Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

lex.us

New member
NANDO.PL też oszukuje

Witam!
Pozytywne opinie sklepu nando mnie zmyliły. Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że firma oskarmedia należy do tej samej spółki.
Zakupu dokonałem 09.10.2008r. na kwotę prawie 4000zł - zamówienie 2604.
Pieniądze przelałem od razu. Do dzisiaj nie mam potwierdzenia, że pieniądze są zaksiegowane. Wciaż tłumaczą się awarią systemu.
Nr konta Oskarmedia i Nando jest taki sami i co dziwne faktura też jest wystawiana na adres główny spółki, tak jak to robił Oskarmedia.
NIe mogę uzyskać od nich żadnej informacji jak mam się skontaktować z działem finansowym. Sami też nie chcą mówić jak oni się kontaktują z tym działem. Bronią się tylko tym, ze Oskarmedia to zupełnie co innego mimo że obie firmy prowadzi jedna spółka. Nie chcą też powiedzieć, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, przecież po KRS w necie można sprawdzić, że to ul. Poznańska 57 - to samo co na fakturze. Wzieli mój nr telefonu i jak do tej pory cisza. Jestem skłonny jechać tam dzisiaj - 12.12.2008r. Jestem z Bełchatowa - nr tel 500-036-988. Czekam na chętnych.
 

j76

New member
tez sie dalem wrobic nando

czyli jak wielu innym mi tez sie to przytrafilo .... sklep nando - zamowienie nr 2234 - wplata na ich konto 04.12.2008 kwoty ok 3500 zl, do dzis wiem tyle, ze ponoc towar zamowiony w hurtowni, strona nie dziala, na infolinii komunikat o zapelnionej poczcie glosowej przy probie rozmowy z konsultantem. zazadalem zwrotu gotowki - zobaczymy co z tego wyjdzie
 

JanGwidon

New member
jestem kolejnym poszkodowanym przez sklep oskarmedia przelałem kasę za tv, ID zamówienia: 121578, czekam na zwrot pieniedzy, na maila nie odpowiadają a telefonów nie odbierają
 

knot

New member
Witam, wszyscy oszukani przez sklep nando.pl wpisujcie się w tym temacie

hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=292927&posted=1#post292927

a wg. mnie to wszystko przez ceneo.pl że reklamowali takich oszustów, gdyby nie ceneo.pl co byśmy o tych złodziejach wiedzieli ???
 

lechoo_arch

New member
oszukany

Witam wszystkich, no cóż daliśmy się oszukać, też częściowo winię za to ceneo.pl bo kto jak nie oni właśnie usuwali negatywy. Polska to popieprzony kraj, mówią mi o ojczyżnie i patriotyźmie tymczasem jeszcze żaden arab czy inny obcokrajowiec mnie nie oszukał. Ale cóż tam,
skoro konta są poblokowane to faktycznie trzeba tylko czekać. Ciekawy jestem czy coś dzieje się tam teraz. Jak macie jakieś info to dajcie znać.
pozdro.:(
 

brzeszczot

New member
nando.pl

Wydaje mi się, że nando.pl to był wcześniej normalnie funkcjonujący sklep internetowy, dopiero, gdy Upfard go przejął zaczęło się.

Wcześniejszy właściciel nando:
web.archive.org/web/20071102145622/nando.pl/document-O_firmie-80.html
 

j-23

New member
Oszusci

jestem Oszukany Przez Oskarmedia Na 2184 Zł .mój Numer Zamówienia 121296.do Tego Straciłem Na Telefon Około 200 Zł. Sprawa Jest W Prokuraturze W Pruszkowie. Prowadzi Ją Jacek Gregorczyk.......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piotrek1980

New member
Nando inaczej OSKARMEDIA już don't exist.
Bodajże wczoraj lub dzisiaj Pan prezes z pełnymi porami oddawał pieniądze pod swoją firmą (czyli pod garażem-ponoć prawie doszło do linczu) a następnie został skuty i zabrany przez policję

Dane niepotwierdzone w 100% ale raczej pewne.
 

waldek69

Member
Oddawali przedwczoraj. Dostali wszyscy ktorzy przyjechali, odsetki rowniez otrzymali. Sporo kasy jeszcze zostalo i nie bylo chetnych. Tak sie dzialo rano. Ok 16.00 dojechala kolejna grupa (co niektorzy pewnie fotki z fotoradaru dostana) i tez wszyscy otrzymali pieniazki do reki. Przed wyjazdem do ozarowa podalem nr tel. do siebie. Jeden czlowiek zadzwonil z Poznania ok 12.00. Przekazlem informacje, ze wyplacaja gotowke. Bez zastanowienia wsiadl w autko i przyjechal. Zalapal sie na wieczorne rozdanie. Wczoraj konto w banku bylo juz zablokowane i wyplat raczej nie bylo. "prezes" zostal zatrzymany, ale znajac zycie po 3-4 godzinach zwolniony do domciu. Naprawde dziwie sie, ze tak dlugo trwal ten przekret. Moje 10 dni oczekiwania na tv minelo 9.12 a juz 10.12 rano bylem w tej firmie. Co robily osoby ktore zamowily towar we wrzesniu lub pazdzierniku ? Czekaly spokojnie na paczke lub zwrot kasy. Trudno musza poczekac dalej.
 

project01

New member
rtvpoznan.pl

Witam serdecznie!

Czy zna moze ktos ten sklep? Zamierzam kupi w nim model philipsa ktory jest sporo tanszy niz u konkurencji.

rtvpoznan.pl

Dzieki za info!

Pozdrawiam!
 

tommygray

New member
???

Człowieku z choinki się urwałeś???

Albo prowokujesz albo rzeczywiście nic nie wiesz, idź na strone sklepu i będziesz wiedział wszystko:(

www*oskarmedia*abc24*pl (gwiazdki zastąpić kropkami)

pozdr
 
Ostatnia edycja:

kachamaz

New member
czekam juz ponad miesiąc na MOJE pieniądze

tak jak wielu z Was zostalam oszukana przez Oskarmedia, zamowienie zlozylam 3 listopada, juz od ponad dwoch tygodni czekam na zwrot kasy, dzis przeczytalam o mailu z tytulem HD FORUM, wlasnie go wyslalam i mam wielka nadzieje, ze podziala....

katarzyna mazanek nr zamowienia 121059
kwota 3144zl
 

waldek69

Member
Kachamaz - albo nie czytasz postow wczesniejszych albo nie kumasz. Oskar i nando juz nie istnieje. Nie ma komputerow i telefonow. Pisanie maili jest bezsensowne, bo trafiaja donikad. Pieniadze odzyskaly osoby ktore pofatygowaly sie na miejsce do dnia 10.12.2008. Zeby nie robic zamieszania, nie piszczie juz, ze zostaliscie oszukani. Pieniazki po prostu przepadly. Jedyne co mozna zrobic to droga sądowa. W tym wypadku jest 1% szansy, ze cokolwiek uda sie odzyskac. Podawajcie jedyne wazne informacje w sprawie. Jeszcze raz dla wszystkich piszacych, dzwoniacych i jadacych - FIRMA ZAMKNIETA. TELEFONY, MAILE NIE FUNKCJONUJA. NA MIEJSCU NIE MA NIKOGO.
 

ptychoo

New member
Odp

W charakterze poszkodowanego który płacił za tą całą przyjemność kartą kredytową za pomoca systemu eCard.

Wiem że będzie trzeba do eCard pisać reklamację - tyle wiem od nich ale co dalej???????
 

j-23

New member
Oszuśći......

Ciekawe co zrobi prokuratura z tą kasą jaką ma na zablokowanym koncie. Po wina zablokować konta osób prowadzących ten sklep ,pewnie by nie było kłopotów z wypłatą dla naszych roszczeń .........
 

KRZYCHM

New member
Bomba wybuchła !

No i bomba wybuchła. Stało się ... i można było przewidzieć. Szkoda tylko, że dopiero teraz. Że...nie stało się to we wrześniu, po pierwszych kłopotach w relacji klient - Oskarmedia. Teraz widać jak bardzo Oskar grał na czasie, tylko po to, aby zgromadzić jaknajwięcej środków na swoim koncie. Oczywiście, wypłacał...ale tylko tym którzy za bardzo szumiali, nagłaśniali sprawę na forach i widać chcieli przeszkodzić "w interesach". Ja należę do szczęśliwców którzy na hasło: HD FORUM dostali pieniądze z powrotem...Współczuję wszystkim pozostałym.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czytam wątek od dawna a po ostatnich doniesieniach prasowych n.t. Nando i Oscar nasuwa się refleksja o funkcjonowanie aparatu sprawiedliwości.

Ile potrzeba czasu na zajęcie się sprawą przez ów aparat?

Z drugiej strony, kiedy pojawiły się na policji/w prokuraturze pierwsze skargi poszkodowanych? Ile czasu minęło od początku całej chryi do pierwszego zgłoszenia?

Jaka droga jest skuteczniejsza, zgłoszenie na policję/prokuraturę czy zebranie grupki "współposzkodowanych" i zbiorowy pozew?

Jak wyglądała by podobna sprawa w cywilizowanym kraju? Szybsze działanie organów? A może szybsze zgłoszenie do tych organów, bo cieszą się większym zaufaniem niż u nas (bo może lepiej działają)?
 
Do góry