nie bo w aplikacji pewnie nie ma opcji wyboru rozdzielczości a TV ustawia sobie najbardziej optymalną jakość w stosunku do prędkości połączenia.
Prędkość internetu do 4K powinna wynosić minimum 20Mbit a ty masz 20Mbit max więc najprawdopodobniej masz około 18, tak jak wspomniałem wcześniej filmy o dużej rozdzielczości potrzebują ogromnego bitrate, czyli prędkości przesyłu danych. Na laptopie puszczasz na 100% filmy w 4K i twoja prędkość nie daje rady tak szybko przetwarzać danych i dlatego się zacina. Natomiast na TV na 99% nie jest odtwarzane 4K.

Dla ciekawostki przy internecie 30Mbit u mnie na laptopie także filmy 4K się zacinają, a paramtery laptopa mam niemal identyczne z twoimi, z ta różnica że mam 16Gb ram.
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Tak można sprawdzić przy odtwarzaniu w jakiej rozdzielczości odtwarzany jest film i na soniaku idzie bez zacięć w 2160p a na laptopie ciągle nie nadąża z wyświetlaniem :( tylko doczytuje.
 
Do góry