Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

akopi

New member
oskarmedia

do wszystkich oszukanych! piszcie maile z linkiem do tej strony. w moim przypadku podziałało, wczoraj dostałem pieniądze tydzień po upływie terminu zwrotu. po zamieszczeniu postu na tym forum dostałem wiadomość, że zwrócą kasę do 5 dni jak napiszę maila ze swoimi danymi zatytułowanego HD FORUM. w czwartek późnym wieczorem napisałem tego maila z adnotacją, że mają obowiązek zwrócić natychmiast. w piątek dostałem informację, że przelew zwrotny zrealizowany, w sobotę maila z potwierdzeniem dokonania przelewu, a wczoraj pieniądze były na moim koncie. dziwne, ale tak było... poza tym oczywiście powinniście zgłosić sprawę na policję. mogę przesłać namiary na policjanta, który podobno zajmuje się sprawą w komendzie głównej (dostałem je od innego oszukanego).
pozdrawiam i życzę powodzenia
 

hardpiter

New member
kolejny jeleń

Witam,

tak więc ja standardowo...10 dni minęło i nic.
moje zamówienie: 124429 z 24.11, kasa wpłynęła 25.11

dziś zgodnie z zaleceniemi UOKiK wysłałem mail'a i list, w którym domagam się zwrotu kasy wraz z odsetkami...a po 5 dniach Policja i sprawa do Sądu...choć Policja już się nimi zajęła.

Kasy szkoda, ale wolę dołożyc jeszcze do tego biznesu pare groszy ( na prawnika itd) żeby pognębić pseudoprzedsiębiorców. Sam prowadzę Sp. z o.o. od paru lat i do głowy by mi taki kant nie przyszedł...ale widocznie mało widziałem...no niestety do standardów UE trochę nam brakuje.

Tak czy owak nie można odpuścić sprawy !!!
:twisted:
 

waldek69

Member
Moj pirwszy zakup w necie i pech od reki. Nigdy wiecej zakupow w sklepach internetowych. Mam nauczke, mialem ten sam tv w hurtowni 100% Pansonic Polska z dostawa na drugi dzien, to sie skusilem na 200 zl. Mysle, ze wiele sklepow (nawet tych uczciwych) straci sporo klientow po tej calej akcji z oskarem. Nie wierzcie w "cudowne" ceny, bylem dzisiaj u kolegi w duzej sieci rtv-agd (ponad 200 salonow) i widzialem f-re zakupu na panasa 42pv80. Zdziwilem sie gdy zobaczylem cene 2279 zl. Zastanawiam sie skad ceny w necie ? Albo przekret, albo prywatny import lub jakis odrzut z produkcji.
 

tomek44

New member
Również zostałem oszukany przez Oskarmedia. Zamówienie nr 123321 złożone 17.11.2008, po informacji telefonicznej i mailowej, że telewizor jest dostępny w dniu 19.11 (środa) przelałem pieniądze, które system zaksięgował dopiero 22.11 (sobota). Od tego z oskarmedia udało mi się skontaktować jedynie raz i dostałem informację, że telewizor zostanie dostarczony 4.12. Oczywiście do tej pory nie dotarł. Nie dostałem również odpowiedzi na maile z rezygnacją z zamówienia, a status jest cały czas "W trakcie realizacji".
Jutro z wszystkimi dokumentami wybieram się na policję w warszawie. Nie zamierzam bezczynnie czekać i sprawę będe prowadził do końca!
 

dydzio86

New member
odzyskałem co moje :)

Witam dzisiaj odzyskałem kasiorke NARESZCIE :D nie wiem czy to zbieg okoliczności czy też nie ale OSKARMEDIA odezwał się dopiero po tym jak wysłałem do nich maila z moimi danymi i w tytule wpisałem HD forum kasę zwrócili co prawda bez odsetek ale i tak jestem szczęśliwy że się udało :)
pozdrawiam wszystkich i życzę udanej walki z oskarem.
 

barbun

New member
zwrot z oskarmedia

Witajcie!
Wczoraj otrzymalam zwrot pieniędzy, oczywiście bez ustawowych odsetek. Nie wiem co na nich podzialalo, ale jak pisalam wcześniej nie czekalam biernie tylko zawiadomilam policje - ktora wszczela postepowanie sprawdzajace, zlozylam skarge u Rzecznika Praw Konsumenta i poinformowalam oskarmedia, ze znam opinie z tego forum i jestem swiadoma praktyk stosowanych przez nich w stosunku do innych oszukanych klientow. Satysfakcjonuje mnie zwrot pieniedzy, choć niewielka jest moja radosc na wspomnienie minionych dni walki o zwrot nalezności za niezrealizowane zamowienie.
Życzę wszystkim stalowych nerwow i szybkich zwrotow....(mimo wszystko!)
 

Arti_N

New member
Witam wszystkich oszukanych. Powyższy wątek śledzę już od dawna (niestety dwa dni za krótko), a jako że zaczęło się robić ciekawię postanowiłem dołączyć do dyskusji. Po krótce przedstawię swoją historię z tym "fantastycznym" sklepem. Przed zamówieniem sprawdzałem dostępność TV, który mnie interesował i jak się zapewne domyślacie był "od ręki". Zamówienie zrobione 17.11.2008, potwierdzenie przelewu dosyć szybko (jak na ten "fantastyczny" sklep), bo już 20.11.2008 dostałem informację, że zamówienie jest w realizacji. Po koniec terminu regulaminowych 10 dni na dostawę sprawdziłem status zamówienia. Poinformowano mnie, że jeszcze trzeba będzie tydzień poczekać. Poczekałem i już wystarczy. Wysłałem mailem rezygnację i żądanie zwrotu pieniędzy. Od 4 dni żadnego odzewu w tej sprawię ze strony "fantastycznego" sklepu, a zamówienie cały czas ma status "w realizacji". Dałem czas do jutra, a że nie mam żadnej informacji zaczynam standardową procedurę. Jutro komisariat, potem prokuratura, wezwanie do zapłaty wysłane, także chwilę odczekam i mam podstawę do sprawy sądowej.

DW "fantastycznego" sklepu OSKAR (jakby wam się dane zapodziały)

zam. nr 123310 z dnia 2008-11-17
wpłacona kwota: 2484,00 zł
Artur Nowak
 

tomenty

New member
Kasa Wróciła!

Moje zamówienie 121503,kasę wpłaciłem 05.11. Po moim jednym poście na HD,wczoraj dostałem maila od OSZUSTÓW-OSKARMEDIA że kasa będzie w ciągu 5 dni. Czyżby zaniepokoiła ich treść tego posta?!. Za pół godziny ta sama wiadomość + skan zwrotu. Wieczorem napisałem drugiego posta,zerknijcie. Dzisiaj patrzę, kasa na koncie, bez odsetek,a po 14godz.znowu taki sam mail od OSZUSTÓW z dopiskiem że w wiadomości jest skan przelewu. Czyli monitorują nasze forum! i sądzili że nie zauważyłem skanu. Popatrzyłem na nasze numery zamówień i sprawa jest jasna.To jest luka w prawie i prosta sprawa! Oni oddadzą kasę,ale po minimum 1 mieś.! Pomyślcie,kolega z forum,wpłacił kasę 02.11, nr.1204??, ja wpłaciłem 05.11 nr.121503. Czyli przez 3 dni ponad tysiąc osób wpłaciło średnio 3-4tys!!!. Daje to ponad 3-4 duże bańki!!!. Jedziemy dalej,są lokaty 1,2,3 miesięczne.Po miesiącu,oddają wkład,ale na ich koncie zostają procenty od kapitału!!!. Z takim wkładem,umawiają się indywidualnie z bankiem na wysokość procentu.Policzcie, średnio zostaje OSZUSTOM 20-35 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE czystych pieniążków!!! Pózniej każdy kto odzyska kasę jest szczęśliwy i nie robi z tą sprawą nic,przecież nie będziemy OSZUSTÓW-OSKARMEDIA pozywać za ok.50-70pln odsetek! i oni na tym bazują!!! Przed prawem są ok. oddali kasę i jest git!!! Jak pisałem,odzyskałem sałatę,ale...Pisałem w 1-szym poscie o swoim szwagrze, i on przygotowuje OSZUSTOM niespodziankę! Ze swej strony,powiem że będę pisał na wszystkich forach i portalach opiniotwórczych o OSZUSTACH-OSKARMEDIA I ich spółkach-córkach (N...do) dopóki nie zrekompensują mi strat i nie zwrócą pieniędzy wszystkim poszkodowanym!!! Trzymajcie się i [wymoderowano],kasę odzyskacie!!!! Tomasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

debolek

New member
Witam oszukanych

W dniu 25.10.2008 zamówiłem Samsunga (119926). Do tej pory ani kasy ani towaru. Zero kontaktu telefonicznego trzeba wisieć na słuchawce cały dzień. Rozmawiałem z prawnikiem sugeruje skierownie sprawy na drogę sądową. Strzeżcie się tego sklepu. Opiszę go na wszelkich możliwych forach aby nie zrobili już nikogo w jajo.
 
Ostatnia edycja:

exey

New member
Rekordowo oszukany

Witam wszystkich oszukanych.Dzisiaj otrzymałem zwrot pieniędzy 7784zł. Stało się to po moich groźbach i działaniu mojego prawnika. Metody tych oszustów są proste i skuteczne. Kto się domaga i działa dostaje kasę z powrotem, ale wielu oszukanych nie trafia na to forum i uważaja, że nie da się nic zrobić. Boją się mówić otwarcie,że zostali oszukani, a oni czyli oskarmedia tylko czekają na takich. Pozostałym oddają po naciskach. Dziwi mnie tylko bierna postawa policji. Mam znajomego w komendzie głównej policji i wiecie co on mi odpowiedział? Należy zgłosić w swojej miejscowości a dalej trafia to do Ożarowa i jeśli do tego czasu zwrócą kasę to sprawy nie ma. Pytam co z tymi innymi, którzy nie wiedzą jak postępować? Nikt nie zgłasza to nie ma sprawy. Skandal. Ci z oskarmedia wiedźą o słabości działania organów ścigania i lecą sobie w kulki. Obyśmy nie czytali w prasie takich anonsów, że ściągnęli kasę i zniknęli, a policja ciągle szuka. Ps. Gdy okradną jakąś osobę w mieszkaniu /podając się za np. ludzi z gazowni/ to sztab policjantów natychmiast szuka złodziei. Tutaj jest kawa na ławie i organa ściganie nic nie robią w tej sprawie. Takie oszustwa powinno się ścigać z urzędu. Pozdrawiam wszystkich oszukanych i życzę wytrwałości. NIE ODPUSZCZAJCIE.
 

tomek44

New member
W niecałą godzinę po opisaniu mojej sprawy (zamówienie nr 123321) na tym forum, Oskarmedia odpowiedziało na moją rezygnację z piątku, informując że zwrócą pieniądze w przeciągu 5 dni. Nie mam zamiaru jednak być zwodzonym i czekać.
Tak jak napisałem do nich w dniu dzisiejszym (wtorek) jeśli nie dostanę potwierdzenia wykonania przelewu, a jutro (środa 10.12) pieniądze nie znajdą się na moim koncie, natychmiast przekażę sprawę policji i prokuraturze. Nie odpuszczę tym oszustom!
 

dani_5

New member
Witam wszystkich

Dzisiaj złożyłem pisemne doniesienie o popełnieniu przestępstwa na komisariacie policji. Pismo idzie do najbliższej prokuratury.
W godzinach popołudniowych po długim milczeniu ze strony Oskarmedia otrzymałem maila, że pieniądze wpłyną do końca tego tygodnia.
Nie będę wycofywać pisma, bo im nie wierzę. Pieniądze przelałem im 10 listopada br. i od tamtej pory walczę o ich odzyskanie. Nawet telefoniczna interwencja policjanta nic nie zdziałała.
Będę sprawę ciągnął dalej, aż odzyskam pieniądze.
Mój nr zamówienia:121760
 

cih

New member
Właśnie wróciłem z komendy miejskiej w Gliwicach chociaż mieszkam w Pyskowicach jednak sekcja przestępstw gospodarczych znajduje się w Gliwicach, wydrukowałem wszystkie maile i rozmowy telefoniczne z infolinią mam nagrane na dyktafon ewidentnie widać gdy mówię o moim zamówieniu konsultantka się wyłącza mam dość dużo dowodów na nando.pl by sadzić iż doszło do popełnienia przestępstwa wysłałem również pismo do sklepu z prośbą o zwrot przelanych pieniędzy cisza jutro pójdę jeszcze do znajomego mecenasa i zapytam co można jeszcze zrobić może pozew cywilny straciłem już 2319 zł nr zamówienia 2158 to jak stracę jeszcze 500 zł za złożenie pozwu świat się nie zawali zawsze można jeszcze zarządzać jakiegoś zadość uczynienia.
 
Ostatnia edycja:

Mariokaja

New member
Oskarmedia=nando

Witam!
Jestem kolejnym poszkodowanym przez sklep OSKARMEDIA której właścicielem jest FIRMA UPWARD FINANCIAL COMUNICATIONS, która to firma jest również właścicielem sklepu NANDO.PL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 13.11.08 OSKARMEDIA potwierdził wpływ kwoty 3.584 zł za zam. ID 122338. Zamowienie to zostało przeze mnie anulowane 26.11.08 z powodu braku towaru w sklepie i obiecano mi zwrócić pieniadze do dnia 1.12.08. Do dzisiejszego dnia nie zostały one zwócone.
W związku z tym ŻĄDAM NATYCHMIASTOWEGO zwrotu pieniędzy od firmy Upward Financial Comunications w kwocie 3.584 zł + odsetki ustawowe !!!

Przestrzegam WSZYSTKICH uczciwych ludzi przed NANDO.PL, które jeszcze działa i nadal oszukuje ludzi !!!

Mariusz Konopa

 

mateoss

New member
ID zamówienia: 123890

Zamówienie telewizor LCD LE40A656 - 2984zł

Oczywiście brak kontaktu, zero zwrotu itd....

Tylko tyle,że ja kupiłem owy telewizor do swojej firmy który miał służyć jako reklama interaktywna. Kroki zostały poczynione, stoisko zostało przygotowane, próby firmy reklamowej dały w łeb...

W tym przypadku firma Oskar Media dostała maila, że przelew zwrotny ma być wykonany natychmiastowo, w innym przypadku firma zostanie obciążona wszystkimi kosztami poniesionymi przez mnie a wynikłymi z niedopełnienia przez nich umowy.

Radzę iść po rozum do głowy.

Pozdrawiam
Tomasz R.
 

Krakauer

New member
Witam serdecznie.

Czytam wątek prawie od początku. Na szczęście pierwszego posta przeczytałem tuż przed złożeniem zamówienia w oskarmedia. Mój Anioł Stróż, choć czasem mendowaty, to jednak kawał cfaniaczka. Po prostu, przed złożeniem zamówienia okazało się, że brakuje mi do mojego tv 200 pln.
No, a potem przeczytałem coś, co mi postawiło włosy na klacie dęba.

Nawiązując do kilku postów szanownych forumowiczów.

Czy rezygnować z zakupów w internecie?
Na pewno nie, ale warto przed zakupem sprawdzić, czy jest zbawienna opcja "za pobraniem". To dość bezpieczna forma płatności. Co prawda wydatek jest średnio o 50 pln większy, ale za to nieporównywalnie mniej obciążony bólem wątroby i nerek.

Po drugie.
Jeden z szanownych forumowiczów wyliczył "zyski" oskarmedia.
Skoro kształtują się one na poziomie 25-35 tys. pln to nic dziwnego, że trafiło się dwóch, trzech szczęśliwców, którzy dostali telewizor. Przecież ktoś opisywał, że taksówkarze, działający dla oskarmedia, podjeżdżali pod hipermarkety i stamtąd odbierali tv. Zakładając, że np w Media Markt konkretny model był droższy niż w oskarmedia o 500-1000 pln, to i tak im się opłacało "fundnąć" kilku osobom tv.
Toteż prawdopodobne, że kilka osób kupiło tv w tej firmie i co więcej... tv dostało.

Po trzecie.
Skoro dziady jedne śledzą forum, policja działa jak działa, ciśnienie u szanownych forumowiczów rośnie, to może nie straszyć ich doniesieniami, pozwami, tylko odczekać "swoje" i wtedy, gdy OM liczą gotówkę, spokojnie zawiadomić policję? Wówczas, moim zdaniem, choć na prawie się prawie ;) nie znam, sprawa dla policji będzie? Bo dla mnie też jest logiczne, że skoro zwracają pieniądze to sprawy nie ma. Cała rzecz w tym, że musi być corpus delicti. Nie ma zwłok - nie ma morderstwa. To dość powszechnie znana, starorzymska zasada. I na tym właśnie huśtają się dziady z OM. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Proszę mi wybaczyć, jeśli ktoś odnosi wrażenie, że mędrkuję, bo nie zostałem zrobiony w wała. Otóż, jako klient internetowy czuję z Wami wszystkimi solidarność. Jestem po Waszej stronie. Tym bardziej, że dzięki temu wątkowi uratowałem 2690 pln i twarz w oczach mojej małżonki. A to bezcenne.

Mam nadzieję, że nie poprzestaniecie na pisaniu co zrobicie z gnojkami, tylko rzeczywiście dobierzecie im się do pupci.

Ze swojej strony podrzucę pomysł. Jeżeli udajecie się do nich, do siedziby, to zastanwócie się, czy nie warto ze sobą wziąć od razu jakiegoś dziennikarza. Wasze metody, Waszymi metodami, ale kto jak kto - dziennikarze potrafią zrobić dym nie mając ani krzesiwa ani podpałki. A tu jest i jedno i drugie.

Życzę Wam wytrwałości i konsekwencji. Trzymam kciuki i jestem wdzięczny za uchronienie mnie przed stratą gotówki, nerwów i twarzy.
 

kamyk1104

New member
i ja również

..... niestety trochę za poźno trafiłam na to forum /jak i na inne piszące o OskarMedia/.... moje zamówienie to 121852, kwota 2184 PLN. Schemat ten sam - najpierw czas oczekiwania 2 tygodnie, potem mail, że sprowadzają z hurtowni i wydłuży się do ok 4 tygodni..... miesiąc minął, więc zaczęłam walkę o odzyskanie pieniędzy, poinformowali że za 5 dni i że mam podać dane do przelewu. Do jutra czekam na przelew/tak im napisałam/ a potem zacznę działać prawnie.....
Pozdrawiam wszystkich
 

mateoss

New member
Krakauer napisał:
Ze swojej strony podrzucę pomysł. Jeżeli udajecie się do nich, do siedziby, to zastanwócie się, czy nie warto ze sobą wziąć od razu jakiegoś dziennikarza. Wasze metody, Waszymi metodami, ale kto jak kto - dziennikarze potrafią zrobić dym nie mając ani krzesiwa ani podpałki. A tu jest i jedno i drugie.
.

Jak się dowiedziałem jutro będzie krzesiwo oraz podpałka, a i dziennikarz się znajdzie również - ponoć TV już się zainteresowała ciekawą firmą:)
 

toman

New member
oskarmedia

ja też otrzymałem dzisiaj zwrot gotówki. trzymam kciuki za wytrwałych , wybierających się do siedziby firmy , odniosłem wrażenie że będą oddawać kasę , Powodzenia!=========================================
Tam trzeba pojechać!=======================================
Nie załamujcie się!=========================================
jestem na forum oskarmedia.abc24.pl tomasz str 11
 

waldek69

Member
Dzienikarze, policja,o kant d.... rozbic. Pały beisbolowe i wpie.... wszystkim jak leci wlasciciel czy pracownik jednakowo umoczeni. Ktos sie wybiera ? ktos tam byl na miejscu ? Zdajcie relacje czy jest do kogo wjechac. Moze ten adres to jakas szopa. Kiedys chcial mnie kolo naciagnac na zaliczke na sprowadzenie auta. Sprawdzam adres i kolo ma firme pod adresem domu starcow zarejestrowana.
Wlasnie przeczytalem ifo od goscia ktory zamowil tv w oskar a, ze ten mu nie przyslal to sobie zakupil drugi w nando. Nie wiem smiac sie czy plakac :hmm: ------------------------>>>> dopisuje aby nie robic zametu - za 2 godz jade na miejsce, nie wiem co zastane - dla zainteresowanych podaje nr kontaktowy 509-409-909 waldek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry