Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

kieropol

New member
Witam,
chcialem na samym poczatku poinformowac, ze w dniu wczorajszym odebralem
w siedzibie firmy moj telewizor. Po uprzedniej informacji i ustaleniach , ze odbior nastap w srode, ok. 15.00 informacja , ze za ok. godzine bedzie podana godzina odbioru, pare minut po 16.00 telefon ze moge sprzet odebrac. Telewizor oryginalnie zapakowany, przed odbiorem bez problemu sprawdzilem , czy panel nie jest pekniety, wszystko ok, podpisanie potwierdzenia odbioru i do domu. Gwaracja Samsung Polska, czekam zgodnie z regulaminem na fakture.
Telewizor gra i jest ok. Wystawie pozytywna opinie i o transakcji i o firmie.
Kieropol
 

boncio1

New member
W wersji optymistycznej - nie było osoby upoważnionej do wystawienia faktury lub komp nie działał ;)
W wersji pesymistycznej - coś ktoś kręci.:hmm:

Rachunek (paragon) sprzedawca ma obowiązek dać przy zapłacie/odbiorze towaru, ale na fakture ma czas na wystawienie, chyba :)
 

mmsm

New member
F-ra

F-rę jak najbardziej można otrzymać w garażu zwanym biurem, w moim przypadku po kilkutygodnowych mało sympatycznych negocjacjach łaskawie pozwolono mi ją odebrać osobiście.
Wydrukował ją konsultant B. z nieprawdziwą datą płatności gotówkowej (dostawa za pobraniem 22.08 - brak paragonu fiskalnego lub f-ry, i gwarancji - f-ra wydarta firmie 05.09.08 przy rezygnacji z dalszego oczekiwania na resztę zamówienia z 05.08.08. Po zwróceniu uwagi, f-ra została poprawiona. Chcę wierzyć że to tylko rezultat zwykłej pomyłki, a nie celowych działań. Ale brak paragonu fiskalnego chyba jednak pomyłką nie jest. Gwarancji nie mam do dzisiaj, a firma systematycznia udowadnia mi, że jestem debilem i nie potrafię znaleźć dokumentu w pudełku. Smutna oskarowa rzeczywistość. Jeden mały plus - jak na razie nie pojawiają się na ceneo naciągając kolejnych nieświadomych amatorów mocnych wrażeń.
 
Ostatnia edycja:

MarekGr

New member
mmsm napisał:
Gwarancji nie mam do dzisiaj, a firma systematycznia udowadnia mi, że jestem debilem i nie potrafię znaleźć dokumentu w pudełku.
Czy chodzi o to, że w pudełku nie było żadnej gwarancji (np. międzynarodowej) czy też że nie ma tylko gwarancji polskiej (tzw. lokalnej)?

Faktem jest, że firma prowadzi dziwną politykę niedawania z towarem żadnego dokumentu potwierdzającego sprzedaż. Dopiero po jakimś czasie jest to dosyłane. A co w sytuacji, gdy następnego dnia sprzęt się zepsuje? Mam gwarancję producenta a nie mam dowodu zakupu i nie mam żadnego innego dokumentu od sprzedawcy. Zdecydowanie Oskar musi zmienić tu swoją politykę.
 

mmsm

New member
f-ra c.d

chodzi o to że w pudełku nie było żadnej gwarancji, nawet tej międzynarodowej. W oskarze zamówiłam TV+kino, TV przyjechał w pudełku zaklejonym raczej nie fabrycznie, ale ponieważ nie nosił sladów użytkowania, i jest w pełni sprawny, nie robiłam z tego powodu problemu, tyle, że płatność gotówkowa przeszła z ręki do ręki bez żadnego potwierdzenia, doręczyciel nie reprezentował firmy kurierskiej z którą podobno umowę ma oskar - samochód był oznakowany jako zwykła w-wska taxówka MPT i nie posiadał żadnego zlecenia przewozowego. Miał w garści maila który informował mnie o terminie dostawy. Poszukiwania gwarancji zostały przeprowadzone przy doręczycielu. W pudełku była tylko instrukcja obsługi. Pan stwierdził, że skoro nie ma, to pewnie będzie po podstemplowaniu dołączona do kina, które przyjedzie w poniedziałek(czyli za dwa dni). Uspokojona nie zapytałam tylko w który. Po wielokrotnie podawanych ostatecznych terminach dostawy i uzupełnienia dokumentacji, udało mi się wymusić osobisty odbiór f-ry i gwarancji. Z kina zrezygnowałam. F-rę jak juz wczesniej pisałam otrzymałam, ale gwarancji nie - Pan stwierdził, że czekają na przysłanie dokumentacji z siedziby firmy. W kolejnych rozmowach wersja uległa zmianie...sprowadzają ją od producenta....Po negatywnym komentarzu na Ceneo, otrzymałam przykry telefon...i równie nieprzyjemną odpowiedź na forum, w której oskar za wielkie swoje zasługi uznał: rabat (finalnie ok.150 zł), dostarczenie TV i f-rę. Z uwagi na fakt iż z zemsty podał moje dane personalne, zwróciłam się z prośbą do ceneo o własciwe zastosowanie regulaminu i usunięcie posta. I jak widzę całkiem skutecznie. Czas jaki poświęciłam na handryczenie się z niekompetentną obsługą, zdrowie i cierpliwość tracone po kazdym kłamliwym mailu nie są warte zaoszczędzonej kwoty. Kino kupiłam niewiele drożej w innym sklepie internetowym, załatwiając sprawę w ciągu jednego dnia, ez najmniejszych zastrzeżeń. W pudełku oczywiście była gwarancja, do ręki dostałam potwierdzenie płatności, a towar odebrałam osobiście.
Dzisiaj myślę, że cena to nie wszystko, a szczęśliwców, którzy bezproblemowo kupili cokolwiek w oskarze jest niewielu. Na pewno nigdy więcej nie zrobię zakupów w tym sklepie, ani w żadnym innym ,który będzie choć trochę go w czymkolwiek przypominał. Wierzcie albo nie ale cała ta sytuacja trwająca tak naprawdę od końca lipca do dzisiaj, odebrała mi radość z naprawdę fajnego sprzętu, wybranego zresztą po pilnej lekturze HDforum :)
 

TommyJr

New member
Oskarmedia

I ja chcialem dorzucic swoje 3gr do tej dyskusji.

Firma Oskarmedia, to jak ktos juz wczesniej napisal to zwykli naciagacze. Jest sprzet to klient go dostaje - nie ma, to moze czekac w nieskonczonosc. Ja zmowilem TV Panasonic TH-50PY800P i przelew do firmy zrobilem 20.08. Jest 19.09 a ja nie mam ani TV ani pieniedzy.

Po maksymalnym czasie oczekiwania na realizacje zamowienia zaczalem sie droga mailowa sopominac o zamowiony sprzet. Dostalem kilka standardowych informacji, ze w srode, ze w piatek, ze w przyslzym tyg. Wykonalem kilka tel do innych firm i okazalo sie ze w internecie chyba nikt nie ma tego sprzetu.

W poniedzialek 15.09 mialem miec anulowane zamowienie, choc pisalem o tym juz w poniedzialek 15.09. Dzisiaj jest 19.09 a ja wciaz nie mam swoich pieniedzy. Jezeli nie bede ich mial do poniedzialku, wystepuje na droge sadowa.

Przy okazji mam prosbe do tych z was, ktorzy byli w sziedzibie/garazu firmy. Czy adres w Jawczycach jest poprawny, czy moze mam sie udac gdzie indziej? Bede wdzieczny za info.

NIE ROBICIE INTERESOW Z FIRMA OSKARMEDIA! Ktos juz napisal, ze chytry placi 2 razy - mam nadzieje, ze odzyskam swoja kase.
 
Ostatnia edycja:

mmsm

New member
garaż w Jawczycach

tak, adres jest poprawny, aczkolwiek kilka domów przy tej samej drodze ma ten sam numer, różnią się tylko oznaczeniem literowym. Na początku uliczki jest punkt wymiany opon, w tym samym jakby "ciągu" jest budynek wygladający jak przedłużenie garażu - wejście jest na jego końcu. Gdy byłam tam po f-rę nie było żadnego oznakowania ani tabliczki. W razie czego można dopytać pracowników serwisu. W środku były cztery stanowiska z komputerami i co ciekawe gdy jeden z konsultantów rozmawia przez telefon - linia jest zajęta ( przeprowadziłam mały teścik z komórki w ramach oczekiwania na f-rę), pozostali raczej się nudzą. Ale najciekawszym elementem tej zabawy jest fakt, że zarzuty klienta dotyczące utrudnionego kontaktu i przedłużających sie terminów są najczęściej uzasadniane ilością zamówień (200-300 tygodniowo w relacji właściciela), f-ra którą odebrałam 5.09.08 ma numer 46.......
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szczęście Oskara już nie ma na Ceneo. To powinno uchronić kolejne osoby przed kupieniem czegoś u tych oszustów i naciągaczy :eek:k: Niestety na Skąpcu cały czas jeszcze są zawsze pierwsi :(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
mmsm, nie gniewaj się, ale skoro już piszesz wszystko pełnymi wyrazami, to tę fakturę też byś mogła.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

tulu

New member
skelp DO D***, dwa miesiące czekałem na towar i w końcu zrezygnowałem i zażądałem zwrotu pieniędzy. teraz czekam na przelew. oszuści i głupie c**** do których dodzwonić się nie można. NIE KUPUJCIE W TYM SKLEPIE !!!

aha... data zakupy 27.07.2008, data przelewu 29.07.2008, jest 22.09
 
Ostatnia edycja:

radams

New member
Oskarmedia - oszust

Od 9.09 nie mogę sie doprosic o zwrot wplaconych pieniedzy. Lakoniczne odpowiedzi mailem, nie mozna sie dodzwonic. Pod koniec miesiąca przekazuje sprawe na Policje i do Sądu - próba przywłaszczenia, kradzież. Przydałoby się równiez zawiadomić Urząd Skarbowy. Sam fakt przyjęcia pieniedzy przez sklep i brak wystawienia w terminie 7 dni faktury jest niezgodny z prawem. Prawo wyraźnie to reguluje, a w przypadku zwrotu kwoty wystawia się fakturyę korygującą.

JAK BY NIE PATRZEĆ UWAGA NA TEN SKLEP !

... a ja mam nadzieję, ze odzyskam swoje prawie 8.000zl.
 
Ostatnia edycja:

Zoosiek

New member
Zwrot pieniędzy...

Ja również zrobiłam zakupy w tym sklepie i czekam na zwrot gotówki ale po przeczytaniu tych postów trochę się zdenerwowałam czy owe pieniądze wogóle otrzymamy, dziwne jest to że Pan właściciel sklepu odpwiadał na zarzuty wobec jego sklepu a nie ustosunkuje się do postów na temat zwrotu gotówki i nie obieca że wszyscy swoje pieniądze dostaną,ja zasięgałam już porady w URZĘDZIE OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW i Pan prawnik powiedział że takie praktyki jakie stosuje sklep OSKARMEDIA są niedozwolone i należałoby to zgłosić do Rzecznika tegoż urzędu lub do PIH-u,żeby sie im bliżej przyjrzeli,to na razie tyle i życzę wszystkim aby ów sklep okazał się jednak uczciwym sprzedawcą :hmm: (jak zapewnia właściciel sklepu)
 
Ostatnia edycja:

jacek_placek

New member
Ja też miałem swoje przejścia z tym sklepem, po przeczytaniu opinii natychmiast anulowałem zamówienie. Zaraz po anulowaniu zamówienia, status na stronie zmienił się z "Przyjęto zapłatę" na "W realizacji" O_O. Gdy zadzwoniłem do nich, powiedziałem, że chcę zrezygnować z zamówienia, konsultant po prostu odłożył słuchawkę (była o tym mowa wcześniej). Potem już w ogóle nie odbierali mnie jak do nich dzwoniłem. Zastrzegłem numer, zadzwoniłem jeszcze raz i odebrali od razu, a wtedy... pogadałem sobie z nim trochę poważniej. Kasa była na koncie następnego dnia (zarzekali się, że może potrwać przelew zwrotny do 5 dni). Zamówiłem telewizor w medialider i po 4 dniach stał już w domu.

Jak dla mnie, firma wydłuża maksymalnie okres posiadania kasy klienta i po prostu obracają sobie kaską i potem albo się uda załatwić telewizor albo nie.
 
mmsm napisał:
chodzi o to że w pudełku nie było żadnej gwarancji, nawet tej międzynarodowej. W oskarze zamówiłam TV+kino, TV przyjechał w pudełku zaklejonym raczej nie fabrycznie, ale ponieważ nie nosił sladów użytkowania, i jest w pełni sprawny, nie robiłam z tego powodu problemu, tyle, że płatność gotówkowa przeszła z ręki do ręki bez żadnego potwierdzenia, doręczyciel nie reprezentował firmy kurierskiej z którą podobno umowę ma oskar - samochód był oznakowany jako zwykła w-wska taxówka MPT i nie posiadał żadnego zlecenia przewozowego. Miał w garści maila który informował mnie o terminie dostawy. Poszukiwania gwarancji zostały przeprowadzone przy doręczycielu. W pudełku była tylko instrukcja obsługi. Pan stwierdził, że skoro nie ma, to pewnie będzie po podstemplowaniu dołączona do kina, które przyjedzie w poniedziałek(czyli za dwa dni). Uspokojona nie zapytałam tylko w który. Po wielokrotnie podawanych ostatecznych terminach dostawy i uzupełnienia dokumentacji, udało mi się wymusić osobisty odbiór f-ry i gwarancji. Z kina zrezygnowałam. F-rę jak juz wczesniej pisałam otrzymałam, ale gwarancji nie - Pan stwierdził, że czekają na przysłanie dokumentacji z siedziby firmy. W kolejnych rozmowach wersja uległa zmianie...sprowadzają ją od producenta....Po negatywnym komentarzu na Ceneo, otrzymałam przykry telefon...i równie nieprzyjemną odpowiedź na forum, w której oskar za wielkie swoje zasługi uznał: rabat (finalnie ok.150 zł), dostarczenie TV i f-rę. Z uwagi na fakt iż z zemsty podał moje dane personalne, zwróciłam się z prośbą do ceneo o własciwe zastosowanie regulaminu i usunięcie posta. I jak widzę całkiem skutecznie. Czas jaki poświęciłam na handryczenie się z niekompetentną obsługą, zdrowie i cierpliwość tracone po kazdym kłamliwym mailu nie są warte zaoszczędzonej kwoty. Kino kupiłam niewiele drożej w innym sklepie internetowym, załatwiając sprawę w ciągu jednego dnia, ez najmniejszych zastrzeżeń. W pudełku oczywiście była gwarancja, do ręki dostałam potwierdzenie płatności, a towar odebrałam osobiście.
Dzisiaj myślę, że cena to nie wszystko, a szczęśliwców, którzy bezproblemowo kupili cokolwiek w oskarze jest niewielu. Na pewno nigdy więcej nie zrobię zakupów w tym sklepie, ani w żadnym innym ,który będzie choć trochę go w czymkolwiek przypominał. Wierzcie albo nie ale cała ta sytuacja trwająca tak naprawdę od końca lipca do dzisiaj, odebrała mi radość z naprawdę fajnego sprzętu, wybranego zresztą po pilnej lekturze HDforum :)


Witam
Proszę Pani nasza chwilowa nieobecność na portalu Ceneo spowodowana jest zmianą danych właściciela,a nie Pani "INTERWENCJĄ".Pragniemy zauważyć ,iż Pani jako pierwsza wymieniła dane personalne naszego pracownika,łamiąc w ten sposób regulamin portalu.Wracając do gwarancji, której rzekomo nie było w FABRYCZNIE zapakowanym pudełku,producent ma obowiązek włożenia takiej gwarancji do kartonu.Powracając do Pani błyskotliwej wypowiedzi na temat faktury z numerem 46,wyjaśniamy,iż numery faktur nadawane są każdego miesiące od nr1
Z poważaniem
Oskar Media
 

mmsm

New member
gwarancji niestety nie było, a pudełko ( nie było zamknięte fabrycznie) zostało rozpakowane przy doręczycielu, brak został zgłoszony mailowo 22.08 i do dzisiaj pomimo wielokrotnych pisemnych zapewnieniach o jej dostarczeniu - gwarancji nie mam... a co do łamania prawa... cóż... macie w tym tak wielkie doświadczenie ( nieudokumentowanana sprzedaż gotówkowa, nieprawdziwa f-ra, udostępnienie danych innemu podmiotowi bez zgody i poinformowania klienta - tylko przy jednym zamówieniu, a o pozostałych mozna sobie poczytać na forach), że jestem zmuszona pochylić czoła przed tego typu "profesjonalizmem" - a tak na marginesie pracownik podpisujący się z imienia i nazwiska na fakturze chyba dobrowolnie udostępnia te dane i ma świadomość że f-ra nie jest dokumentem tajnym i może być okazywana praktycznie wszędzie... Mam nadzieję, że równie sprawne pyskówki będziecie uskuteczniali z zainteresowanymi jakością waszej działalności instytucjami. I bardzo proszę nie wysilać się na kolejne nieszczere odpowiedzi przynajmniej na moje posty, informacje pisane przeze mnie są kierowane do określonych odbiorców, a pracownicy oskara do nich nie należą. Jeżeli jednak w dalszym ciągu odczuwacie potrzebę korespondencji w sprawie mojego zamówienia, nie dostarczona mi razem ze sprzętem gwarancja pozostawia wystarczająco szerokie pole do popisu.
 
Do góry