Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lycone

Banned
Jak kolega chce płynąć to nie kupować wersji a4 b8 s line twarde zawieszenie zato wygląda świetnie, fajne siedzenia minus opony 245/40 więc przy wymianie nie jest tanio😉

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
A nie było tam opcjo DCC? U siebie naciskam przycisk i zmieniam z twardego jak taczka zawieszenia na miękkie niczym w pontonie ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Coś dla tych co lubią Forda jeśli myślą o nowym samochodzie..


Ford Mondeo


Ciekawa propozycja dla tych co chcą bardziej ekskluzywnego Forda mieć plus opiekę przez 5 lat.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oooooo system aktywnego wygluszania i skora na deskach rozdzielczych technologia rodem 10 lat wstecz, brawoooo. Ale i tak duzy plus ze zainwestowali kilka set zlotych w mikrofony i wygluszenie.

Sie tak powoli rozgladam za jakims autkiem nowym 100 do maks 150 tysi, automat, okolo 200 kucy, raczej dieselek no i najlepiej skrzynia dwusprzeglowa lub ecvt lub zwykly automat ale conajmniej 7 biegowy.
Buda najlepiej Combi lub duzy sedan.

Ktos cos doradzi na czym warto zawiesic oko?
Szwagier przedwczoraj zamowil Kia sportage g-line jezdzilismy benzynka 170km automat dwusprzeglowy wspaniale auto, gdybym nie mial suva to bym go bral tez. No ale mam honde crv noni drugie autko chcialbym jakies duze wygodne.

Moj typ duza wygodna limuzyna (kombi) z duza moca.
 

syneq

New member
Oooooo system aktywnego wygluszania i skora na deskach rozdzielczych technologia rodem 10 lat wstecz, brawoooo. Ale i tak duzy plus ze zainwestowali kilka set zlotych w mikrofony i wygluszenie.

Sie tak powoli rozgladam za jakims autkiem nowym 100 do maks 150 tysi, automat, okolo 200 kucy, raczej dieselek no i najlepiej skrzynia dwusprzeglowa lub ecvt lub zwykly automat ale conajmniej 7 biegowy.
Buda najlepiej Combi lub duzy sedan.

Ktos cos doradzi na czym warto zawiesic oko?
Szwagier przedwczoraj zamowil Kia sportage g-line jezdzilismy benzynka 170km automat dwusprzeglowy wspaniale auto, gdybym nie mial suva to bym go bral tez. No ale mam honde crv noni drugie autko chcialbym jakies duze wygodne.

Moj typ duza wygodna limuzyna (kombi) z duza moca.
Jak nic tu mi pasuje audi rs6 [emoji6]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tiaaaa za to by dalo 4 samochody....

Cos maks za (jak na uszach stane) to 150 000 ZLOTOWEK nie euro.

Zastanawialeem sie nad superb combi ale droga, niby 132 ale dodatkow nawymyslane..... za wszystko kasuja. W dodatku skrzynia dsg jak patrze na youtube jak to pracuje to gozej niz w hondzie...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trzeba pojeździć, żeby się przekonać Superb kawał auta...jeździłem trochę 170KM wersją 4x4 z DSG i całkiem przyjemnie.
A za taką kasę masz porządnego Mondka lub S-Maxa ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo2
bierz audi a6 avant:D

Nie stac mnie na audi bmw i merasia.... za drogie auta w serwisowaniu... mam bmw 7 e38 w garazu, cala zime stala. A ja potrzebuje auto na 10 lat i zeby wytrzymalo 150 - 200 tys. km.

Mondeo combi dodany do obejzenia.
Super b combi
Octavia rs combi

Musze jeszcze znalezc cos innego niz stajnia VW i dsg bo za cholere sie nie przestawie aby to kupic (mam na myśli dsg).

Silniki TSI też nie ciekawie o nich piszą.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za 150 tys można coś juz fajnego kupić - kwestia też jak podchodzisz do samochodu tzn. wolisz gorszy markowo samochód ale z lepszym wyposażeniem czy też odwrotnie czyli lepszy samochodzik ale z gorszym wyposażeniem.. na mercedesa czy Bmw ze 150 tys nie ma co się wybierać ale z innych marek naprawdę fajne autko można kupić i na pewno troszkę tym pojeździsz jak będziesz dbał o swoją zabawkę.. :)

Ja też nie dałbym rady jeździć z silnikiem TDI, a TSI też nie mam zaufania patrząc po znajomych jakie mają doświadczenia.. ale może to kwestia szczęścia ..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To ma byc auto do pracy, nie dbam o auto, czesto przewoze pracownikow i rozne brudne rzeczy wiec obowiazkowo czarna skora i czarne wyposarzenie.

Tak patrze na te silniki skrzynie i chyba najlepszym rozw w proporcji Wyglad/silnik/skrzynia/wyposaz to KiAnka....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wielkość wnętrza - Mondeo i Superb
Powershiftem Forda jeździłeś? Wg. mnie bardzo przyjemna praca, a i silniki diesla mają dobre osiągi.
W moim MK4, co prawda w manualu już 200 tyś stuknęło i sprzedawać nie mam zamiaru, planuję jeździć tyle co poprzednim MK3, czyli jeszcze co najmniej drugie tyle ;)

Nie patrz na ceny katalogowe, a spytaj dealerów...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kup Jakąś Dacie np Duster, jeszcze Ci w kieszeni zostanie. Auta brzydkie jak noc listopadowa, ale chyba tanie w naprawie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Auto musi byc nowe, wymog firmy, z uzywkami mam takiego pecha ze lepiej nie gadac. Czy to motor czy to auto.... zawsze zalicze wtope.


Auto musi wygladac, najladniejsze chyba mondeo, taka okrojona wersja (ktora moze by mnie zaspokoila) to koszt 175 tysi, wiec pewnie jak juz to bym musial z salonu testowke, ugralby by troche na cenie. Bede w nim wygladal jak James Bond (wiecie dlaczego? xd)

Albo forda mustanga, poszpanowalby :) Cena ta sama co mondeo hehehhe (zart).

Wiec na celownik wezme,
Mondeo
Kia optima

I jeszcze jakiegos japonca szkoda ze lexusa is nie ma w kombi i awd. Bylby ciekawa propozycja, Azjaci chyba najmniej awaryjne co?
 

syneq

New member
Auto musi byc nowe, wymog firmy, z uzywkami mam takiego pecha ze lepiej nie gadac. Czy to motor czy to auto.... zawsze zalicze wtope.


Auto musi wygladac, najladniejsze chyba mondeo, taka okrojona wersja (ktora moze by mnie zaspokoila) to koszt 175 tysi, wiec pewnie jak juz to bym musial z salonu testowke, ugralby by troche na cenie. Bede w nim wygladal jak James Bond (wiecie dlaczego? xd)

Albo forda mustanga, poszpanowalby :) Cena ta sama co mondeo hehehhe (zart).

Wiec na celownik wezme,
Mondeo
Kia optima

I jeszcze jakiegos japonca szkoda ze lexusa is nie ma w kombi i awd. Bylby ciekawa propozycja, Azjaci chyba najmniej awaryjne co?
Napewno mniej awaryjne niż niemieckie w moim wczoraj zamek centralny zaczął żyć własnym życiem ,chwila w internecie i już wiem że ten model tak ma- po prostu "przewaga dzięki technice"[emoji6]
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma już "najmniej awaryjne" nie te czasy ;)
Co ty wersję za 175 koła znalazłeś?
za ok 140 masz w skórze, AWD z Powershift ;)
 
Do góry