Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

kini0

New member
Bez reklam
Jak na razie prezentacja w domu odpada, chyba że Kiki ma ochotę na wycieczkę do Belfastu....!:grin:
A pozatym, to nie tylko On robi prezentacje w domu..... znam conajmniej jeden sklep w łodzi gdzie można coś takiego załatwić bez problemu! (stan wiedzy na rok 2004):mrgreen:
 

kocur108

New member
faktycznie byłem dziś w MM i tam widziałem 46XD1E i z 2 metrów dało się oglądać tyle że sygnał HD także myśle że 46XL1E będzie dla mnie OK
aż się boje jak będzie wyglądał w pokoju 4 na 5
 

mrdark

New member
Wciąż nie wiem czym xl1 posiada czujnik oświetlenia zewnętrznego dopasowujący parametry wyświetlania w zależności od warunków zewnętrznych? Po za tym czy nie świeci zbyt jasno i jego obaraz daje się skutecznie skorygować do oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu?
 

jtd

New member
Bez reklam
mrdark napisał:
Wciąż nie wiem czym xl1 posiada czujnik oświetlenia zewnętrznego dopasowujący parametry wyświetlania w zależności od warunków zewnętrznych? Po za tym czy nie świeci zbyt jasno i jego obaraz daje się skutecznie skorygować do oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu?
czujnik - posiada
jak swiecic bedzie ci za jasno, to bedziesz go mogl przyciemnic pilotem regulujac jego parametry :eek:
 

kocur108

New member
pytanie do posidaczy XL1E czy posiada automatyczną regulacje dźwięku chodzi mi że jak są reklamy to nadawcy zwiększają głośność ich to jest strasznie wkurzające i czy XL to niweluje
 

mrdark

New member
Tak, to oczywiste, ze mozna regulować, ale niekiedy matryca świeci na tyle jasno, że cieżko jest te parametry ustawić w sposób nie wpływający znacząco na jakość obrazu (kolory, odpowiedni kontrast itp)
 

kini0

New member
Bez reklam
Właśnie.... Albo skok pomiędzy poszczególnymi "numerkami" jest tak duży że ciężko jest wybrać właściwe ustawienie.
 

mrdark

New member
Z testu xl1 wnosze, ze wlasnie regulacja nie jest zbyt zjawiskowa, moze w hd1 bedzie lepiej. Ale chodzilo mi raczej o jakosc obrazu przy ustawieniu malo jaskrawym do ogladania w nocy.
 

JuPil

New member
Wczoraj zamontowłem mój nowy LC-46XL1 kupiony u Kikiego. Były problemy sklep dołączył uchwy ścienny który do tego modelu sie nie nadaje Vivienco WMS 750 PLS EDU-Nr 21610. Podaje bo może to spotkać kogoś innego.
Najgorsze, że okazało się to po zamontowaniu do ściany i próbie zawieszenia.
Nie pszypuszczałem, ze sklep dołączy coś co do tego modelu nie pasuje.
Ale do rzeczy, obraz rewelacyjny tak z anteny dachowej jak z cyfry+. Byłem nawet bardzo zaskoczony pomimo, że Kiki chwalił XL za sygnał SD. DVD to rewelacja ale myśle, że dużo do dodania miał DENON. Wyrażnie widać upscaling do 1080p. Obraz jest prawie jak HD. Z komputerem pracuje wspaniale ale nie z każdym, mam w domu kilka najlepiej wypadł Sony VAIO. Z klawiaturą i myszką bluetooth to komputer z ogromnym monitorem 1360x768. Filmy, gry czy zdjęcia wyglądają rewelacyjnie. Serfowanie po necie no-problem.
Jutro będę próbował z sygnałem HD.
 

kocur108

New member
@JuPil jakbyś mógł sprawdź to dla mnie
"pytanie do posidaczy XL1E czy posiada automatyczną regulacje dźwięku chodzi mi że jak są reklamy to nadawcy zwiększają głośność ich to jest strasznie wkurzające i czy XL to niweluje"
 

anek

New member
kocur108 napisał:
@JuPil jakbyś mógł sprawdź to dla mnie
"pytanie do posidaczy XL1E czy posiada automatyczną regulacje dźwięku chodzi mi że jak są reklamy to nadawcy zwiększają głośność ich to jest strasznie wkurzające i czy XL to niweluje"

Ma automatyczna regulację dźwięku.
 

kini0

New member
Bez reklam
Kąty i ciemność

Jupil, a jak ma się sprawa z obrazem oglądanym wieczorem po ciemku pod kątem? Czy czarny nie zamienia się w szaro-mysi?
separator.gif
Ciągle stoję przed wyborem TV i waham się pomiędzy 46XL1 a plazmą KURO.... Zdaję sobie sprawę że plazma Pioneera bije każdy LCD, ale nie bez znaczenia jest też cena- a do kupienia jest jeszcze ampli i kolumny.....
 

JuPil

New member
Jeśli chodzi o wieczorne ogladanie to pomimo dobrze działającego czujnika oswietlenia obraz jest mocno kontrastowy(czujnik automatycznie zmienił podświetlenie z 8 na 4). Czarny jest naprawde czarny. a jeśli chodzi o kąty to oczywiście jeśli zamierzasz oglądać wzdłuż ekranu to żeczywiście będzie problem:D. W normalnych warunkach nie odczuwa się zmiany udziału czarnego w czarnym.
 

JuPil

New member
A teraz troszke dziekciu w miodzie czyli wady XL1E.
1. Brak dostępu do jakiegokolwiek z gniazd po zamontowaniu na ścianie. Jeśli zamontujesz blisko ściany to klapa, jesli chcesz podłączyć słuchawki czeka cię ściąganie TV ze ściany :(. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że główne gniazda wyprowadziłem za pomocą przedłużaczy.
2. Pilot niby uniwersalny ale nie ma możliwości uczenia:???:. Jeśli znajdziesz kod odpowiedni dla producenta to i tak nie masz możliwości używania większości potrzebnych funkcji.
3. Brak PIP w moim poprzednim był i to czesto się przydawał.
4. Tylko 2 HDMI, coraz więcej urządzeń korzysta z tego standardu.
5. Szkoda, że nie ma gniazda USB można by np zdjęcia obejrzeć wprost z aparatu. A jest to często standard w tej klasie.

Ale myśle, że można mu wiele wybaczyć bo broni się wspaniałym obrazem. A wiadomo TV służy do ogladania.
 
Ostatnia edycja:

bebzoon

New member
JuPil napisał:
Wczoraj zamontowłem mój nowy LC-46XL1 kupiony u Kikiego. Były problemy sklep dołączył uchwy ścienny który do tego modelu sie nie nadaje Vivienco WMS 750 PLS EDU-Nr 21610. Podaje bo może to spotkać kogoś innego.
Najgorsze, że okazało się to po zamontowaniu do ściany i próbie zawieszenia.

O kurna hacjenda :-( - mój TV przybywa w piątek a nabyłem w kupna drodze podobny wieszak : http://www.allegro.pl/item222679183_wieszak_pod_plazme_lcd_vesa_takze_400x800_atest_fv.html

czyli Vivanco WMS 751 PLS z regulacją i zaczynam mieć wątpliwości czy się nada - JuPil - co było problemem w montażu ?

pozdrawiam

bebzoon

edit: JuPil - wrzuć koniecznie swoje ustawienia pls - thx in advance
 
Ostatnia edycja:
Do góry