Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

vectra1

Member
Bez reklam
Nie wiem jaki macie pogląd na markę ze znakiem "kury", ja nigdy nie byłem ich fanem ale w okolicach 150tyś można kupić nowego Superba 280hp i 4x4.
Oczywiście to skoda i tylko dwulitrowy motor, ale uważam, że wygląda świetnie, w porównaniu do poprzedniego modelu zrobili trzy kroki naprzód.
W środku jest bardzo przyjemnie, podchodzi trochę pod audi, dużo miejsca i co najważniejsze 5,8 sek do setki w rodzinnym kombi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego naprawdę to przyśpieszenie jest dla Ciebie takie ważne ? A jakby superb miał 7,2 s przyśpieszenie to już nie byłby to fajny samochód? Osobiście myślę że nie jestem w stanie zauważyć takiej różnicy ... Myślę że Ty również.. Osobiście mam nadzieję, że Skoda Superb ma wiele bardziej znaczących rzeczy w sobie, które powodują że może to być całkiem fajny samochód dla rodziny.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Kolego naprawdę to przyśpieszenie jest dla Ciebie takie ważne ? A jakby superb miał 7,2 s przyśpieszenie to już nie byłby to fajny samochód? Osobiście myślę że nie jestem w stanie zauważyć takiej różnicy ... Myślę że Ty również.. Osobiście mam nadzieję, że Skoda Superb ma wiele bardziej znaczących rzeczy w sobie, które powodują że może to być całkiem fajny samochód dla rodziny.

Zdecydowanie to drugorzędny parametr ale mało ktore auto w tej cenie i z tą przestrzenią ma takie osiągi wiec dlaczego się z nich nie cieszyć
Ja akurat nie wiem jak Ty, jeżeli droga pozwala a ja nie stwarzam zagrożenia lubię przycisnąć ze świateł.
Niestety status rodzinny nie pozwala na małego bolida wiec dlaczego nie połączyć praktyczności ze sportowym zacięciem
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja rozumiem ale wiesz w dzisiejszych czasach to idziesz do dobrego "mechanika" wstawia ci czipy itp i masz te 5,8 s :) i nie trzeba samochodu za tyle kasy ... na światłach w terenie zabudowanym powiem Ci że w 90% ruszam wolno.. mi bardziej zależy na tym żeby samochód w czasie jazdy miał odpowiednie przyspieszenie niż to z miejsca... tym bardziej, że powiedzmy 5,8 a np 7,2-7,5 s jest to prawie że nie do zauważenia.. to są za małe różnice.. to jest mrugnięcie oka...
Kolego w dzisiejszych czasach to suvy (które z budowy mają gorsze przyśpieszenie - większy opór powietrza) mające powiedzmy 200 KM w benzynie mają po 7 s z małym kawałkiem....
 

enocyl

Banned
Ja rozumiem ale wiesz w dzisiejszych czasach to idziesz do dobrego "mechanika" wstawia ci czipy itp i masz te 5,8 s :) i nie trzeba samochodu za tyle kasy ... na światłach w terenie zabudowanym powiem Ci że w 90% ruszam wolno.. mi bardziej zależy na tym żeby samochód w czasie jazdy miał odpowiednie przyspieszenie niż to z miejsca... tym bardziej, że powiedzmy 5,8 a np 7,2-7,5 s jest to prawie że nie do zauważenia.. to są za małe różnice.. to jest mrugnięcie oka...
Kolego w dzisiejszych czasach to suvy (które z budowy mają gorsze przyśpieszenie - większy opór powietrza) mające powiedzmy 200 KM w benzynie mają po 7 s z małym kawałkiem....
Między 5.8, a 7.5 jest przepaść. W byle aucie z chipem nie zejdziesz do wysokiej piątki. Przyspieszenie w czasie jazdy też da radę z tym motorem. Pozatym trzeba pamiętać, że jest bardzo podatny na tuning.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo jak do Poloneza dasz czipa to mu nic nie pomoże ale choćby do kilkuletniego odpowiedniego (mam na myśli silnik) forda fucsa dodaj odpowiedniego czipa i inne zabawki a swoje zrobią..
A różnica pomiędzy 5,8 a 7,5 s to wg mnie nie dużo - to zaledwie deczko więcej niż mrugnięcie okiem.. różnica 5-6 s to już jest odczuwalna, choć śmiem twierdzić że dla większości ludzi bardziej zależy jak samochód zbiera się do wyprzedzania mając na zegarku powiedzmy 80-110 km/h niż jak szybko rusza się spod świateł.. bo czy to jest 5,8 czy 7,5 to oba wyniki że tak powiem są zadowalające..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki macie pogląd na markę ze znakiem "kury", ja nigdy nie byłem ich fanem ale w okolicach 150tyś można kupić nowego Superba 280hp i 4x4.
Oczywiście to skoda i tylko dwulitrowy motor, ale uważam, że wygląda świetnie, w porównaniu do poprzedniego modelu zrobili trzy kroki naprzód.
W środku jest bardzo przyjemnie, podchodzi trochę pod audi, dużo miejsca i co najważniejsze 5,8 sek do setki w rodzinnym kombi.

Nowy Superb ładny, troszkę od Audi a7 przód pożyczony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście każdy ma swoje spostrzeżenia w danym temacie, choć w dużym mieście jak Warszawa itp to raczej ciężko kupić mieszkanie za 100 tyś ... nawet kawalerkę..

To Ci powiem więcej, bo na lepszych osiedlach to miejsce postojowe w garażu podziemnym oscyluje w granicach 40k, a gdzie tam do mieszkania za 100k, to chyba na waciki.
Chore ceny Panowie, chore.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Również uważam, że różnica pomiędzy 7,5 a 5,5 sekundy do setki będzie więcej niż odczuwalna.
Aby poprawnie zrobić program i cieszyć się autem bez usterek trzeba do tego podejść z głową.
Po pierwsze nie zaleca się chipować aut z dużym przebiegiem, chyba, że zrobisz przegląd, powymieniasz podejrzane elementy i jesteś pewny.
Po drugie program powinni robić ludzie, którzy się na tym znają, powinien być dobrany do Twojego konkretnego auta, które należy zbadać pod obciążeniem.
Po trzecie w bardzo seryjnych autach, które mają standardowe hamulce i zawieszenie wszystko zużywa się znacznie szybciej, elementy te są pod większym obciążeniem.
Chyba ostatnia kwestia elementy eksploatacyjne filtry, oleje itp należy wymieniać częściej.
Sam miałem program w poprzednim aucie i bez problemu, natomiast kilku znajomych zrobiło program po kosztach u forumowych magików i silniki poumierały - koszty napraw były bardzo wysokie patrząc na wartość auta.
 

enocyl

Banned
Mam obok siebie sprawdzonych gości od tuningu - CTR Tuning. Hamowania, profi spawy itd. Jak tylko skończy mi się gwarancja to zrobię sobie delikatny program na 210 - 220KM
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Vectra ale to normalne jeśli ktoś chce zaoszczędzić na takich rzeczach to potem dwa razy za to płaci- ale każdy ma swój rozum..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
takie cudeńko stało dziś przed pewną galerią ;)
 

Attachments

  • 20160912_111145 (Large).jpg
    20160912_111145 (Large).jpg
    50,9 KB · Wyś: 18
  • 20160912_111153 (Large).jpg
    20160912_111153 (Large).jpg
    38,4 KB · Wyś: 24
  • 20160912_111158 (Large).jpg
    20160912_111158 (Large).jpg
    42,3 KB · Wyś: 22
  • 20160912_111204 (Large).jpg
    20160912_111204 (Large).jpg
    47,9 KB · Wyś: 20
  • 20160912_111215 (Large).jpg
    20160912_111215 (Large).jpg
    51,6 KB · Wyś: 18
  • 20160912_111225 (Large).jpg
    20160912_111225 (Large).jpg
    47,9 KB · Wyś: 20

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry tekst na siedzisku, a sprzęt pierwsza klasa.
Więcej jak pewne, że na stare lata zjawi się u mnie coś podobnego. Już dawno postanowione :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Napis jest The Best ;)
Najlepsze jest to ,ze widziałem też właściciela tego krążownika - wiek ponad 60 lat, długie, siwe włosy, skóra, ciemne okulary, coś jak Markowski z Perfectu. To już styl życia.


Ten gość od Predatora już nieraz był wklejany, dużo o nim w sieci. Trzeba przyznać, ze gość jest pozytywnie zakręcony. Dla mnie to dzieło sztuki ;)
 
Do góry