Sharp RD2 - wszystko o serii

SlawekR

New member
mk1976 napisał:
Od tego waszego narzekania i ciągłego wymieniania wad w LCD ceny zaczęły spadać szczególlnie RD2E cena 37cali osiągnęła już prawie magiczną granicę 5 tyś zł a 32cale 4tyś. :D Jeszcze trochę i nikt nie będzie kupował LCD i wrócą czasy CRT:p

No jeśli ceny spadają od naszego narzekania, to ja osobiście mogę narzekać na okrągło. Nie widzę przeciwwskazań :-D. Mam jeszcze spory arsenał wad i problemów LCD do wymieniania, jeśli tylko jest taka potrzeba......:mrgreen:.
 
Ostatnia edycja:

mk1976

New member
SlawekR napisał:
Mam jeszcze spory arsenał wad i problemów LCD do wymieniania, jeśli tylko jest taka potrzeba......:mrgreen:.
No to ja nie widzę przeciwskazań, jeśli takie masz to ja chętnie bym się dowiedział szczególnie o 37RD2e, bo zamierzam taki kupić, a może się jeszcze odmyślę:eek:
 

SlawekR

New member
mk1976 napisał:
No to ja nie widzę przeciwskazań, jeśli takie masz to ja chętnie bym się dowiedział szczególnie o 37RD2e, bo zamierzam taki kupić, a może się jeszcze odmyślę:eek:

Żartuję oczywiście, pisałem zresztą ogólnie o LCD a nie tylko o RD2.

RD2 to bardzo dobry odbiornik, szczególnie na tle 95% innych telewizorów. Jego "wadą" tak naprawdę może być praktycznie tylko to, że być może jest jakiś inny telewizor, który akurat lepiej trafi w gust konkretnego człowieka, jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu i właściwości użytkowe.

Zmierzam do tego, że ostatecznie o konkretnym wyborze powinno zadecydować to co sami zobaczymy w teście bezpośrednim, a nie tylko opinie innych. A już szczególnie nie powinniśmy kierować się powtarzanymi jak jakaś mantra, sloganami z folderów reklamowych czy też ze stron www producentów ;). Wybór powinien być możliwie świadomy i na pewno nie może się opierać tylko na cyferkach. Cyferki niestety niewiele mówią, z racji odmienności metod pomiarowych i sposobu interpretacji wyników.

Kupujmy telewizor pod swoje preferencje i do takich źródeł z jakimi ostatecznie będziemy go używać. Bo to są nasze pieniądze do wydania i my mamy być później zadowoleni.

Co mogę doradzić, to na pewno przyszłość jest w układach kompensacji ruchu, 100Hz czy jakby je tam zwał. Dla mnie przy wyborze, to byłoby na dziś jedno z pierwszych i kluczowych kryteriów. RD2 oczywiście to kryterium spełnia.
 

wilczysko1

New member
SlawekR napisał:
Co mogę doradzić, to na pewno przyszłość jest w układach kompensacji ruchu, 100Hz czy jakby je tam zwał. Dla mnie przy wyborze, to byłoby na dziś jedno z pierwszych i kluczowych kryteriów. RD2 oczywiście to kryterium spełnia.

dla mnie również było to istotne...
jednak w instrukcji jest napisane dokładnie tak...
"Technologia 100Hz (truD) umożliwia usuwanie rozmyć spowodowanych
ruchem i drgań w wysokiej jakości obrazach cyfrowych"
rozumiem że przy sygnale SD ta funkcja nie działa...:)
jest taka reklama chyba napoju energetycznego w trakcie której
wyświetlonych jest bardzo szybko następujących po sobie kilka klatek
różnych ujęć... trwa to może dwie sekundy...
w tym jednym momencie zauważyłem że mój TV ma problem...
ale cóż... to tylko sygnał SD...
jestem po pierwszym filmie HD, nie muszę chyba pisać jaki odjazd...:))
 

3ric

New member
Siema... Drodzy doedukowani forumowicze, jak podłączyć tą bestie (rd2e) poprawnie do laptopa przez kabel vga<-->vga. Ogólne parametry to: procek 1,4 / 256 ram/ karta ati radeon xpress 200m. Dziś próbowałem ale wyświetla się tylko tapeta i wskaźnik myszki. Macie jakieś pomysły?? Byłbym serdecznie wdźięczny:blagam:
 

3ric

New member
dark2 napisał:
Zmień ustawienia pulpitu we właściwościach ekranu - zamiast rozszerzonego - wybierz klonowanie.
Tylko, że w tych właściwościach nigdzie nie ma nawet tych słów "rozszerzony" czy "klonowanie"... nie ma takich opcji.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
3ric napisał:
Tylko, że w tych właściwościach nigdzie nie ma nawet tych słów "rozszerzony" czy "klonowanie"... nie ma takich opcji.

to jest w ustawieniach zaawansowanych ale chyba tylko w nVidii
w ati pewno nazywa się to podobnie... poszukaj....musi być
 

3ric

New member
No jest we właściwościach ekranu taka opcja jak "kilka monitorów na...". Wybieram to ale jak już mówiłem na tv pojawiła się tylko tapeta i wskaźnik myszy (gdy np. zmienie tapete na tv tez się zmienia... ale wogóle nie ma okienek). A sterowników nie moge zaktualizować bo mi jakiś błąd wyskakuje:(
 

ryan77

New member
Witam. Czy mam pytanie czy posiadacze rd2e moga sie pohwalić swoimi najlepszymi ustawieniami? Może tą drogą uda się znaleźć najlepsze ustawienia dla tego tv. Oczywiście zdaje sobie sprawę ze dużo zależy od źródła sygnału, kabli itp. ale może warto się pobawić. Pozdrawiam.
 

mk1976

New member
ryan77 napisał:
Witam. Czy mam pytanie czy posiadacze rd2e moga sie pohwalić swoimi najlepszymi ustawieniami? Może tą drogą uda się znaleźć najlepsze ustawienia dla tego tv. Oczywiście zdaje sobie sprawę ze dużo zależy od źródła sygnału, kabli itp. ale może warto się pobawić. Pozdrawiam.
Krótko mam ten model i mam wybrany tryb AV Dynamiczne, jeszcze dużo nie eskperymentowałem. Oczywiście włączony mam tryb filmowy i tryb 100Hz.
 

bemx2k

New member
Od ponad miesiaca przeglada testy i zbieram madrosci na temat
Sharp RD2 Range LC32RD2E oraz Panasonic LX70
moj wybor padnie chyba na Sharpa , a to przez to ze posiada on Digital_FreeView ktorego niestety nie posiada Panasonic :/

Jesli sa w tym temacie jacys uzytkownicy w/w LCD TV
to poprosze o info na temat wspolpracy tych sprzetow z Pecetem
jak narazie slyszalem za Sharp+ pecet to ciut lepsza kombinacja niz
Panasonic+PC
 

wilczysko1

New member
TV mam prawie miesiąc i ciągle eksperymentuję...
obecnie zatrzymałem się na takich ustawieniach:


OPC - [wył]
podświetlanie - [-3]
kontrast - [+28]
jasność - [-7]
kolor - [-8]
barwa - [+3]
ostrość - [+2]


temp kolorów - [wysoka]
czerń - [wył]
3D-Y/C - [wył]
Tryb filmu - [wł]
100Hz - [wł]


DNR - [poziom wysoki]


Kilka uwag dla sygnału SD w moim wypadku Kabel UPC,
jak już pisałem wcześniej dla każdego kanału
a nawet i nadawanego na nim programu powinny być inne ustawienia...
Te które podałem dla moich oczu są optymalne jednak czasami troszkę
dostrajam poszczególny materiał... przykładem niech będzie funkcja
100Hz (truD)
przy włączonej pięknie się ogląda reklamy czy nowe
filmy jak wspominane już wcześniej Zagadki Nowego Yorku albo
Mikrosafari w krainie insektów na Nationale Geografik nadawane
w chwili gdy to piszę...:) poezja dla oczu...
czasami (truD) wyłączam gdyż przeszkadza... dla przykładu nadawany
również teraz na TVP2 film Cudze chwalicie z 1960 roku...


tak więc nie ma idealnych ustawień, przynajmniej dla sygnału SD...
 

wilczysko1

New member
mk1976 napisał:
Masz na myśli tryb filmowy czy jeszcze inny tryb??
mam na myśli 100Hz (truD)...
moje oczy widziały jakby przyspieszanie wyświetlania klatek...
podobnie było na Stawce większej niż życie...
po wyłączeniu 100Hz obraz był ok... utracił głębię, efekt 3D a może raczej
złudzenie 3D ale nie widziałem już przyspieszonych klatek...
zwracam uwagę że to sygnał SD i moje niekoniecznie doskonałe oczy...:)
a jak już wcześniej cytowałem za instrukcją
"Technologia 100Hz (truD) umożliwia usuwanie rozmyć spowodowanych
ruchem i drgań w wysokiej jakości obrazach cyfrowych"
 

bemx2k

New member
Ponoc ten Sharp RD2 LC32RD2E ma jakies oproblemy z skalowaniem
pelnego obrazu z pulpitu Windowsa ???
Czy ktos moglby cos na ten temat powiedziec ???
 
Do góry