Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

johnnyw81

New member
Przepraszam Was z góry, ale dziwię się, że najpierw wpłacacie kasę a później szukacie info o ludziach, którym je wysyłacie - ja też chciałem zrobić tam zakupy, ale przeszło mi już po tym jak nie zgodzili się na zapłatę sprzętu przy odbiorze. Trzeba być czujnym w naszym kraju - przecież oni "kręcą lody" już o ile dobrze pamiętam od sierpnia - i jest o tym wszędzie mnóstwo informacji.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego końca transakcji i ostrożności na przyszłość

Paweł
 

Bucek

Banned
nie chcę byćżłośliwy i cyniczny i nie chce na rasistę wyjść bo nim nie jestem ale:

czy pomyśleliście jak odzyskacie pieniądze jak sklep upadnie, gość ucieknie do izraela (skoro to naprawdę jakiś Żyd) ???

przecież Izrael nie wydaje zadnym panstwom swoich obywateli choćby nie wiem co zrobili :p

w sumie dobry sposób na budowanie dochodu narodowego, nakradnij za granicą ile wlezie, przywieź pieniążki a my juz zadbamy, żeby CI się nic u Nas nie stało :p

jesłi to gadanie o żydowskich korzeniach Oscarmedia jest jakimś kitem to wybaczcie mi ... nie mogłem się powstrzymać po prostu :p :p :D :krol: :mrgreen:
 

Joshu

New member
Wściekły...

Witam,
właśnie nadałem do Oskarmedia list polecony za potwierdzeniem odbioru z wezwaniem do zapłaty, info o koncie itd. Mają 5 dni o czym ich poinformowałem na piśmie i w piątek 12.12.2008 jak nic sie nie zadzieje to zgłaszam sprawę na policję i prokuraturę.
Moje zamówienie:123506
Data zaksięgowania w OM: 20.11.2008
Kwota: 2184,00 zł

PS. Co ciekawe właśnie administrator systemu abc24.pl zablokował strone Oskarmedia!!

Nie popuszcze im!!!!

Pzdr
Kuba
mail: joshu@wp.pl, tel. 0-791421333
 

wydymany roku

New member
ulga

Kasę oddali o odsetkach zapomnieli.
Moje pieniądze, a radość taka, jakbym dostał jakiś prezent.
życzę wszystkim oszukanym aby walczyli o swoje.
Napiszę tylko , ze mi oddali kase jak zalogowałem się na tym forum i podałem wszystkie dane.
Jestem gotowy walczć dalej o swoje starcone zdrowie i nerwy (oraz odsetki :D ). Sprawę na policji mam złożoną . Zobaczymy jaki będzie dalszy ciąg .
Jeśli ktoś potrzebował by coś ode mnie to służę radą.
Jeszcze raz zyczę wszystkim aby udało Wam się odzyskać ciężko zarobione pieniądze.

Szczęśliwy:D
 

adamusbreak

New member
Pierwszy raz dałem się tak nabrać... dołączam się do każdej formy walki

ID zamówienia: 120584
Pieniądze mają zaksięgowane od 02.11.2008
Kwota:3 684,00
Obiecanki cacanki aż w końcu brak kontaktu.

Ja także dałem im czas do 9.12.08 na zwrot.
Jeżeli do tego dnia pieniędzy nie będzie, w środę 10.12.2008 idę na policję.

Jestem zły sam na siebie że dałem się tak nabrać ale skoro był podany NIP, Regon, nr tel, adres, mail na który odpowiadali nie wzbudziło to moich podejrzeń.

Teraz wiem że jak zamawiać to tylko za pobraniem i to oczywiście paczkę ubezpieczoną żeby się nie okazało że w środku ziemniak...

Że też takie rzeczy mają jeszcze miejsce, chyba nic mnie już nie zdziwi.

Jeżeli ktoś ma jakiś złoty środek na odzyskanie pieniędzy proszę pisać, każda pomoc się przyda. Ja zaczynam od policji, a jak daleko ta sprawa się pociągnie, nie wiem ale będę walczył!
 
Ostatnia edycja:

jankomar

New member
oszukany

Witam

Hura odzyskałem kasę . Jaki jestem szczęśliwy.
Dobrze że trafiłem na te forum pewnie dużo pomogło . Nie wiem czy mogę o coś walczyć bo co do mnie zachowali wszystkie terminy.
 

AndrzejSAT

New member
kolejny jeleń to niestety ja

Ponad miesiąc temu ( 23 października 2008 r ) przedpłaciłem za telewizor Sharp 52' do dzisiaj ani telewizora, ani zwrotu kasy. Nie łudzę się już , że przyślą lub zwrócą. Byłem kilka dni temu na policji a za chwilę napiszę donos do Urzędu Skarbowego w Ożarowie. Powinni byli wystawić fakturę VAT na zaliczkę a nie zrobili tego zatem dojdzie kolejny zarzut. Mam jeszcze parę pomysłów na zemstę i zamierzam je sukcesywnie wdrożyć a pozbierałem już niezbędne dane o wspólnikach i zarządzie.
Pozdrawiam innych jeleni.
 

Kszekosz

New member
sokzgrajfruta napisał:
PRZECIWDZIAŁANIE
- step one - (...) zaproponują Ci polubowny sąd konsumencki (nie podziała w tym przypadku)
- step two - policja (...)
- step three - sprawa w sądzie (...)
witam, tytułem przedstawienia się:
zamówienie 121517 na kwotę 5164, zapłacone przelewem dnia 06.11.2008. do dnia dzisiejszego (08.12.2008) ani tv ani zwotu gotówki nie doczekałem się.
co do step 1. masz rację, nie podziała. w czwartek rozmawiałem z osobą przedstawiającą sie jako prezes (imienia i nazwiska nie wymieniam, jak ktos bedzie składał dokumenty do sądu i tak znajdzie w KRSie, np tu:w w w_ krs-online_com_pl / upward-financial-communications-grupa-ifg-krs-219988[kropka]html). prezes oświadczył, że koniecznej zgody na sąd polubowny nie otrzymam, wiec moge dochodzić swoich praw i zwrotu kosztów postępowania w sądzie. jednocześnie zapewnił ze w piatek otrzymam pieniądze. ponieważ w piątek nie mogłem wydrukować historii korespondencji i zamówienia, dopier dziś wykonuję odpowiednio...
step 2 - zanoszę wszystkiw wydruki policji;
step 3 - za radą z tego forum uruchamiam procedurę sądową, nie czekając jednak na pocztowe potwierdzenie otrzymania wezwania do zapłaty (wystarczy, że odmówią odbioru korespondencji). ta droga gwarantuje mi zwrot kosztów (sam wziosek do sądu to wpłata 8% roszczonej kwoty, czyli >410 pln).
dodatkowo step 4 - ostrzeżenie innych. dlatego dokonałem wpisu na innym forum h d t v p o l s k a (bez spacji) w watku Zły sklep RTV - ODRADZAM na h d t v p o l s k a c o m / index[kropka]php?showtopic=3961&st=60 ostrzegając przed zarówno oskarem, jaki i nando.
pozdrawiam
grzegorz
 

KlientOskara

New member
Oskarmedia, zamówienie nr 122094, telewizor Panasonic, PANASONIC TH-42PV80P

Zamówienie złożyłem 12-11-2008, nr zamówienia 122094, zapłaciłem 2144zł, najpierw czekałem dwa tygodnie, później w odpowiedzi na pytanie uzyskałem odpowiedź, że muszą brać z hurtowni, i czy chcę czekać 4 tygodnie. Zrezygnowałem i poprosiłem o zwrot wpłaconych pieniędzy, niestety nie otrzymałem zwrotu.

Firma jest ta sama - UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS, NIP jest taki sam (951-214-55-22), Regon (140091310) i KRS (0000230481) także niezaleznie od sklepu. W sklepie NANDO obsługa tłumaczy, że jest to inny sklep, w rzeczywistości nie ma to znaczenia - podmiot ten sam.

Podobnie jak Wy podejmę działania prawne, tym bardziej że się na tym znam i nie bede miał problemu. W jednym i drugim przypadku stroną dokonującą sprzedaży jest Upward Financial Communications Grupa IFG sp. z o.o.

L.
 

adamekg

New member
ID zamówienia: 122507

Witam wszystkich,
podobnie jak wielu innych zostałem oszukany przez OSKARMEDIA, nie mam ani telewizora ani pieniędzy. Ponieważ dziś strona sklepu została zablokowana nie czekam dłużej i jutro idę na Policję.
Pocieszające jet tylko to, że przez jakiś czas nie będą oszukiwać ludzi.
 

exey

New member
Rekordowo oszukany

Wyobraźcie sobie, żeby przedłużyć zabawę w kotka i myszkę powiadomili mmnie e-meilem predstawiając nr zamówienia 120511 i wszystkie moje dane jednocześnie informując mnie:pROSIMY O PODANIE PRAWIDŁOWEGO NR RACHUNKU DO PRZELEWU ZWROTNEGO. Grają na czas, który dla nich będzie kosztowny. Podałem im mimo wszystko jeszcze raz nr konta bankowego. Zero odzewu, choć podane są moje telefony. Poinformowałem ich również o dacie przelewu, z którego moje pieniądze znalazły się na ich koncie. Totalni oszuści. Mimo, że mój adwokat prowadzi tą sprawę pofatyguję się chyba do nich osbiście, a znajdę ich choćbym miał szukać kilka dni. W poszukiwaniu będą mi towarzyszyć doświadczeni w tej branży ludzie. O wynikach poinformuję na forum. Pozdrawiam wszystkich oszukanych. Janusz Jeske Osieczna.
 

waldek69

Member
exey napisał:
W poszukiwaniu będą mi towarzyszyć doświadczeni w tej branży ludzie. O wynikach poinformuję na forum. Pozdrawiam wszystkich oszukanych. Janusz Jeske Osieczna.

Janusz, to daj znać kiedy się wybierasz. Może wiecej chetnych przyjedzie. Jak nie ma oskara, to sie do nando przejedziemy. W koncu to jedno i to samo.
 

azio1

New member
otrzymałem zwrot

może dodam Wam trochę otuchy. otrzymałem od oskara zwrot wpłaconej kwoty i to w ciagu obiecanych 5 dni. być może pomogło to, że opisałem na tym forum swoją (czyli podobną do Waszej) historię z podaniem nr zamówienia, ale co się nadenerwowałem to moje.
Pozdrawiam innych oszukanych
 

tommygray

New member
Apel!!!!

Witam!!!
Tak jak Wy zostałem oszukany, pieniądze odzyskałem po 1,5 miesiącu. Chciałbym zaapelować do ludzi, którzy są biegli w informatyce, aby w każdy mozliwy sposób przestrzegali także przed sklepem NANDO. Przecięż to ta sama firma, ten sam NIP, ten sam właściciel!!! Oskarmedia jest już zamkniete, ale na ceneo w opiniach o sklepie NANDO ciągle pojawiają się pochwały sklepu, wręcz z kuriozalną opinią o gratisowym telewizorze w ramach przeprosin za zamieszanie z zamówieniem, smaczku dodaje fakt że gratisem była taka sama plazma jak zamówiona!!! Przypatrując się bliżej wszystkie pochlebne opinie na ceneo sa pisane w pewnych odstępach czasowych np. 4 opinie od 16 do 17.15 lub 3 opinie od 22 do 23ej. Także jest to jawne granie na nosie ceneo i potencjalnych oszukanych klientów. Pewnie ceneo straci mnóstwo klientów, którzy oczekiwali rzetelnej porównywarki cenowej w konsekwencji zostaje nabranych gdyż sklep NANDO jest np. w Panasonic TH-37PV80 na 1szym miejscu. Dziwię się ceneo że promuje takie sklepy. Czy też oczekują e'mailem nr spraw przeciwko UPC Grupa IFG Sp z oo tak jak serwis abc24 zanim zablokują nierzetelnych sprzedawców?? Informuję ceneo, że takie nr już są i że sklepy OSKARMEDIA I NANDO to ta sama firma!!!!! I na koniec pytam się inne sklepy internetowe z branży czemy nic nie robią nie tępią czarnej owcy w swoim gronie??? Przecież wszyscy na tym stracicie!!! Niedługo nikt nie kupi telewizora na przepłatę!!! Baaa, będzie wolał kupić w normalnym sklepie, zapłacić parę złotych wiecej i mieć spokój!!!
Pozdrawiam wszystkich życząc odzyskania pieniedzy i to szybko, ponieważ jest to spółka zoo i jak zawiesi działalność, składając wniosek o upadłość lub postępowanie układowe to koniec z kasą, najpierw skarb państwa(podatki, zusy, vat-y itp), a póżniej Wy i to wszyscy wierzyciele muszą się zebrać w jednym miejscu i zgodzić się na podział tego co zostanie!!!
Miłego wieczoru i powodzenia!!!!!
 

adamusbreak

New member
8 grudnia 2008 17:44

Chciałem poinformować że dzisiaj dostałem zwrot.
Co prawda bez żadnych odsetek ale i tak się cieszę.
Pieniądze mieli od 02.11.08 do dzisiaj 08.12.08

Życzę wszystkim powodzenia i walczcie o swoje!
 

ustycha

New member
No cóż dołączyłam z mężem do grona oszukanych przez Oskarmedia. Zamówienie było złożone 26 października nr ID 119422, na kwotę 2180 zł. Cóż od dwóch tygodni czekam na pieniądze, które za każdym razem, kiedy uda mi się skontaktować ze sklepem, mają znaleźć się na moim koncie w ciągu 48 godzin. Sprawę zgłosiłam na policji. Teraz pozostaje tylko czekanie na cud chyba
 

plotek

New member
Dzisiaj odzyskalem pieniadze

Udalo sie, dzisiaj przyszedl przelew zwrotny, niestety bez odsetek. Mam nadzieje, ze dla Was wszystkich przygoda z oskarmedia skonczy sie pomyslnie, a sprawa obracania naszymi pieniedzmi zostanie wyjasniona przez prokurature. Ja juz sobie obiecalem, ze nie zaufam juz zadnej ofercie, gdzie trzeba placic z gory za towar. Za duzo stracilem na tym wszystkim zdrowia i nerwow. Pozdrawiam.
 

adamusbreak

New member
Dokładnie, ja też już nie zaufam żadnym ofertą choćby złotym, gdzie trzeba wpłacać z góry pieniądze. Na szczęście mi udało się odzyskać pieniądze. Jak zamawiać to tylko za pobraniem i ubezpieczone, otwieramy karton i widzimy czy się wszystko zgadza, dopiero kasa. Chociaż tak naprawdę niema żadnej recepty, jak ktoś będzie chciał to i tak nas oszuka bo przecież nie będziemy rozpakowywać towaru, podłączać i sprawdzać czy wszystko jest ok zanim zapłacimy kurierowi. Przecież nikt nie sprawdza czy gwarancja nie jest jakaś lewa itp. Dopóki tacy ludzie mogą być bezkarni to będą dalej oszukiwać a trafić na nich możemy będąc nawet bardzo ostrożnymi.

Dopóki tacy ludzie będą mogli nas bezkarnie oszukiwać to będą to robić.
Ja bym takim sklepom dopier***ł takie kary żeby się odechciało cwaniakowania! A prawda jest taka że zwykły "Kowalski" jest dymany na każdym kroku gdy tylko nadarzy się okazja...
 

tommygray

New member
waldek69 napisał:
Janusz, to daj znać kiedy się wybierasz. Może wiecej chetnych przyjedzie. Jak nie ma oskara, to sie do nando przejedziemy. W koncu to jedno i to samo.


Witam!!! Weźcie jakiegoś przewodnika bo ponoć ciężko trafić albo jeszcze lepiej - niech osoba a Wawy, która już się pofatygowała napisze w paru słowach jak tam dojechać.. Ewentualnie jak trafić do nando, ponoć jest to działka przyległa wewnetrzną ścianą czyli leży na drodze równoległej i jest zaorany ugór bez budynków. Pozdro:)
 

plumpluk

New member
witam wszystkich, i ja też zostałem oszukany, nabity w butelkę, zlecenie nr. 123574 telewizor sony, jednak nie zostawię tego tak i będę walczył, dziś rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenta, u mnie schemat był identyczny jak u poprzedników, pozbieram wszystkie dokumenty i idę na policję i do sądu, a jak to nie pomoże to są jeszcze inne sposoby, ale o tym pomyślę póżniej, a teraz idę przestrzec innych na opinie sklepu NANDO.
 
Do góry