Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

MichalUK

New member
Panie Oskar Media niech mi Pan odpowie na moj post nr 331

Również licze na zwrot moich pieniędzy - nr zamówienia to 112515 - wysłałem w tej sprawie do Państwa maila pod adres upwardifg@vip.wp.pl

Osoby które czują się poszkodowane przez firmę UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS GRUPA I.F.G. SP. Z O.O. ( OSKARMEDIA ) :

1. MichalUK michaluk(at)vp.pl kwota: 2704 zł
2. gregor-60 grzesiekjan(at)interia.pl
3. mzygier mzygier(at)wp.pl
4. oszukany1 kwiecienadam(at)poczta.onet.pl

ktoś jeszcze?
 
Ostatnia edycja:

mzygier

New member
Zwrot pieniedzy

Widzę że coś zaczelo sie dziac w naszej sprawie. Mam nadzieje że wszyscy w końcu dostaniemy spowrotem swoje pieniadze.
Panowie z Oscarmedia czy nie możecie raz na zawsze zakonczyc tej procedury i wszystkim oddac pieniadze wówczas konczy sie ta przykra przygoda dla nas i dla was. Skoro chcecie sprzedawac nadal sprzęt to przeciez nie można tego zacząć nie zalatwiajac tej sprawy do końca
2008-09-03 09:29:35. Numer ID zamówienia: 112842 - Panasonic TH-42PX80

Z powazaniem
mzygier
 

tpi68

New member
Oskar Media napisał:
  1. "tpi68" - z uwagi na brak przelewu z Pańskiej strony na rachunku Spółki zwróciliśmy się już do Pana mailem z prośbą o przesłanie potwierdzenia takiego przelewu ponieważ Pański nr zamówienia nie wskazuje na to, iż mógł Pan dokonać wpłaty tuż przed zmianą rachunku w systemie sklepu
W razie kolejnych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zespół OSKARMEDIA
Serwis Płatności.pl nie wysyła pieniędzy sam z siebie, pozostawia decyzję firmie czy przelewa na swoje konto czy nie. A mam informację u źródeł ,że Oskarmedia przelał należność za zamówienie na swoje konto. Już drugi raz wysłałem im potwierdzenie przelewu, więc czekam co jeszcze wymyślą.

tpi68
 

gregor-69

New member
bo najpierw chc odzyskać, dopiero potem mogę cokolwiek podpisywać. Jestem w stałym kontakcie mailowym z programem uwaga tvn, napisałem im o całej sprawie i teraz zbieram liste osób poszkodowanych. Zamówienie 112260 złożyłem ponad miesiąc temu i przetrzymywane są bezprawnie moje pieniądze. Ne poprzestanę jak ich nie odzyskam.
 

pawel_b11

New member
Zwrot pieniędzy OSCAR

Witam Wszystkich,

Bardzo żałuję, że dopiero teraz znalazłem to forum. Moja historia wygląda prawie jak większości z Was. Aby nikt nie zarzucił mi że jestem anonimowy to zamówienie 111866 z dnia 27.08.2008r. Pieniądze zostały zaksięgowane na ich koncie 06.09.2008r. Do czasu realizacji ciepliwie czekałem na telewizor. Po 10 dniach dostałem informację, że nie uda się zrealizować zamówienia.. a chodzi o 5600PLN więc nie mało.. Od 3 tygodni namiętnie prowadzimy korespondencje z zerowym efektem oczywiście. Na początku standardowo 3 razy pytanie o numer mojego konta, następnie akcja z umową. Dodam, że gdyby mieli uczciwe zamiary to pieniądze bym dawno miał, bo dwa razy u nich byłem ! Chciałem nawet podpisać z nimi tą umowę, ale nie zgadziłem się na przelew na konto tylko chciałem otrzymać w gotówce.. Co usłyszałem?! Że to niemożliwe bo jest to dla nich NIEWYGODNE!! A ja nie przeniosę wierzytelności z osoby fizycznej (gdzie odpowiada całym swoim majątkiem) na spólkę z ograniczoną odpowiedzialnością (do wys. kapitału zakładowego czyli 50.000)!! Dziś byłem poraz kolejny z wezwaniem do zapłaty, bo e-maile jak wiecie przed sądem są nic nie warte.. A musicie wiedzieć, że jak dojdzie do pierwszej rozprawy i od razu zgodzą się oddać pieniądze, to bez takiego wezwania w formie pisemnej to Wy jesteście obciążeni kosztami sądowymi... Ja jeszcze dziś idę na Chocimską zgłosić. Zobaczymy!
 

gregor-69

New member
Witam, własnie przed chwilą dostałem maila od niedoszłej klientki tego sklepu, w którym potwierdza, że dostała zwrot pieniędzy, niepodpisując żadnej umowy. Więc wynika na to, że nie trzeba nic podpisywać!! Żądam zwrotu moich pieniędzy za niezrealizowane zamówienie 112260!!!!!!!
 

fagus

New member
Spostrzeżenia do umowy

Witam. Nie jestem prawnikiem ale poczytałem tą umowę i wygląda mi na ściemę. W skrócie - wypłata pieniędzy nastąpi w ciągu 7 dni OD DATY OTRZYMANIA POTWIERDZENIA określonego w par. 5. Jest to potwierdzenie o zawiadomienie dłużnika o przeniesieniu praw. I tu wyjasnienie dlaczego zabieram głos: pracując w bankach lub po drugiej stronie barykady wielkokrotnie miałem do czynienia z umowami cesji praw z wierzytelności stąd dostrzegam pewne DROBNE nieścislości, niestety nie przemawiające na waszą korzyść.
Obowiązek uzyskania potwierdzenia spoczywa na WAS. Formularza wg którego należy sporządzić zawiadomienie -nie widzę. Informacji, jaka powinna być treść potwierdzenia, kto i w jaki sposób powinien ją potwierdzić formalnie - nie widzę. Podsumowując, dopóki nie dostarczycie potwierdzenia (a dłużnika nie możecie zmusić do podpisania czegokolwiek) to UF cośtam (czy jak go zwał) zawsze może stwierdzić, że nie wykonaliście postanowień umowy. Stąd po podpisaniu umowy może odmawiać wypłaty (do czasu uzyskania potwierdzenia, o którym nikt nie wie, jak ma wyglądać). Gorzej - nawet jak dostaliście pieniądze, to podejrzewam że w przyszłości może wystąpić z regresem tj. o zwrot wypłaconych kwot z tytułu niewykonania postanowień umowy. Nie muszę dodawać, że to UFcośtam decyduje, w którym momencie wykona ruch (w umowie brak np. warunku zawieszającego wykonanie umowy do czasu zapłaty kwoty na wasz rachunek), a wy w tym czasie nie możecie wykonac żadnego ruchu przeciw palantowi, ktory was oszukał. Gdyby biznes był uczciwy, to wzór zawiadomienia byłby dołączony do umowy, a UFcośtam wzięłoby na siebie obowiązek i ryzyko dostarczenia zawiadomienia dłużnikowi. Jak dla mnie to kolejna lipa.
PS. OM ponownie bryluje na topie CENEO po nierealnych cenach najbardziej chodliwych towarów (jak śledzę 46PY85). I bez żadnego zdziwienia stwierdziłem, że jedynym sposobem zakupu towaru powyżej 2 tys. PLN jest zapłata z góry. Nowe wraca.
 

homuk19

New member
kolejny oszukany

Witam. niestety dopiero dzisiaj znalazłem to forum i jest mi troszkę raźniej ,scenariusz identyczny, wpłata zaksięgowana w dniu 3-września brak zamówionego towaru , bezowocna korespondencja mailowa no i oczywiście nie zwrócone pieniądze . zamówienie nr 112160 z dnia 29-sierpnia w dalszym ciągu oczekuję na zwrot wyłudzonych pieniędzy choć cierpliwość już mi sie skończyła.
 

bodzi34

New member
sklep oscar media

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

witam pana tez myślałem ze nowy własciciel jest po prostu oszustem dopoki sam nie pojechałem podpisac umowy wierzytenosci po prostu byłem zaskoczony szybkoscia działania nowego własciciela sklepu internetowego oscar media pieniadze były na koncie w ciagu jednego dnia prosze wszystickh zainteresowanych nie wyciagac pochopnych wnioskow i nie słuchac tych co probuja zniszczyc ten sklep to nie prawda i nie pisze tego bo mam cos wspolnego z włascicielem mieszkam w koszalinie a to 500 km od warszawy i po prostu zrozumiałem o co chodzi i osobiscie pojechałem nie zaluje jak by co prosze pisac na pewno odpisze zycze wszystkiego najlepszego nowemu włascicielowi sklepu oscar media marek majewski koszalin moj telefon 501106332 jestem całkowicie usatysfakcjonowany i złozyłem juz kolejne zamowienie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzynow

New member
"sklep"

Witam ponownie na forum i pozdrawiam,szczególnie p.Marka Majewskiego z Koszalina.Wysyłając na konto sklepu pieniądze za sprzęt zawarł pan umowę na dostarczenie tegoż sprzętu,sklep umowy nie dotrzymał,robił problemy ze zwrotem pieniążków,po które zmuszono pana jechać 1000 km(!) i pan ma satysfakcję z działalności "sklepu"?!Zadowolenie pana(tylko z czego?) jest tak wielkie,że postanowił pan raz jeszcze...Albo niepoprawny optymista,albo masochista albo...kolejarz(darmowe przejazdy)!Mnie się to nie podoba,dlatego namawiam innych oszukanych(trzeba sprawy nazywać po imieniu,to jest oszustwo!),aby nie zwlekać i zgłaszać doniesienia do Prokuratury.Nie żyjemy w jakimś Bantustanie,na oszustów są odpowiednie paragrafy i odpowiednie instytucje.Ja w każdym razie tak zrobiłem i jeśli mógłbym komuś pomóc w tym postępowaniu,to proszę o maila na priv.Poszkodowanych z terenu Śląska proszę o zgłaszanie sprawy do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju,gdzie sprawa jest w toku(sygnatura 2Ds 927/08). POZDRAWIAM Krzysztof N.
 

MichalUK

New member
ja złożyłem zawiadomienie w dziale przestępstw gospodarczych w Tarnowskich Górach. Panowie policjanci maja się ze mną skontaktować w najbliższym czasie, wtedy podam im namiary na postepowanie z Jastrzębia. Może to coś przyśpieszy sprawę. pozdr

co do Pana Marka Majewskiego bardzo bym prosił administratora forum o sprawdzenie IP i porównanie go z innymi osobami udzielającymi się na tym forum... jestem ciekawy czy będzie jakaś zbieżność
 
Ostatnia edycja:

bodzi34

New member
dalsze sprostowanie

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

co do pana ktory mnie nazwał kolejarzem to sobie po pierwsze wypraszam jestem handlowcem i niestety moja praca polega na pokonywaniu kolejarskich odległosci acha jeszcze co do porownania ip. id jak tam pan woli to prosze bardzo moze mnie pan sprawdzac byłem porozmawiałem sobie z włascicielem i uwazam go za wiarygodnego tym bardziej ze jak pisałem pieniadze miałem na koncie w tym samym dniu dlatego proponuje wszystim to samo a nie pisac szkalujacych bredni o sklepie pozatym podałem nr tel wiec nie mam zamiaru kogos oszukiwac po prostu sam to sprawdziłem nr id mojego zamowienia to 112484
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ttomek6

New member
test wiarygoności OSKARA - poszkodowany Zamówienie nr 112937

oj miałem problem z zalogowaniem .. ale jestem - moja przygoda z OSKAREM jest identyczna jak wasza od 6 września nie mam kasy i sprzętu. Co się dzieje ? zastanawiałem się : procedura cesji wierzytelności jest normalną w syt., gdy : sklep upadł, lub związek Eckertów się rozpadł. Any way - dłużnik nie musi wyrażać zgody, ale musi być powiadomiony - to procedura. Trwa, bo są 3 strony i pocztowo trudno to skoordynować. Jedynie co szwankuje w (UFC..)to strona informacyjna - źle to ogłosili i źle to prowadzą, ale jednak kontaktują się i wyrażają wolę zwrotu pieniędzy. Sądzę, że prezes zdaje sobie sprawę, że za działanie na szkodę wierzycieli, może być skazany. Poza tym jeśli między Eckertami jest rozdzielność aątkowa, czy cokolwiek to jest coś co chroni wierzycieli do 5 lat wstecz - roszczeni [skarga] pauliańskie /a. Osobiście jestem zły na tą syt. , ale też myślę, że takie rzeczy się zdarzają i jeśli OSKAR zwróci pieniądze - to obiecałe sobie, że o tym tu napiszę i uczciwie powiem (mimo niesmaku ) (czekam do pon. wt. ! 6,7.X ) A jeśli nie, to mam już przygotowaną ekipę : prawnicy i dziennikarze - pewnie nie będę wówczas jedyny. Ja umowe wysłałem i uważam, że zgłaszanie sprawy na Policję zanim nie wyczerpie się tej drogi (dobrowolnej chęci zwrotu) - jest drogą, ale trudniejszą i dłuższą. UFC po prostu okaże korepondecję w której proponowało rozwiązanie - cesję . cierpliwości i powodzenia Tomek
 

MichalUK

New member
gdyby firma byla OK to tak jak mowisz... byla by przede wszystkim lepsza informacja! lepszy kontakt a nie olewanie klienta, ktory nie potrafi sie dodzownic na infolinie i nei potrafi uzyskac rzetelnej informacji, w dodatku przez wiele dni jest mamiony, ze jego zamownie bedzie zrealizowane, po czym dowiaduje sie (z wlasnej inicjatywy) ze niestety nie moga zrealizowac mojego zamowienia - bo zapasy sie wyczerpaly! a ten sam TV dalej jest w ich ofercie dostepny za taka sama cene!
 

alucard84

New member
no mi akurat nigdy nie powiedziano ze bedzie dostawa bo nie doszlo nawet do zaksiegowania przelewu!tj.status zamowienia sie nie zmienil i nadal jest NOWE
 
Do góry