Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rożnie bywa spotkałem się że już powyżej 1 mln to oprocentowanie praktycznie żadne.. biorąc pod uwagę że inflacja zaczyna nam rosnąc.. deflacja już nas opuściła.. w końcu i tak troszkę czasu była z nami.. choć ekonomiści mówią że deflacja na dłuższa metę nie jest dobra więc pozostaje się cieszyć z inflacji :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz brakuje nam podatku od trzymanej kasy na koncie :)
Szwajcaria taki chciala wprowadzic, czy juz wprowadzila. I robi sie nie zly problem z utrzymaniem gotowki.

Czyli na nieruchomosciach stope zwrotu przyjmuje sie na poziomie 10 lat :) Na nowe maszyny / linie produkcyjne to z doswiadczenia wiem ze okolo 5 lat. Tak np. Dziala cala samochodowka.

Przecietny janusz nie utrzyma gotowki :) To auto sie zepsuje/znudzi po 3 = 5 latach, to dom wyremontowac. Po 10 latach po totolotku nie ma sladu xD


Caparzo, nie skomentujesz :)))
Za durzo reklam o lokatach sie nasluchales.
W "reklamach" daja nawet i 3 - 5% ALeeeee
*musisz miec ROR w tym banku
*oprocentowanie dla nowych jeleni (klientow)
*maksymalna kwota, ktora morzesz wplacic to 10 000zl
*odsetki beda naliczane maksymalnie przez 3 moesiace xd

To tylko przyklad, ale w karzdej ofercie jest haczyk

To tylko reklamy na sciagniecie nowego klienta, w praktyce nie jest juz kolorowo.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeciętny Janusz, to zostanie alkoholikiem, żonę pogoni po tygodniu, a prostytutki go wydoją. Znam takich i nie wygrali w lotto, wystarczyło, że udało im się fuksem trafić w dobry biznes i odbiło im od nadmiaru gotówki.
Już o jakiś polowaniach nie wspomne, bo to norma u nowobogackich ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przeciwieństwie do niektórych, nigdy.
Po prostu wiem, że to dobry przykład i szybko dociera... jak widać zresztą ; )
Co innego NC, bywało się, ale tam można co najwyżej popatrzeć sącząc drinka i słuchając muzyki ; )
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Teraz brakuje nam podatku od trzymanej kasy na koncie :)
Szwajcaria taki chciala wprowadzic, czy juz wprowadzila. I robi sie nie zly problem z utrzymaniem gotowki.
.
Nie ma podaktow od trzymanej kasy na kontach bankowych, tylko sa podatki od przyrastajacych odsetek. Pamietam ze w Polsce ochrzczono taki podatek mianem "podatku Belki", od nazwiska ministra finansow, ktory go wprowadzil, U mnie, w RoI, oficjalnie okresla sie go akronimem DIRT (sic!).
Natomiast, w niektorych krajach strefy euro, mozna juz sie spotkac z ujemnymi odsetkami bankowymi od duzych (milionowych) depozytow, czyli niejako oplacie od powierzonego kapitalu, ale ten problem dotyczy glownie firm.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Uwielbiam 4x4 w takich warunkach jak dzisiaj ( a to jest nic co może jeszcze czekać kierowców w czasie zimy).. widziałem jak samochody latają po ulicy z rańca to masakra.. a pewnie niektórzy to zapewne na oponach letnich bo po co kupić zimówki - szkoda kasy.. a że przy okazji można komuś wjechać w tyłek lub wpaść na samochód jadący z przeciwka to już taki mały szczegół.. tak się zastanawiam kiedy wprowadzą przepis o przymusowym używaniu opon zimowych..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie ma podaktow od trzymanej kasy na kontach bankowych, tylko sa podatki od przyrastajacych odsetek. Pamietam ze w Polsce ochrzczono taki podatek mianem "podatku Belki", od nazwiska ministra finansow, ktory go wprowadzil, U mnie, w RoI, oficjalnie okresla sie go akronimem DIRT (sic!).
Natomiast, w niektorych krajach strefy euro, mozna juz sie spotkac z ujemnymi odsetkami bankowymi od duzych (milionowych) depozytow, czyli niejako oplacie od powierzonego kapitalu, ale ten problem dotyczy glownie firm.


Podatek belki to inaczej podatek od dochodu. Bo zarobiles na lokacie to sie podziel zyskiem. Tak samo jak zarabiasz pracujac normalnie w pracy.

Wydaje mi sie:
Ze przed wprowadzeniem podatku belki, kazdy kto zarobil kilka groszy na lokacie powinien co roku wykazac ten dochod w PIT, no ale oczywiscie nikt tego nie robil, wiec panstwo wpadlo na genialny pomysl aby ten podatek rozliczal za nas Bank. :)

Natomiast szwajcarzy w zeszlym roku probowali dobrac sie do kasy trzymanej na kontach. (Jak glosza legendy jest tej kasy tam bardzo sporo) Maja podobno straszny problem z tym ze maja zastoj gospodarczy I nikt nie chce inwestowac. Byc moze to jest to samo co "ujemne odsetki" o ktorych wspomniales.

Ja tylko slyszalem rozne plotki, nie jestem ekonomista I daleko mi z tym :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niech dalej nic nie robią z drogim CHF to będą lepiej mieli .. Ci którzy mieszkają koło granic w Szwajcarii już przymierzają się do przeprowadzenia biznesu za granicę bo lepiej na tym wyjdą niż to co teraz mają w Szwajcarii - przez drogą walutę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W moim sasiedztwie juz szwajcarzy wykupili poterzna fabryke produkujaca farby (niby druga). W szwajcarii maja kilka fabryk ale najwyrazniej :
- albo chca pozbyc sie konkurencji
- albo przenosza produkcje do PL
- albo jedno I drugie.

Ja uwazam ze Biznesmen to nie debil, mozna go okradac ale powoli, pomalu. Jak panstwo bedzie chcialo chapnac na raz za duzo to wkoncu biznesmen sie wk... I przeniesie sie tam gdzie taniej.

U nas tez chcieli podniesc liniowca podatek z 19% no ale narazie cisza, w tym miesiacu miala byc uchwalona ustawa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego zobacz sam - oglądałem program i Gościu sprzedawał drogie zegarki szwajcarskie - jego sklep znajduje się dosłownie km od granicy, gdzie tam te zegarki byłby tańsze niż są 1 km dalej.. a tylko dlatego że CHF jest drogi... a wiadomo że jak coś źle się dzieje to ludzie uciekają w złoto i w CHF i dlatego BS.. daje ujemne oprocentowanie na lokatach.. ale to na dłuższą metę wg mnie i nie tylko nic nie da..
 

Henry

Active member
Bez reklam
W moim regionie ostatnio coraz więcej aut na czeskich blachach i nie koniecznie z Czechami za kółkiem....dlaczego? Chyba każdy wie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzieliście nowy (chyba) program na Tvn Turbo?
Zasada działania idento jak "Kuchenne rewolucje", tyle, że tutaj rewolucje są na zaniedbanych warsztatach samochodowych.
Idea świetna, ale już wykonanie średnie.

Naturalnie pod koniec, kolejka do warsztatu.
Czyli statyści jak u Gessler, tyle, że w samochodach ; )

Zobaczymy jak to się rozwinie, ale finalny efekt słaby.
Liczyłem na full projekt, a tu trochę farby, sprzątania i i kilka nowych urządzeń.
Skwaszona mina właścicielki to już osobny temat ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego mowie ze z podatkami itp to naprawdę trzeba dobrze pomyśleć bo podnieść jest łatwo ale konsekwencje tego mogą być bardzo dobitne..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Uwielbiam 4x4 w takich warunkach.
A ja wczoraj żałowałem, że nie mam tylnego, choć frajda i tak była, no i test opon ;)
20161201_183047.jpg

widziałem jak samochody latają po ulicy z rańca to masakra.. a pewnie niektórzy to zapewne na oponach letnich bo po co kupić zimówki -
Tutaj akurat obowiązek mają, a i tak niektórzy nie dawali rady podjechać ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czasem to lepiej nie wyjeżdżać :) bo naprawdę wtedy trzeba mieć typowo terenowy samochód z odpowiednimi oponkami żeby dać radę pogodzie.. ale jak dla mnie przy takich warunkach to 4x4 i dobre opony zimowe i dużo pewniej człowiek się czuje..
 

ThePepe

New member
Bez reklam
W poniedziałek w Białymstoku przed skrzyżowaniem, dosłownie 100 m od miejsca pracy, zacząłem "tańczyć". Zacząłem hamować i okazało się że lodowisko. W takich warunkach nie pomogą zimówki. Uszkodziłem błotnik :( zahaczyłem (o ironio) o pługo-piaskarkę. Facet nawet nie poczuł.
Także tego.... :)
 
Do góry