Słuchawki do PS3

Masta_J

Active member
Bez reklam
Szczególnie nowych ale już chyba nie idzie dostać.
Dopaść w dobrej cenie używane też nie jest łatwo.

Pozdrawiam,
 

lolek99

New member
pioneer

polecam Pioneer SE M390 za 189 zł - oferują jakość dzwięku z konkurencji za 500 zł

sam poszukiwałem słuchawek do stereo i porównywałem z AKG i Senheiser w przedziale cenowym 200 -250 zł , Pioneerki były o klasę wyżej ; jedynym warunkiem poprawnej pracy tych słuchawek jest ich wygrzanie ( audiofile wiedzą o co chodzi ) po kilkudziesięciu godzinach grania słuchawki brzmią naprawdę dobrze - polecam samemu sprawdzić i nie kierować się tylko marką
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Tego zestawu Philips HD1502U osobiście nie miałem przyjemności słuchać, więc się nie wypowiem. Jednak 700 zł za dobre słuchawki + dobry wzmacniacz to nie są pieniądze. Pomijam już ceny wzmacniacze lampowych, które kosztują kilka tysięcy zł. Dobry wzmacniacz słuchawkowy wydaje się niezbędny, jeśli ktoś decyduje się na słuchawki ze średniej i wyższej półki i chce je dobrze wykorzystać. Efekty potrafią być nad wyraz zaskakujące w porównaniu z podłączeniem słuchawek do "dziury" czy to bezpośrednio odtwarzaczy czy większości amplitunerów, których wyjścia słuchawkowe traktowane są przez producentów najczęściej po macoszemu. Ktoś zapyta po co wydawać pieniądze na "zwykłe" słuchawki? Ano jakość dźwięku już ze średniej klasy słuchawek (500zł) + dobrego wzmacniacza słuchawkowego jest porównywalna z zestawami ampli i głośników (grającego w zwykłym pokoju bez adaptacji) za grube tysiące złotych.


Ja za jakiś czas planuję się przesiąść, może na Beyerdynamic Premium DT880 + wzmacniacz słuchawkowy Holdegron.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Ano jakość dźwięku już ze średniej klasy słuchawek (500zł) + dobrego wzmacniacza słuchawkowego jest porównywalna z zestawami ampli i głośników (grającego w zwykłym pokoju bez adaptacji) za grube tysiące złotych.


Może i tak ale jakoś nigdy mnie to nie przekonywało. Jak słuchawki mogą miec takie za przeproszeniem jeb..... jak zestaw kina ? Nie widzę tego zupełnie. Tyle tylko że ja nie mam problemu z żoną/kobieta/sąsiadami.
 

lolek99

New member
słuchałem osobiście HD555 i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia w stosunku do ich ceny

o wiele lepiej grają HD595 ale i cena wyższa prawie dwukrotnie

należy posłuchać jednych i drugich i ocenić samemu
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Polecicie do nich jakieś wzmacniacze?
W miarę tanie sposoby są trzy. Zrobić samemu opierając się na schematach. Zlecić budowę komuś, kto się na tym zna (koszt ok 250 - 400zł). Kupić jeden ze wzmacniaczy proponowanych np. przez naszych rodzimych konstruktorów. W moim poprzednim poście masz link do jednego z nich. Holdegron Standard kupisz za ok. 330 zł.


mataman, o tym musisz przekonać się sam na własne uszy. I co więcej nie miałem na myśli przeciętnego zestawu ampli i kolumn za 3 tyś zł ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Czyli do HD555/595/380pro nie mam co startować ze wzmacniaczem z Logitechów Z-5500? Dajcie jakieś linki do dobrych wzmacniaczy cena/jakość bo w tym temacie słabo się orientuje.
 

mataman

New member
Bez reklam
Carbon do muzyki może słuchawki to dobra rzecz. Filmy i gry to raczej inna sprawa. Fizycznej możliwości nie widzę żeby słuchawki dokonały tego co wyprawia sub. Ale koniec tego offtopa.
 

mataman

New member
Bez reklam
Może i tak :D

Jak dla mnie słuchawki kupuje sie z konieczności nie z wyboru. W życiu nie zamieniłbym swojego skromnego zestawiku na słuchawki, jakie by nie były.
 

Bucek

Banned
radzilbym niektorym senheiserowskim lub szczegolnie kossowskim onanistom posluchac produktor grado lub beierdynamisc (nie wiem jak sie to pisze) - i dopiero wtedy wydawac opinie o tym co i od kogo jest najlepsze lub za najlepsze uznawane ....
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja kupuje słuchawki po prostu dlatego, żeby sobie "godnie" pograć cczy obejrzeć jakiś film wieczorem, kiedy nie mogę skorzystaćc ze swojego zestawu 5.1, nie chodzi mi o to, żeby były lepsze od mojego kina, tylko, żeby granie na nich (oglądanie filmu) sprawiało przyjemność
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
To są słuchawki zamknięte, więc zastanów się czy takich potrzebujesz (mniej przestrzenny dźwięk, docisk, pocenie głowy itp.)

mataman, nigdy nie mów nigdy Używając dobrych słuchawek i wzmacniacza słuchawkowego zdziwiłbyś się ile dookoła Ciebie jest dodatkowych dźwięków (muzycznych informacji), o których nie miałeś pojęcia. Ja pisałem o jakości dźwięku a nie o jeb.. z suba.
Ponadto nie należy zapominać o tym, że w słuchawkach mamy do czynienia z pojedynczym przetwornikiem, bez zwrotnicy, i zupełnie odrzucamy problemy pomieszczenia odsłuchowego, a także że wzmacniacz słuchawkowy zawsze może pracować w klasie A w układzie single-ended. Minusem natomiast jest to, że scena budowana jest nie przed nami, ale w naszej głowie.

Bucek, dlatego na wstępie zaznaczone było, że każde słuchawki grają inaczej i w zależności co komu odpowiada należy dokonywać wyboru. Jasne, że firma Beyerdynamic (tak się to pisze) jest bardzo dobra, a model Premium DT880 (który być może nabędę) to mistrzostwo świata, ale nie w tym rzecz. Równie dobrze mogę napisać żebyś posłuchał jak grają słuchawki firmy STAX i zweryfikował swoje poglądy.
 
Ostatnia edycja:

dillinger79

New member
Kupiłem HD555, wieczorem zrobie jakąś recke, opisze wrażenia.
i gdzie ta recka ;) ?

btw.
także poszukuję słuchawek głównie do filmów i gier na ps3, raz że na dobry zestaw 5.1 nie mam obecnie środków, miejsca i chęci, a dwa że nie chce mi się rozbijać mojego zestawu do audio bo jestem głównie fanem muzyki
dlatego też dwa pytania:
- czy nie posiadając wzmacniacza z opcją dts jest sens kupować słuchawki kanałowe 5.1 ?
- czy też kupić takie słuchawki i podpiąć je prosto do ps3 ?
np.Sharkoon X-Tatic DIGITAL 5.1
- czy może też kupić słuchawki i dokupić do nich jakiś wzmacniacz?
raz jeszcze podkreślam że szukam słuchawek do gier i filmów, te do muzy mnie nie interesują
dzięki za ewentualne sugestie
przy okazji witam wszystkich :D
 

pav3l

New member
Bez reklam
Sennheiser 555 - kupiłem sobie 2tyg temu. Ktoś tam się jara Bayerdynamic, bardzo dobre słuchawki - ALE TO NIE SĄ SŁUCHAWKI DO PS3 ani KOMPA!!!!!!!!!!!! Na kompie różnicy nie zobaczysz. Generalnie te Sennhaisery podłączone do kompa, czy PS3 to też uważam za bluźnierstwo, ich moc zobaczysz po podłączeniu do wzmacniacza stereo.
Dobre sluchawki + wzmacniacz stereo = spory wydatek.
Poza tym, sprawdź na forum wątki o słuchawkach w sekcji Audio + Wideo -> inne.

PS.
bwt - pytając "gdzie ta recka" sprawdziłeś date posta? Masz dobre wejście na forum, witamy.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobrze zaczął, przynajmniej nie poszedł na łatwiznę i nie założył nowego wątku o tym samym.
A na reckę od Peeka już bym nie liczył, opuścił te progi.

Pozdrawiam,
 

dillinger79

New member
Generalnie te Sennhaisery podłączone do kompa, czy PS3 to też uważam za bluźnierstwo, ich moc zobaczysz po podłączeniu do wzmacniacza stereo.
Dobre sluchawki + wzmacniacz stereo = spory wydatek.
PS.
bwt - pytając "gdzie ta recka" sprawdziłeś date posta? Masz dobre wejście na forum, witamy.

czyli że lepiej mimo wszystko przez dobry wzmacniacz, do PS3, podłączyć słuchawki stereo?
bo tak to zrozumiałem;
czy wg. Ciebie do dobrego zalicza się wzmacniacz rotel ra-02 ?

co do daty to widziałem ją, ale liczyłem że autor tamtego posta przypomni sobie o swym postanowieniu ;)
 
Do góry