Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

trops55

Member
Musio1968 napisał:
Oglądałem w Rzeszowie i porównałem Sharpa 46XL1 do stojących obok LCD Sony, LG i Sharp " kosił " wymienione firmy. Jeśli szybko nie nadrobią straconego czasu to Sharp zostanie liderem rynku LCD !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Dziwne bo w Media Markt w żadnym sklepie w Warszawie nie było jeszcze SHARPÓW XL1E i co najgorsze, że nie wiedzą kiedy będa
 

kini0

New member
Bez reklam
A czy ktoś może wie jak XL'ka radzi sobie w ciemności? Jak wtedy wygląda czerń...?
Na zdjęciach Kiki'ego kąty boczne nie były za rewelacyjne...- jak to wygląda w realu?- jakiś użytkownik może mi pomóc....? Za jakiś miesiąc plauję zakup i waham się pomiędzy 46XL1E a Pioneerem PDP 5080XA. Za Sharpem przemawia cena...
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Czyli Rzeszów - górą !!!!!!!!!!!!!!!!!!

W Rzeszowie Sharpy 46XL1 już są a w Warszawie jeszcze nie :p :p :p !!!!!!! Więc chociaż w tym jesteśmy lepsi !!!!!!!!! Pozdrawiam stolicę ! :) :) :)
 

saneone

New member
nowy66 napisał:
Odpowiedź brzmi : NIE

Jest to informacja z forum francuskiego od forumowicz, który podłączył BD. Już to pisałem gdzies tutaj na forum i dałem linka. Odtwarza ale nie przyjmuje na wejściu. Dopiero model HD (z TruD HD) będzie miał tę możliwość. MOdel XL ma TruD firmy Micronas, który to chip nie przyjmuje 1080p/24.

pzdr

"Urządzenia te rozpoznają filmy nagrane w jakości 24p i automatycznie odtwarzają je w wyostrzającej kontury technologii 120 Hz."

 

nowy66

New member
saneone napisał:
"Urządzenia te rozpoznają filmy nagrane w jakości 24p i automatycznie odtwarzają je w wyostrzającej kontury technologii 120 Hz."


Będę się upierał;) To jest softowe przetwarzanie informacji ("rozpoznanie"). W przekazie 24 chodzi o taki same wyświetlanie obrazu jaki jest dostarczany, a nie przetwarzany elektronicznie, po obróbce.

Dopiero TruD HD Micronasa (a taki chipi Sharp wykorzystuje) daje taką możliwość.

Aha - ja tam się nie wymądrzam - cytuje zgrubsza opinie użytkowników we Francji :krol:. Długo powoływali się na ten sam fragment. Gdzieś u nich jest nawet cytat od Sharpa, potwierdzający "moją" analizę.

pzdr
 

Musio1968

Member
Bez reklam
W końcu - będzie akcja Sharpa czy nie ?????????

Już 6.08.2007r a o super akcji Sharpa nic nie słychać !!! Pewnie kolejna plotka !!!!!!!!!!!!!! :) :) :)
 

kini0

New member
Bez reklam
4321 napisał:
Witam zamówiłem Sharpa 46 XL u Kikiego jutro mają mi go przywieść to podziele się spostrzeżeniami
Super!
Czekam niecierpliwie!!! Bardzo jestem ciekaw wyników.... Na zdjęciach testowych Kiki'ego wszystko super, tylko te kąty boczne kiepsko.... Podejżewam że po ciemku może być niestety gorzej... Myślę że zmniejszenie parametrów ( jasność, kontrast, kolor, podświetlenie) może zdecydowanie poprawić jakość wyświetlanego obrazu i uczynić go lekko łagodniejszym bo IMHO jest on nazbyt sztuczny- zbyt kolorowy i kontrastowy...
 

anek

New member
Sharp 46XL1

Wtam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy komentarz, więc proszę o wyrozumiałość. Od tygodnia jestem posiadaczem Sharpa 46 XL1 i muszę stwierdzić, iż po długotrwałym poszukiwaniu odbiornika LCD trafiłem chyba na właściwy model. Uważam, że za wyjątkiem kątów i jednak nie doskonałej czerni w nocy model ten przewyższa inne 46 calowe odbiorniki takie jak Samsung 87... i Sony serii 2000 , JVC. Obraz przy sygnałach SD moim zdaniem bardziej szczegółowy ( używam tunera Topfield 7700 HD ) a w zdjęciach sportowych również wyśmienicie. Widać, że matryca z 4ms daje zauważalną poprawę. O sygnale HD nic złego nie da się powiedzieć, po prostu rewelacja. Przy oglądaniu na wprost przy świetle dziennym uważam że tylko nowa plazma Hitachi ma lepszy obraz.
 

jtd

New member
Bez reklam
anek napisał:
Wtam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy komentarz, więc proszę o wyrozumiałość. Od tygodnia jestem posiadaczem Sharpa 46 XL1 i muszę stwierdzić, iż po długotrwałym poszukiwaniu odbiornika LCD trafiłem chyba na właściwy model. Uważam, że za wyjątkiem kątów i jednak nie doskonałej czerni w nocy model ten przewyższa inne 46 calowe odbiorniki takie jak Samsung 87... i Sony serii 2000 , JVC. Obraz przy sygnałach SD moim zdaniem bardziej szczegółowy ( używam tunera Topfield 7700 HD ) a w zdjęciach sportowych również wyśmienicie. Widać, że matryca z 4ms daje zauważalną poprawę. O sygnale HD nic złego nie da się powiedzieć, po prostu rewelacja. Przy oglądaniu na wprost przy świetle dziennym uważam że tylko nowa plazma Hitachi ma lepszy obraz.
Ta niedoskonala czern w nocy czym sie objawia? moze jakas fotke zapodasz z nocnej czerni? :cool:
 

anek

New member
Fotki chętnie bym zamieścił, ale aktualnie nie mam aparatu chyba że ten w Nokii E90.. Pisząc o nienajlepszej czerni przy oglądaniu w nocy miałem na myśli widoczne podświetlenie matrycy powodujące, że przy kącie ok 30 stopni od osi ekranu czerń staje się "mniej czarna" i wydaje mi się, że w Sony i Samsungu pod tym względem jest lepiej. Ale pozostałymi parametrami IMHO Sharp jest lepszy od konkurencji w tym przedziale cenowym. Poza tym ma świetny wygląd.
 

jtd

New member
Bez reklam
anek napisał:
Fotki chętnie bym zamieścił, ale aktualnie nie mam aparatu chyba że ten w Nokii E90.. Pisząc o nienajlepszej czerni przy oglądaniu w nocy miałem na myśli widoczne podświetlenie matrycy powodujące, że przy kącie ok 30 stopni od osi ekranu czerń staje się "mniej czarna" i wydaje mi się, że w Sony i Samsungu pod tym względem jest lepiej. Ale pozostałymi parametrami IMHO Sharp jest lepszy od konkurencji w tym przedziale cenowym. Poza tym ma świetny wygląd.
A jak graja glosniki, dobry dzwiek, czy srednia lcd'owa ?
 

anek

New member
No niestety, dźwięk nie jest najwyższych lotów ale w sumie uważam, że plasuje się ciut powyżej średniej w tej klasie lcd.
 

meark

New member
xl? czy jednak xd

Czy wcześniej testowałeś model xd, powiem wprost, zastanawiam się od paru dni nad zakupem telewizora tej marki. Czy warto płacić więcej za model xl, czy ktoś może w sposób konkretny napisać tak, aby przekonać mnie i podejrzewam wielu innych forumowiczy co do zakupu.
Pozdrawiam. Meark
 

jarwisz

New member
Bez reklam
meark napisał:
Czy wcześniej testowałeś model xd, powiem wprost, zastanawiam się od paru dni nad zakupem telewizora tej marki. Czy warto płacić więcej za model xl, czy ktoś może w sposób konkretny napisać tak, aby przekonać mnie i podejrzewam wielu innych forumowiczy co do zakupu.
Pozdrawiam. Meark

nikt Ci tego dokładniej niż Ty sam tego nie oceni.
Wiem że tak najłatwiej napisać ale to jest prawda.
Pewno że XL1 jest lepszy do SD ale kosztuje też "deczko" więcej.
I teraz jest to właśnie pytanie na które musisz sobie sam odpowiedzieć.
"Czy to deczko" jest dla Ciebie warte do zapłacenia za obraz lepszy o ok.10% gdyż nie wiem jak to inaczej opisać.
Dla mnie nie.
Widziałem na żywo 46XD1 i 46XL1 stojące obok siebie i zdecydowałem się na zakup 46XD1.
Za rok może dwa wyjdzie na pewno coś nowego co będzie biło o klasę w/w odbiorniki i wtedy to już se sprawię taki prezent ale będę wiedział że wybrałem coś co jest warte tych pieniędzy.
Dla mnie bowiem 46DX1 - jest wart swej ceny a o XL1 nie mogę tego powiedzieć a już na pewno nie 52xl1.
D
 
Do góry